Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

78marcela
5. okt 2010

@lilinka81
@katarinka13
Ahoj holky. Já celej den nějak neměla náladu psát. Nejdřív v brně to vyšetření a tak a pak další nepříjemnost.
Na zpáteční cestě z brna, jak pršelo, tak jsem dostala na mokré silnici smyk, přerazila značku, patník a skončila v příkopě. Nic se nestalo, jen jsem byla vyklepaná jak ratlík, pak u mě zastavil děsně hodný pán, zastavil pak ještě další dvě auta a společně mě na laně vytáhli. auto i já jsme dopadli docela dobře, jen odřeninky.
Takže prostě to byl den jedna radost. odpolko jsem ležela, bylo mi děsně blbě, dostala jsem hrozné křeče, asi jak jsem vysadila ty léky, tak jsem se tu svíjela bolestí. Ale doktorka mě na to upozornila a že když to bude hodně blbé, tak do špitálu, ale pak mi zabral brufen a teď už jsem relativně v pohodě.
Ale víc takových dnů...to by bylo na mašli.

lilinka81
6. okt 2010

@7bambulik9 no tak teraz to vyjde 🙂

lilinka81
6. okt 2010

@78marcela joooj Macka,to bol den blbec 😒 ,..ale hlavne ze sa ti nic nestalo ! Inak ja ked som vysadila lieky,tak mrcha v pohode ,..len ma veelmi bolievala hlava asi tyzden a nic mi nezaberalo,ale uz je v pohode.

78marcela
6. okt 2010

@lilinka81 Já předtím taky mrcha v pohodě, když se nic nechytlo. To až teď, ale doktorka říkala, že to bude silné, potratové...ale to bylo jen včera děsný, dnes zatím v pohodě a krácení ustává. tak nevím, jestli je to dobře nebo špatně.

katarinka13
6. okt 2010

@78marcela
to je hrozne co vsetko musis prezit...no...ale o to cennejsie to budes mat....

astrid55
6. okt 2010

@78marcela to je teda fakt smola na smolu..drzim palce, aby sa dalo vsetko spat do normalu ☹

astrid55
6. okt 2010

inak baby po KET ako sa mate, ako ste na tom? Ja som teda stale netestovala, citim sa vyborne..je mozne , ze vydrzim netestovat este jeden den🙂))....drzim vsetkym palce...

eyael
6. okt 2010

ahoj holky, zatím jsem jen tiše pozorující skorosnažilka, pomalu se připravuji ze zdravotního hlediska na svůj první KET. Už jsem se na pár věcí ptala, a mám ještě dotaz: máte některá zkušenost s KETem po dlouhé době od těhu, s dlouho zamraženými mimísky? Připravovaly jste se nějak jinak než na IVF? Nějak nevím, co všechno udělat, aby KETík dopadl dobře. MS mám, ovulku asi taky (od IVF před skoro třema roky jsem to nesledovala), listovku a vitamíny baštím...

78marcela
7. okt 2010

@astrid55 držím palečky, a zkus to vydržet co nejdéle. Je to lepší. I když já to teda nikdy nevydržím, no.. 😒 😒 😒

astrid55
7. okt 2010

@eyael ahoj eyael..myslim, ze viac pripravit sa uz ani neda...podla mna, uplne najviac zalezi od kvality embryii..co ma vsak velku uspesnost pred vkladom a tesne po, je akupunktura. Zial, mne sice nepomohla, ale u teba mozno ano...drzim palce

kefalinek
7. okt 2010

@astrid55 ahoj tak mna boli stale ta hlavuska, prsia mam akesi naliate a testik? muzik vravi,ze ked ho spravne natoci tak je tam duch 😀 😀 😀 😀

78marcela
7. okt 2010

@kefalinek Tak to je dobré znamení. kolikátý jsi den?

kefalinek
7. okt 2010

@78marcela 10 den moja je mi luto co sa ti stalo , dufam ,ze to bude coskoro ok

78marcela
7. okt 2010

@kefalinek tak držím pěstičky, at se ti co nejdřív změní stíneček v krásnou čárku.

astrid55
8. okt 2010

ahojte dievcata...dnes som si urobila testik a zial vysiel negativne, ani naznak ducha...dnes je 10 den..ani sa necitim tehotne, nemam ziadne pichanie, ani naliate prsia, ani vobec nic..takze pravdepodobne to nevyslo...pockam este na krv, ale pomaly racionalizujem..chcem sa vas ale opytat, kedze si to uz dobre nepamatam..ked ste vysadili lieky po KET, MS dosla viacmenej hned, ale kedy prichadza dalsia MS? Po ET si pamatam, ze to bolo dlho, ale uz neviem ako je to po KET..dik

78marcela
8. okt 2010

@astrid55 Já myslím, že u každého je to jinak, někomu MS dojde hned po vysazení, někomu i před vysazením...to je hrozně individuální. Mě po ET došla druhý den, po prvním KET do třech dnů a teď jsem špinila celou dobu, i když jsem brala léky.

katarinka13
8. okt 2010

@astrid55
to je mi luto....ja som ti povedala ze netestuj...uz si to aj vzdala.... 😢

xeroma
8. okt 2010

@astrid55 po kete by Ti mala prísť ms normálne 🙂

zrza
9. okt 2010

ahoj je tu niekto?

kefalinek
14. okt 2010

tak babenky nam to zase nevyslo, ale vcera sme zaslali ziadost na 2.ivf tak sa uz hadam podari

7bambulik9
25. okt 2010

@lilinka81 Ahoj Lili nejako to tu viazne v konverzácii. Cez víkend idem na posledný KET ak sa prcek bude deliť. dostala som odporúčanie na centrum UNICA.CZ nepočula si o ňom?

lilinka81
27. okt 2010

@7bambulik9 Ahoooj,to centrum som este nepocula ,...budem na teba mysliet cez vikend a drzim palceky nech je uuuplne posledny 😵

deinad
6. nov 2010

ahoj kočky, pridávam sa k vám, od zajtra sa pripravujem na KET, som po neuspesnom 1.IVF- ET, ako ste sa citili po estrimaxe?

jani2
7. nov 2010

Ahojte, pridávam sa ja ja...síce neviem, či budem mať dosť času na príspevky, ale skusim! 😉 ..tiež som začala s prípravou na KET, dnes som 4.DC, tak počítam ešte 15 dní a bude KET 😉 . Bude to už moje 4 KET, tak by sa už mohlo zadariť. 🙂

cokoladka2011
7. nov 2010

Ahojte, mozem sa pridat ku vam aj ja ? potvrdili mi neuspens 1. IVF a dalsia moznost je KET. Teraz sa mi mrcha uz rozbieha, ale pocula som , ze ta dalsia bude asi meskat. Ake mate skusenosti s meskajucou mrchou pred KETom?
Viem, ze pri KETe je mensia sanca sa zadarit , ale dufam, ze tu stretnem kopec z vas, ktore mate za sebou uspesne KETka a ja zacnem tomu verit 😵

deinad
7. nov 2010

@cokoladka2011 verit tomu treba, prve neuspesne ET som oplakala a idem dalej s novou nadejou. Teraz rozmyslam, ci dat jedno ci dve embryjka a asi aj ostanem tie dva tyzdne "po" na PN..drzme si palce 😉

cokoladka2011
7. nov 2010

@deinad poplakala som si aj ja po neuspesnom IVF , len je to este cerstve. Ale za par tyzdnov uz budem v plnom nasadeni do KET 😵
Kedy zacinas stimulovat na KET a co beres ?
Ja som bola bola 2 tyzdne PN, ale nepomohlo . Prave ja rozmyslam, ze pojdem do prace po cca 2-3 dnoch po KET.

deinad
7. nov 2010

@cokoladka2011, ja som sa dozvedela "negativne" vysledky vcera a podla UZ mi hned doktor predpisal lieky, takze som zacala stimulovat dnes v uz prebiehajucej menzes, doktor povedal, ze nemusim cakat na dalsiu, lebo mam vysoko sliznicu, beriem estrimax, prvy tyzden 1 denne a druhy tyzden 2x1, potom na 14den UZ a pohovor s embryologickou a 19.-20.den vklad, no ja som isla do prace hned na druhy den, aj ked fyzicky narocnu pracu nemam ale to je aj o psychike a ja mam v praci niekedy vela stresov a to chcem odburat, budem pekne doma citat knihy a relaxovat, ono neda sa to zovseobecnovat a ani neviem, preco sa vlastne stane to, ze sa embryo neuhniezdi a nic z toho nie je, ked clovek robi vsetko preto aby to tak bolo...tieto veci nevedia ani sami doktori, preto len my si musime najst to co kazdej vyhovuje..hoci ani tak to to nemusi vyjst, treba verit 🙂

cokoladka2011
7. nov 2010

@deinad tak to mas super, ze ides hned v dalsom cykle do KET , ja som si myslela, ze treba 1 mesiac cakat , aby si telo oddychlo od hormonov. A ako sa volaju tie lieky co beres ?
Ved prave, nikto nevie co treba robit, aby sa embryo ujalo a udrzalo tam.
Ak sa mozem opytat, kolko mas rokov ? 😵

zuzana2981
7. nov 2010

Ahoj kocky, mam na tie, ktorym nevysiel ket otazku? povedali vam aj nejaky dovod, preco to nevyslo,ci len mavli rukou, ze ideme skusat dalej? ja som dnes 11 den po ket, uz mam dva neuspesne za sebou a vcera som si robila test a bol negativny, este si urobim na 14 den, ale uz som sa zmierila s tym, ze nam to opat nevyslo. dakujem za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre