Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kiara15
30. nov 2010

@matiasko preco tomu neveris?,ja som mala 3ivf ani jedneho som neotehotnela a pri ketku hned sice to nedopadlo dobre ale predsa sa uchytilo 😉

maahuliena
30. nov 2010

@balinka takže maš v plane dať si vložiť 3 embryjka? 😕 😕

balinka
30. nov 2010

@maahuliena mam este styroch snehuliakov,ale oni ma presviedcaju,ze vlozit dve,lebo,ze v pipetke su po dve a ze ked sa rozmrazia vsetky styri,tak ja budem ukratena o jedno KETko,ale ja chcem tri a urobia tak ako ja chcem 😒 a o sto tristo ma presviedcali na PK,ale ja to nechcem.a ty si ako uzivas tehulkovanie?

maahuliena
30. nov 2010

@balinka ved ja ťa nechcem presviedčať.. , ale je to riziko vkladať tri...treba urobiť však tak, ako to cítiš, vtedy je to najspravnejšie .. 😉 Tak držím palčeky a kedy máš vklad? 😉
Tak my sa mame dobre 🙂 😉

balinka
30. nov 2010

@maahuliena mozno sa zo styroch rozmrazi iba jedno,je to teraz tazko,ja neviem kolko ich prezije 😲 dakujem,vklad mam 14.12,tak sa necham prekvapit 😉

balinka
30. nov 2010

@maahuliena aj posledny krat sa zo styroch rozmrazili iba dve 😲 tak tesim,ze sa mate dobre 😀

maahuliena
30. nov 2010

@balinka no kiež by sa pekne delili po rozmrazení 😉 boli by prekrasne vianoce, však 😵 treba veriť.. 😉

balinka
30. nov 2010

@maahuliena dufam,ze zabojuju a ja mozno budem mat pod vianocnym stromcekom // kolajnice 😉 verim 😉

deinad
30. nov 2010

@pampeliska36 dakujeeeeeeeeeeeeem 🙂

deinad
30. nov 2010

@pampeliska36 ano mne sa rozmrazilo hned to prve, ktore doktorka vybrala a zacalo hned "zit", vsetky zamrazene embryjka som mala oznamkovane 1 🙂

deinad
30. nov 2010

@kiara15 budem Ti drzat palceky, mna pobolievju vajecniky, vobec netusim ake to je znamenie a co si mam o tom mysliet...tak radsej nemyslim, a co Ty?

deinad
30. nov 2010

@matiasko aj ja Ti budem drzat palceky treba tomu verit 😉

elana
30. nov 2010

@7bambulik9 to je panel vyšetření kde se kontroluje reakce Tvého imunitního systému na manželovy spermie, na obal Tvých vlastních vajíček (obojí se dá ale obejít IVF) a zejména (a to bývá u opakovaných biochemických těhotenství nebo časných potratů) protilátky a buněčná imunita proti tzv. trofoblastu, to je ta část embrya, která prcka vyživuje, později se z ní vytvoří choriové klky a placenta. U KETu se tomu někdy předchází nasazením Prednisonu, ale samozřejmě je lepší vědět, že je to v normě.

nevím, jestli ns slovensku je nějaké vyhlášené centrum reprodukční imunologie, všimla jsem si na Koníku, že hodně z Vás jezdí do Prahy do Podolí k dr. Madárovi. Vyšetření zahrnuje odběr krve obou a partner dá spermie, nebo některé jednodušší orientační vyšetření (což by u Tebe třeba pro zač. stačilo, když máš za sebou jediné biochemické, které mohlo být způsobeno spíš chromozomálně vadným embryem), tam stačí jen Tvá krev. Tak zkus zapátrat, co Ti dr. doporučí 😉

matiasko
30. nov 2010

@kiara15 neviem
lebo mi vzdy vkladali 2 alebo 3 bobacikov a nikdy nic 😢 a skusala som aj bez PK aj s PK
a teraz mam len 1 bobacika bez PK a v mrazaku este 3 po PK.
vies nechcemsa nato moc viazat lebo ak sa zase nepodari nebude to tak boliet 😒
tak preto 😵

matiasko
30. nov 2010

@deinad dakujem ja viem 😉
len sa nechcem moc naviazat ,aby sklamanie bolo nensie 😉

adrianahlv
30. nov 2010

@balinka Ahoj balinka. Chodis do GF, my tam ideme 2.x bud. tyzden. Ako si spokojna s pristupom k pacientom a cenou? Neboli sme este ani na jednom IVF, teraz je to po prvy krat. Prosim ta, kolko vas stalo cele IVF? Ja som ok, muz ma problemy so spermiami. Ku komu chodis? Pocula som dost negativ na GF, chcela som zmenit na FC. Mas aj inde skusenosti, s inym CARom?
Dakujem.

adrianahlv
30. nov 2010

@7bambulik9 Ahoj. Preco posledny KET v GF? Menis CAR? Js som zacala chodit do GF, prosim, napis mi skusenosti, ako tam je, kolko ta IVF vyslo.
Dakujem.

kiara15
30. nov 2010

@deinad aj ja mam vselijake pocity semtam vajecniky sem tam pichanie radsej som ticho a cakam co bude dalej 😒
@matiasko no mne vkladali minuli rok jedneho ale z PK a vysiel hned na prvy sup tak uvidimer ako tento tiez sa bojim sklamania uz ho bolo dost ☹

balinka
30. nov 2010

@adrianahlv ahoj 😉 ano chodim este do GF,mam za sebou1 ivf,teraz sa pripravujem na KETko,jedno mam neuspesne 😒 ja niesom vobec spokojna s pristupom,je to tam vsetko o peniazoch,ziadna informovanost a uspesnost velmi slaba.ked sa to teraz nepodari,budem menit car,ale este niesom rozhodnuta ktory.zatial sme tam platili myslim,ze cca 1500 eur.chodim k drabeckovi,ale nic moc..jedna moja skusenost...po odbere vajicok som mala hyperstimulak,bola som az v nemocnici,lebo bolo to vazne a pan doktor,aj ked vedel v akom som stave a je ET pre mna velmi nebezpecne,urobil ten vklad,lebo peniaze.Ked sa ET odklada,kvoli hyperstimulaku sa neplati,ale im to chybalo,tak urobili.Ked sa da zmen CAR 😝

7bambulik9
30. nov 2010

@adrianahlv ahoj no môj názor na Gynfiv je rovnaký ako ti píše Balinka. V novom roku idem do Ferticentu. No počítaj aj 50tisíc. Všetko majú spoplatnené. Ferticent má veľa vecí zdarma. Komunikácia len sestričky a drzé ako ploštice. Žiadne vyšetrenia pri neuspechu, len ťa ženú s IVF do KET a dokola. Ja mám IVF a jedno KET a to som mala 13 mrazáčikov. No nič moc, ako keby klamali, že sa nerozmrazia a pod. Ja som tam už skončila a nikdy viac.

slavka32
1. dec 2010

Ahojte,
chodi z Vas niekto aj do Heliosu v Martine?
My tam chodime a sme velmi spokojni. 25.11. sme boli na KET, 9.12. ideme na test.

adrianahlv
1. dec 2010

@balinka No to mi je luto, ze si si takto vytrpela. Ale moj muz nechce menit, chcela som Ferticent. Jeho kolega bol v GF, bol spokojny, bol u Harbulaka, co sme aj my. Lenze to bolo pred 7 rokmi. na prvy krat im vyslo IVF - dvojicky babulky. Ale to bolo pred 7 rokmi! Vtedy ich to na nase stalo 25tis. sk, Neviem, co mam robit, dost zienok mi pisalo negativa na GF, ale co ked muz nechce ☹ Dam mu toto od teba precitat a uvidim. A to si 1500€ platila za jedno IVF? Akou metodou, ICSI? To nam odporucili.

adrianahlv
1. dec 2010

@7bambulik9 Ahoj. Hm, jedno negativum za druhym. Je to smutne, ze vsetko u nich ide cez peniaze a ani nepozeraju, ci neskodia zene ☹ A myslis, ze FC je dobry? Ja som tiez tam chcela, pravdupovediac som nas tam objednala hodinu po konzultacii v GF, ale muz nechce mi tam ist kvoli kolegovi, co bol v GF a vyslo mu to ☹ Ale pred 7 rokmi ☹

kiara15
1. dec 2010

@slavka32 ja chodim do heliosu teraz som ket vklad 26.11.a kontrola10.11 😉

balinka
1. dec 2010

@adrianahlv my sme nemali ICSI,nam neodporucili nic,rovno IVF,nam nieje v podstate nic...hmm pred siedmimi rokmi,tak to bolo o inom.ked dojdes rano do GF,vyzera to tam ako na stanici,ide tam teraz o kvantitu.a este jedna vec,ked budes mat stastie,tak ti budu robit transfer na sale,kde by si si mala po zakroku polezkat aspon 20 min,ale kedze beru to tam ako na pase,tak sa ti moze stat,ze si pekne po svojich prejdes do kumbalku-miestnost,kde sa baby prezliekaju a muzi odovzdavaju svoj matros 😲 boli tu aj take nazory,ze po vklade uz mozes behat aj maraton,tak potom preco v inych centrach sa baby musia prekotulat na postel a prevezu ich na izbu,lebo asi sa chodit nema,lebo je tam nizsia sanca,ze sa embryjo uchyti,,,a niektorym babam robia vklad aj priamo v kumbalku,kde neni ziadna sterilita a z klimy tam idu najvacsie svinstva...tak to je GF...je to na Vas,ale treba to dobre zvazit...

slavka32
1. dec 2010

@kiara15 tak to sme skoro rovnako 🙂 a ako sa citis? si aj na PN?

slavka32
1. dec 2010

@balinka tak to je sila! ked to citam, som velmi rada ze sme sa rozhodli pre Helios. po transfere treba v klude lezat aspon 20 min a robia ho samozrejme na operacke.

balinka
1. dec 2010

@slavka32 dobre si urobila 😉 drzim palceky,nech sa to podari 😉

adrianahlv
1. dec 2010

@balinka Normalne si ma nalakala, hm... 😨 To je ale fakt neprofesionalne, co tam robia. My tiez mame ist na IVF, Harbulak nam vysvetlil, ze ICSI je jedna z metod IVF.

balinka
1. dec 2010

@adrianahlv nam nikto nic nevysvetlil,keby som sa to nedocitala na nete,tak neviem ani co je to ICSI 😲 ja ta nechcem strasit,mozno prave tebe sa to podari 😉 ale uspesnost GF,je zalostna ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre