Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

balinka
23. feb 2011

@lucia.kl ona ma asi stastnu ruku 😉

lucia.kl
23. feb 2011

@balinka no asi hej, ale nepríjemná bola poriadne.... ale nesťažujem sa, mám dve krásne deti vďaka nej 🙂 a keď som o mesiac prišla na pohotovosť so špinením a slabým krvácaním, tak mala zrovna službu a keď som jej povedala, že sú od nej, tak bola velmi milá a velmi sa snažila aj mi fotku dala, vtedy som sa dozvedela že sú obe 🙂

deinad
23. feb 2011

@bibi24 zle moja, dopadla som zle, hcg rastie pomaly, bublinka v maternici sa uz nevyvija, vyzera to na mimotehu 😒 v piatok sa rozhodne, ci pojdem do nemocky alebo co bude so mnou ☹

zomata
23. feb 2011

ahojte dievcata
pridavam sa, chystame sa na KET u nas to bude uz 3x ale z toho 1 mame krasnu dcerku. Mame este 9 6 mrazacikov takze na 3 vklady a som rozhodnuta ist na to mesiac po mesiaci - neviete da sa to?
mozte mi prosi vas niektora napisat ako brat estrofem ked sa ide na KET?
1 -4 den menstruacie 1 tabletka rano a vecer
5 -10 den - 1 rano, 1 obed, 1 vecer
10- a viac - 2 rano, 2 obed, 2 vecer
15 den kontrola u doktora

dakujem vam pekne a drzim palce vsetkym
a tesim sa na vsetky co sa pripoja v marci
🙂
@zafalka tebe drzim palce velmi

zomata
23. feb 2011

nie 96 ale 6 je tych mrazakov 🙂

kenya83
23. feb 2011

@zomata vitaj 😉 Určite môžeš ísť na KET mesiac po mesiaci 😉 Ja som brala estrimax pred KETOM 1DC - 7DC 1-0-0,
8DC - 14DC 1-0-1 a od 15DC až do teraz 1-0-0 😵 😵 😵

lucia.kl
23. feb 2011

@zomata ja som bola pred tým než sa začalo so stimulkou na ket u dr a tam mi povedali od kedy mám ako brať tabletky

zufalka
23. feb 2011

@zomata ahojky,dakujem moc.Ja som brala 1-3 den cyklu 1-0-0,4-7 DC 1-0-1 a od 8 dna do teraz beriem 1-1-1,asi všade ináč ale lekár ti predpíše protokol ako kedy a čo brat 😉

zufalka
23. feb 2011

@deinad tak to mi je moc lúto 😢 a našli ho niekde?!

kenya83
23. feb 2011

@deinad 😢 😢 😢 je mi to hrozne ľúto ☹ našli nakoniec bublinku v maternici alebo nie?

balinka
23. feb 2011

@zufalka TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@lakostka TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

@eyael TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky 😉 😉 😉

eyael
23. feb 2011

@balinka - moc dobrý povolený doping 😉 , díky! 😵

eyael
23. feb 2011

@kenya83 - a k čemu je ten který dobrý? 😉

kenya83
24. feb 2011

@eyael nerozumiem tvojej otázke 😀 myslíš ten utrogestan a estrimax?

eyael
24. feb 2011

@kenya83 - jj, z jakého důvodu se dodává uměle progesteron a z jakého důvodu estrogen?

kenya83
24. feb 2011

@eyael pretože progesterón a estrogén sú 2 najdôležitejšie tehotenské hormóny v tele ženy 🙂 bez nedostatku týchto hormónov by žiaľ tehotenstvo nebolo vitálne 😒 preto sa tieto hormóny podávajú umele v prípade, že by mala žena nedostatok týchto hormónov. Tieto hormóny majú za úlohu pripraviť maternicu na blížiace sa tehotenstvo 😉 😉 😉

eyael
24. feb 2011

@kenya83 - no to vím 😉 jen nevím na co konkrétně pomůže estrogen a na co konkrétně progesteron 😉 jdu se podívat do googlu 😵

eyael
24. feb 2011

tak progesteron - Navozuje sekreční fázi menstruačního cyklu, podporuje růst děložní sliznice po ovulaci. Nedojde-li k oplodnění vajíčka, tvorba tohoto hormonu ustane a dojde k menstruačnímu krvácení. Naopak pokud žena otěhotní, progesteron zastavuje menstruační cyklus, navozuje vývoj mléčné žlázy, zvyšuje množství hlenu v děložním hrdle (ochranná zátka) a tlumí (předčasné) kontrakce dělohy. Na rozdíl od estrogenů však nemá vliv na vývoj pohlaví plodu.

eyael
24. feb 2011
eyael
24. feb 2011

a o estrogenu dlooouuuhý článek tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Estrogen

kenya83
24. feb 2011

@eyael ešteže existuje ten google 😀 😀 😀

eyael
24. feb 2011

@kenya83 - jj 😀 😀 😀

zomata
24. feb 2011

dakujem dievcata
nechcem ist k doktorovi len kvoli tomu aby mi vypisal lieky, to mam hned den v cudu...ja som v praci a tentoraz to nechcem nikomu hovorit ale ked tam budem chodit ako na klavir kazdemu to bude jasne 🙂
@zaufalka kolko mg mas estrimax/estrofem?
zavolat ale do centra zavolam vopred iste, v podstate vela zien ide na KET v prirodzenom cykle ...mne zatial vzdy perinka narastla pekne

zomata
24. feb 2011

protokol som mala 2x rovnaky tak si nemylim ze by mi nasadil nieco ine, chcem usetrit cestu preto, naposledy som bola v novembri len som teraz stretila protokol tak som sa chcel auistit ze sa dobre pamatam

katyka10
24. feb 2011

ahojte dievcata tak moja krvicka ukazala hcg 448 ci tak nejak jupiii velmi sa tesim.a za 3 tyzdne na UZ.

lucia.kl
24. feb 2011

@katyka10 gratulujem, tak nech bublinka pekne rastie...

deinad
24. feb 2011

@zufalka dakujem...no jedna bublinka je v maternici ale ta sa vobec nevyvija a druhu nenasli...prave preto ma posielaju do nemocky, tam maju ine pristroje, uvidim co zajtra v CAR-e, caka ma dalsia kontrola...
ale dost o tychto veciach, ako sa mas ty? 🙂

deinad
24. feb 2011

@katyka10 zo srdca blahozelam 😉 a tesim sa s tebou.

deinad
24. feb 2011

@kenya83 ano nasli bublinka je v maternici, resp. pseudogestacny vacok...takze mimi nikde a hcg rastie ale velmi pomaly...tak sa lekari boja, ci ta druha nie je niekde mimo, zatial ale nevidia, zajtra dalsia kontrola v CAR-e..
moc ti gratulujem ku krasnemu hcg, drz sa 🙂

zufalka
24. feb 2011

@deinad ani neviem čo na to povedat 😒 snad to ešte bude ok 😉 ja nič moc,dnes som si testla ale čistý ako biely papier,žiadne pocity,príznaky 😒 som pripravená na to že to bude negat,už sa zmierujem ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre