Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

boncusik
16. máj 2011

čaute holky bojovníčky 😝

sobka ja som po 5-tom IVF vynosila nádherné bábo ktoré teraz odfukuje v postielke takže sa nevzdávať a určite to vyjde 😀 😀 😀 😀 😀

vidím že každá má iný protokol na KET však oni vedia čo činia 😕 snád 😕

sobka
16. máj 2011

@sisika12 dakujem za info a držím silno palceky, verím, že to teraz urcite vyjde, na 100% musí, je máj, lásky cas 🙂 predsa
@boncusik to fakt? juj, to musí byť nádhera, aj ja už chceeeeeem 🙂 a mala si predtým neuspesné vklady, alebo prisli nakoniec na dovod nezdaru? dakujem, urcite to dobre dopadne, musíme veriť 😉 a nech co najskor ma drobec surodenca 🤐

kikus77
18. máj 2011

Baby , chcem sa opytat. Mal niekto zamrazene blastocysty a prezili rozmrazenie? Vcera som mala et- zial neuspesne, nemohol sa do mna dostat, takze mi zamrazili 4 blastocysty, dve vcasne a dve zrele. Mate niektora toto za sebou?

kenya83
18. máj 2011

@kikus77 ja som mala zamrazené 2 blastocysty, jednu expandovanú a jednu hatchujúcu. Dali sme pri KET rozmraziť len 1 blastocystu, rozmrazili tú hatchujúcu ale pri vklade už bola krásna vyhatchovaná 1-1/2 kvality, rozmrazila sa krásne a bezproblémov 🙂 a dokonca sa krásne uchytila a teraz sme už v 18tt 🙂 Držím palce 🙂

kikus77
18. máj 2011

@kenya83 jaaaaj, tak si ma potesila!!! ani si nevies predstavit ako! ja mam zamrazene v jednej "ampulke vcasnu a hatchujucu" a v druhej to iste. Embryologicka mi dnes povedala ze maju lepsiu uspesnost pri mrazenych blastocystach, tak ale nejako sa mi to nezda. Este raz dakujem 🙂 😵

kenya83
18. máj 2011

@kikus77 nemáš za čo 🙂 hlavne veľa šťastia a nech to vyjde 🙂

boncusik
18. máj 2011

jéé vidím že ket býva uspešný 🙂 🙂
kenya83 do akeho centra chodíš?

kenya83
18. máj 2011

@boncusik chodím do Heliosu do MT 🙂 Nám sa hneď podaril aj prvý ET s 1 embryjkom (exp. blastocystou), ale žiaľ v 10tt MA ☹ Potom Ketík a ten bol opäť úspešný a držíme sa 🙂

sisika12
18. máj 2011

@tinusasa ako dopadol transfer? ako sa cítiš? 🙂

@sobka zajtra sa ozvi ako prebehol KET, 🙂 držím palce

sisika12
18. máj 2011

@kikus77 ahoj, môžem sa spýtať prečo sa nevedel dostať? mne tiež pred stimulačným protokolom museli spraviť hysteroskopiu a krčok rozdilatovať.

sobka
18. máj 2011

@sisika12 ahoj, jasné, zajtra písnem🙂 dufam, že vsetko dopadne o.k. 😉

kikus77
18. máj 2011

@sisika12 to nikto nevie, myslia si ze mam asi zrasty po cisarskom alebo nejaky divny uhol. Pred rokom sa dostali uplne v pohode ale nic z toho, takze je otazne ci sa vobec dostali kam mali. Tebe ta dilatacia a hysteroskopia pomohla?

sisika12
18. máj 2011

@kikus77 áno, pri KET nebol žiadny problém, aby si ma chápala, mne prvý krát robili hysteroskopiu v rámci diagnostiky, vtedy podobne ako tebe , nevedeli sa dostať do mňa a potom mi rozdilatovali krčok, pomohlo to, nakoľko pri menzes odvtedy nemám také bolesti a aj krvácanie sa upravilo...mávala som veľmi silné...

kikus77
18. máj 2011

@sisika12 vies, mne to nikdy nerobili, ked sa zistilo , ze mame zly spermiogram , mna viacej neriesili, rovno sup icsi, problem nastal az teraz, moje druhe ivf- vsetko uplne super, neporovnatelne s prvym a potom supa ☹

sisika12
18. máj 2011

@kikus77 aj manžel mal zlý spermiogram, aj nás hneď zaradili do programu, ale ja som už mala absolvovanú laparoskopiu a dr. povedal, že ešte odporúča absolvovať hysteroskopiu, nakoľko zvyšuje úspešnosť IVF, čo asi bolo šťastie, keby to nezistili tak pri transfere by bol problém, tak ako u teba,

mabumi
19. máj 2011

ahojte baby, dnes som 7. den po KET a test zatial negativny 😢 😢 😢

kikus77
19. máj 2011

@sisika12 ako ta hysteroskopia prebieha? Trva to dlho kym sa das zase dokopy?

tinusasa
19. máj 2011

@sisika12 ahoj tak uz som po transfere rozmrazili nam 3 mrazacikov a jeden neprezil ☹ takze mi vlozili 2 a caka ma dlheeeeeee cakanie 🙂 a inac je to hrozne lezat a nic nerobit hlavne ked je vonku tak krasne ☹ tak polezim do soboty a pojdem vonku nabrat trosku energie a slniecka 🙂

sisika12
19. máj 2011

@kikus77 samotný zákrok netrvá dlho, o niečo dlhšie ako odber vajíčok, samozrejme aj od toho závisí čo ti idú robiť, prvý krát aj u mňa to trvalo skoro 3/4 hodiny, ale pri ďalšej hysterosk. len tak 20 minút, príprava je tiež taká istá ako na odber, nalačno atď...., netrvá to dlho kým sa dáš zase dokopy, ja som nemala žiadne ťažkosti čo sa týka samotného výkonu, troška ma pobolievalo brucho ako pri menzes, krvácanie po zákroku tiež bolo normálne, len neviem kedy ti plánujú robiť, myslím ktorý deň cyklu, lebo aj od toho závisí, mne robili na 20. deň aj počas menzes, miera krvácania a bolesti závisia aj od toho či ti odstraňujú napr. polyp, myom, alebo čisto ti len pozrú maternicu, ja som normálne fungovala, síce vypísaná som bola, ale keby som mala iné zamestnanie tak by som vedela chodiť aj do roboty,

sisika12
19. máj 2011

@tinusasa super 🙂 škoda, že ten jeden neprežil ☹ ale aspoň tie 2 sú už vnútri 🙂 áno to čakanie je najhoršie, mne to pripadalo, že som doma rok a nie 2 týž., ale všetko sa dá vydržať, môžem sa spýtať aké ti vložili, koľkobunkové...mala si PK?

sisika12
19. máj 2011

@mabumi ahoj, 7. deň je ešte skoro, nebuď smutná, pri prvom KET ja som tiež testovala od 6. dňa...držím palce 🙂

tinusasa
19. máj 2011

@sisika12 ahoj tak to ti neviem povedat 😒 lekar v centre kde chodim tak nieje prilis zhovorcivy , dokonca pred vkladom som este nevedela kolko budeme vkladat a oznamil mi to az tesne pred vkladom. Nemam inu moznost tak to nechavam na nich ved asi vedia co robia. Nevies mi povedat zo skusenosti je nutne lezat alebo da sa ist aj vonku aspon po tych 3 dnoch? a ty ako sa mas ako pokracujes ?

sisika12
19. máj 2011

@tinusasa no o tej zhovorčivosti by som aj ja vedela rozprávať...aj ja mám s tým bohaté skúsenosti, čo sa týka poskytovania informácií, ja už väčšinou si napíšem všetko na papier, aby som na nič nezabudla, zas na druhej strane sa nemôžem sťažovať, dr. je milá, keď sa pýtam na všetko odpovedá, ale keby som sa nepýtala tak sama od seba nič nehovorí, to je pravda, že asi vedia čo robia, pretože každý prípad je individuálny, no niekto odporúča ležať 3 dni, niekto povie že kľudne sa dá ísť von, dôležité aby si nič nevláčila, nenamáhala, mne tiež dr. povedala aby som 3 dni mala kľud a potom normálne som chodila na prechádzky, ale poznám v mojom okolí jednu, ktorá po pár dňoch išla do roboty...podľa mňa závisí aj od toho, kto ako sa cíti, a kde pracuje. Ja sa mám dobre, už si zvyšujem dávkovanie, zatiaľ všetko ok 🙂

sobka
19. máj 2011

ahojte cakatelky, tak aj ja sa hlásim k vám, dnes vložené 2 blastocysty, sliznica 10mm, ževraj o.k, krasne som si po vklade pospala, ani neviem ci ma zmohla ta horucava, alebo som bola taká v pohodke s tými mojími drobcami a pekne sla domov, ani ma neprisli budiť, lebo dnes na vklad nikoho nemali, tak som si schrupla ako doma, fááájne....
@tinusasa ja nebudem ležať, ked sa dobre cítim, nieje dovod, musís byt hlavne psychicky v pohodke, vtedy je vyssia uspesnosť, ked je vonku krásne, radsej by som sa sla prejst, ja som dnes bola aj na poste aj v obchode a vobec sa mi nežiada ležať.....skor som ten typ, že by som si sla zacvicit ako doposial, aby som sa nejak nepozorovala, mne dr. povedal, že mám viest normálny režim ako vždy...vela báb ide do prace rovno z transferu, bábatko si nevyležíme🙂 si zober, že ýženy co otehotneju, ani nevedia, že otehu a robia uplne vsetko, piju, tancuju, behaju, sexuju, len my si to uvedomujeme, preto sa chranime....mne minulé leto, ked sa mi embryjka chytili, som ani jeden den nevnímala, že som bola na vklade, isla som na výstavu, na nakupy, zariadovala si byt a pod... a potom, ked som sla na ket, som sa už setrila, ani som nesoferovala a nic z toho...myslím, že psychika robila svoje, naozaj..teraz sa citim v pohodke, tak dufam, že nám to vydrží.....baby držim vam palce, nech sme konecne aj my tehulky na 9 mesiacov🙂 dobru noc

tinusasa
20. máj 2011

@sobka tak to si ma povzbudila lebo lezat sa mi vobec nechce a tiez potrebujem ist dnes na nakupy vlastne som chcela poslat manzelika a vonku je krasne tak aspon naberiem ine myslienky 🙂 🙂 ja ked som mala prve IVF tak to bolo vo february a to som si odlezala doma co bolo pre mna depresivne a hlavne bola zima. joj tesim sa 😅 😅 hned mam lepsiu naladicku 🙂 sobka a ty chodis taktiez do splnu si spokojna ?

tinusasa
20. máj 2011

@mabumi moja to este nic neznamena 🙂 drzim palce . a ako sa citis ? ja budem testovat az nejaky 10 den

sobka
20. máj 2011

@tinusasa tak sup sup na prechádzku 🙂 ja som moja zo SPLNu odisla prave pred rokom a pol, presla som do ineho centra a tu som aké také pokroky urobila aj co sa týka vysetrení 😉 držím palce, nech nám to cakanie na výsledok prejde hladko a s usmevom na tvari 😉 baby pekný dník prajem, ja bežím na chalupu 😵

deinad
20. máj 2011

@katyka10 ahoj moja, a co ti povedali na tu nizku maternicu? to nemusi nic zle znamenat, neboj sa moja, snad lekari vedia co robia. viac sa setri, mozno by pomohlo keby si jednoducho lezala s vylozenymi nohami a chodila co najmenej....daj vediet, myslim na Teba...

deinad
20. máj 2011

@boncusik ahoj, aj ja sa tu vmiesam, mne sa tiez uchytilo embrijko po 2. KET, zial sa neudrzalo a MA v II.mesiaci, ale co som tu citala tak so mnou okrem kenye bola este 1 kocka a je tiez tehu po KET 🙂 takze sa vobec netreba stresovat ale verit, ze to vyjde, inak po KET su aj dvojickovske maminy (to je v inom fore), takze uspesnost po KET stupa co ma tesi, lebo mna to caka niekedy koncom juna zac. jula 🙂 drzim palceky

boncusik
20. máj 2011

deinad to si ma potešila ja by som brala aj dvojky 😀 😀 😀 😀

tak holky, dnes sliznica 9mm a v stredu idem na transfer 😝 ale uvidím či sa mi babulky a kolko rozmrazí 😕
ale ja verím že sa rozmrazenie a všetky tri 😅 lebo mám v jednej slamke až tri embryjká a budú to tričky 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre