Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

vm72
9. okt 2008

Dasi,obávám se,že to budeme muset nějak zvládnout bez pomoci rodičů-jestli jsi myslela tohle...
Našim si neřekneme,to by nás už asi hanba fackovala a tchýni s tchánem už vůbec ne-to by nám museli pomoc nabídnout oni sami,ale to zase absolutně nehrozí... 😒
Prostě se musím smířit s tím že od listopadu zase budu válčit v práci,i když jsem si v červnu myslela,že se tam už NIKDY nevrátím... ☹

dasa24
9. okt 2008

vm72 to jsi byla celou dobu doma když jsi chodila na KET? 😵 🙂

něco se najde s penízky 😵 😵 😵 Nebo půjdeme spolu vykráct banku 😀 😅 😀

vm72
9. okt 2008

Jo,dasi.Byla jsem doma v kuse od OPU,přes všechny transfery.Ono totiž u nás spíš asi snesou jednu dlouhou neschopenku,než kdybych tam vždycky byla 14 dní a potom zase 14 dní po transferu ne.Co je ale hlavní-mám práci fyzicky opravdu hodně náročnou,takže chodit tam po ET,KET by bylo o ničem.(Ostatně,to stejně bylo i když jsem byla doma... ☹ )

dasa24
9. okt 2008

☹ ☹ ☹ tak jak jsi to udělala to bylo určitě lepši 🙂

artep26
9. okt 2008

Ahoj holky,
já jsem taky pořád doma od OPU, vlastně už mě kvůli OHSS nechali 3 dny před OPU doma, protože jsem měla bolesti. Jsem doma od 15.9. Zítra se rozhodne, jestli půjdu ve středu na KET a pokud ne, tak nevím zda mě pošlou do práce nebo budu dál doma. Zítra tam nebude moje doktorka a jdu k někomu jinému, tak si myslím že ten to řešit nebude. Do práce se mi nechce, mám hrozného šéfa a těch otázek od kolegyň ... to by byl děs.
Věrko ty chodíš do Sanusu v Pardubkách nebo Hradci?? Měla jsi třeba pauzu měsíc, nebo ti vše navazovalo?? Já se ptám jestli mi hrozí návrat do práce, pokud by byl KET až v příštím cyklu.

dasa24
9. okt 2008

ahoj Artep,

já jsem měla KETY každý měsíc 😉 ale je pravda, že mi do papíru napsali až druhý cyklus, ale vyřídila jsem si to a bylo to bez problému. Příští týden mě čeká stimulace.

Holky to já mám v práci v pohodě-dobrý kolektiv, tak jsem byla vždycky po KETu 4 dny doma a pak do práce, byla jsem ráda než sedět doma a myslet na to.
Ted to taky chci takhle udělat, po ET 4 dny doma a pak do práce.

Artep držím na zítřek pěstičky at můžeš ve st na KET 😉 😵 😵 😵

artep26
9. okt 2008

Dáši díky.
Mou PN zatím v Sanusu nikdo neřeší, prostě se mě ani po OPU když bylo jasné že ET nebude nezeptali, zda do práce chci jít nebo ne. No já jít nechci, tak jsem se nehlásila 😀
Šéf je blbec, tak se tam moc neženu a modlím se za zítřek aby to vyšlo a mohla jsem dál pokračovat v PN.
No snad to dopadne a příští týden na to vlítneme 😀 😀
Dáši ty stimuluješ?? KETíky nevyšly?? 😒 ☹ ☹

dicinka1
9. okt 2008

artep..vraj sa po ohss lepsie chyta embrijko do maternice..ja som prikladom..suhlasila som s prenosom..hoci som bola nafuknuta jak zaba...a zle sa mi dychalo..dali mi 1 embrijko..aj to sa chytilo..doktor mi povedal,ze sa to dalo cakat,ze sa uchyti.. 😵

artep26
9. okt 2008

Dici mně transfer doktorka nedoporučila, takže ET nebylo a čeká mě rovnou KETík.
Vím že se říká, že po OHSS se hezky těhotní, ale spousta holek z tématu IVF září mělo dost zlý průběh OHSS. Museli jim odsávat spousty litrů vody, ale nakonec vše dobře dopadlo - jedna čeká mimíska a druhá dokonce 2 mimísky. Tak snad to zítra nějak dopadne a taky se dočkám a doufám že je moje tělíčko na mimi pořád ještě natěšené a budu taky brzy těhule.
Jinak tobě moc gratuluji k miminku 🙂 🙂 🙂

macous
9. okt 2008

Ahoj holky, tak k té vaší dnešní debatě, strach určitě budete mít vždycky větší, než třeba já, která jsem nikdy neotěhotněla, ale na druhou stranu víte, že otěhotnět můžete, tak je to jen otázka času 😉 holky nebojte, budeme si navzájem držet palečky a ono to určo vyjde 😵 😵 😵
Věruš, víš co, to je teda pěkná nespravedlnost, že to co mají ostatní, co přijdou do jiného stavu přirozeně zadarmo, tak mi musíme ještě ke všemu platit 😠 Ale všechno špatný k něčemu dobrý, jsem si jistá, že budeme ty nejlepší maminky, po tom všem 😉 😉

macous
9. okt 2008

Jo Dáši, budu muset čekat, sice mi doktorka nevysvětlila proč, jen mi napsala, že se mám jednoduše objednat na 25 den cyklu a víc nediskutovala, ani žebysme zkusili inseminaci, nebo že by mi něčím podpořila ovulaci, k tomu se mi vůbec nevyjádřila (psala jsem jí maila), tak ti nevim, jestli nemám jít raději jinam, co si myslíš? Zase nechci být za histerku, nebo dělat unáhlené závěry.....

dasa24
10. okt 2008

dobré ránko holky,

artetp mě 2 KETY nevyšli tak mě čeká stimulace příští týden, pokud přijde MS v termínu.

Macousku, já bych asi vyčkala 😉 alespon se tělo trochu vzpamatuje.... 😉 Já jsem ti byla ráda za tu pauzu.A rychle mi to uteklo 😉 Už jsi dostala MS? 😉 I když mě teda štve že nebudeme stimulovat spolu ☹
Jinak bych asi nepřecházela zatím, nevím jestli je to pravda, ale pokdu přestoupíš do jiného CAR tak po Vás chtějí veškerá svoje vyštření a to může trvat pěkně dlouho ☹ Teda takhle jsem to slyšela.

vm72
10. okt 2008

Ahoj holčičky!
artep- my se známe z diskuse Sanusu... Já chodím do Pardubic k Dr.Provazníkovi.Je zlatej a jsem s ním strašně moc spokojená.Ty píšeš o doktorce,takže asi chodíš k Dr.Novotné,ne?
Ta je taky strašně fajn a vlastně i když jsem já "Provazníčkova",tak z těch 4 transferů mi nakonec 3 dělala Novotná,protože on měl zrovna něco jiného.Ale mě je to celkem jedno,protože ona je taky skvělá a nemám s ní naprosto žádný problém.

Jinak já jsem doma od 18.6. kdy mi dělali OPU.Hned potom 21.6. byl ET a pak KETy v červenci,srpnu a září.Takže všechno naráz a ten mezičas mezi transfery jsem trávila v klidu doma na neschopence.Vůbec nikdo mi s tím nedělal drahoty.Brali to v Sanusu jako normální věc.Byla jsem ráda,protože v práci by je to akorát štvalo,že si na pár dní přijdu a potom zase na 14 dní zmizím.A jak jsem psala,být doma po ET/KET třeba 4 dny a pak jít do práce,bylo by to vzhledem k tomu co dělám úplně o ničem...
No,stejně to nakonec nedopadlo... ☹

vm72
10. okt 2008

Teď jsem s Dr.domluvená alespoň na ty IUI,než se nám podaří na další IVF naškudlit nějaký ty korunky.
IUI mi udělá už příští týden a od listopadu bych se teda vrátila do prac.procesu... 😖 ☹ 😠

dasa24
10. okt 2008

vm72 no to je super, takže to už můžeš jít příští týden na IUI? 😉 😵

vm72
10. okt 2008

Jo,dasi.V út.jdu na UZ a myslím že tak ve čt.-pá. by to mohlo proběhnout.
Ale vzhledem k tomu že ji mám za sebou loni 6x,tak si opravdu kdovíjaké iluze nedělám a stojím spíš nohama na zemi... 😕

vm72
10. okt 2008

Ale mám nárok na 6 IUI ročně,tak na ně budu docházet i z práce,dokud se zase nepustíme do IVF.

dasa24
10. okt 2008

to dopadne dobře 😉

No ale to jsem ráda, že můžete alespon na IUI, to je super 😉 to už je ti mnohem lépe, vid? 😉

vm72
10. okt 2008

Tak jako slaboučká náplast to asi funguje...Momentálně mi nejvíc ničí život skutečnost,že se musím vrátit do práce,kterou nenávidím,z které se už marně 3 roky snažím odejít na mateřskou a z které když jsem odcházela v červnu jsem si myslela,že je to definitivní... ☹

artep26
10. okt 2008

Ahoj holky,
ahoj Věruš, vím že jsi ze Sanusek ale nevěděla jsem ke komu chodíš. 😉 Jestli ke Ctoborovi nebo Šárce 😉
Já dnes byla u Provazníka, byl zase milej, všechno mi vysvětlil, napsal na papírek abych na něco nezapomněla.
Já nemám taky nic proti němu ani proti ní, oba jsou fajn a sestry taky. Opravdu jsem tam maximálně spokojená, až jednou budu těhu tak mě bude mrzet, že už tam nebudu chodit. Je to tam bezva partička lidí. Jo a laboranti samá srandička.
Dnes mi Provazník udělal radost, sliznice narostla na 7,7 mm takže byl spokojený a ve středu jdu na KETík.
Smál se, že mám zamražené celé fotbalové mužstvo, a že doufá že se to povede a bude to na KETíky stačit.
Věruš držím palce na IUI, třeba se zadaří a korunky si ušetříte až pro miminko
Mac vydrž, já šla taky takhle nějak na KO před MS, to je asi standard. Musí omrknout jestli nemámš cysty, zda jsi OK atd.
😉

macous
10. okt 2008

Artepko ahoj - no prima, vidiš to a to bylo strachu, mám z tebe radost 😀
Věruš, já tě úplně chápu a myslím, že holky taky, je to prostě s tou prací na dvě věci (na nic a na h...o), ale taky se dočkáme a pak si tam přijdeme s pupkem pro propisku 😀

Já jsem dneska vysmátá jak lečo, a to mi nebudete ani snad věřit, co se mi stalo, moje mila doktrorka se spletla, a odpověděla mi na můj pondělní mail asi omylem znovu, jenže něco jiného. Původní verdikt zněl, počkat na mrchu a pak se objednat na 25 den cyklu na utz před stimulkou. Já je tam od pondělí přemlouvala, abych mohla začít stimulovat hned tuhle mrchu a oni pořád že ne a žádný vysvětlení. No a doktorka mi dneska tim omylem napsala, abych se objednala na tohle pondělí 13 tého, tak jsem tam zavolala a ptala jsem se sestřičky, jak je to možný, že už jim to říkám od pondělí a že jsem tam mimichodem tenhle týden dvakrát byla a ona na mě, kdy mi má přijít ta mrcha, že to stihneme, jenže mě přišla už dneska! Tak jsem řekla, že mě to mrzí, ale že mě teda pěkně naštvali, že se jich prosím o ten utz od pondělka a že mi teď řekne tohle, a že si to teda ještě musím s jejich CARem nechat projít hlavou, no a víte co - budu stimulovat od neděle, když utz dopadne dobře mám, tam jet v neděli ráno, dr. tam má nějakou operaci, tak se mnou pak sepíše protokol a budu stimulkovat od 3 tího dne cyklu, prý to tak jde. Tak mi držte palce holky, budu to potřebovat 😀 😀 😀

holky, některé to čtete možná víckrát, pardon, chodím do více témat 😅

artep26
10. okt 2008

Mac 😀 😀 😀 😀 dobrý, já to jen tak shlídnu a 2x to nečtu 😉 Taky chodím do vícero témat 😉 😉
Věruš jsme na tom úplně stejně s tou prací, pro mě nebyla ani tak hrozná představa že sliznice nenaroste a KET bude až v listopadu, ale noční můra byla spíš to, že bych musela do rachoty. 😒
Dneska jsem tam byla asi tak 15 min (pro stravenky, vrátit služební tel. a klíče)a hned mě tam zprudila naše personální, tak jsem byla ráda, že tam nemusím. 😠 Je to děsná čuba (pardon ale fakt je 😀 ).
Doufám jen, že ikdyž KET nevyjde, tak na sebe alespoň budou navazovat a budu doma, dokud se to nepovede 😉

macous
10. okt 2008

Artepko, mě teda rozhodně navazovali, to mi po dnešním výkonu jistě věříš viď 😀 😀 😀
Nejlepší je, že jsem v práci nahlásila, že tam budu do konce listopadu minimálně a oni mi přiděli práci, a v pondělí si tam přijdu a řeknu, hm, takže max. 3 týdny, víc fakt ne, šéfa ze mě asi trefí pepina 😀 😀

artep26
10. okt 2008

Mac to je jedno, já to taky pořád řešila a přišlo mi to děsný, že je tam v tom nechávám a hlavně když zástup za mně jim odešel 😠 Tak jsem se snažila dělat maximum, ale obrátilo se to proti mě. Takže teď jen radím po telefonu a snažím se nemyslet na to, co se tam děje. A je mi hej 😵 😵 😵
To se nedá nic dělat že tam nebudeš tak dlouho jak jsi slíbila, teď jde hlavně o tebe a musíš do toho dát všechno. Na tebe by taky nikdo ohledy nebral 😉 😉

macous
10. okt 2008

já do toho dám všechno, akorát aby to k něčemu bylo 😠 a trochu se bojím OHSS, se znám, jako minule
ta máš ten KET v pondělí viď?

artep26
10. okt 2008

Mac ve středu, ale to uteče. Jen se budu třást jestli budou 2, v úterý budu volat do laborky kolik jich bude a v kolik bude KET.
mac a měla jsi velký OHSS?? Já měla jen vysoké hodnoty krve, trošku jsem byla nafouklá ale zavodněná ne. Možná kdyby mi udělali ET, tak bych dneska jako Luzza čekala double 😉 😉 😉 ale taky by se to mohlo zkomplikovat a byl by průser 😒 😒

macous
10. okt 2008

No já neměla takový jako Luzza nebo Kay, ale volnou tekutinu jsem v břiše měla a bolely mě ledviny a těžce se mi dýchalo, jako když mám na plicích kámen nebo jakoby po dlouhém běhu, když to nemůžeš dodýchat, dali mi jedno embrijko a co myslíš - prdlajs, takže jestli to takhle bude i tentokrát, tak chci embrijka na vlastní nebezpečí dvě 😉
A pročpak bys neměla mít dvě embrijka, vždyť jich tam máš víc, neboj se kočko, to bude dobrý, oni se nám chytnou prckové nezbedové a určo ty největší uličníci 😉

artep26
10. okt 2008

Mac byla jsem chvíli mimo PC ....
No já se bojím toho, když jsou zamražené po 3,aby třeba 2 neodumřely ... víš. Ale snad jo.
Dnes jsem se ptala i doktora s kým se domluvím kolik jich chci zavést. Tak na mě koukal jako t..e na nová vrata, kolik jich chci, že standardně dávají 2. No tak jsem mu řekla že chci 2. Ona mi totiž doktorka, která tam dnes nebyla, řekla že dávají nejdřív 1. A já chtěla 2 ... už poprvé. Tak mě ta jejich domluva nějak zaskočila, i doktoři ve stejném CARu mají jiný postup.

hofinka
10. okt 2008

ahoj holky,já měla zamražené 6embryek 2*po3.Rozmrazili první tři a přežilo jedno,tak rozmrazili další tři ale jedno se přestalo vyvíjet.No a prý mi tam šoupli všechny tři. 😲 Ale nevím při IVF mi zavedli prý tři a v papírech jsem pak měla zavedené dvě embrya,tak fakt nevím.Ani jsem se na to neptala,protože jsem čekala malou. 😵 Artepko držím pěstičky.vm je mi to moc líto.Holky prostě všem co do toho jdou držím pěstičky!!! 😉

artep26
10. okt 2008

Hofi díky moc.
Myslíš že když mám KET a ze 3 by přežilo jen jedno, že další várku dorozmrazí aby byly 2??Nebo jak to tam praktikuji?? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre