Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

fiallinka
13. feb 2010

jani, tak vydrž s tou témičkou do toho čtvrtka, protože sama tam fakt nebudu 🙂...a možná bych spíš pak něco vytvořila pro holčiny, které chtějí už druhé dítko - ivf, ket, protože ta diskuze, co tu je, moc nefrčí... ale ani to nevím, jestli to má cenu.. zjistila jsem, že přesto, že jsem v ten ket nevěřila, tak stejně na to po neúspěchu pořád myslím a nevím, jestli bych se neměla přestat stresovat i internetem apod...ty neúspěchy tady mne docela naštvaly, přiznám se 🙂

baraf
14. feb 2010

ahojky,
nějak jsem teĎ nestíhala, ale já si s vámi taky budu psát!!! 🙂

jani-držím moooooc palečky!!!!!! a těším se na nové téma.

radysek
14. feb 2010

Jani fakt věř, že to tam je - odcházející embrio by ti druhou čárku neudělalo a kdyby tam těhu nebylo, tak se ti vůbec druhá čárka neukáže ani po limitu. A co jsem se bavila s paní co čeká ty dvojčátka, tak pře sně jako já i ona začala šestý den špinit a pak to přestalo! Obdivuju tě, že chceš s tím testíkem vydržet až do čtvrtka, já bych to riskla aspoň před kontrolou krve. Ale to je tvé rozhodnutí. Já věřím, že budeš potichounku slavit!

jani2
14. feb 2010

radysek - ja by som aj rada znovu testla, ale bývam na dedine a tu test nekúpim, do štvrtku sa s malou do mesta nedostanem a manža test kúpiť nechce, takže musím fakt len čakať 😢
baraf - no fajn, že si sa ozvala, už sme si s fialinkou mysleli, že sme ostali samé 😉
fialinka - tak s tou témičkou ešte počkám...a čo sa týka "internetovania"...tak ja som na net nechodila pri mojom 1. neúspešnom IVF a aj tak som mala depky a ťažko som neúspech niesla, takže u mňa je jedno či chodím počas IVF a KET na net, alebo nie...prežívam to rovnako. Ale ak sama cítiš, že ti padne ťažko v tom období sem chodiť, tak ťa budem musieť oželieť 😢 ...ale dúfam, že ostatneš 😉 🙂 😉

evaav
14. feb 2010

jani2 a další já vás taky neopustím jsem tu stále s vámi stále si vás čtu i když zrovna nic nepíšu vždyt stejně nemám ještě o čem zítra budu volat ¨do Sanusu objednat se na ultrazvuk.
A jak venika jak pak se držíš? Závidím ti to se přiznám,ale moc ti to přeji 😉
Přeji všem krásného Valentýma 🙂

jani2
14. feb 2010

evaav - ešte nie je čo závidieť 😉 , veď nič neviem naisto 😉 ...možno akurát tú nádej 🙂 ...už dávnejšie som si všimla, že máme rovnako staré dcérky a už predtým som sa ťa chcela opýtať, či nemáš momentálne problémy s jej správanim...Janka začala byť poslednú dobu strašne trucovitá, na všetko povie nie a aj na tú činnosť ktorú miluje a o ktorej viem, že ju rada robí...a to bývala donedávna tak zlaté bábätko 😒 ...ale čo už, asi rastie a večné bábätko nebudem mať 😉

mirm
14. feb 2010

ahojte, chcela by som sa spytat ktory den cyklu sa robi KET?
Dik za odpoved a drzim vsetkym palceky 🙂 🙂 🙂

jani2
14. feb 2010

mirm - zvyčajne sa robí 19. alebo 20.deň cyklu 😉

mirm
14. feb 2010

dik🙂

evaav
14. feb 2010

jani naše verča s náma taky pěkně cviči je dost tvrdohlavá dost musí být po jejím,ale já jsem trochu přísnější,protože jinak by to nešlo ,,Nee "si odpoví na to co se jí hodí třeba když jí něco upadne na zem nebo má dát něco na místoněkdy je to v pohodě někdy je jak beran a to je kozoroh 🙂 Nevím už jako miminko nejraději by dělala vše sama hlavně to u čeho by nás rodiče měla potřebovat,ale když sedí na nočníku tak si ráda děla z nás sluhy no manžel je zní někdy dost zničený a to je doma málo a to jsem zvědavá jak to budou zvládat až budu muset odpočívat,ale věřím,že si poradí

jani2
14. feb 2010

..tak to je ako u nás, malá si robí z manžela otroka a ten jej spraví všetko čo jej vidí na očiach, minulý víkend ju mal prvý krát väčšinu času a to bol poriadne zničený 😝 a na konci dňa na ňu už prvý krát skričal, to som teda kukala 😕 ...keďže ja som s ňou neustále, tak som prísnejšia, inak by ma skutočne uštvala...je tiež tvrdohlavá, ale našťastie dá si veľa vecí vysvetliť a potom poslúchne...len už som niekedy z toho vysvetľovania a presviedčania unavená a potom to vyriešim stručne tak, že ju capnem po zadku 😢 ...však nejak vydržíme, vraj okolo toho 2.roku je to prvá malá puberta (už teraz sa desím tej skutočnej!) 😉

baraf
14. feb 2010

hezké nedělní odpoledne,

evaav, jani-vítejte do klubu malých "puberťáků" 😉 vím,co to je, navíc Lukášek je Beran

venika86
14. feb 2010

Přeji všem krásného Valentýna 😉
V albumíku mám testíky 😵 😵 😵

jani2
14. feb 2010

veniká - jéééj ty máš veľa tých testíkov, nedáš mi nejaký?.....ja by som tiež tak rada testovala! 🙂

venika86
14. feb 2010

jani - ráda bych 🙂 Ale myslím, že u tebe to nebude potřeba 😉

fiallinka
14. feb 2010

jani, no - já vím, že na net nepřestanu chodit, ale asi to musím malinko omezit... teď jsem to tu pořád kontrolovala, co kdo hlásí nového...

evaav
15. feb 2010

Dobré rána tak jak nová diskuze už běží?
Veni to jsou krásné dálnice přeju hodně štěstí at krvička se číní s velkým Hcg
Jinak jsem volala do caru tak ultrazvuk 23.2 v 15.30 tento datum mám být i v ten samý čas s holkou na alergologii jenže můj doktor tam je odpoledne tak jsem se nechtěla zbytečně se sestrou dohadovat vzala to zrovna ta jedna co tam už na pohled otravená,že tam musí být však kdo tam jezdí jak tak ví o kom je řeč

jani2
15. feb 2010

Evaav - tak ťa čaká perný deň toho 23.02, ale ak si vezmeš manželíka tak to postíhate nie?..na alergologiu prečo chodíte?...ja chodím s jankou zas na imunologiu, má trochu slabšiu imunitu, keďže je predčasniatko 😢
...ja sa mám zatiaľ fajn, špinenie ani mrcha na obzore nie sú, som 30.DC, tak to beriem ako dobré znamenie...a štvrtok sa už blíži, aj sa bojím, aby som nebola sklamaná 😒

venika86
15. feb 2010

Dobré dopoledne,
tak já jdu zítra mezi 7-8 na krev a ve 12 hodin na ultrazvuk. Uvidíme, jestli na něm bude něco vidět. Dnes už to chci říct rodičům, ti se asi zblázní radostí.

evaav
15. feb 2010

jani já s Verčouchodím na alergologii jak má to slabé astma tak nám dávkují léky a asi zase by jí chtěli udělat testy,ale budu se tam muset nechat přeobědnat protože tobych opravdu nestihla.Ono nás tam objědnali taky tenkrát na 15.30 jako do caru a já od HK bydlím tak na hodinu necelou cestu autem,ještě ke všemu tak alerg. je jen v útetý a od 12 do 16h tak se pokusím zítra tam zavolat a bud se tam zítra nacpat což pochybuji že nás vezmou nebo prostě na jindy.
Venika to jsem zvědavá na číslo

fiallinka
15. feb 2010

veni, a rodiče ví, že jsi byla na ivf - ket? Asi jo, že... to bych jim určitě řekla, ale pokud to třeba nevím, tak bych naopak ještě neříkala nic...

jani2
15. feb 2010

venika - tak som moc zvedavá na výsledok - aké vysoké bude HCG, či jedno alebo dve bambulky....ale na UTZ doktor ešte asi nič neuvidí...ja som bola na UTZ 13. deň po ET a nič nebolo vidno, iba doktor povedal, že sliznica je hóóódne vysoká a prekrvená, že to určite tehu bude 😉
evaav - tak asi radšej preobjednať, však pri takýchto vyšetreniach je už jedno, či to bude o mesiac skôr, či neskôr...ja som minulý týždeň tiež preobjednala Janku na pneumológií z februára na apríl...mám teraz dosť chodenia do Martina kvôli sebe, tak by toho bolo veľa a viem, že na pneumologii doktorka len Janku popočúva, všetko trvá 2 minútky a ide sa domov (ale chválabohu, že sú to len takéto kontroly, lepšie ako keby sa musela riešiť nejaká choroba).

evaav
15. feb 2010

jani koukám na malou pěkná já taky přiložím fotky ale nevím jak na to

jani2
15. feb 2010

evaav - veď konečne včera sa mi podarilo ich tam vložiť...musela som ich ale najprv zmenšiť, lebo som ich mala moc veľké, jedna fotka mala aj 2,5 Mb...nuž a hore klikni na Fotoalbumy...vytvoriť vlastný album...a ono ťa to už samo naviguje...tak sa trochu "potráp", rada by som videla malinkú 🙂

paraple98
15. feb 2010

Ahojte kocky 😉
Tak UTZ ok, KET mam planovany na pristi tyden, jen mne zarazilo, ze je to az 26DC, muzu se zeptat, ktery DC jste byly vy ?

Venika - moc moc gratuluji a drzim palce at je vse ok a at vydrzite tech jiz necelych 40tt 😉

jani2
15. feb 2010

paraple - fúha, tak to už je dosť neskoro, väčšinou sa chodí 19.-20. DC, ale lekári snaď vedia čo robia, tak žiadne obavy 😉

evaav
15. feb 2010

jani tak zatím dvě fotky se mně povedli tam dát ještě se budu snažit

paraple98
15. feb 2010

Jani no prave, a to jsem mela sliznici deset mm, taky doufam, ze vedi co a jak 😉

fiallinka
15. feb 2010

paraple, já jsem byla už 16. den a u nás se takhle většinou chodí, jak jsem zjistila..
veniko, na ultr. ještě asi fakt nic nebude vidět, jde to vidět nejdřív od hcg 1000 (u jednoho, když máš tisícovku u dvojčat, tak to vidět ještě není) - to je většinou až ten druhý týden a víc po krvi...

jani2
15. feb 2010

paraple - ktorý deň cyklu si bola vlastne prvý krát na UTZ?...oddialili to kvôli nízkej sliznici, alebo to tak v tvojom CAR chodí?...inak pozerala som tvoj albumik, tento krát po KET už tie // určite ostanú a budú silnieť! 🙂
evaav - zlatá bacuľka, ak máš ešte čas, daj ďalšie fotečky... 🙂 ja sa veľmi rada dívam na fotky detí, niekedy keĎ sa nudím tak si len tak v albumoch tu na MK pozerám bábätka, nad tými sa úplne rozplývam 🙂 ..deti sú veľmi krásna vec, mala by ich mať každá žena...nechápem, prečo ten hore robí niekedy také drahoty 😒

..inak som dostala dnes taký zlý pocit, že všetko si len nahováram...prsia ma nejak zvlášť nebolia, to krvácanie po KET bola možno krátka mrcha, tak preto ďalšia teraz mešká...a ja si hlúpo namýšľam, že som tehu...aj som čítala v niektorých fórach, že mnohé baby mali slabé //, ale nič z toho nebolo a mrcha prišla neskôr 😢 ...takže som zasa v tej spodnej náladovej hladine a až som si radšej vymyslela na budúci týždeň netehulkovské aktivity - pôjdem ku kaderníčke nafarbiť si vlasy, obehám v Žiline obchody aby som Janke dozariaďovala izbu, v piatok ma manžel musí pozvať na pizzu.....lebo to prípadne sklamanie budem musieť zajesť a zapiť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre