Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

marketchen
17. feb 2010

Holky, já Vám moc držím palečky.To čekání je na celém IVF to nejhroší, já dostala menzes už 10.den po ET, měla jsem i veliké menstr.bolesti a začala jsem špinit.Věděla a hlavně cítila jsem, že to nedopadlo dobře ☹ na ET jsem byla 29.1..Jen doufám, že sliznice bude v pořádku, abychom nemuseli dlouho čekat.Máme tři zmrzlíčky, tak snad se udrží ☹

fiallinka
17. feb 2010

jani: jj, žádost podána, až dostanu další mrchu, jdem do toho, není na co čekat 🙂

holky, jinak ten test by měl být spolehlivý cca od 10. dne (samozřejmě může být i později pozitivní, ale...)

no a fakt je pravda, že podle příznaků nic nepoznáte, to je spíš dozvuk spolykaných hormonů...minule mi nic nebylo a vyšlo to, teď mne bolely prsa a nevyšlo...

janina79: anopyrin je zejména proto, aby se prokrvila líp sliznice a byla větší šance na uchycení, ten efekt je prý minimální, ale asi trošku je a hlavně to prý nikomu neuškodí... dává se preventivně, u nás v car každému...

janina79
17. feb 2010

jani2 a i fiallinka: děkuju moc za info o práškách, myslím, že takhle mi to lékař říkal, ale já měla hlavu plnou jiných starostí, abych sebou příliš netrhla aby ze mě nevyplavali bobínkové a tak.... takže jsem nějak nedávala pozor...

je pravda asi, že hormony ovlivňují naše příznaky hoodně.... takže na to se brát nemůže....

fialinka: určitě schvaluju, protože jak budeš už v průběhu toho všeho uteče to a i když čekání je hrozný tak není horší než beznaděj.... potom..... ˇ

marketchem já dostala mens. už 9. den po ET a vim o čem píšeš... zmrzlíčkové budou OKa uvidíš!!! 🙂

evaav
17. feb 2010

janina79 a můžu se zeptat v které období jsi jezdila do HK a ke komu? A tak po keru se leží jen 45min.?Mě tenkrát po IVF nechali ležet dvě hodiny no však se můžu v úterý zaptat dokrora a ke komu jsi tam chodila já mám Štěpána ml. a předtím jsem měla Šilhana

marketchen
17. feb 2010

Janina79 - moc děkuju za podporu, i já Ti držím moc palce, jako všem Vám, co se snažíte o mimí.Je to cesta dlouhá a trnitá.Snad se zmrzlíčkové udrží, my bohužel můžeme zavíst jen jedno embryjko, tím se naše šance snižují.Lékaři mi neodporučují dvojčátka, z důvodu porodu císařským řezem ☹ A já bych táák chtěla dvojčátka.

janina79
17. feb 2010

Evaav: chodila jsem k Šilhanovi.... a bylo to od 03/2008... je pravda, že v HK mi nedělali vlastně z IVF skoro nic... jen mi laparoskopicky vyšetřili vejcovody, to bylo v pořádku a pak jsem už přešla do liberce...

prý stačí ležet 30 minut.... samozřejmě ani potom nesmíš blbnout, jen opatrně domů a lehnout do peřiny...
já jsem potom šla do lékárny a domů.... je fakt, že jsem hodně slyšela, že někdo leží i hodinu dvě... v gennetu ale nechávají tak 30 - 45 minut.... při ET jsem měla tak plněj močák, že bych stejně víc než 35 min. nevydržela 😲

evaav
17. feb 2010

markechen a proč z důvodu porodu císařským řezem já mám tak po císaři tak snad mi dají dvě 😨

marketchen
17. feb 2010

No já právě bych taky chtěla dvě, ale jedna doktroka mě vystrašila, že dvojčata jsou riziko sama o sobě a že dělho je narušená, že by dvojčátka nemusela udržet, tak nevím.A v pordně dr.Řežábek z apolináeř mi napsal, že pokud máme zamraženo po 1 embryju, tak by radjěi vložil jedno.tak já holky nevím.Zda jedno neo dvě a abych se celé těhotenství strachovala, já nevím..už ted jsem měla jen jedno po IVf, ale nic ☹

marketchen
17. feb 2010

A dvojčátka by mi nevadila.Scei by mě asi odvezli k Chocholouškovi, ale bylo by veselo.Ale štastná budu i za jedno.Jen ta šance se zvyšuje, když se vloží dvě embryja.Jinak chodím k Apolináři.

fiallinka
17. feb 2010

marketchen: tak to jsem si docela zjišťovala a vzhledem k tomu, že je spousta holek, která čekala úspěšně dvojčátka po císaři, to bych až tak tragicky nebrala... pokud uplynul od císaře víc jak rok a jizva je ok... ale riziko to určitě zase je, to jo... a marki, ty mimčo už máš nebo to dopadlo špatně?

Já teda doufám, že dvojčátka už tentokrát nebudou, právě z důvodů různých zdravotních rizik, přesto ale si nechám zavést dvě embryjka - ta šance na ně není až tak obrovská, cca 20%, tak snad se do nich tentokrát nevlezu..a kdyby přece jen byly, tak budu doufat, že to zvládnem, protože přiznám se - vlasntě bych je chtěla...trošku si odporuju, ale asi chápete 🙂

marketchen
17. feb 2010

Ni právě, si říkám, co by dělali s maminou, kteá otěhotní přirozeně po císaři a čeká dvojčátka.taky by nic nemohli dělat,.Dvojčátka prostě riziko jsou.
Fialinko - děkuju za odpověd.Rozumím TI, co myslíš.
My dítě máme, holčičku, 3 roky, poloha koncem pánevním a více jak 3500g, proto císařksý řez.
No , já jsem si řekla, že uvidíme, jak na tom jsou embryjka a co mi ještě řekne doktor/ka.

janina79
17. feb 2010

fialinka: chápu naprosto přesně 🙂 🙂 🙂

holky ale vy snad už všechny aspoň jednomimi máte ne?.. já nemám ještě nic... ach ach... 😢

janina79
17. feb 2010

sjedu do krámu abych trošku vyvětrala hlavu, celý den jsem doma..... za hodinu jsem tu... :o)

fiallinka
17. feb 2010

Janino, no neboj, já sice jedno mám, ale ty ho za chvilku budeš mít taky... s jedním je to samozřejmě úplně jiné, zoufalství z neúspěchu se nekoná, jen smutek... a když druhé nebude, tak nebude. Ale ještě si dobře vzpomínáme, jaké to bylo, když ani to jedno nebylo...

a aby bylo jasno, já na téhle diskuzi zevluju jen proto, abych zjistila, jak dopadla Jani 🙂, jinak už bych se měla někam odsunout, ket už nemíním absolvovat nikdy, bo nám teď to ivf přece vyjde, že... 🙂

janina79
17. feb 2010

🙂 🙂 🙂
mažu do toho krámu čusík

fiallinka
17. feb 2010

market: já už jsem se lekla, že to dopadlo blbě, když ju nemáš v profilu...uff, to mi spadl kámen ze srdce 🙂

marketchen
17. feb 2010

Tak už mám dcerku v profilu 😉 Muísm napsat, že tenkrát jsme se již chystali na naše první IVF, manžel špatný SPG.Šance na přirozené početí mizivá, jak říkali doktoři a 4 dny před 1.konzultací v CARu jsme zjistili, že jsem těhotná.Takže holky, zázraky se dějí 🙂

janina79
17. feb 2010

tak už jsem zase zpátky,... myslíte, že mimískům mohlo to chození po hypernově uškodit?? já na to celou dobu myslela a tak jsem ráda, že jsem zase doma... 😉
Marketchen.. jak se ti podívám vlastně do profilu? 😕

marketchen
17. feb 2010

Jani, podle mě asi jen když najedeš myší na tu mojí ikonku nebo ne?? Jinak nevím 😒
A myslím, že chození mimískům uškodit nemůže.Holky, znám případ, že paní hned po ET utíkala na tramvaj 🙂 a ET byl úspěšný 😵

janina79
17. feb 2010

.. tak mi to právě nejde.... ale koukala jsem na fiallinky maličkýho to je krásnej bobáneček... i když sis asi taky zažila trauma na celý život....

fiallinka
17. feb 2010

janina: jj, stačí najet na ikonku myší... jinak my jsme si s Jani2 bohužel zažily hodně podobné věci, proto tady tak řešíme ty dvojky...

a holky, nějaké zvláštní ležení nemá cenu, spíš se vyloženě nepřetěžovat, prostě jak to cítíte -spousta lidí chodí normálně do práce a na výsledky to fakt nemá vliv 🙂

market, to je super, že holčička byla přirozeně... u nás je špatný spermiogram taky, ale teda fakt hodně, tam ani ty zázraky nečekám 🙂

insolka
17. feb 2010

Ahojte kočky to s tymi praskami aj mne dosť pomohlo tiež som dostala prednison aj anopirin a niako som sa zabudla spytat prečo .To som cela ja truhlik 😀

jani2
17. feb 2010

jój dievčatá, ale ste tu od toho obeda popísali 🙂
..vidím, že ste riešili ležanie a oddych po transfere...tak ja som teraz po KET ležala len 15minút, vraj to stačí...a po úspešnom ET pred dvoma rokmi som bola doma len jeden deň, potom som už išla do práce a aspoň mi ten čas do výsledku rýchlo ubiehal 😉 ...takže určite nie je treba ležať v posteli celé dni, hlavná je psychická pohoda 😉
..tak ja zajtra ráno idem na krv aj na UTZ, pravdupovediac už som si dosť zvykla na tú "sladkú" neistotu a vyhovovalo mi aspoň v kútiku duše dúfať, že som tehulka...zajtra sa to rozhodne a ja uvidím ak ďalej, či tehulkovanie alebo ďalší KET..tak mi prosím držte palce, až je to tá prvá možnosť 😉

fiallinka
17. feb 2010

jani jani, dy´t já jsem je už 14 dní ani nepustila 🙂

baraf
17. feb 2010

Jani-držím palečky, ať máš zítra samé krásné zprávy!!!

h.jitka
17. feb 2010

baby, jdu taky zítra na test. mrcha se nedostavila, tak snad budu pozitivní. vydržela jsem netestovat. 🙂

marketchen
17. feb 2010

h.jitka - a ty jsi po KET? První KET? Moc držím palce, aby test vyšel pozitivní.Jsi šikulka, žes vydržela netestnout.
Mě čeká kontrola ted v pátek před KET, tak mě opět čeká to dlouhé čekání, moc se toho bojím ☹

fiallinka - manželovo SPg byl taky hodně špatný.Vím, že tenkrát nic neřešili a hned IVF ICSI, že jiné šance nejsou a přesto se to povedlo.

Holk,y všem moc držím palce, držet se. 😵

fiallinka
17. feb 2010

market, to čekání je nejhorší, to známe... a nevíš, jak moc byl špatný, když jsme u toho?

marketchen
17. feb 2010

Fiallinka - oligoastenoterazoospermie.4500/ml.Já nevím přesně, kdyžtak zítra kouknu do papírů, jak to tam písly, ju?
Holky , jdu na kutě, hezky se vyspinkejte.Zítra na písanou.Markéta

fiallinka
17. feb 2010

market, tak to nezní špatně 🙂, teda jako pro mne...ale jestli můžeš, tak mi ty údaje napiš, ať to srovnám 🙂, třeba mi dodáš trošku naděje...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre