Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

maryah
12. apr 2010

andous a máš ete najakých mrazáčikov alebo pôjdete na IVF?
mala som na mysli sprej s morskou vodou a nie morkou... 😀 😀 😀

marketchen
12. apr 2010

maryah: jsem to pochpila 😀 také ho mám, ale byla mi dporučena Vincentka, ale dnes ráno jsem si vzala paralen, doktroka říkala, že ten se může, ale přehánět to nebudu.Holky, držte se....bože, to josu šílené nervy!!!

maryah
12. apr 2010

aj ty sa drž... sú tov nervy to áno... ale teraz to až tak neprežívam ako pri IVF, ale nemyslieť na to sa asi nedá... stále sú tie myšlienky v brušku...

marketchen
12. apr 2010

Přesně tak, úplně od toho vypnout nejde, člověku se pořád honí hlavou různé věci, zda tam ještě embryjka jsou nebo ne, a co když se nezadaří.I dkyž, já už jsem řekla, že to bude tak, jak to být má!!!Ale stále věřím!

andous
12. apr 2010

Maryah na ivf už nepujdu nebot už jsem všechny pokusy z části hrazené pojištovnou použila.A ted už tam máme posledních 6 zmrzlíku a pak je konec.Jedině pak že pujdem do darovaných embryjek to není tak finančně náročné.Na další ivf bohužel nemáme korunky a asi by jsme to nikdy ani neuštřili nebot jako samoplátce to je hrozně moc peněz ☹ ☹ A nebo tak jedině adopce to nás už taky napadlo al mám z toho strach že to moje nervy nevydrží to čekání papírování atd.atd.

maryah
12. apr 2010

andous, veľmi ti držím päste aby ti to vyšlo, ešte máš veľa mrazáčikov tak hor sa do toho... nám zostali ešte dvaja, ale veríme im... 🙂

maryah
12. apr 2010

vlastbe verím aj tomuto...

andous
12. apr 2010

Maryah děkuju za povzbuzení ono se to jednou určitě povede...... 🙂 A to bě se to povede určitě ted tak že žádné mrazáčky už potřebovat nebudeš 🙂 🙂 A kolikáte to bylo tvoje ivf??

evik73
12. apr 2010

Ahoj holky 😉
Andouš to mě mrzí,ale přesně jak někdo říkal,ještě bych neházela flintu do žita!!!!!Krev je opravdu rozhodující a záleží kolika buněčný embryjka ti zaváděli....jedna holčina měla pozitivní test dokonce až 17 den,každá vylučujeme HCG jinak,tak ještě buď optimista a věř!!!!

Všem ostatním kočkám ať to do testování rychle uteče a najdou //..... 🙂

neline
12. apr 2010

Ahojte dievčata. Andous- neboj, ešte je možno naozaj skoro. Vidiš, preto sa snažim netestovat. Ak tam ma byt len jedna čiarka, tak tam bude aj 12 den, a ak tam maju byt dve //, tak je vyššia pravdepodobnost na 12 den ako na 10 🙂 Ešte nestracaj vieru, aj ked viem, že je to ťažke. A ako vravi Maryah, tak najistejšia je krv. A ta to v piatok u nas isti 😉

neline
12. apr 2010

Marketchen - viem, ake su to nervy. Ale aj ja to znašam lepšie, ako to bolo po IVF. Ja som dnes 9 den po trasfere a dnes mi ma prist aj mrcha. Ale velmi sa netešim, že zatial neprišla, lebo si myslim, že všetky tie hormony možu cyklus rozhadzat. Aj ked pri IVF mi prišla na den presne ☹ Skusim testnut, asi v stredu, ak dovtedy nepride mrcha. Odkladam to testovanie, lebo sa toho neskutočne bojim a už sa mi nechce pozerat na tu hnusnu jednu / 🙂 Myslim na vas všetky a velmi vam držim prsty. Je to pre mna nadej, že sa to ozaj da.😉

amatka
12. apr 2010

ahoj neline....aj ja som 9 den po ET a mrcha ma prist zajtra alebo v stredu........viem co je to za hrozne cakanie

andous
12. apr 2010

Holky já vím že nemám hazet flintu do žita že to muže být ještě jinak ale tak nějak se s tím pomalu smiřuju a už ted se těším na další pokus 🙂 🙂 Ten třeba bude ten pravej 🙂 🙂 Mrcha zatím nedorazila tak to je duležite i když si myslím že je to těma lékama....Neline ty je tam mít ale bude//a vy holky taky nebojte to je přece jasný 🙂 🙂 Už ted se těším jak mi napíšete že tam jsou dvě//jak hrom 🙂 🙂

maryah
12. apr 2010

ahojte, ja teraz mrchu nerátam... asi je teraz posunutá alebo čo tými hormónami... ja mávam 25-27 dňové cykly a teraz som nejaký 28. deň... je to, ale super, že zatial nedorazila, to je základ úspešného tehotenstva 😵 😵 😵
marketchen, čo je to tá Vincentka???
andous, minulý mesiac som mala svoje 1. IVF, ale bohužial neúspešné, teraz som hneď bez prestávky podstúpila KET-ko..
neline, ani ja nebudem testovať, bojím sa 😅

marketchen
12. apr 2010

maryah:Vincentka je nosní sprej - více zde http://www.lekarna.cz/vincentka-nosni-sprej-25ml/
andous:moc držím palečky!!!
neline:ani já nechci vidět jen tu jdnu/ na testu, horzně se toho bojím.Testovat budu určitě až 15.den.Holky, držte se.

andous
12. apr 2010

marketch děkuji 🙂 Já jsem tu jednu hnusnou/viděla taky a radost jsem z ni neměla ☹ Holky chci se optat jaký máte názor na adopci???

maryah
12. apr 2010

tú hnusnú jednu paličku som tiež videla mnoho krát tak už by som rada videla už konečne //...
marjetchen, dik 😉
andous, mám pozitívny názor na adopciu... ak sa nedá nič robiť s plodnosťou tak pár poteší nielen seba s bábätkom, ale dá rodičov pre sirotku, ktorá sa stala sirotkou bez jej viny... takže je to super nápad... plánujete adopciu?

marketchen
12. apr 2010

Holky, i já mám pozitivní názor na adopci, znám pár lidí, kteří děcko adoptovali a jsou nesmírně šťastní.Já osobně bych se adopci nebránila.
Holky, já Vám tak moc držím palečky, aby se na Vás usmálo štěstíčko!Moc Vám to všemu přeju!

lalina846021
12. apr 2010

ahojky holčiny!

Andous je mi to líto.ale také si myslím,že je ještě brzo.............někomu se čárka objeví až po limitě mě se taky při prvním testu objevila až dýl,nejdřív jsem to vzdala a pak mi holky napsaly ať se ještě kouknu a byl tam duch...............tak třeba se ještě objeví.........................Nestrácej hlavu,ono se to povede a když ne teď tak příště už určitě,máš ještě dost mrazáčků.......... 😲 😲

Maryah doufám že pořádně hladíš bříško a odpočívaš

Holky všechny se dočkáme //čáreček,musíme tomu věřit a bojovat a hlavně to nevzdát 😲 🙂

je to strašně nespravedlivé.......my chudáci co chceme mimčo a uděláme pro něj cokoliv tak se nám nedaří otěhotnět a ty co ho nechcou tak do toho vlítnou bez problémů a pak to dokonce nikde odloží nebo ještě hůř.........ach jo!

Všem držím mocinky moc pěstičky ať se mimískové drží jak klíšťátka 🙂 🙂

Na adopci mám taky pozitivní názor.A určitě kdyby se nám mimísek nepovedl,tak do toho půjdeme.........

andous
12. apr 2010

já si taky říkám že se třeba ještě ta druha objeví bylo by to super 🙂 asi bych z toho byla vykuléná 😕 jak žába.Maryah ta adopce už nás napadla kolikrát a nebráníme se jí akorát jsme si mysleli že budeme mít svoje a ještě tam nějaké šance jsou tak jsme to nechtěli zatím nějak hrotit.Ale ted o tom uvažujem že si podáme žádost a mezi tím to budem zkoušet s našima eskymáčkama.Ono to stejně chvíli trvá než tu adopci schválej tak že by se mezitím něco aspon dělo a zároven by nám běžěla i ta adopce.Lalina846021:mě se ta čárka ani po limitu neukázala ale zítra to zkusím znova třeba na mě něco vykoukne 🙂

neline
12. apr 2010

andous - aj ja mam pozitivny nazor na adopciu. Ja som zatial nad tym velmi nerozmyšlala, raz som to nadhodila mm a myslim, že jeho by som musela dlhšie lamat. Dost sa tomu branil.
Andous - skus zajtra ešte netestovat. Niekde baby pisali, že HCG stupa obden, tak vydrž do stredy a testni potom 😉 Hmm?? Čo ty na to?
Lalina -dakujem za tvoju podporu. Ste tu ozaj všetky mile a všetkym vam to tiež prajem 🙂

neline
12. apr 2010

Maryah- netestuj, uživaj si tehulkovania 😉 Maš velku šancu, kedže viem, že pri IVF ti to skoro vyšlo. Silno, silno držim prsty... Ja tiež chodim do Heliosu, a chcem sa ta opytat, kto ti robil transfer?

maryah
12. apr 2010

dakujem neliee 😵 😵 😵
všetko mi robila Dr. Gaťová... podla mňa je veľmi úžasná a milá 🙂

neline
12. apr 2010

Maryah - mne pri IVF transferoval dr. Gatova a teraz Krajko. Ja chodim k nemu, ale aj dr. gatova je ozaj velmi mila. Tak čakam, ktori z nich ma štastnejšiu ruku 😀

maryah
12. apr 2010

na konzultácie a na UTZ chodím vždy ku Krajkovičovi, tiež som si myslela, že mi aj OPU a aj ET bude robiť on, ale nevadí, je milá aj Gaťová 🙂 ... a veľmi pozitívna energia z nej srší 😵 😵 😵 . dúfam, že teraz bude tá ruka šťastná

marketchen
13. apr 2010

Dobré ráno holky, jak se cítíte? Jsou to nervíky, už aby byl den testu, i když já včera říkala, že nejspíš půjdu rovnoou na krev, hrozěn se bojím té / ☹ A testovat mám až 25.4.

monika19
13. apr 2010

ahoj...já se k vám přidám můžu??jdu na KET do Unicy zítra v 9.30h..dnes sem si volala a mám 2 morulky a 2BB-včera mely 4B..
Jsou to moji mražáčci z 1IVF a z druhého mám 2,5letého Matýska.. 🙂
přeju hodně štěstí všem snažilkám!!

marketchen
13. apr 2010

monika19 - Ahoj Moní, vítej mezi námi.Tak to Ti budu moc držet palečky, aby se bobísci chytli.Já jsem ted 4.den po KET a nervíky pracují a ještě ke všemu mi volali z jedné firmy, kam jsem posílala životopis, zda můžu v pátek přijít na pohovor.No mazec, jajk já to udělám.Ale říkám si, to je určitě zmamení, po celou dobu nic a najednou po KET nabíkda práce 😉
Jinak máme taky už dítko, 3-letou Klárku, za chvilku pro ní mažu do školky.
Hezký den všem!

bakosko
13. apr 2010

baby zajtra mam ist na KETKO mam len jedneho nanuka ako budem vediet či sa rozmrazilo daju my dopredu vediet aby som nešla 300km do Brna alebo im zavolat doktor my len napisal že zajtra o 13,30 hod je KETKO viacej nič

maryah
13. apr 2010

no to neviem, asi tam budes musiet ist aj tak... ja to mam do martina nejakych 80-90 km, co bolo za chvilku tak som sa tam vybrala... ale ked to mas 300 km tak to je asi dlhsia cesta... neviem bakosko, to sa musis dohodnut s embryologickou... my sme mali taku dohodu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre