Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lenocka004
14. okt 2012

@makovicka53 no pred prvym ET mi dorastala ukazkovo, ze az doktor sa cudoval 🙂 No ale sono ukaze len rast a nie kvalitu. Neviem presne kolko mm, nemasla som to v papieroch 🙂
Rozmyslam ze to vyskusam s tou alchemilkou ale niekde som citala ze by sa nemala uzivat dlhodobo. Ja teraz fungujem aj na Femibione 800, to su vitaminy s kyselinou listovou. Vraj to tiez pomaha. Jem 1 tabletu denne uz asi 5 mesiacov. Makovicka kolko mas rokov?

dadenka111
15. okt 2012

Ahojte babulky, mam taku otazku a pochybnosti. Brali ste niektora na KET Duphaston a ake davkovanie?
Absolvovala som 1.KET s 2bunkovym a 4bunkovym ebryjkom (vklad na 17DC, sliznica 8,7mm). Brala som od 1DC Estrofem 3x1tbl. a od 14DC Utrogestan 3x2tbl. Na 10den po vklade som zacala poobede jemne krvacat (cervena krv) , tak som myslela, ze je to hniezdenie, spravila som si na druhy den test a boli krasne //. Na 14dKET som isla na krv a hCG bolo 338. Este stale som spinila, prehanalo ma a najviac poobede v podstate teste pred tym ako som si mala dat davku utrogestanu to bolo najhorsie. V pondelok 17dKET som si dosla po recept na lieky a poprosila som ich o kontrolnu krv a ci mi nemozu zvysit davkovanie, ze stale jemne krvacam. odpoved "mate uz najvacsie davkovanie, vylozte si nohy" Vsetko ok HCG stuplo na 830 a poobede v praci silne krvacanie (pred tym ako som mala dat tbl. utosu). Tieklo to zo mna ako nikdy. ☹ Ani na pohotovosti mi uz nepomohli. V ten den vecer HCG kleslo na 708 a uz som vedela, ze je vsetko prec... 😢
Idem na posledny KET a chcela som zistit ci mi mozu predpisat duphaston, ked mi utrogestan takto nezaberal. Mam PCO a ovulku mavam tak 21-28DC a tym padom som bola zavisla od liekov a nemala som na KET vlastny progesteron. Citala som v pribalovom letaku, ze duphaston nebrani ovulacii a to by mi dost pomohlo pri uspesnom uhniezdeni a udrzani tehotenstva. Ma niekto pozitivne skusenosti s duphastonom? Predpisuje sa v centrach na ET a KET?

makovicka53
15. okt 2012

@lenocka004 ...ahojky presne aj doktorka mi hovorila ze nie je dolezita az tak hrubka ako kvalita..inak mi to nikto nepovedal...vzdy sa trapim ci narastie a mozno by stacila aj 6mm ak je kvalitna ale zas na druhej strane tu kvalitu mi nema kto potvrdit ...alchemilka sa ma pit do ovulacie ak sa snazis prirodzene ale ak Et alebo KET tak sa moze pit do vkladu potom uz nie...ja ju pijem kazdy den 1x..aj teraz ju mam pred sebou 🙂...inak femibion tiez beriem...mam 30 a ty?

makovicka53
15. okt 2012

@dadenka111 ahoj to ma moc mrzi...mali ti uz nasadit vtedy duphastonlebo ked len spinis alebo krvacas tak sa popri utrosi berie aj duphaston a mal by byt maximalny klud...cize utrogestan by mal zo zaciatku stacit pokial nekrvacas...drzim palce 😉

lenocka004
15. okt 2012

@makovicka53 Ahoj ja mam 34. Inak idem skusit tiez aspon 1 tyzden do KET pit tu alchemilku. Kolko mas mraziacikov? Ja mam 7. Len teraz neviem ci si ak to niektore prezili dat vlozit 1 alebo 2. Ty vkladas kolko?

ratatooy
16. okt 2012

@dadenka ja bych ti radila aby ti dali agolutin je to sice injekčne ale ten je nekolikanasobně lepší

ratatooy
16. okt 2012

@dadenka a 100% bych si nechala dat neschopenku protože ket je na ůspěšnost nižší než ET s čerstvyma embryjkama,a jak ses ptala na dhupaston tak zaleži na car každa ma nejaky jiny postupy,nekde davaji duphaston nekde utrogestan ale ja si myslim že utrouš je hned po zavedení embryji nevhodny,lepši je jak sem psala agolutin ma větší uspěšnost,navic utrouš ma plno vedlejšich ůčinku a paradoxně někomu i v tehotenství zabrání než aby ho podpořil

makovicka53
16. okt 2012

@lenocka004 ahoj my mame 6 mrazacikov a ideme vkladat jedno...ale tiez sme rozmyslali 🙂 ...

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenocka004
16. okt 2012

@makovicka53 ja este stale neviem ci jedno alebo dve ☹ Hm, keby sme to vedeli dopredu ci to vyjde alebo nie.

kuspitka
17. okt 2012

Ahojte.o par mesiacov sa aj ja sem pridám..máme dve zmrazene embria..

barunka28
17. okt 2012

Ahojte,prosím vás kedy sa robí KET pred menzesom alebo po? Vôbec netusim,mám ísť v novembri ku doktorovi na kontrolu pred menzesom a že potom môžme ísť na to.Len neviem kedy presne sa robí vklad..

katuska54
17. okt 2012

@barunka28 ahoj, nikto ti neodpisuje tak ti napisem. KET sa robi po ms. od 1DC beries estrimax a na 14 dc ides na kontrolu a potom pridas aj utrogestan. a podla usudku dr. ti daju termin vkladu. drzim palce aby si mala pozitivny vysledok 😉

dadenka111
17. okt 2012

@makovicka53 Dakujem pekne, uz budem mudrejsia. Skoda, ze som to nevedela a mohla som trvat na tom, ze nech mi pridaju Duphaston, ked som si bola pre recept a to krvacanie ma stale trapilo.
@ratatooy Dakujem za rady. 😉 Len ci sa vobec Agolutin u nas pouziva. Pocula som o nom, ale ze sa pouziva u nas len na vyvolanie mrchy. V cechach aj na udrzanie pri asistovanej reprodukcii.

barunka28
17. okt 2012

@katuska54 dakujem pekne 🙂

alibabaa
17. okt 2012

@jankaknm ja ked som isla na KET rozmazili vsetky 3 ktore som mala zamrazene. z toho sa dalej vyvijalo uz len 1. to vlozili. ale nevyslo to. isla som na 2IVF. teraz ma caka ET. .. oni sa rozhodnu kolko ti ich rozmrazia. mna sa vobec nic nepytali. teda aspon v GF to tak je..

alibabaa
17. okt 2012

@dadenka111 dadi ty si z GF, ci sa mylim? pri krvacani ci spineni nic nepridavaju. tiez som pri et dost skaredo spinila. a nic mi nepridali, povedali ze mam pockat do 10dna a prist na krv. skor by som si ho zaobstarala pomimo... pre istotu. ozaj to mi pripomina ze musim ist kuk mam nemam lieky na ivf... 🙂

evitaa
17. okt 2012

@barunka28 Příští týden jdeme také na KET. Bude to v přirozeném cyklu. Doktor nechá odovulovat vajíčko, které zraje. Zítra se proto musí píchnout Pregnyl. A na vklad jdeme ve středu. Estrimax jsem nebrala, jen od pondělí zavádět utrogestan.

silviami
18. okt 2012

@alibabaa
@jankaknm

Prepáčte, že sa Vám do toho miešam, ale aj ja som pred rokmi riešila problém či jedno, dve, tri. V GF sa ma nepýtali a zamrazili po tri, tak si ich tak nechala vždy vložiť a nikdy to nevyšlo. Iná možnosť už nebola, embryologička povedala, že sú v pipete po 3 a že už nie je možnosť rozmraziť iba dve, mohli iba dve vložiť, to som sa radšej ani nepýtala čo by robili s tým tretím. Pri druhom IVF som od začiatku prišla s tým a stále som im to opakovala, že chcem zamraziť po dve maximálne a vyšlo to. Mám pocit že sa im to nepáčilo, ale rozhodne moje želanie rešpektovali. Raz som mala zamrazené iba jedno, a to sa nerozmrazilo. Už som to niekde písala, Dr to okomentovala "ve dvou se to táhne líp". Veci v GF sa dajú dohodnúť, len musíme vedieť čo chceme a trvať na tom, najhoršie je, že niekedy nikto nevie, čo by bolo najlepšie. A bohužial aspoň ja často ani nemám dostatok vedomostí na to, aby som sa správne rozhodla. Snažím sa im do toho čo najmenej miešať, ale myslím si, že pri troch vložených embrijkách mohla zaúčinkovať aj psychika, ja som sa bála, že by som to s trojičkami nezvládla.

dadenka111
18. okt 2012

@alibabaa jj z GF. jaaaj mrzi ma to velmi, ze som si sama nepomohla, ked oni na mna "kaslali". ak mi zase nedaju duphaston, tak si ho urcite zozeniem na zachranu. zacala som spinit na 10dKET a to bolo 14dni co som brala utrogestan. to je presne moja dlzka LF. 😠 Na 14dKET na kontrole som spomenula to spinenie. si to len zapisala a nic. ze mam max. davku. potom spinenie/krvacanie... celkovo 12dni, az kym som nebola na kontrole 21dKET a hcg bolo uz len 42. ☹ celeeeee zle, ale ideme dalej a nevzdavam sa!

ratatooy
18. okt 2012

u nas se teda ptaji jak je chcem zamrazit a po kolika takže mi mame 2x po 2

makovicka53
18. okt 2012

@lenocka004 ved prave fakt je to loteria 😒

lenocka004
18. okt 2012

@makovicka53 Makovicka zajtra mas ten transfer? Drzim ti moc palce nech je vsetko OK. Daj potom vediet ako si dopadla. Ja verim ze to tentokrat dopadne dobre 🙂

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenocka004
19. okt 2012

@jankaknm Ja som tiez v Iscare Martin, kde asi fakt zmrazuju embryjka po jednom. My ich mame pozmrazovane tiez po jednom. Asi si dame tiez rozmrazit 2. Janka ty si uz bola teraz na transfere? Ja by som mala ist asi o 2 tyzdne. Drzim palce nech je vsetko OK. Janka ty si uz v minulosti absolvovala ET v Iscare Martin?

alibabaa
19. okt 2012

@silviami fuha. tak toto som ani len netusila.. no sila.. a ked mi ostanu 4? tak to jedno prehlasia ze sa zastavil vyvoj, ci co? och... toto su teda praktiky...
ale dik, som o cosi mudrejsia... 🙂

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gelinka75
19. okt 2012

@alibabaa no presne o tomto som mala diskusiu pred mojim KET s ebryologickou, ze co by robila kebyze mi rozmrazi 4 embryjka, nato povedala, ze dali by sme vam aj 3 a co s tym stvrtym? asi by ho splachla do umyvadla...nepacilo sa mi ako sa rozhodovala, nakoniec mi nerozmrazili ani jedno z 5!!! takze tak...ja som mala zmrazene 2 a 3, najprv rozmrazuju 2..pytala som sa co by robila keby z dvoch ostane zive len jedno, tak povedala, ze rozmrazia dalsie 3, lebo pri ket davaju minimalne 2, kvoli vyssej sanci..takze keby sa mi z dvoch rozmrazilo jedno a z dalsich troch vsetky 3, tak by som mala 4 embryjka, mozete hadat..jedno by s kludnym svedomim znicili..a toto sa mi ma akoze pacit, este teraz som nahnevana.. vobec sa mi nepaci ako sa rozhoduju...nakoniec trvala na tom nech rozhodnem ja a HNED, to bola sila

lenocka004
19. okt 2012

@jankaknm Ahoj Jani, akurat som nasla uctenku z toho mrazenia. Takze za mrazenie a uskladnenie embryí na 1 rok sme platili 249 Eur. Dali sme si zmrazit 7 embryi zatial na dobu 1 roka. Nechapem celkom tej sume lebo na ich stranke je za mrazenie 150 Eur a za uskladnenie na 1 rok 72 Eur, takze netusim za co bol ten zvysok. Ale to je jedno, hlavne nech to vyjde.
Inak neviem ci lezat alebo nie. Ten prvy ET som bola na PN 1 mesiac a snazila som sa lezat a nevyslo to. Teraz sa rozhodnem asi tiez pre klud a postel. Jani nepovedal ti doktor preco ti to v tom juli nevyslo? Mne povedali ze to bolo asi kvoli zlej kvalite sliznice. Kolko embryjek si si dala tentokrat vlozit? Ja este stale neviem ci jedno alebo dve, doktor mi odporuca jedno. Ale ja by som chcela dve, stale neviem ☹
Jani a samozrejme ti mooooc drzim palce nech ti to vyjde. Nech je to nase centrum uspesne 🙂

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre