Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

insolka
22. nov 2009

noo už aby to bolo 😅 😅

fiallinka
22. nov 2009

walle: jé, to je krásné, to jsem nevěděla...

walle
22. nov 2009

fiallinka - no vidíš???takže je to aj naopak...pomnenka je aj krásna nezábudka!!! 😉

a je to...už som sa "odhalila!!!"
😉

rebeca_1
22. nov 2009

Ahojte baby,
ja som dlhoročná snažilka /7 rokov/.
V septembri som vo Ferti podstupila druhe IVF /prve IVF - gyn-fiv/, no kvoli hyperstimulacii neprislo k transferu. Bola som hospitalizovana.
Zajtra si idem do lekarne pre estrofem a v utorok na UTZ do Ferti. Ket by som mala podstupit v decembri. 30.11. by som mala dostat menstruaciu a zacinam. Premyslam vsak nad tym, ze by som si dala pichnut injekciu na vyvolanie menstruacie. Mam obavu, ze sa mi mensruacia oneskori kvoli psychike a stresu a nestihnem pred vianocami ket.

Tiez sa bojim toho lieku estrofem, pri hyperstimulacii som hrozne trpela. Bolo mi hrozne zle, neprijimala som ziadne tekutiny a stale som vracala. Za 48 hodin som pribrala 8 kg. Katastrofa!

Viete mi prosim poradit ako znasate estrofem?

sofia2008
22. nov 2009

rebeca...ja ani neviem, ze nejaky estrofem beriem 🙂

rebeca_1
22. nov 2009

Ahoj Sofia, tak to je uzasne. Kiezby som to aj ja tak mala. Ako si uzivala, kolko denne?
A ty si tehulka, uz mas aj krvne testy za sebu? Vsetko je v poriadku?
Boze, to je uzasne...!
Kiezby som uz aj ja bola tehulka.... Uz mam celu psychiku zosypanu... 7 rokov je 7 rokov!
Vemi ti gratulujem a uzivaj si krasne obdobie tehulkovania!

walle
22. nov 2009

rebeka ahoj - estrofemu sa neboj, ja síce beriem estrimax, ale to je o tom istom...radšej letáčik nečítaj pretože ti príde zle koľko negat.účinkov to má...ale samozrejme, že naši lekári vedia čo robia 😉 je to aj tak riziko pri dlhodobej liečbe...
tiež úplne ale úplne chápem o čom hovoríš, čo sa týka OHSS...prežila som to isté v septembri a so strašnými bolesťami a vysokými horúčkami, silným zápalom so bola týždeň v nemocnici...3.stupeň hyperstimulačného syndromu... vklad sa nekonal...až teraz ...a teraz estrimax znášam dobre...takže neboj!!! 😵

to vyvolanie menzesu...uvidíš...podľa mňa ak ti bude meškať, tak by som to aj riešila...ale to uvidíš a vycítiš sama...aj tak najlepšie je poradiť sa so svojim lekárom... 🙂 a koľko mrazáčikov máš? budú sa vkladať dve?

rebeca_1
22. nov 2009

Ahoj walle,
dakujem za podporu. Si zlata! Ja drzim hlavne tebe palceky, aby sa ti bublinky dobre uhniezdili, aby sa stal zazrak!
Moc ti drzim palceky, kiezby som uz aj ja bola pred testami...

Uz som citala letacik od estrofemu. Preto som sem aj napisala. Smola. Ale Sofia a aj ty si ma potesila. Dakujem Vam.

No ta hyperstimulacia - to bol boj o zivot, ja som mala neznesitelne bolesti, ty ma vies pochopit, ked si si tym tiez presla.

Mame 3 bublinky, 2 budeme vkladat. Necham si urcite 2 vlozit.
Zajtra sa poradim za to vyvolanie menstruacie s lekarom, uvidim, ci sa mu to bude alebo nebude pacit.
A ty walle si teraz kolky den po ket a ako sa citis?

sofia2008
22. nov 2009

rebeca..ja nie som tehulka 🙂 ja cakam na KET
a az teraz mi doslo, ze ja beriem estrimax..estrofem som brala 3 mesiace vkuse, ale este pred ivf..ja som blba..ale ani vtedy mi nic nebolo..neboj, nic ti nebude..inac aj ja som mala OHSS 😠 preto idem na KET 😠

rebeca_1
22. nov 2009

Sofia a kedy des na ket? Ideme spolu v decembri? Alebo uz si v programe? Moc ti drzim palceky!
A preco som si ja vlastne myslela ze uz si tehulka?

walle
22. nov 2009

rebeka - ja som 4 deň po KET...tiež mi vkladali DVOJIČKY!! 😉 😉
OHSS - 3.stupeň je už ohrozenie života...4.stupeň už prevážajú zo Šace na špecializované miesto...neviem kde...to mi len lekárka povedala, že to už bude nutný prevoz...ak je ešte 1.stupeň -to sa dá doma...

a neboj - my snažilkujeme 7 rokov...mám za sebou potrat a vážnu 6 hodinovú gynekologickú operáciu, po ktorej som skončila na ARE... 😔 😔 no a posledné dva roky to riešime týmto spôsobom... stále verím a verím...

keď mám teraz čas, čítavam si príbehy snažiliek staré aj vyše roka a dievčatám to aj nevychádzalo niekoľkokrát...no teraz sú už tehulky...to je krásne!!! mám pocit akoby to na každú prišlo...len na niekoho skôr a na niekoho neskôr...veľkú úlohu zohrá naša vytrvalosť... 😵

si na začiatku...musíš si veriť... 😵

sofia2008
22. nov 2009

rebeca 🙂 ..no mne to vychadza okolo 2.decembra..v piatok to budem vediet presne 🙂
wal, ty uz mas toho poriadne za sebou ☹ a preto si na rade ty, takze to musi vyjst 😵 😵 😵 😵

walle
22. nov 2009

sofinka!!! budeme spolu kočíkovať!!!aj rebeka to stíha... 😉

sofia2008
22. nov 2009

wal 😀 no to dufam, ze budeme!

lenkacar
22. nov 2009

walle nakukuju a držim palečky ..

rebeca_1
22. nov 2009

Nie walle, ja nie som na zaciatku! Ja sa uz zacinam pomaly tesit, ze som uz na konci. 7 rokov beham po lekaroch. Gyn-five, Rakusko a teraz Ferti. Mam za sebou tiez operacie a kadejake diagnostiky. Neskutocne vela peniazkov sme do toho vlozili a stale nic... Nejde sice o peniazky ale...
Preto do toho teraz vkladame s manzelom upne vsetko a silno verime, ze sa to v decembri podari.
Vela moja oddychuj a papaj vitaminky!
Budeme mamicky, neboj!

rebeca_1
22. nov 2009

Sofia a ty by si mala mat 2.12. uz transfer? Tak to ja neskor. Ja budem mat transfer az okolo 10.12., uvidime...
Kolky den cyklu ti vychadza transfer? A planujes aj dovolenku?

walle
22. nov 2009

jóóóój rebeka - to je mi ľúto...a všimla som si, že sme spolu v septembri podstúpili IVF i OHSS 😝 ! a aj mne to odložili...len trošičku som ťa predbehla... 😉 ale verím, že sa tu budeme doplňať ako tehulky!!! 😵 😵 😵 😵 😵

😵 😵 😵

walle
22. nov 2009

ja som si to doplietla, že ideš na stimulku...preto ten začiatok...

a podľa mňa KET v pohode stíhaš ešte pred Vianocami... 😉 nemboj!!!

sofia2008
22. nov 2009

rebeca, malo by sa to pohybovat okolo toho datumu..este nic presne neviem, v piatok idem na sono a tam sa uz dozviem presny datum 🙂 dufam, ze vsetky, co sme tu, budeme mat tento rok krasne Vianoce.. 😵

rebeca_1
22. nov 2009

Boze walle, hrozne si to aj ja prajem, ze spolu sa presunieme medzi tehulky..
So srdca si to zelam.
Hej aj ja som bola v septembri na IVF, aj som v septembri si polezala v nemocnici a potom som mala zly krvny obraz a tiez aj zle pecenove testy. Mohla som sice pristupit na ket, ale ja som nechcela. Mala som aj injekcie aj tabletky a este tento estrofem, toho by bolo na mna vela. Radsej som to odlozila.
Dokonca aj sestricke sa to pacilo, ze chcem pockat a ist na ket s cistym stitom.

rebeca_1
22. nov 2009

Uzasne Sofia, ty sa to aspon dozvies este pred vianocami a budes si to krasne uzivat. Ja pojdem uplne na doraz a mozno na krvne testy pojdem az po vianociach. No to uz je jedno, len nech sa bublinkam u mamicky paci a zostanu...

sofia2008
22. nov 2009

prajem vam pekny vecer... 🙂
a nech tieto dni vsetkym ryyyychlo ubiehajuuuu 😵 😵 😵 😵 😵

walle
22. nov 2009

rebeca - no vidíš...máme niečo spoločné...mne úplne zatrhli vklad...veď to by som aj musela si odskočiť z nemocnice do CARU v piaty deň.../predlžená kultivácia/ 😖 a ani som si to nevedela predstaviť... ☹

všetky tu myslíme pozitívne a povzbudzujeme sa...to je dobré...no musíme byť silné aj vtedy,ak nám to nevyjde a Vianoce budeme prežívať " sami"...budeme musieť byť silné aj kvôli budúcnosti / byť pripravené na ďalší pokus/ a kvôli manželom...pretože napriek našej túžbe mať dieťa, je jedna dôležitá vec, ktorá by napriek všetkému mala byť na prvom mieste a to je manžel ... 😔 😔 😔 😔

dobrú nocku prajem

rebeca_1
22. nov 2009

Mala si predlzenu kultivaciu?
Ja som mala 14.9. odber a 18.9. uz som bola hospitalizovana. A to som mala mat 19.9. transfer, 18.9. poobede zamrazovali, hned ako som dala avizo, ze som hospitalizovana.
Aj ti zostali nejake embryjka? Dufam ale, ze ich nebudes potrebovat! Kiezby!

walle
22. nov 2009

lenkakar - ahooooooooooooooj, ďakujem veľmi krásne.až teraz som si ťa všimla..a ty ako???? 😅

walle
22. nov 2009

rebeca - mňa hospitalizovali ešte v deň odberu hneď v noci... 😢
ano, mám ešte 6 mrazáčikov... 😵

lenkacar
22. nov 2009

walle ahojky ..já pořád čekám na výsledky ,tento týden snad už ....a na tebe jsem zvědavá a držim vše co mám at jsi štastná ,taky sis vytrpěla svoje .. 😉

lenkacar
22. nov 2009

tak ahoj a dobrou noc všem ,dokoukala jsem superstar a konec byl super ..tak pa

rikuska21
23. nov 2009

Ahojte babulky moje, tak mam novinky, dnes som bola vo Ferti a mam 10 mm maternicu a doki ma pochvalil.
V oitok idem na transfer, uz sa neviem dockat,

Rebeca ja som tiez snazilka vyse 6 rokov, tiez som mala OHSS v septembri, a tiez som bola pred tym v Gyn five???nie je to nahoda,? nie nahody neexistiju. inak mam tiez troch mrazacikov 😀 😀 strasne verim ze bude vsetko oka, 🙂

mame to tu naozaj velmi podobne osudy, vsak Walle.
mne je ale z Estrofemu stale zle, ale pomaly si telo asi zvyka, bolela ma stale hlava a pocit na zvracanie, no dnes je uz o nieco lepsie,

doki mi nezvysil davku estrofemu a este mi pridal 3x2 vlkadanie utrogestanu, ach joj, takze mi drzte palce v piatok , ani neviem ako mam popisat moje pocity, nik o tom nevie iba jedna kamoska, zena mopjho kolegu lebo si podobnym presla, a este ze sa mozem vyrozpravat vam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre