Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

jani2
1. feb 2010

misi - ja tiež počítam že rozmrazenie neprežije taká tretina, potom ktohovie na koľký pokus sa zadarí...takže ešte moc vážne nerozmýšlam čo s ostávajúcimi...dájú sa buď darovať, buď zničiť alebo poskytnúť na vedecké účely..no nepáči sa mi moc ani jedno 😒
..a koľko ti zamrazovali?

misi33
1. feb 2010

mne prvy krat zamrazili 5 pretoze 5 ilso na predlzeneu kultivaciu
teraz som po 2 ivf a mala som len 6 z toho 4 oplodnene ztoho 2 zamrazene,jedno vlozene a jedno este zamrazene
inak myslim si ze blastocysty maju velku sancu na prezitie

keby bolo na mne tak aj by som podarovala

fiallinka
1. feb 2010

Veniko, moc držím palce 🙂
a Jani, pořád cítím ty prsa, lehce, ale normálně to nemívám - tak třeba je to dobré znamení, ale nevím nevím. To se fakt nedá podle těch příznaků posuzovat...

andi2
1. feb 2010

Ahojda.Já jdu na krev až zítra.Tak držte palčáky.Testík je pořád stejný nesílí spíš si myslím naopak že je slabší.tak nevím.Budu ale až zítra večer skončila mi dovča tak jdu odpolko do práce. 😉Veniko taky držím palčáky na zítra 😉

venika86
1. feb 2010

Holčiny děkuji moc !!
Zítra napíšu, jak to všechno probíhalo.
Andi - taky držím palce, určo to tam je. Někomu to na testech není moc vidět.

fiallinka
1. feb 2010

Andi, ty napínáš... já bych fakt nejvíc myslela, že to jeden embrouš vzdal a druhý se drží 😉

jani2
1. feb 2010

andi - zajtra držím moc palce!....a kde máš albumík, ja som hľadala a hľadala a nenašla 😒
venika - tiež moc držím palce!..a pekne potom zreferovať, ako to všetko prebiehalo! 😉
fialinka - ja čo si pamätám, tak mňa tie prsia pálili a pobolievali tiež len tak trošku, nič zvláštne...takže neostáva nič iné len čakať a čakať!
misi - blastocysty sú životaschopnejšie a vraj aj po rozmrazení majú väčšiu regeneračnú schopnosť ako embryjka nižšieho stupňa...tak mi to aspoň vravela embryologička teraz v sobotu..nuž uvidíme.

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //, 25.01 krv HCG 562 🙂
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 29.01 test – negat 01.02 krv ???
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test //, 02.02 krv ???
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
misi: 22.01 – KET, vložená blastocysta, 05.02 - test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 10.02 test
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali
venika: 02.02 – KET
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 04.02 – KET
h.jitka: 02.02 – UTZ
paraple: 12.02 - UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms

..venika, po tebe už idem na KETko ja, budeme sa tu spoločne stresovať 😉 ...len kde sa to číselko túla!?

andi2
1. feb 2010

fiallinka no uvidíme nějak to dopadne.Ale držet palčáky můžete 😉

andi2
1. feb 2010

jani klikneš v albumu na ten test andi a otevře se to.

jani2
1. feb 2010

andi - tak ja už neviem, pod tvojím nickom andi2 neviem nájsť žiaden album 😢
..dievčatá, kde ste všetky?. 😉

rebeca_1
1. feb 2010

Venika, tak uz to konecne prislo. Zajtra budem na teba mysliet. Drz sa! 🙂

Andi2, drzim zajtra palecky, urcite to dobre dopadne! 🙂

fiallinka
1. feb 2010

Jani2, nehledej v albech, prostě klikni na tu ikonku foťáku, co je napravo od andininého jména u jakéhokoliv příspěvku, já to tam vidím...nebo že by ti nějak blbnul kůň a nebo nekomunikuje český se slovenským?

jani2
1. feb 2010

..aha, takto to funguje, no ja som doteraz nevedela 😵 ...a už som sa pozrela na fotečky malého Juráška - no rastie z neho poriadny chlap!
Andi - ten duch tam je...podľa mňa to tehu bude, ale len jeden drobček 😉
..tak a idem sa pohrať s albumom a nejaké fotečky aj ja vložím!

soni1
1. feb 2010

Ahojte, neviete mi poradiť, či sú výsledky z amniocentézy hneď na druhý deň?

fiallinka
1. feb 2010

Jani, jé, já jsem ti to prozradila? No člověk někdy fakt takové věci nevidí, i když na to hledí 🙂. No Juráš už je fakt velký, to jo 🙂

insolka
1. feb 2010

Ahojte kočky konečne prišla ms takže 15 alebo 16 UTZ -kontrola 😀

misi33
2. feb 2010

ahojte.
Venika tak nech ti dobre vsetko dnes dopadne.
Ja som mala vcera tak silne bolesti vo vajecnikoch az som zacala uvazovat nad zapalom. No ked som si lahla tak to preslo.Takze zapal to asi nebude. 😉 Rano som vstala a bolo vsetko v poriadku.
Vecer ma este zacali boliet prsia.Akokeby som dostala tak nejaky naval bolesti a potom to zase preslo.Opakovalo sa to niekolko krat.
Som zvedava ci sa z toho vykluje mrcha alebo //. 😉

Rebeca tebe sa to uz krati.Uz sa len raz vyspis a vies vysledok. Dufam,ze bude pozitivny.

fiallinka
2. feb 2010

misi, to zní dost nadějně 🙂

rebeca_1
2. feb 2010

Misi33, no to mas pravdu. Uz len raz sa vyspim a idem na krvicku. Ale to cakanie do 12 hod. ma urcite zabije.

U teba to ozaj vyzera nadejne, drzim palce!

misi33
2. feb 2010

Ozaj tie vysledky z krvi volaju oni o 12 - tej?
Ja sa chystam na krv rano hned o siedmej aby som stihla do roboty do 7,30 hod,aby som sa nemusela pytat od sefa.Az mu nemusim hovorit,ze preco na krv a pod.

venika86
2. feb 2010

Ahoj holčiny, teda to byl den.
Ráno mi volali z Caru, že rozmrazily dvě embryjka, ale že nevypadají dobře, takže pro jistotu rozmrazí všech pět a vyberou z nich opravdu nejlepší. Po těchle slovech jsem byla dost v koncích. Spoléhala jsem na více pokusů a měla strach, aby aspoň jedno bylo dobré. No jo slzičky, strach .... ale nakonec to dopadlo dobře. Dvě embryjka prý vypadaly krásně, žádné poškození po rozmrazení, prostě bojovníčci 😵 Ty už mám tedy v bříšku, byly to ale docela nervičky. Teď už jen odpočívám v postýlce v teploučku. 🙂

h.jitka
2. feb 2010

venika, tak aspoň že to dobře dopadlo. odpočívej a nech se obskakovat. 🙂
rebeco, tak přece jen to nezkusíš ještě doma? 😉 hlavně ať to dobře dopadne.
byla jsem dnes na utz, sliznice exkluzivní a KET naplánován na pátek 5.2. doufám, že ty moje dvě emryjka budou v pořádku.

jani2
2. feb 2010

Venika - ešte dobre, že to nakoniec dobre dopadlo a máš dve krásne embryjka v brušku, ja budem takto stresovať asi pozajtra, tiež budem volať ako sa embryjko rozmrazilo....a o ktorej si bola dnes na KET?...koľko vôbec potrebujú embryjka na rozmrazenie, aby sa vedelo či sú v poriadku?
h.jitka - treba embryjkam veriť, že to zvládnu 😉..a koľko si mala sliznicu?
misi - tiež si myslím, že to sú také tehulkovské "vrtochy" 😉..vidím to veľmi nádejne!

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat.
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //, 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 29.01 test – negat 01.02 krv ???
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat.
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test //, 02.02 krv ???
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
misi: 22.01 – KET, vložená blastocysta, 05.02 - test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 10.02 test
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali
venika: 02.02 – KET, vložené dve embryjka, 16.02 test
cisielko: 04.02 - KET
jani: 04.02 – KET
h.jitka: 05.02 – KET
paraple: 12.02 - UTZ
insolka: 01.02 – 1.DC
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms

..v niektorej témičke som zahliadla, že aj čísielko má KET 04.02 a tiež chodí do Heliosu ako ja...no možno sa tam stretneme....len aby sa nám už ozvala! 🙂
..andi, modena ako?...nenapínajte nás!
rebeca - a ty si dnes nepodľahla pokušeniu? 🙂

jani2
2. feb 2010

venika - a aké embryjka ti vkladali?...a teraz už len odpočívaj!

fiallinka
2. feb 2010

Veniko, sice chápu, že jsi z toho byla smutná, ale výsledek je důležitý - dva nejlepší jsou tam a teď už o ně jen dobře pečuj 🙂

Jo, holky, s tím klidem na lůžku to fakt prý nemusí být tak horké - četla jsem na jedněch stránkách tohle a líbilo se mi to: "Proces uhnízdění embrya do sliznice děložní nelze aktivně podpořit. Lze se jen snažit nerušit jej nepříznivým počínáním např. kouřením, prudkými pohyby těla či nadměrnou fyzickou zátěží. Po transferu není třeba zůstávat ležet déle než 15 minut.
Sliznici děložní, do které se embryo ukládá lze přirovnat k vrstvě másla na krajíci chleba, do které se vloží zrnka máku. Tato zrnka nevypadnou, ani když se krajíc otočí! Velmi významná je ale psychická pohoda."

venika86
2. feb 2010

jani - volali mi před devátou a v deset už jsem byla po transféru, tak nevím. Asi se rozmražují rychle. Měla jsem samé blastocysty a teď tedy dvě v bříšku. Manžel si vzal i dovču, aby se o mě mohl starat, tak si to bubu užívat 😀 Taky budu držet palce, aby se všechny rozmrazily

fiallinka
2. feb 2010

venika: jj, to je na tom super, užívat si klidový režim 🙂

venika86
2. feb 2010

fialinka - toto mi přesně řekla doktorka, s tím chlebem a zrnkem máku. Ono stejně pořád ležet nejde, navíc pořád lítám čůrat, dnes už asi po desáté 🙂

fiallinka
2. feb 2010

veniko, no ono to bylo na stránkách Unicy v Brně 🙂...měla jsem pocit, že chodíš do jiného centra, tak třeba je to taková brněnská definice, ale moc pěkná 🙂

venika86
2. feb 2010

Máš pravdu, chodím do Repromedy. Asi se toto přirovnání hodně používá 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre