Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

rebeca_1
9. feb 2010

Ciselko, tak mi povedal este v oktobri. Preto to chcem s nim v utorok cele prekonzultovat. Mala som problem s cystami ale teraz za ten rok a pol co chodim do Ferti, vzdy mi pri UTZ povedal, ze je vsetko v poriadku. Tak neviem kde moze byt chyba. Mam z toho hrozny strach, ver mi!

cisielko
9. feb 2010

Rebeka..to, že máš strach to ti verím..ale ked si mylsí, že sa ti to môže stať tak nech spraví niečo aby sa to nestalo 🙄 nechápem ako to môže vedieť do predu a nič stým nespraviť 😖

venika86
9. feb 2010

Holky, mám takový dotaz.
Měřila jsem si bazální teplotu (klasickým teploměrem. Nevím, jestli se to může 😅 ) a měla jsem ji ani ne po 5 minutách na 37,7 sutpňů. Je to docela vysoké, ne? Mohlo by to něco znamenat???

rebeka33
9. feb 2010

Ahojte, dúfam, že sa môžem pridať.
Ja mám ket na budúci týždeň.
Ket má naozaj reálne len okolo 10-15%, ale keď pozerám vašu tabuĺku tak je to ešte horšie.Ja sa idem zúčastniť ,čo ak motyka vystrelí.
Ale potom sa teším do Brna. 🙂 Ja mám ešte tiež 1 IVF doma, ale nemám chuť sa znova prepchať hormónmi. V Brne zaplatím za soft to isté čo u nás za " preplatené " ivf . Tak ak máš rebeka strach z ohss možno pozri ich stránky. Uvádzajú to ako vhodný spôsob pre ženy s ohss.
A tému Slovenky v reprofite. Tam sú skoro všetky tehule. Čítam si Vás pravideľne už asi 2 mesiace a chcem vám povedať , že je mi to veľmi ľúto ako to tu dopadlo. Ale nedá sa len to , o čo sa nepokúsime. Tak Vám budem držať palce.

cisielko
9. feb 2010

Rebeka..dnes osm sa prvý krýt dozvedela o že je niečo ako soft..vraj je to menej náročné..nevieš mi povedať viac alebo dať nejaký link? to že my sme doapdli ako sme doapdli neznamená, že aj tebe sa to musí stať..držíme palce 😉

Venika..no to je ťažko povedať, meriaš si ju pravidelne?

venika86
9. feb 2010

cisielko - právě že ne. Chtěla jsem to spíš jen tak zkusit. Někde jsem slyšela, že pokud je přes 37 stupňů, tak je to dobré znamení. Asi takhle jednorázově to nejde poznat, že?

rebeca_1
9. feb 2010

Pri prvom IVF som pichala menopur a teraz merional. Chcela by som ho poprosit, ci by mi nemohol zmenit protokol. V utorok budem mudrejsia. Chcem aby mi celu situaciu vysvetlil.
Mozno urobi nieco ine, nenapisala som ze nechce urobit nieco ine. Uvidime, sama som zvedava, co mi navrhne. Ale ked mam chodit iba na IVF bez ET a potom az o par mesiacov na KET /s malou uspesnostou/, tak to ho hned poprosim aby mi vypisal znovu druhe IVF a nie tretie. Nedali mi moznost ist na ET. A mrazene blastocysty nemaju taku uspesnost ako cerstve.

cisielko
9. feb 2010

Venika..hm veľmi nie..ja som si merala teplotu niečo vyše 3 mesiacov, je prvda, že ak ti stúpne ku koncu cyklu tak to znamená že no dobre..ale musíš si ju merať..toto môže znamenať že si chorá alebo že si tehu..čo tak testík? je to istejšie 😉

venika86
9. feb 2010

já mám ještě strach. Chci to nechat na tu neděli, uvidíme. Ale aspoň na chvilku ve mě byla taková malá jiskřička 🙂

cisielko
9. feb 2010

Venika...srach nestrach..to sa chceš radšej takto zožierať? ja by som testla..nemáš čo stratiť 😉

Renbeka..na niečo podobné sa chystám aj ja..tiež som teraz brala Menopur a mala som dlhý protokol..a kedže mia si tie hormóny dobre nerobia, chcela by som radšej krátky protokol a tam by sa videlo..a tiež musím zistiť niečo o tej ľahšej forme IVF 😉

andi2
9. feb 2010

Hplky já měla menopur při 1 i 2 ivf při prvním krátký a při druhém dlouhý protokol.Páč jsem menopur dobře snášela.Opravdu poradit se s dr.co a jak.venika a bereš třeba utrogestan?On totiž také zvedá teplotu já se taky měřila byla pořád přes 37 a stejně nic.Ale každý jsme jiný.Počkej na testík. 😉

venika86
9. feb 2010

Aha, beru utrogestan. Tak uvidíme. S testem chci ještě počkat. Na špatný zprávy je vždycky času dost. Ale díky za radu.

andi2
9. feb 2010

venika žádný špatný zprávy!Právě ten utrouš Ti drží tu teplotu a mimíska/y/.

fiallinka
9. feb 2010

Veniko, z té teploty to jednorázově až tak nepoznáš, v těhu bývá vyšší, většinou těsně nad 37 - takže to je dobré znamení, ale ona je vlastně takhle zvýšená (u každého trošku jinak) celou druhou fázi cyklu až do ms, takže klesá až třeba den před ms, někomu až při ní... ale za chvíli je tu testík...

Jani, ani mi nemluv...Juri celý den naprosto ok, a teď večer ukňouraný, červené tvářičky, a hned usnul...teď spí, ale mám pocit, že bude mít teplotu...asi ho večer ještě vzbudím a přeměřím, pokud se nevzbudí sám..ach jo, já to taky šíleně prožívám....

Rebeco, taky ten ohss nechci, dr. říkal, že asi teď začneme s trošku nižšími dávkami hormonů (přetím mi je spíš snižovali), ale kdyby dali ty dávky o dost nižší, tak zas bude míň vajíček a to nechci...tak nevím....

walle
9. feb 2010

rebeca 1 - tak to máme rovnaký problém...čítam si iba poslednú stranu, ale ak som dobre pochopila, prežila si ohss a teraz sa bojíš do toho ísť. Ja som prežila taký ohss, že som skončila v nemocnici s vysokými tepotami a bolesťami na odpadnutie...začal mi zlyhávať krvný obraz...proste bolo to strašné.týždeň v nemocnici a ET sa nekonalo...KET bolo neúspešné a chystám sa na ďalšie KET-ko, no predtým urobila som si nejaké vyšetrenia ( reprodukčná imunologia v Prahe, hematologia) aby som eliminovala možnosť neúspechu...už akokoľvek to dopadne, po OHSS som si povedala, že už nikdy nepôjdem znova na IVF. Ani moja lekárka mi neodporúča. Mám z toho panický strach...pri najhoršom...ozaj tiež zvažujem to Brno ako písala Rebi.Tak uvidíme...zatiaľš stále verím, že sa stane zázrak a KET vyjde... 😔

cisielko
9. feb 2010

Walle..prense nad Prahou rozmýšlam ja ja..čo tam vlatsne zistujú a hematologia, to mi tiež niečo hovorí ale neviem presne čoho sa to týka...vieš mi poradiť?

sofia2008
9. feb 2010

ahojte, aj ja pomaly chystam na 1.KET, asi v marci..no posledne strany v tejto teme mi teda na nalade nepridali 😔
ja som mala OHSS, cize sa ET nekonal, mame 11 mrazacikov..tak som zvedava, ako dopadneme..ale pozeram na to realne.. 😒
cauko wal 🙂

walle
9. feb 2010

cisielko - pozri si prosím témičku Vyšetrenia, ktoré pomôžu k úspešnému IVf/ KET - tam to opisuje, čo sa deje v Prahe. Ozaj podrobne som to tam rozpísala... 😀 je to reprodukčná imunologia, no a hematologia - zisťujú ti, akú máš krvičku...či nemáš zlú zrážanlivosť, mne až teraz zistili že mám mutácie a zlú zrážanlivosť, preto som potratila a preto sa aj embryjko vôbec nemusí uchytiť alebo vydržať v maternici...je to veeeľmi dôležité .Vyzerá to tak, že si budem musieť mesiac pred KET pichať injekcie fraxiparin a potom celých 9 mesiacov...ale čo neurobíme pre bábo, nie?Vrele odporúčam!!!

sofi - no ahoj sestrička moja!!! 😅 takže ideme na to v marci????? aj ja chcem ísť!!! mne by menz mala prísť okolo 20 -teho v marci, takže týmto začnem!!! dúfam.

jani2 a fiallinka - kvôli vám som sa sem prišla pozrieť...to snáď nie...to ozaj bolí, je mi to strááááááááááášne ľúto...jani - ja som tiež začala špiniť - myslím že 8 deň a potom už to bolo horšie a horšie, no nevysadzuj lieky!!!

babenky - marec-apríl bude úspešný!!! je nás už dosť, čo sa chystáme d ďalšieho boja!!!! 😵

walle
9. feb 2010

cislieko - aj ja som začala skôr krvácať, ako došlo k testu... 😢

fiallinka
9. feb 2010

walle, tak já jsem dostala ms až dneska, ale teď už mi neva, aspoň zas na ni nebudu čekat jak blb...

no jinak já jsem měla až pozdní ohss, které bych neměla nebýt toho, že se uchytily obě embryjka, tak si říkám, že to nebylo tak hrozné, spíš jen hodně nepříjemné a dlouhé, tak snad to tak už nebude...

cisielko
9. feb 2010

walle...ďakujem ti..akurát si čítam tému ohladne iVf v Brne..vyzerá to naozaj super a aj tie ceny,..no rozmýšlam, že to tu kašlem a pôjdem po všetkom tam...a idem si kuknúť aj témičky, ktoré si mi poradila..dakujem ti..a je mi ľúto ako si dopadla, že tak na hovno ako ja, s prepáčením za výraz...toto ma dorazilo, že hned v deň vkladu ale čo už 😖

Sofia..musíš veriť a bojovať, musíš 😉

walle
9. feb 2010

cisielko - jBrno vyzerá sľubne, hoci, mne gynekolog. poradila ,že medzi odborníkmi, čo majú rôzne semináre - vyhráva pražské centrum .... a teraz už si nespomenie názov... 😖 že už keď tam nepomôžu, už niekde....tak neviem...ale všetko je to do peňazí...a v tom Brne sa mi páči tá soft metóda... 🙂

sofia2008
9. feb 2010

wal, tak ja len dufam, ze to bude v marci, lebo zaciatkom marca budem mat vysledky z imunologie ohldaom tej koznej alergie, co mi asi spustil OHSS, ak mi nic take nejadu, tak uz len pockat na mrchu a ideme do toho 🙂 len dufam, ze sa aj mrchy dockam v marci, lebo ja mam kvoli PCO dlheeee cykly 😀
no vsetky musime verit 😵
ja verim, ze raz sa to predsa musi podarit 😵 kazdej 😵

cisielko
9. feb 2010

Walle..akurát sa snažím zistiť aj niečo o tých metódach...nič mi to nehovorí ale tak hádam s aniečo dozviem na ih stránkach 😉

jani2
9. feb 2010

ahojte, tak zas len nakukujem, témička sa akosi rozbehla, ale už si život nezachráni...v nedeľu jej ukončíme "život" 😵
...tie smutné smajlíky dám teda odo mňa aj od čísielka preč, ale .....asi je to len marné živenie nejakých nádejí 😒 ...teda aby to bolo zaujímavejšie, ja som začala zas slabunko špiniť, tak to hovorí samo za seba...už aby bola tá nedeľa, nech sa to už ukončí!
Walle - no veru sme ťa nepotešili, ale pôjdem s tebou do KETka na jar, ok?...a fialinka ide zas na IVF 😉
fialinka - neblázni, že aj Juráško je chorý 😢 ...Janka už tiež spí, ale pred 15 minútami som bola merať a má 38,2 a sirup už nemôžem dať, dala som len pred 1,5 hod.....idem teraz znovu premerať a ak stúpa tak idem na zábaly, chudák malá 😢 😔 ...a to som do nej naliala aj množstvo čaju a stále to nejde dole 😖 ...nuž utekám ja..dobrú nôcku!

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //, 25.01 krv HCG 562 – bohužiaľ krvácanie a koniec.....tak toto je nám všetkým zvlášť ľúto 😢
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 01.02 krv – negat. 😢
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 02.02 krv – negat. 😢
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 krv – negat. 😢
misi: 22.01 – KET, vložená blastocysta, 05.02 krv – negat. 😢
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test – negat. 😢
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 08.02 krv – negat. 😢
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali 😢
venika: 02.02 – KET, vložené dve blastocysty, 16.02 test
cisielko: 04.02 – KET, v deň transferu špinenie, 06.02 krvácanie – ale nádej stále je
jani: 04.02 – KET, vložená jedna blastocysta, 07.02 krvácanie – ale nádej stále je
h.jitka: 05.02 – KET, vložené dve embryjka, 19.02 test

kukulik30
10. feb 2010

Ahojte dievky, pridavam sa k vam ...vcera som bola na svoj 3. KET z 2. IVF 🙂 vlozene 3 bublinky, 1 vraj velmi pekna a ostatne 2 slabsie, tak uvidime..ako tak pozeram, tak uz dlho tu neboli pozitivne spravicky podla tych smutnych smailikov ☹
Povzbudenim nech vam je, ze Samka mam zo svojho 1. IVF- 1. KET 🙂

paraple98
10. feb 2010

Ahojte holčiny, co to tu vidím, to snad nééééé ☹ Vidím, že jste okleštily i tabulku, si říkám, kde jsem se ztratila 😖
Já jedu v pátek na UTZ, tak uvidíme....
Všem co ještě čekají na //, tak moc držím palce ať se objeví a drží a všem co to nevyšlo přeju hoooodně sil do dalšího boje...

jani2
10. feb 2010

paraple - nechcela som ťa len tak vyhodiť, ale tá tabuľka je akási nešťastná, tak som tam nechala len dievčatá, ktoré už KET majú za sebou....to však neznamená, že ti nedržíme palce a tehulka budeš aj bez našej smoliarskej tabuľky 😉

fiallinka
10. feb 2010

kukulik, ahoj - no, je to sice nadějné, ale vidím, že i když se nám první ivf hned podařilo, tak to neznamená, že se i druhého dítka dočkáme rychle...

kolik jsi měla mražáčků, vidím, že dost...

fiallinka
10. feb 2010

mimochodem, dnešní ms byla fakt výživná, ráno jsem myslela, že umírám, takové křeče jsem fakt dlouho nezažila..naštěstí to ibuprofen vyléčil, ale stejně docela drsné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre