Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lucy125
19. sep 2011

@fibi21 Ahoj, tak ako to dopadlo?Podľa toho, že chceš preisť do FC bola si na tej istej téme ako ja, asi dobre nie.Čítala som, že blastocysty ti odumreli a to ma hrozne mrzí naozaj ☹ .Neboj, už to bude iba ok, už smesi dačo odtrpeli nie?No my sme rozhodnutí, že do FC ideme ak bude HCG opäť nula a to nejdem ani do GF na krv, urobím testy doma a poprípade pôjdem mojej gynekol. na krv a uvidím. Ak bude HCG nulové hneď sa objednám do FC. Inak meriam si bazálnu teplotu mám od 37-37,2 konkrétne dnes bola 37,2 aj v sobotu tak neviem či je to ok. Ok vkladu sa drží na min. 37 stup. pod 37 ešte nebola.Držím palce a ďakujem 🙂 🙂 🙂

lucy125
19. sep 2011

@viktoria1975 Ahoj, bola som v stredu na KET, inak všetko po starom. meiam si BT od vkladu mi neklesla pod 37 stup. dnes som mala 37,2 stup-tak neviem a celý deń ma pobolievalo podbruško.Uvidíme bud. týždeń, ešte je skoro 😉

viktoria1975
19. sep 2011

@fibi21 mrzi ma to! Neviem, kolko musi byt pauza medzi IVFkami, ale urcite sa t nabuduce podari. Ine nam snazilkam ani neostava, len verit a dufat...Objimam ta!

silvinnka
19. sep 2011

@fibi21 ahoj,s blastocystami ma to mrzi....po menzese kedpojdes na kontrolu,vypisete druhu ziadost,poslete na schvalenie a hned mozes absolvovat novu pripravu na ivf 😉 ja teraz idem podtupituz tretie ,behom 11. mesiacov ☹ ,tento krat ,ale uz s darkynou ....drzim paste ,nech toto ivf mas uspesne

fibi21
19. sep 2011

Dievcatak moje ...je mi z toho naozaj nanic ...som boal stastna ze som sa dopracovala k blastocytam a hned k dvom a bola som si na 100% ista ze to s nimi vyjde ....a nic ☹ no nic bojujeme dalej a ideme do 2. IVF co uz mame robit :( strasne moc vam dakujem za podporu vsetky vas objimam a strasne drzim palce ...nech tu citam iba pozitivne spravicky.... drzte sa ...ja si vas tu pekne budem stale aj nadalej citat .... a podporovat vas na dialku 😉 a dufam ze nam to vsetkym uz konecne vyjde a stretneme sa v inych pozitivnejsich temach ...cmuk cmuk

lucy125
20. sep 2011

@fibi21 Ahoj moja, držkaj sa ,a ni ja to nemám ešte isté, v pond, alebo utorok idem na krv mojej obv. gynekol.a keď bud HCG nula, tak do centra zavolám, že som dostala menzes a druhé IVF idem absolvovať do iného centra do Ferticent, tam my hádam už nebudú robiť nič okrem kultivácií a mneželovi spermiogram a hneď hádam podpíšeme žiadosť a tiež pôjdem na 2 IVF.Držkám ti place aby to už vyšlo 🙂

katka1177
22. sep 2011

ahojte baby, chcem sa opytat: chystam sa na KET, zacala som brat estrofem, 5 dni po 2g, dalsich 5 dni 4g, a dalsich 5 dni 6g. teraz som vo faze 4 g a citim sa obcas velmi slabo, na kontrolu sliznice mam ist az na 15 den od zacania uzivania estrofemu. Citili ste sa aj Vy slabo?, boli ste na kontrole az na 15 den? Dakujem

lucy125
22. sep 2011

@katka1177 Ahoj ja som bola už na druhý KET pred 8 dńami, teraz už čakám na koniec ako to dopadne.Vložili mi 4 a 8 bunkové embryjká.Ja beriem Estrofen stále ale nie ako ty, ja beriem od 1 dńa cyklu 3 x denne po 2 tabletky a na kontrolu sliznice som mohla ísť od 11-14 dńa, ja som teraz bola v 12 DC a sliznica mala 9 mm. 😉 No slabá sa necítim iba veľa unavená, tak neviem ešte okrem Estrofenu ja beriem Prednison, kys. listovú a Utrogestan. Kam chodíš do centra? Ja zatiaľ do gyn Fiv ale ak toto nevyjde ideme do Ferticentra, držkaj sa. 😉 😉

depa
22. sep 2011

ahojte moje je super že je aj takato tema ja idem už treti krat na prenos prvy raz to nevyšlo adruhy krat som o male prišla v 8 tyždni musela som sa trocha zotavit no dufam že to bude už ok už sa tak teraz bojim len nech to vyjde

katka1177
22. sep 2011

@lucy125 Dakujem velmi pekne za info. Ja chodim do Iscare, uz som bola na 1. neuspesnom IVF, teraz KET mam zmrazene 4 tusim dvojbunkove a 2 blastocyty, tak sa snad pekne rozmrazia. Velmi Ti drzkam palceky, relaxuj 🙂

katka1177
22. sep 2011

@depa ideme bojovat, hlavne pozitivne mysliet. Ja mam tiez za sebou 1.neuspesne IVF, jedno prirodzene tehu a nasledne potrat, cize do tretice!!!!! Drzim palceky

depa
22. sep 2011

@katka1177 maš pravdu treba pozitivne mysliet to vravel aj mo gzn. vraj už to že som bola tehotna bolo dobre takže toto mi dodava taku istotu a vieru myslim ajja že teraz to bude dobre tak to nejak vnutorne citim ale pravdu ti poviem že je tu taky maly čertik a trocha sa aj bojim. ale asi bez toho to nejde ty inač ako...

katka1177
23. sep 2011

@depa len nech si ten certik beha, my si o predsa nebudeme vsimat 🙂. A vies ako sa hovori... na dobre sa dlho caka 🙂. A kedz ides? Do akeho centra chodis?

lucy125
23. sep 2011

Čaute baby, tak ja mám dnes smútok v duši ☹ som 9 deń po KET a meriavam si bazálnu teplotu. Vždy bola okolo 37 až 37,2 a dnes mi klesla na 36,9 stup. ☹ To znamená, že asi ani z tohoto nič nebude, v pond. idem na krv mojej gynekol. tak sa uvidím ale mám malilinkavú šancu asi 1% že by sa to dobre skončilo.otoPotom sa ideme objednať do Ferticentra na 2 IVF cyklus ,lebo už nemám nič zmrazené 😢 .Inak vám držím všetkým palčeky.

adlerka
23. sep 2011

ahojte babeny,ja som tu nová a tiez mám vaše problémi,
začala som si čítavať vaše príspevky, a stále hladám niečo na povzbudenie.
Som 8 den po KETE prvý krát a som dost nervozna. Až na 14 den mám ist na krv. Včera som si robila test a žiadne 2 čiarky tam neboli, trosku som si poplakala ,ale už ma to prešlo. Moj drahý mi povedal, že nemám zmatkovat, a az ked mu donesiem výsledok z krvy, tak uverí. Tak ma stále povzbudzuje, že mám mysliet pozitívne. My chodíme do Ferticent a su tam uplne super.

adlerka
24. sep 2011

@lucy125 Ahoj. Tu teplotu si nemeraj. Ona sa zvyšuje z liekov.Ja si vkladám Utrogestan a ten ju ževraj zvyšuje.
Tak podla toho sa netreba držat. Aj ja si tiež myslím, že mám len malilinké percento na uspech , ked mi nevyšiel ten tehotenský test. Ja mám ešte zmrazené 2 embrijká, tak sa stále utešujem. Držím ti palce , nech ti to vyjde. A neboj sa , ja sa tiež utešujem, že mám pred sebou ešte 2 cykly, ak to nevyjde. 😉

zuzana2981
24. sep 2011

Ahoj dievcata, prosim vas, vie mi niektora poradit, ako sa rataju tehotenske tyzdne po ket? 25.8. som mala ket, poslednu menstruaciu som mala 5.8. velmi dakujem

zuzana2981
24. sep 2011

a este som sa chcela spytat, ze ked ste boli prvykrat na sone po ket, co bolo vidiet na ultrazvuku? velmi dakujem za odpoved

lucy125
24. sep 2011

@adlerka Ahojček, no ja vôbec neviem na čom som, zajtra som 11 deń po KET, chcela som si urobiť test ale neurobím nechcem si pokaziť nedelu ☹ .V pond. pôjdem svojej gynekol. na krv. No ja už mám toto druhý KEt a zároveń posledný lebo dve embryjká nám odumreli. My chodíme do Gyn Fiv ale ak ani toto nevyjde, tak tiež chceme ísť do ferticentra.Som rada, že si s nimi spokojná, som už na nich a ich prístup zvedavá, lebo zatiaľ nikto nevie, prečo sa vo mne nechcú uhniezdiť, lebo som vraj na 100% zdráva, mám všetky testy dokonca aj hematolog, a o týždeń bude aj genetika.Manžel má zlý spermiogram preto nám robili ICSI ☹ ale ja som vraj v poriadku.Ale podla mńa nie som, keď sa to už do tretice nepodarí.Ak budem mať v pond. test negat. zavolám do Ferticentra.Ozaj ku komu sa mám hlásiť, aký Dr. je tam dobrý?Alebo je tam len jeden, nevieš mi poradiť?Ďakujem 😉 a držím ti palce

depa
24. sep 2011

@katka1177 asi hej ved ja len preto že som akosi podozrivo pokojna a vobec sa nerozčulujem čo ma tak trochu zaraža ale všetci mi hovoria že prave to je dobre vo štvrtok idem na vklad tak uvidime vobec akosi nato nemyslim predtym som bola celanepokojna ale teraz nie volako som kludna...neviem dufam že je to dobre

theresa
24. sep 2011

Ahoj, prosím dávají v CARu po KET neschopenku?

adlerka
25. sep 2011

@lucy125 Cao. No je tam zrejme len jeden dr. Volá sa Pinter. Ale je v pohode. Ked mi robil KET , tak ma povzbudzoval a naladoval na optimizmus. Lebo som sa ho opýtala, či si musím robit test aj ked dostanem menzes a povedal: že aký menzes, ja žiadny nedostanem, ked prídem na buduce, mám byt tehotná" Samozrejme,že to beriem s rezervou a ten menzes po liekoch že aj tak by som nemala dostat.Ja som neni z Blavy, tak to čo bolo treba zmerat, som robila u svojej lekárky. Ale ide to tam v pohode a ziadne dlhé čakačky v čakárni nehrozia. Samozrejme, že ja to neviem posudit, ako je to inde,lebo som prvý krát. Ja mam polycystické vaječníky a začínajucu endometriozu a ta može sposobovat neplodnost. Ja som nemohla ist na ET hned, lebo som mala OOHS- to je vzdy pri polycistickych vaječníkoch. Tak ja mozem len na KET. Mala som 4 zamrazené embrijká. A to som sa dozvedela az z tychto diskusii, že ked sa rozmrazia, nemusia byt OK.Mne to tam nepovedali. Aj som rada, aspon som nebola vystresovaná. Ja sa moc doktora nevypytujem, len to ,čo ma čaká na nasledujucej prehliadke.Ale vždy idem odtial celkom dobre naladená. 😉

adlerka
25. sep 2011

@lucy125 No a ked zavolas do Ferticentra, tak tam su setričky a oni sa ta opýtaju asi nejaké základné otázky a dohodnete si termín, aspon tak som to mala ja.

lucy125
25. sep 2011

@adlerka Ahojček, tak ti ďakujem za základné info, ja už nejake tie predstavy mám, je to trošku iné ako v GynFiv tam je veľa Dr. ale hádam vo Fertil mi budú vedieť pomôcť.Ani ja nie som z BA, a veľa vyšetrení už mám za sebou, dokonca aj hematolog a genet. testy im dám, nech maju akú takú predstavu. Inak ja som podla Dr. dokonalo zdravá ohladom všetkého, je pravda, že genet. budem mať až o 8 dní ale to je posledný výsledok, ktorý mi ešte nerobili, aj tak to nevychádz a aoni nevedia prečo.Ja idem zajtra na krv,. ale nefandím si skôr rátam, že zavolám do Fertil, na konzultáciu 😒 ale veď uvidíme, ako to zajtra dopadne. Tebe moc držím plačeky, nech to už vyjde. 😉

depa
25. sep 2011

@katka1177 vo štvrtok idem na ket ale som pila čaj so šalvie može to nejako uškodit alebo by som ho nemala pit dalej nevieš mi poradit.

katka1177
27. sep 2011

@depa podla mna neuskodi nijak. Viem len, ze v tehotenstve niektore bylinky nie su dobre, tak sa potom porad, ale ale salviovy caj pred Ket urcite nijak neuskodi, takze no stres. Velmi drzim palceky, ja idem dnes na kontrolu sliznice a podla toho sa uvidi kedy sa vklada. Takze klud a tes sa na stvrtok. Kolko Ti budu vkladat?

lucy125
27. sep 2011

Ahojte baby, tak Ferticent je už pasé, včera som bola na krvičku HCG 106 a som tehotná 🙂 🙂 .Zajtra idem do centra na krv som zvedavá či bude rásť a o koľko, dnes ráno som urobila digi Clearblue testík a krásne plusko 😀 😀 tam bolo a 2-š týždne od počatia tak zajtra končím 4tt.Teškám sa na sono, som zvedavá kedy ma objednajú. Všetkým vám tu babuľky držím palce, aby ste dopadli aspoń ako ja, ak nie aj lepšie 😉 😉

linda81
27. sep 2011

@lucy125 jeeeej gratulujem ....🙂. Drzim velmi palce, aby vsetko OK bolo 🙂.

lucy125
27. sep 2011

@linda81 ďakujéééééém krásne, aj ja ti držím palčeky. Už sa neviem dočkať sona, hádam 9 mesiacov bude všetko ok 😉 😉

adlerka
28. sep 2011

@lucy125 No to je nádhera, tak som sa potešila ,akoby to vyšlo mne. Velmi ti gratulujem a želám nech možeš teraz v klude čakat dalších 9 mesiacov. Ved uz si sa načakala na všeličo dost. Ved tento kolotoč je stále len o nejakom čakaní. Ale som neskutočne stastná aj za teba. 🙂 A dala si mi taku nádej ,že to čo robíme nie je zbitočné a oplatí sa čakat. TAk ešte raz velké GRATULEJŠN 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre