Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

zufalka
2. feb 2011

@kenya83 ano brala som ho až do 12tt,aj prednison a anopyrin+ vitamíny 🙂

kenya83
2. feb 2011

@zufalka a brala si ho do 12tt 1x denne?

zufalka
2. feb 2011

@kenya83 to si už presne nepamatám či raz alebo dvakrát denne

piskotka207
2. feb 2011

@kenya83 mne lekar namiesal riadny koktail a predsa to nezabralo - 3 krat denne 2tbl utrogestanu, 3 krat denne 2 tbl estrofemu, 2 krat denne prednison a 2 krat denne anopyrin.
Takze asi je jedno kolko liekov beries, pravdepodobne je to vecou nahody alebo stastia....

kenya83
2. feb 2011

@piskotka207 moja mne sa jedná len o to, aby bola sliznica pred KETOM pekne pripravená a dobrej veľkosti 😉 ostatné je už v rukách Božích 🙂

eyael
2. feb 2011

@mindinka - na KET půjdu někdy ke konci měsíce. 9.2. jdu teprve na první UTZ. Zítra jdu na krev - biochemický screening. Ovulku bych měla mít kolem 15tého, takže někdy kolem 19-20. by mohl být transfer, máme 96hod stará embryjka. Ale to se všechno teprve uvidí 😉

eyael
2. feb 2011

@kenya83 - krásně řečeno, přesně tak!

yoyo123
3. feb 2011

ahojte......deinad::cítim sa dobre len ma sem tam pobolieva bruško,alebo ma tam pichne 😉 A neuveritelne ma bolia prsia,neviem či to mam z toho estrofemu ☹ Ja som mala už predtym dost velke a teraz ani nehovorím,raz tolké 😀 V sobotu budem testovat,už sa tešíííííííííííím 😅

kenya83
3. feb 2011

@eyael 😵 😵 😵
@yoyo123 tak nech v sobotu nájdeš na teste // 😉 😉 😉

yoyo123
3. feb 2011

kenya83.......ja sa nebojím,že by sa neuchytilo,prakticky som bola tehotna už 2krat,len aby to vydržalo 9 mesiacov 🙂 🙂 🙂 toho sa bojím najviac

yoyo123
3. feb 2011

baby ako tam davate,ked chcem niekomu konkretne odpísat napriklad kenya83,že to je na modro vyznačené?píšem jak madar,ja som z toho dilinko 😀

kenya83
3. feb 2011

@yoyo123 napíšeš len @kenya83 😉 😉 😉 skús! musíš tam dať ten znak zavináč 🙂

kenya83
3. feb 2011

@yoyo123 alebo si klikneš pod mojím komentárom na odpověz 😉

yoyo123
3. feb 2011

@kenya83 ahaaaaa,dakujem 🙂 🙂 🙂

deinad
3. feb 2011

@kenya83 ahojky, ja som bratal estrimax tiez tak, ono je to presne predpisane, kolko sa ma brat, pred KET-om som brala aj ja uz len jednu denne, to staci, aby ti maternica dorastla na pozadovanu velkost. utrogestan pred aj po KET-e 2x2, a zvycajne sa berie do 12tt na podporu a udrzanie tehotenstva, uskodit dovtedy nemoze, prave naopak, potom uz by sa nemal brat, aspon tak mi hovoril doktor, aj s estrimaxom to mas tak, ze tehotenstvo je sice kontraindikovane, ale v rannom stadiu to vraj na dieta vplyv nema, malo by to vplyv az vtedy, ked sa da rozpoznat pohlavie dietata a ak by to bol chlapec, tomu by to mohlo poskodit, je to zaujimave toto vsetko...ale treba sa riadit lekarom, on najlepsie vie, co ktorej pacientke treba 🙂

deinad
3. feb 2011

@mindinka fuha no taka mlada a uz dochodok ...ale aspon sa mozes sustredit na prijemnejsie veci ako je praca, ze ano 🙂 urcite to vyjde treba verit a ja verim cim dalej viac 🙂

deinad
3. feb 2011

@janik777 no to je pravda, ma to svoje pre aj proti ako uvazujes....dolezite, aby si bola sama rozhodnuta. Ja som tiez rozmyslala, ze si vypisem ziadost o dalsi IVF cyklus ale nakoniec sme sa s mm dohodli, ze vyuzijeme vsetkych mraziacikov a ak sa nepodari, potom ideme dalej, mne po 2.ket zostal jeden bojovnik, tak som zvedava ako teraz dopadneme, ja idem na kontrolu 9.2.
Nakladne to je ani nehovor, ale clovek da aj posledne, aby sa dockal, ze ano...

deinad
3. feb 2011

@zufalka ved ano, to som povedala skor ako pikosku, ale pre istotu som to urobila 🙂 ja zase pri dvoch pokusoch som to neriesila a do tretieho pokusu som si povedala ze to tak urobim 😉
je to individualne a ani sami doktori nevedia, kedy to vyjde, a kedy nie, ja myslim tak, ze ked sa ma, podari sa, a treba tomu verit. Drzim Ti moc palce 🙂

deinad
3. feb 2011

@kenya83 ja ani neviem, aka bola sliznica, ale pred Ket-om ked mi robil UZ povedal, ze je vsetko ako ma byt a je vsetko dobre vidiet, ukazal mi presne kam pojdu malinke, vsetko prebehlo v pohodicke 🙂

janik777
3. feb 2011

@deinad veď hej, ja som už vlastne rozhodnutá len teraz záleží na tom či si zoženiem do týždňa lieky. Ja mám totiž 40 na krku a už nemám vela na výber ked ako som už písala , najväčší problém sú peniažky a potrvalo by dosť dlho než by som naškrabala na celé IVF keby nám tie KET nevyšli 😒 🙂 Keby som mala dosť financií tak nemám problém ísť z IVF do IVF len je totakto ťažko 😒 .Ale ved budeme veriť že teraz to výjde 🙂 .

deinad
3. feb 2011

@janik777 ty si to platis uz cele sama? bez poistovne? je to zaberak, to verim, 😒 takze teraz to musi vyjst , len treba mat mysel v klude aj ked je to tazke mnohokrat, ale myslim, ze to je zaklad, nestracat nadej a pozeraj dopredu, ved co by to bola za spravodlivost na tomto svete, no nie?

janik777
3. feb 2011

@deinad no toto je moj 4 pokus a od začiatku si to platíme sami.3IVF nám vyšlo ale v októbri MA ☹ 😒 v 5 mesiaci a teraz som mala KET a nevyšiel.Tak aj preto by som chcela ET z čerstvých, lebo tam mám väčšiu šancu si myslím.

deinad
3. feb 2011

@yoyo123 ahoj, no tak priznaky tehu su rozne, ja som nafuknuta ako balon, vsade ma picha, boli, najlepsie ked chodim alebo lezim, pri sedeni je to horsie ked mam stlacene brucho aj rifle nosim rozopnute 😀 pribrala som po stimulke hlavne na bruchu ale teraz no nechapem aj mm kukal ze co to mam za balon a prsia tiez ale tie mi rastu pre istou stale 😀 drzim palce pri testovani, ja nad tym tiez uvazujem, aj ked som hovorila, ze nebudem, ale tuna baby furt testuju a ja vzdy poctivo vydrzim az do testu..no uvidime 🙂

deinad
3. feb 2011

@janik777 ved tusim to poistovna z casti preplaca do 38 veku zeny..teda aspon myslim, ze tak nam to doktor povedal, takze na to miniete vsetky uspory 😒 budem drzat moc palceky verim ze budes mat viac stastia. Statistiky hovoria, ze ET je uspesnejsie, ale aj pri KET sa uz uspesnost zvysuje, treba fak len verit, uz ani ja sama neviem, co viac urobit.
este ma napada, niektore kocky ktore mali MA alebo mimomaternicove tehu, boli aj na hematologickych testoch kvoli zrazanlivosti krvi, lebo prilis husta krv sposobi upchatie cievky a tym padom nastane zastava srdiecka, to sa najcastejsie stava ale v 7tt. tak si musia pichat na riedenie krvi, rozmyslam, ze sa na to popytam doktorky, ze kedy ma moze na take vysetrenie objednat..pre istotu.

kenya83
3. feb 2011

@deinad ja som si včera aj dnes dala ešte 2x1 estrimax a od zajtra si už dám len 1x1 🙂 Zase si zober, že som mala pôvodne užívať v takom istom dávkovaní ethinylestradiol ( a ten má 3mg) a estrimax (má 2mg) tak v podstate to , že by som do KETU užívala 2x1 estrimax by nemalo vadiť no nie???

Ináč @janik777 tiež som po MA ☹ a bola som na hematologických testoch. Výsledky síce ešte nie sú, budú až 29.3. ale už teraz mi hematologička pred KETOM predpísala preventívne fraxiparine 0,3 na riedenie krvi. Tak si pichám 1xdenne do bruška. 😉

janik777
4. feb 2011

ahojte baby
myslíte že je možné absolvovať hned stimulku na IVF soft ako dostanem mrchu po KET???
@kenya83 a to sa tak môže preventívne nasadiť?lebo ja také testy robené nemám.

kenya83
4. feb 2011

@janik777 ak tie testy nemáš tak si o to skús čo najskôr požiadať 🙂 Potom už musíš konzultovať s hematologičkou a je na nej či Ti tie injekcie nasadí 🙂 Mala si už nejaké potraty alebo MA???

pokiaľ Ti vyjde KET negatívny a pekne príde mrcha, nevidím dôvod aby si nemohla začať stimulku na IVF soft 🙂
prekonzultuj to s lekárom 🙂

genderka
4. feb 2011

Ahojte, pridávam sa k vám ,to čakanie je neskutočne a mam strach

deinad
4. feb 2011

@kenya83 nemyslim si, ze by si tym mohla nieco pokazit 😉 niekedy je dobre dat aj na vlastnu intuiciu, uz sa Ti to pekne blizi, tesim sa s Tebou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre