Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

flagicka
9. nov 2009

tak to máš aspon o zábavu postaráno....kdy budeš testovat?

erine
9. nov 2009

jj, vydrž byla tam nová verze. jinak 491 677 572, moc ho nepoužívám

erine
9. nov 2009

ty jo tak to netušim...

erine
9. nov 2009

že by 10.den? asi jo, dýl to nevydržim))

flagicka
9. nov 2009

jsi zaplá?už ti tam píšu tak pá na icq

flagicka
10. nov 2009

ahojky,koukám moc nás tady není,který jsme po KETU...... 🙂

horalka021
10. nov 2009

já jsem měla po KET pozit. těhu-test 7. den...
jinak kvalitu embryí mi do zprávy z CARu napsali, aspoň tedy v Plzni to tak mají...
je jasné, že asi kvalita AA je ta nejlepší, ale jak to jde dál, fakt nevím, podruhé jsem měla obě BB a nevyšlo to 😔

sofia2008
10. nov 2009

ahojte, ja sa chystam na KET, mala som mat vcera svoj prvy vklad, ale kedze sa mi potvrdil OHSS, vsetkych 11 embryi nam museli zamrazit...tak mam cakat, kedy dostanem menstr. a tak mam volat do CARu.. 🙂

walle
10. nov 2009

aho Sofinka...a ja ťa hľadám v inej miestnosti...pravdupovediac...čakala som že sa tu pridáš po včerajšku...život už je raz taký...spájajú nás spoločné radosti i starosti...

dohodneme sa na pozitívnom myslení, dobre?
a nepýtala si sa lekára na kvalitu spermií??? to som bola zvedavá keďže máme spoločného dokiho...zajtra sa ho budem pýtať
😠 😉

erine
10. nov 2009

Flagi, tak jak? a neříkej, že si netestila.... jsem na Tebe zvědavá

fiallinka
10. nov 2009

Ahoj holky, měla bych jít - asi - tak za měsíc a něco na KET, tak by mne zajímaly vaše zkušenosti, jestli se podělíte... hlavně jaké léky vám dávali a jestli vás kontrolovali do doby transferu a jaké jsou zkušenosti s rozmražením embryjek, kolik jich zbylo... díky moc 🙂

Jinak já mám už mimčo po ivf, chci druhé, ale musím nejdřív dokojit a to jde těžce 🙂

jani2
11. nov 2009

....jéééj fialinka, tak som si ťa našla aj tu!...a to som ti dnes chcela do IP napísať, kedy sa chystáš na KET...vypadá to že pôjdeme narovnako, ja sa chystám tak niekedy v januári..inak pre ostatné dievčatá, aj ja mám už jedno dieťatko po IVF-ET, tak dúfam, že sa zadarí aj KET.

jani2
11. nov 2009

..a dievčatá neviete po koľko embryjok mrazia v Martine v Heliose, ja mám 12 blastocýst, ale chcem si dať vložiť len jedno,tak by ma mrzelo keby rozmrazovali naraz po 2-3 mrazáčky.

fiallinka
11. nov 2009

Ahoj Jani, já jsem si zrovna říkala, jak se máš 🙂..no oběhla jsem doktory, protože mi nějak záhadně trne pusa a krk, ale nic na mně nenašli, všechna vyšetření mám v normě, tak to asi zkusíme (ale ještě musím dokojit 🙂 a to je ta překážka) co nejdřív, no vidím to na začátek stimulace někdy v druhé půlce prosince..

jani2: to nevím, ale určitě to nemrazí po méně než po těch 2-3, ta neúspěšnost při rozmrazení může být dost velká, tak 1 by se nevyplatilo dávat zvlášť... no jinak my máme jen 3 mražáčky, ale aspoŇ něco 🙂

nemko
11. nov 2009

Dobry den prajem kocky, prosim vas meskala vam po ivf menstruacia?Mam problem, mala som v sept stimulku,ET bol odlozeny kvoli OHSS, na KET mam ist buduci mesiac, prvy menzes po odbere som dostala nacas (presne 4dni po odbere), cely okt som bola sledovana gyn, vsetko bolo o.k a menzes som napriek tomu nedostala, dnes som 39DC, inak som mavala cykly max.32 dnove, mam uz za sebou aj vyvolavacku 37DC mi ju pichli, gyn mi povedal, ze mam sliznicu ako tehotna lenze mne sa nejako tie moje tehu testiky nezdaju.Mali ste aj vy problemy s menstruaciou?Dakujem 🙂

jani2
11. nov 2009

nemko - tak takéto meškanie som nemala, ale nie je divu, že ti telo blbne po toľkých hormónoch. Neboj MS príde, zvlášť keď už máš vysokú sliznicu, len si treba počkať. Už som tu zažila, že žienky išli aj na druhú vyvolávačku, len aby MS prišla..ale nakoniec prišla!
Fialinka - fúha, takže už tento december, tak to ma predbehneš! ..ale budem moc držať palce a potom v januári mi budeš posielať tehuprskančeky! 🙂

nemko
11. nov 2009

tak dufam, ze sa jej dockam 🙂 najskor som si myslela, ze som tehotna, ale asi je to z tych hormonov a mozno ta prva mrcha bola nahoda, ze prisla tak nacas a bolo vsetko o.k

nemko
11. nov 2009

dockala som sa

yayama
11. nov 2009

ahojte!chcem sa spytat..ked rozmrazia tie embrya,davaju sa na prediženu kultivaciu ako pred ET?či nie?čo sa vlastne platí ri KET?diky za odpoved 🙂

walle
11. nov 2009

aho nemko...keď som si čítala o tebe, myslela som si, že som to písala ja... 😀
september - mala som stimuláciu - odber a OHSS dostal ma až do nemocnice na týždeň - po odbere som dostala menz asi 4 dni hneď a ďalší mesiac hrôza - až 38 deň!!!!!!!!!!!!!čo ty na to?

teraz už beriem estrimax...dnes som bola na kontrole...od piatku pridávam aj duphaston

18.11. o týždeň v stredu už idem na KET!!!!!!!!!!!!! 🙂

walle
11. nov 2009

yayama- no, ja idem na KET prvý krát,ale nemyslím si, že rpedlžená kultivácia sa bude konať, síce ja už som mala predlženú kultiváciu pred zamrazením...ale ďalej to už nejde...
zatiaľ neviem o tom, že budem platiť... 🙂

jani 2: tiež si myslím, že zmrazujú minimálne po 2 embr. mala som ten istý problém...o týždeň rozmrazia 2 a 2 sa budú vkladať, hoci mne gyn. neodporúča...v centre na tom trvajú...takže som taká rozpoltená...ale azda to druhé nenechám samotné... 🙂ak príde zázrak...nejako to už zvládneme...

jani2
11. nov 2009

Nemko - tak vidíš, dočkala si sa, ale škoda že to nebolo tehu, to by bola väčšia radosť, však? 😒 ...ale aj to bude! 😉
yayama - nevedno v akom štádiu ti ich zamrazovali, mne ich mrazili v štádiu blastocysty, tak asi hneď po rozmrazení idú do bruška...ale ak sú len 4, či 8 bunkové možno ich ešte trochu posledujú...to asi záleží od centra a aj od tvojej vôle...najlepšie sa spýtať priamo v CAR.
Walle - tak to si ma nepotešila, mám ich 12, tak som myslela, že mám 12 pokusov...a ak rozmrazia 2 a obe budú dobré, tak budem musieť jedno nechať tak 😢 😢 😢 ..už som čakala dvojčiatka, ale porodila som predčasne v 26tt a jedna bambulka mi zomrela...tak už niečo také nechcem zažiť, radšej jedno embryjko a poriadne donosiť!

walle
11. nov 2009

hmmmmmmmmmmmmm, tak to je mi ľúto...ja sa tiež toho bojím, ale nedokážem to druhé tak nechať...ale nesúdim ťa, možno keby som bola na tvojom mieste, urobila by som to isté...nie, išla by som do centra a trvala na tom, aby to druhé naspäť uložili...či to bude mať zmysel alebo nie...to je osud, ale aspoň budeš mať pocit, že si všetko pre to urobila...
ja mám 13 mrazáčikov.. a sranda je, že mala som 12 oocytov po odbere...to nechápem...

a tiež som si myslela, že mám 13 možností, že to musí vyjsť...že stimulku už nikdy nepodstúpim...teraz sa to znížilo na polovicu... ☹ lekár ozaj trvá na dvoch vložiť...že KET, tam je veľmi malá šanca...že ani nevkladajú jedno...

walle
11. nov 2009

jani - to muselo byť strašné...normálne si ma vystrašila... ☹ mám naozaj strach...

a bola si po ET alebo KET?

walle
11. nov 2009

ináč, si spokojná s HELIOSOM - ja som tam chodievala...lekári boli soper, ale to bolo všetko...povedali mi, že som v poriadku i manžel...

keď som prišla do iného centra - lekár bol zhrozený, že aké strohé vyšetrenia robia v Heliose...v druhom centre som mala asi tak 6 krát viac výsledkov ...a vôbec som nebola v poriadku a ani manžel... 😖

ale je to individuálne...

jani2
11. nov 2009

...bolo to zlé obdobie, ale už je to za mnou (aspoň sčasti)...avšak keby mi vložili dve, strašne by som sa bála, že sa to zas bude opakovať....bolo to po ET, takže preto sa aj obe ujali, embryologička vravela, že sa jej veľmi páčia skoro všetky blastocysty, že sa určite ujmu, tak či naozaj chcem vložiť dve...vtedy ma ani len nenapadlo, že dvojičky znamenajú zvýšené zdrav. riziko, tak som samozrejme chcela...bolo to už moje 3 IVF (jedno ako samoplátca v Brne)..ale neľakaj sa, a neboj sa, ja som mala proste smolu 😢
..a že máš zlú skúsenosť s Heliosom som prekvapená, ja na nich nedám dopustiť, bola som aj v Iscare v BA, aj v Brne na Obilňáku, ale nepríjemný prístup...asi je to individuálne..a v ktorom Car si teraz?..a aké vyšetrenia ti robili?

jani2
11. nov 2009

..a inak ja som mala 22 vajíčok, oplodnilo sa 19 a do štádia blastocysty došlo 15 embryjok...takže celkom pekná úrodička...keď som otehotnela s dvojičkami, myslela som, že ostatné darujem...ale osud to zariadil inak 😢

walle
11. nov 2009

ale jedno bábetko máš, však?

walle
11. nov 2009

čo sa týka heliosu...áno, to som písala...ľudia strašne zlatí, lekár milý...žiadny problém...teraz som v Košiciach a prístup nie je taký otvorený a milý ako tam...avšak,lekár je veľmi skúsený a verím mu...má dobré referencie,a embryolog je tam výborný...GYNCARE Košice

walle
11. nov 2009

a čo sa týka množstva vyšetrení...to by si musela vidieť...bolo to dva roky dozadu a musela by som siahnúť do správ a tu všetko rozpísať... 😖

ak si tam spokojná, tak je to super..

ináč, ja vôbec zasa nie som informovaná o kvalite embr....asi tak...

ale naozaj mám teraz taký strach...

otváram novú diskusiu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre