Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

evaav
19. jan 2010

no já se ho v pátek pokusím zeptat jak to je je docela fajn. Ale bylo to zajímavé tam po takové době jet nic se tam nezměnilo ani zaměstnanci sestry,doktroři Šilhana jsem taky viděla dobrý
rebeca taky držím pěsti 😉

rebeca_1
19. jan 2010

Baby dakujem Vam za obrovsku podporu!
Vraj babatka si rodicov vyberaju, no tak uvidime...

Maminka - nadejna cakatelka sa na zajtra pripravuje a zacina sa tesit aj napriek tomu velkemu smutku, ktory mame v rodine.

jani2
19. jan 2010

Evaav - takže ty ideš do KET tento mesiac bez liekov?..sliznicu máš pekne vysokú, len aby ešte nejaký ten folik dorástol, až to stíhaš ešte tento mesiac 🙂 😉 😉
..tu väčšina dievčat ide do KETu s podporou liekov, takže na vaječníkoch a folíkoch už tak moc nezáleží, vtedy je dôležité len aby sliznica maternice bola dosť vysoká.
rebeca - na zajtrajšok moc a moc držím palce a daj vedieť ako všetko prebiehalo 🙂
fialinka - tak ďalšia na rade budeš už ty 😉
...a ostatné dievčatá s bábätkami v brušku, ako sa cítite?

mirenkam: 13.01 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
mikat: 13.01 – KET, 18.01 na testíku slabá druhá čiarka
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 31.01 test
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve embryjka – morulky+1 deň kultivacie, 31.01 test
rebeca: 20.1 – KET
evaav: 19.1 – UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 27.01 – UTZ
jani: 30.01 – UTZ

jani2
19. jan 2010

juj a zabudla som prepísať, že:

evaav: 22.1 – UTZ

..a ktorý deň cyklu si, keď lekár ešte stále zvažuje KET, nebude už potom neskoro?

fiallinka
19. jan 2010

jani, což, pak už já? Jejda... no jinak ta tabulka vypadá moc hezky, hrozně mne zajímá, jak bude vypadat za měsíc...jenže statisticky uvidí 2 čárky jen jedna třetina z nás... ach jo...

atlaselka
19. jan 2010

Jj tabulka vypadá hezky 🙂
Já to taky nějak u Evaav nechápu Jani,myslela jsem že záleží na sliznici..no mě by asi překvapilo mi říct jak na to pospícháme,já teda docela jo,tak by mě asi mrzelo,že až další měsíc
Fialinka to mě teda taky,tak tu statistiku trochu obejdem ne? nesmíme myslet tak negativně

fiallinka
19. jan 2010

atlaselka: no, je pravda, že my jsme tady uvědomělé a pokročilé snažilky, takže bysme zasloužily větší úspěšnost, to jo..

já to u té evy chápu tak, že ono je prý důležité sladit jakž takž KET s ovulací, aby se embrya vkládaly přiměřenou dobu po ní, proto možná doktor mluvil o folikulech (kdyby nedozrávaly, tak nebude ovu a nepůjde to dohromady s ketem)...protože když polykáme estrogeny a pak gestageny, tak právě tím se ten "cyklus" nějak slaďuje, kromě té sliznice...ale přesně nevím...

mikat1
19. jan 2010

ahoj holky tak // zůstaly i dnes 😉

fiallinka
19. jan 2010

mikat: hezky...to je super... a jak staré embryjka ti vkládali? Možná se chytly obě...

atlaselka
19. jan 2010

Fialinka no asi jo,máš pravdu 😉 s tou ovu a tak
Mikat super!! jen at to vydrží..držím pěsti

mikat1
19. jan 2010

2 blastocysty, bol to už druhý KET, asi se chytly obě jinak by to asi nebylo pozit. tak brzo

fiallinka
19. jan 2010

mikat: no, možná fakt obě... i když možná u blastocysty by to mohlo být vidět už i u jednoho...

evaav
20. jan 2010

jani2 v pátek až půjdu na UTZ to budu 14DC já se ho na vše zeptám a chtěla bych to alespon do únúra stihnout,protože kdyby to nedopadlo tak bych šla alespon na 2IVF,prostě do toho nejdéle května možná června bych to potřebovala.Je to taky kvůli nástup do práce který by mě měl čekat 24.12 😀 a já hlavně nevím když to mám podepsanéMD do třilet jestli bYch něco dostávala když bych otěhotněla nebo byla těhotná po novém roce.Máme totož dost placení na hypotéku sice už ne nadlouho ale korny by dost chyběly i když manžel říká že to zvládnem,ale člověk má v dnešní době srach
Koukám,že sem chodíte nejvíce v noci tak budu muset manžela odsut vyhnat
mitat1: super 😉

venika86
20. jan 2010

Mikat - super! vidíš, že to nakonec dopadlo tak, jak mělo 😉
Holky, máte někdo zkušenosti s Estrahexalem?? Já ho teď užívám (lepím) a bývá mi z toho opravdu hodně zle. Motá se mi hlava, bývá mi na zvracení. Vím, že všechno má vedlejší účínky, ale tohle je fakt síla ...

baraf
20. jan 2010

Mikat-tak to fakt klaplo! super!

enka27
20. jan 2010

Ahoj holky, mám dotaz. Máme po 1. neúspěšném ICSI cyklu a plánujeme KET. Dostala jsem utrogestan 16. - 25. den cyklu, 2x denně. Vychází mi to do února, kdy jsem myslela, že na KET půjdeme. Jenomže se na to ještě necítím...a zajímá mě, jaké máte zkušenosti - zda mám v léčbě utrogestanem pokračovat i nadále - do doby, než se rozhodnu do toho jít. Anebo se běžně s léky končí...? Pokud ne, napíše mi recept doktor z kliniky, nebo můj gynekolog? Děkuji předem za odpověď.

fiallinka
20. jan 2010

enka: co já vím, tak utrogestan není problém vysadit podle potřeby, prostě bych ho na konci cyklu dobrala a pak bych si ho znova nevzala...

venika: já beru estrimax a akorát mi připadá, že jsem ospalejší...takže neporadím...

jani2
20. jan 2010

Mikat - aj ja už blahoželám 🙂 , už len nech sa tehulkovstvo potvrdí aj z krvi a môžeš nám ako prvá tehulka z nás posielať tehu-vírusiky...budeme na ne véééééľmi netrpezlivo čakať 🙂 😉 🙂 ..kedy ideš na krv?...a tiež si myslím, že to budú dvojičky 😉
evaav - máme podobne staré detičky 🙂 ...ja plánujem ísť do práce od septembra, tak dovtedy chcem ešte vyskúšať KET, máme 12 embryjok a budem si dávať len po jednom, tak do septembra by som to mala stihnúť...samozrejme že najradšej by som do práce ešte nešla, radšej by som mala znovu malé bábätko...ale to už rozhodne osud 🙂 ....mohla by som ešte využiť aj posledné hradené IVF, ale moc už na to chuť nemám... mám 35 rokov a nechcem snažilkovanie naťahovať do štyridsiatky, no ale možno si to rozmyslím 🙂
enka - tiež si myslím, že od najbližšieho cyklu môžeš Dufaston vysadiť a dať si ho až keď sa budeš na KET cítiť a budeš pripravená...držím palce! 🙂
rebeca - moc na teba dnes myslím!...nech všetko dobre dopadne! 😉

..tak ja beriem Ethinylestradiol a už druhú deň ma večerom bolí hlava, ale dosť...čo už nám ostavá, len vydržať!!!

mirenkam: 13.01 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test //
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 31.01 test
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve embryjka – morulky+1 deň kultivacie, 31.01 test
rebeca: 20.1 – KET
evaav: 22.1 – UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 27.01 – UTZ
jani: 30.01 – UTZ

rebeca_1
20. jan 2010

Rebeca sa hlasi po KET...

Doktor vo Ferti uzasny, priamy prenos z laboratoria genialny, manzel cely cas pri mne, bublinky bez problemov rozmrazene... Transferovane 2 blastocysty.
Co je najkrasie... Asi prva fotka do albumu.

A 3.2.2010 sa mam vratit do centra na krvicku ako tehulka!

venika86
20. jan 2010

Rebeca- krásné zprávičky 😵 Držím všechny palce, co mám 😉

rebeca_1
20. jan 2010

Dakujem Venika a dakujem aj vsetkym Vam..

Venika drzim palceky!

fiallinka
20. jan 2010

rebeca: to je super, držím palce!

baraf
20. jan 2010

rebeca-držím palečky! a super,že to šlo dobře 😉

rebeca_1
20. jan 2010

Baby dakujem velmi pekne za podporu!
Konik je uplne uzasny...

My mame zrovna dnes velky pohreb v rodine, je mi hrozne smutno, ale snazim sa aj napriek tomu mysliet pozitivne.
Este raz Vam dakujem za energiu, ktoru mi posielate!

atlaselka
20. jan 2010

Rebeca držím pěsti 🙂 drž se a mysli na ty dvě v bříšku..

rebeca_1
20. jan 2010

Atleska dakujem, potom povzbudim ja teba. drzim palce!

rebeca_1
20. jan 2010

Kto chdi z tejto nasej tabulky do Ferti do BA?

atlaselka
20. jan 2010

Rebeca za to se neděkuje,to je samozřejmost 🙂
A když už jsme u toho,kdo do Pronatalu Praha?

jani2
20. jan 2010

no ja tu asi Helios z Martina nenájdem!? 😒

rebeca_1
20. jan 2010

Ja viem Atleska, to uz je asi take automaticke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre