Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

mimco
16. feb 2010

Já se pro dnešek loučím a děkuji 🙂.
Brzo mě čeká KET, tak jestli to nevadí, občas zajdu a podělím se.
Zatím.

fiallinka
16. feb 2010

mimco - hmm, to je špaténka, asi máte vyšetřené fakt všechno... chtěla jsem ti navrhnout hematologii, u mně tam problém je, ale vidím, že už to pořešené máš. Asi ti nepomůže zbytečné utěšování, ale přesto - mám kámošku, která 3x otěhotněla a dostala se tam kam vy - srdíčko nebylo vidět. Počtvrté to zkusili ještě a ejhle, mají zdravou holčičku a te´d je těhu zas...

jani2
16. feb 2010

marketchen - vitaj medzi nami 😉
paraple - tak keď mávaš ovulku tak neskoro, tak také neskoršie KETko bude v pohode 😉
mimco - je mi moc ľúto, čím si všetkým prechádzaš....mnohokrát tu na MK vidím, že život sa s nami vôbec nebabre 😢 ....ale pevne verím, že bábätka sa ešte dočkáš, možno práve z tohto KETka, ktorému už moc šance nedávaš 😉

lenca.b
16. feb 2010

ahojte dlhsie som vas nebola kuk 🙂 dufam ze su tu dake nove tehulky babulky 😀

insolka
16. feb 2010

ahojte tak v nedelu sa dozviem kolko mi vložia v pondelok mam prdlženu kultivaciu takže dufam že mi v nedelu povedia len dobr spravy 😅

jani2
16. feb 2010

insolka - tvoje embryjka sa idú po rozmrazení ešte kultivovať??? dobre som rozumela?
Lenca.b - pribudla jedna tehulka - venika, už bolo načase 🙂 🙂 🙂

lenca.b
16. feb 2010

babulky kolko je odstup medzi dvoma KET?

lenca.b
16. feb 2010

jani jeeeej aspon teda nieco 🙂 ja sem chodim teraz na MK pomenej lebo dajako teraz ani nemam chut nieco riesit s babom 😉

insolka
16. feb 2010

jani ano maju s nich byt blastocisty-vraj 😅 ..mne je to fakt jedno hlavne nech sa uchitia

😀

fiallinka
17. feb 2010

lenca: myslím, že můžeš jít hned...

evaav
17. feb 2010

Veni gratuluji k číslu já měla tenkrát 71a ani jsem nemyslela že je to málo nebo moc protože jsem o tom nic nevěděla a taky to dopadlo
jani tak jsem přidala nějaké fotky už se mně to docela jde 😀 jinak ty jdež zítra na krev?

jani2
17. feb 2010

evaav - veru zajtra idem na krv a teda vôbec netuším ako to dopadne...prsia ma bolia len maličko a v podbrušku tiež necítim nič, si vravím, že by som už mala cítiť nejaké rozťahovanie maternice...tak preto sa bojím, či to fakt nebude len nejaké pobláznenie cyklu a mne preto ms mešká...však zajtra sa to rozhodne 😉 ..tak idem pozrieť fotečky 😉

jani2
17. feb 2010

evaav - teda vidím, že Verča sa tiež rada obzerá v zrkadle 😉 parádnica!..inak bola tiež mallinká, v ktorom tt. sa narodila?

bubu12345
17. feb 2010

Ahojte kocky!
Mozem sa pridat k Vam? Moje prve ivf bolo uspesne, ale o drobca sme prisli v 3. tyzdni. Nasledne som si nechala v Brne spravit imuno, zistene protilatky na spermie a obal embrya. Po mesacnom brani Prednisonu som absolvovala KET, prave mam 10. den po.
Strasne casto chodim na wc, mala som priserne bolesti hlavy, zimnicu a zvysenu teplotu (to iste som mala aj pri uspesnom ivf), predvcerom mi bolo na zvracanie, nejako som to rozchodila "grganim", ale odvtedy nic, zacinam sa citit normalne, iba trosku citim taku akoby gucu v hrdle, je mi trochu zima a dokonca zacinam citit podbrusko ako pred mrchou - mam dostat zajtra, ale neviem, prsia nemam velke a citlive ako vzdy pred mrskou. Pri ivf som bola aj strasne spava, zaspavala som o osmej na gauci pred telkou, tocila sa mi hlava a teraz nic, tak to pomaly vzdavam. Apropo, ani vtedy som nemala bolestive a velke prsia, a vobec som necitila podbrusko, takze nie u kazdeho su rovnake priznaky...Neviem, kedy sa mam otestovat....

mirm
17. feb 2010

ahoj bubu, kam chodis do caru? ja som bola vcera na konzultacii po neuspesnom ivf. Imuno mi ani neposmenul.
na ket idem az dalsi cyklus.
Co viem ze baby sa po ivf testovali 12 den a mali uz //

evaav
17. feb 2010

jani tak na tebe budu moc myslet,já tenkrát po Ivf necítila vůbec nic co si pamatuji já prostě když by mi nebrali krev tak nevím,že jsem těhotná a vlasně skoro celém těhotenství akorát mi p¨brněli konečky prstů,ale to až déle a pak že jsem otékala ale to bylo k té preekepsii no rodila jsem 31+4 a to už se prý jí tam tak týden a víc nedařilo jak by mělo

janina79
17. feb 2010

Ahoj,
podruhé čekám na výsledek a nepřeju si nic jiného než mít //.
Chodím do Gennetu v Liberci a právě v sobotu ráno jsem podstoupila KET. Je to 4. den a moje nervozita stoupá. 🙄 😕
Prosím prosím přijďte se navzájem podpořit a říct si pocity a zabojovat.

Info o mě:
Jana - 33 let
OPU 8.9.2009 11 vajíček - z toho se udrželo 6 bobánků
ET 13.9.2009 - 2 mráčci, bohužel neúspěšné
KET 13.2.2010 - z 4 rozmražených se probudily 2 bojovníčci a ty mám teď

Pocity: do včera jsem měla tvrdý a bolavý prsa, dnes poprvé přestala bolest, což nevěstí asi nic dobrého. Zavádím 2x2 utrouš, 2-1-2 estrofem, 1/2 anopyrin,1-1-1 magnesium, 1/2 pregnyl a ráno femibion k tomu všemu, takže slušná zásoba.
Jsem doma a do neděle budu, v pondělí plánuju jít do práce.
Poprvé jsem začala špinit a pak krvácet po 7 dnech :o(

Jak jste na tom vy?? děkuju moc za podporu, protože ať se už mi kdokoliv snaží vysvětlit, že se nemám stresovat, sedim jak vystrašenej zajíc. Kdo to zažívá podobně, tak ví o čem píšu.

děkuju za všechny rady a podporu a budu se snažit jí dát i vám

evaav
17. feb 2010

janina79 nervozitu ti věřím,ale pokus se myslet pozitinvně i kdýž sama vím,že se to lehko říká moc ti držím pěsti at se dozvíš ten nejkrásnější výsledek.
No já ted radím,ale jsem zvědavá jak budu nervozní sama já mám ultrazvuk v úterý 23.2 ted užívam Estrofem mám v Sanusu HK 3 mražáčky tak se za ně modlím at přežijí až půjdou na vzduch a pak až i je zavedou tak přežít cestu z Caru,protože tam když se vyjíždí je cesta pěkně hrbolatá tak si říkam,když přežijícestu domů tak už musí zvládnout všechno 😉 😀

janina79
17. feb 2010

evaav: mražáčci přežijou, uvidíš, pak musíš min. 45 minut naprosto vklidu ležet.... to by mělo stačit. protože oni se přilepí na stěnu dělohy a "nevyplavou", pak je prý nejdůležitějších následujících 10 dní....
😉
Do Sanusu v HK jsem začala jezdit taky, ale jsem z Liberce a tak jsem přešla do Gennetu nově otevřeného v LBC....

bubu12345
17. feb 2010

Mirm,
chodim do Gyn fivu v BA, ale oni ma tam neposlali. Prave naopak, lekar ma od toho pomaly odhovaral - biznis je biznis. ☹ Citala som si diskusie na Modrom koniku a tu som zistila, ze je dolezite mat vysetrenie imuno - v ramci neho mi v Brne spravili podrobnu hematologiu a endokrinologiu. Mna to stalo cca 8 tisic kaciek, partnera cca 4 tisic kaciek, ale urobili mi naozaj vsetko, len hamatologia stala 4 tis. Cokolvek ti pri imune zistia, lieci sa to Prednisonom. Kamosky teraz presli z GF do Plzne, do nejakeho Institutu a su velmi spokojne - uplne iny pristup lekarov a personalu, vsetky tieto vysetrenia im urobili pri prvej konzultacii a to nehovorim o cenach. Ja som bola dobrovolny samoplatca, tu ma vyslo ivf cca 80 tisic, tam ich to bude stat cca 34 000 bez liekov a predimplantacna genetika, ktora u nas stoji 44 000 sk (aj tak to posielaju do ciech) tam stoji 13 000kaciek!!!!! Ak sa mi tento ket vydari, volim urcite Plzen. 😉

bubu12345
17. feb 2010

Janina, najma nestresuj a skus to brat, ze co ma byt, bude...Ja som tiez po KET, rozmrazovali mi tri blastocysty po 6dnovej kultivacii, 2 stobunkove, 1 50bunkove, rozmrazili sa vsetky, ale bolo mi povedane, ze dve su po rozmrazeni slabsie, ale delili sa, tak mi dali vsetky tri. Doteraz som bola uplne pokojna, chodim normalne do roboty, ale uz som 10. den a zicinam byt tiez trosku nervozna, asi sa zajtra testnem, nech viem, na com som. 😉 Bolave prsia nic neznamenuju, pri prvom ivf som nemala ani naznak bolavych prs, neboli ani zvacsene a 12. den som mala hcg 360! Takze hlavu hore, kazda mame ine priznaky, kazde tehotenstvo je ine.... 😉

mirm
17. feb 2010

inak co sa tyka peniazkov tak to mas pravdu. Vcera som bola u lekara a mame 4 mrazacikov a z toho 2 boli zmrazene na zaciatku (takze vobec nie su zmrazene) a 2 na konci takze su to blastocysty.
Lekar povedal ze prve KET sa budu rozmrazovat tie 2 kt. boli zmrazene na zaciatku. Ako trosku tomu nechapem, preco mi nechcu najprv rozmrazit tie kt. su uz blastocysty. Asi aby som si platila dalsiu PK a KET.

janina79
17. feb 2010

bubu12345: děkuju za podporu, jenže víš jak to je: říkám si dokola, že to musí vyjít, dokonce k nim mluvím i nahlas, aby se jim jako u mě líbilo, i když vim, že je to nesmysl, ale pak mě smetou zase ty strachy a zlý myšlenky a nervíky a je to v háji.... a to je teprv 4. den 🙂 co budu dělat 10. den 😝

no tak Ti přeju moc moc moc ať máš dvě čárenky..... dej vědět hned, jsem nejen jak vystrašenej zajíc za sebe ale taky strašně zvědavá....

mirm: tak tomu taky moc nerozumím... 😢

marketchen
17. feb 2010

Jani2 - moc držím palečky, vím jak se cítíš.Já v lednu podstoupila naše první IVF, ET jedno embryjko, neúspěšně ☹ Máme 3 mrazáčky, snad se udrží.Teď v pátek jedeme do CAru na kontrolu před KET, taky si moc přeju, aby to vyšlo.Říkali TI jaká je šance KET? Drž se.Markéta.

Všem moc držím palce a brzo vytoužené //.

paraple98
17. feb 2010

Jani2 - no snad máš pravdu a bude to v poho...Jinak zítra držím palce na krev a doufám s tebou v pozitivní výsledek 😉

Janina79 - vítej mezi náma 😉 Koukám, že jsme na tom úplně stejně, akorát já byla na IVF až v listopadu a zatím nedošlo k rozmražení, takže nevím, co z těch 4 kulihrášků nakonec bude...ale jinak počet vajíček, embryjek i věk máme naprosto stejný 😀

marketchen
17. feb 2010

Moje zpráva byla por Janina 79, tak se omlouvám, koukám, že je Vás tu víc po KETU, holky držte se, moc Vám držím palce.

janina79
17. feb 2010

marketchen: z KETu je maličko menší šance asi 75% nez z ET, ale zase 2. pokus o umělé opl. bývá obecně úspěšnější, takže myslím, že celkově napodruhý to vychází víc. Dokonce mi to říkal i doktor..... 🙂 🙂
určitě se po KETu ale doporučuje být doma aspoň zezačátku aby to bylo co nejlepší pro mimísky .

jani2
17. feb 2010

janina, bubu - vitajte...tieto "kruté" dni čakania po KET už mám pomaly za sebou a poviem vám, že to bolo ako na hojdačke, raz dolu, raz hore....a ani teraz netuším, čo ma zajtra na krvi čaká. Dnes som 13.deň po KET a nebadám na sebe žiadne tehu príznaky, prsia bolia len trošičku a podbruško vôbec....u mňa to bolo zaujímavé aj preto, že hneď 3.deň po KET som začala špiniť a večer som tak 2-3 hodiny aj slabo krvácala....či to bola mrcha, či uhniezďovanie netuším...však zajtra sa dozviem, ale moc, moc sa bojím.
janina - ty máš len 4.deň, to embryjko ešte len ledva začína produkovať HCG, takže na nejaké príznaky je ešte skoro...inak ty užívaš Pregnyl?..on je aj v tabletkách?
bubu - prečo si sa dala na Čechy ako samoplátca?...ja som tiež raz bola v Brne ako samoplátca, potom čo som odišla z IScare od Valkyho s prognózou, že moje vaječníky nie sú dobré a musím ísť na darované...a to sa mi neľúbilo, tak som nabrala smer Brno...tiež nás tam IVF stálo ca. 80 tisíc, ale nezadarilo sa...zadarilo sa až v Martine a jednu dcérku už doma mám 🙂
fialinka - vlastne som ani nepostrehla, či si písala o ďalšom IVF, či ste už podali žiadosť?
evaav - tak veronika je tiež predčiasniatko, ale našťastie až po 30tt...ale verím, že ste sa o ňu tiež veľmi báli, je to veľmi bolestivý pohľad dívať sa na dieťa v inkubátore a nemôcť ho mať pri sebe 😔

janina79
17. feb 2010

JANI2 - promiň ne pregnyl ale prednison a jen 1/2 denně ráno ani nevím na co to je...
a pak jím ještě anopyrin 1/2 denně k tomu všemu a dozvěděla jsem se, že to je na poruchy srážení krve ale já žádnou nemám, tak nevím, doktor říkal, že to je bejbyacylpirin proti infekci embrijka tak nevím... jsen z toho už jelen.... 😖

jani2
17. feb 2010

..a vidím, že sa nás tu v jednu dobu zbehlo celkom dosť 🙂

janina - aha, tak prednison...ten som nikdy nemala ale niektoré CARy ho dávajú preventívne...trošku oslabuje imunitu, aby sa telo ženy nebránilo prijatiu embryjka 😉
marktetchen - moje CAR má zas úspešnosť pri KET okolo 45%, čiže celkom dosť...no dúfam, že tam zajtra budem spadať 😉....a na piatok držím tiež palce, ale určite bude všetko v poriadku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre