Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

bubu12345
19. feb 2010

Janinka,
za tehu sa povazuje hranica od 10hcg, ale ak ti doktor kazal, aby si ho este uzivala, tak uzivaj! Nemozes vediet, co sa v tvojom tele deje, mozno jeden odisiel a druhy bojuje. Ja som mala po ivf 8. den hcg 11, 12.den 160 a 14. den 360 - ono sa to moze rozbehnut, len treba verit. 😉 Ak mas v tele hcg hormon, tak je tam preto, ze sa nieco zahniezdilo, inak by tam nebolo ani po hcg by nebolo ani stopy.
Paraple
Mne povedali, ze vsetky blastocysty su krasne, iba jedna je slabsia, takze dve mi vlozili a zvysne tri mi zamrazili. A vidis, nic...Len neviem, preco stale zvraciam - kazdy den v rovnakom case, priblizne okolo 16.00...A tiez mam poobede zvysenu teplotu a bolesti hlavy...NECHAPEM

janina79
19. feb 2010

MELERI: když věříš, tak to je super... znáte to: "věř a vírá tvá tě vyléčí..." a že je spousta věcí žáležitost hlavy to je na 100%

meleri
19. feb 2010

Janino,

snažím se no..

ale když to nevyjde, tak co...budu to furt zkoušet...a když nic tak půjdem zas na IVF..

Bubu,

nezvracíš právě z nějakých hormonů? teda nevím jestli jsi brala? Mě to dělal Puregon.

janina79
19. feb 2010

mě to taky dělal puregon a teď je mi na zvracení ráno kolem šestý co poprvé procitnu z tvrdého spánku ale zaspím to a přes den pohoda.... až na malý výkyvy jako včera, když jsem se přejedla oříšků.... 😉

meleri
19. feb 2010

Janino,

aha tak ať to brzo přejde! 🙂

janina79
19. feb 2010

máš krásnýho malýho drobečka a uvidíš, vyjde to znovu.... 😀 😀

meleri
19. feb 2010

Janino,

dík, to je moc pěkné od tebe! 🙂

jani2
19. feb 2010

Janinka – ja si tiež myslím, že ak doktor kázal užívať lieky ďalej, že nádej tam je..treba veriť, že aspoň jedno embryjko sa zahryzkalo 🙂 🙂 🙂
Bubu – keď začínaš mať teplotu, nemôže ísť na teba nejaká choroba?...teraz je toho vo vzduchu veľa...nie je divu pri takej dlhej zime...moc by som ti priala, aby to bolo bábätkom, ale 12.deň by už mohlo byť niečo vidieť....avšak na druhú stranu, už tu boli aj dievčatá, čo na teste nič a v krvi už pekné HCG.. 😉 .
Meleri – tých 14.dní po transfere je fakt poriadny zaberák na nervy...mne tieto posledné týždne dobre mávali s psychikou....a zistila som, že najhoršie je čakať až na výsledok do krvi...to človeka poriadne zloží.. teda keď príde negatívna odpoveď 😒
....ale tá smola zo zimy už je prelomená, vonku svieti slniečko, tak embryjka už musia poslúchať a pekne sa v bruškách vyvíjať!!!!!!!!!!! 🙂 😉 🙂
Fialinka – už je mi lepšie, rozhodla som sa, že nejdem čakať a idem do ďalšieho KETka hneď len čo dostanem mrchu...kedy si ju ty dostala?...lebo u mňa sa zatiaľ nehlási, takýto dlhý cyklus som ešte veru nemala....
...a ešte čo sa týka úspešnosti KETu, doktor v CAR mi vravel, že embryjko, ktoré by sa ujalo pri IVF, sa ujme aj pri KET.....menšia úspešnosť je skutočne preto, lebo na ET sa dávajú tie najkvalitnejšie embryjka a pri KET už len to čo ostalo....no neviem, tá naša stará tabuľka svedčí asi o tom, že sme skoro všetky mali nekvalitné embryjka, či čo?!..lebo to je tam len 5% úspešnosť 😢

janinka6550
19. feb 2010

bubu, jani: dakujem. ja sa v tom fakt nevyznam... a, samozrejme, riadim sa pokynmi doktora. len som trosku vystresovana, lebo tak silno nekrvacam a velmi slaba sa citim, nevladzem nic :( tak sa bojim, ze co je s nim/s nimi :(
a inak, to nie je aj tak, ze ked sa neuchytili ani jedno, tak ten hormon zacne klesat? alebo to uz v krvi nie je ziaden hormon? lebo som uz rozmyslala (stale len rozmyslam), ze mozno som mala vyssiu hladinu HCG, len jak som dostala kramy, tak to zacalo klesat a embryjka isli prec... :(

bubu: dufam, ze ti je aspon trosku lepsie... aj nieco robis? resp. dala si si nieco od bolesti?

baraf
19. feb 2010

ahoj, jdu se s vámi rozloučit-zítra jedem na týden na hory. aspoň si trochu vyčistím hlavu.
tak se tu mějte krásně, nesmutněte a všem,které mají před sebou ať už KETík nebo čekají na test držím palce.

marketchen
19. feb 2010

Ahojte holky, tak jsem dnes v CAR vyfasovala Estrofem a druhý den cyklu začínám brát 1-0-1, ale tím, že jsem ted 11.den cyklu, tak si ještě počkám 😝 A na 12.den cyklu se objednám na UZ a tam se dozvím datum KET
Krásný večer.

fiallinka
19. feb 2010

janinka: no já jsem teď měla v krvi hcg 4,9 a doktor mi říkal, že jako možné těhu se to právě klasifikuje už od pěti 🙂, takže šance tam malinká pořád je...

Jani2: no, já už jsem od toho 10. dne začala místo dvou utrogestanů brát jen jeden a v neděli jsem brala poslední a v úterý večer jsem to dostala. Ale celkem nenápadně, bez nějakých předchozích náznaků - zato to pak byl mazec 🙂

a jinak jj s těma embryjkama - já jsem měla 5 dobrých, ty dvě osmibuňkové mi dali na ivf a ty další tři zamrazili, ale ty měly jen 7 buněk, takže o něco horší...

bubu12345
20. feb 2010

Ahojte,
nemyslim, ze na mna nieco lezie, teploty a bolesti hlavy sa objavili hned po KETKU a zvracanie tyzden po KETKU. A stale je to rovnake, ani sa to nezlepsuje, ani nezhorsuje. Aj po ivf som mala male teploty a bolesti hlavy...Beriem prednison, estrofem a utrogestan, vcera som volala do centra, ci nemozem zvracat z prednisonu v kombinacii s hormonmi, ale tam mi povedali, ze ta davka je tak minimalna, ze nemoze sposobovat take tazkosti - najma, ked som to vsetko brala pred KETKOM a nic mi nebolo. Velmi casto si len tak grgam.... 😖 Povedali, ze mam vydrzat do pondelka, kym pojdem na krvicku a ze nemam riesit cikacie testy, lebo su nespolahlive a ze mali vela pripadov, ze testy boli negativne a kocky boli tehu. Aj tak neverim, ze to bude moj pripad, po prvom ivf mi tehu testy krasne farbili druhu ciarku, ale je pravda, ze peknu viditelnu bledoruzovu ciarku som mala az vtedy, ked bolo hcg niekde na stovke.... Vo stvrtok som mala dostat mrsku a nic, akurat sa mi mierne zvacsili prsia a su bolestivejsie na dotyk a citim pnutie v podbrusku, akoby mala mrcha kazdu chvilu prist...Puregon sa dava aj pri ketku? Myslela som, ze len pri ivf

bubu12345
20. feb 2010

Janinka,
moze to byt ako hovoris, ze si o drobceka prisla a teraz ti s krvacanim klesa hcg - to bol aj moj pripad. Ale tiez to moze byt tak, ze si dostala mrsku, vela kociek ju ma, aj napriek tehu a hcg sa len pomaly rozbieha, vraj pri KETKU to tak moze byt, ze embryjko zacina vylucovat pomalsie a menej....Mozno aj preto mrska prisla, nikdy nevies, treba len dufat. S rastom hcg by si na sebe mohla pozorovat nejake priznaky, ja som bola napriklad velmi unavena a spava, mala som ziarivu plet, tocila sa hlava a sem tam mi bolo na vracanie, vacsinou vsak poobede, alebo vecer.

fiallinka
20. feb 2010

bubu: puregon je jen při ivf, ale pregnyl někde dávají i při ket -u nás ale ne... jinak bych se ale divila, kdybys měla takové výrazné těhu příznaky tak brzy - ale proč ne, každá jsme jiná...

janina79
20. feb 2010

ahoj princezny, ... bubu12345 já jsem unavená ale šíleně už od 2. dne po KET... tojsem ještě nezažila takovou únavu... ale mohlo by se to pričítat i hormonům

Janinko... naději bych určitě nepohrbívala.... jen je tam nějaké hcg, tak to je dobré, teď jen bud vyroste nebo klesne 😉
holky ... tabulky neřešte... vyjde to každé z nás, některé hned a některé napodruhý nebo příště 😅 😀

a ještě něco jsem si vzpomněla: doktor říkal, že 1. IVF cyklus mám brát s rezervou, největší úspěšnost je při dalším nebo opakovaném tak hlavinky vzhůru..... 😅

fiallinka
20. feb 2010

Janino, no já bych sázela na ten utrouš, je to dryják a únava, ospalost k tomu patří (mně se motala hlava po spolknutí pilulí jako bych si kopla dva panáky)

bubu12345
20. feb 2010

Janina
Ale mozes byt aj tehu, po prvom ivf, ked mi zacalo rast hcg, bola som sialene unavena, zaspavala som o osmej vecer a spala az do rana. 🙂 A to zacalo uz tyzden po ivf. 🙂 Ale niekto moze byt naozaj unaveny aj od utrogestanu, treba si spomenut, ako na teba ucinkoval tych par dni pred ketkom. Ak si necitila unavu, mozes byt naozaj tehotna. Ked som ho zacala brat pred KETKOM, aj ja som z neho zaspavala, aj v aute cestou do roboty. 😉 Ale odkedy si ho po KETKU zavadzam dolu, nic necitim, prave naopak, trpim nespavostou, tazko sa mi zaspava a budim sa velmi skoro. 🙂 Iba vcerajsi vecer bol vynimka, o pol osmej som uz bola "tuha". 🙂
Fiallinka
Ani ja si nemyslim, ze som tehu, ale nechapem svoje telo. Tiez sa mi to zda az prilis, prakticky mam vsetky priznaky tehu a pritom tehu nie som. ☹
Kazde tehu je naozaj ine, pri prvom ivf som mala silne priznaky uz po tyzdni, ale mne hcg dost rychlo rastlo, takze to mohlo byt aj tym. 🙂 Aj to individualne, tiez som prve ivf brala s rezervou a vidis, vyslo, az na ten potrat. Keby som vsak vtedy vedela, ze mam protilatky proti embryu a uzivam prednison, ktovie, mozno by som este tehotna bola....Ale mas pravdu, vo vseobecnosti prve ivf velmi nevychadza...
Aj dnes uz mam zvracanie za sebou, ale citim sa konecne lepsie, akoby som ani nevracala. 😉

fiallinka
20. feb 2010

bubu: já mám ale naopak pocit, že první ivf vychází dost, mám kolem sebe hodně lidí, kterým se to povedlo napoprvé, nám taky... ale já jsem neměla skoro žádné příznaky a přitom hcg bylo veliké, ten 11. den bylo skoro 600.

Jenže ona je to asi kombinace hormonů, stresu, čekání a u někoho i hcg 🙂 a výsledkem jsou pak různé příznaky všeho druhu...

Akorát že naprostá většina holek, co otěhotní normálně, mají jakýkoliv příznak až po vynechání ms, většinou ale ty větší (zvracení, obrovská únava) ještě o něco později, cca od 6. týdne - ale jsou výjimky...

bubu12345
20. feb 2010

To mas pravdu...Netreba sa spoliehat na akekolvek priznaky, pretoze u kazdeho je to ine a clovek by sa z toho vsetkeho mohol zblaznit. 🙂 Ja uz som zmierena z tym, ze tentokrat to nevyslo a kedze uz nemame ziadnych mrazacikov, tesim sa nasledujuci mesiac do Plzne. 🙂 Dufam, ze do maja uz budem mat nejakeho maleho drobca v bruchu, ktoremu sa tam bude pacit a poriadne sa zahniezdi. 🙂

janina79
20. feb 2010

ahojky..., vrátila jsem se z procházky a začalo mě bolet bříško jako na MRCHU 😖 😖 POMÓÓC ale zatím nic žádný špiň. ani krev... JÁ TO NECHCI...

Bubu, nebyla jsem před KETem vůbec z toho unavená, uplně normální, tohle je až po KET.. 😕

a určitě souhlasím s BUBU, že příznaky má každý jiné... nejde spolehat na to, co měla jiná a byla nebo nebyla tehu.

Fiallinka: ja zase slyšela o 3 holčinách, kterým 1. ET z 1. IVF nevyšel a hned 1. KET potom ANO... ! Tak si myslím, že uspěšnost toho určo je. 😉

bubu12345
20. feb 2010

Ahoj Janina,
neboj, mozno sa len maternica roztahuje. 😕 Mna brucho nielenze boli, ale aj sa mi nafuklo, ako vzdy pred mrchou. 😒 Ak si nebola z hormonov unavena pred ketkom a teraz si, je to velmi dobre znamenie. 😉 Aj ked Fillianka hovori, ze na priznaky je este skoro, myslim, ze pri umelom oplodneni je to ine, vsetky kocky, ktore boli pozitivne, priznaky uz mali. 😉 Prirodzene otehotnenie je prirodzene otehotnenie. Po ivf som bola ako spiaca princezna a to teda normalne spim tak 7 hodin, takze nieco to naozaj znamenat moze...A cokolvek som urobila, hned som si musela sadnut a oddychovat. 😉 DRZIM PALCEKY!!!!!!!!!!! 😉 Vsetky moje kamosky, ktore maju viac deti, hovoria, ze v kazdom tehotenstve mali uplne ine priznaky a ine chute. 🙂

janina79
20. feb 2010

😀 😀 bubu12345: no kez by.... ale je pravda, že pár neočekávaných příznaků,které jsem nikdy nezažila mám... jako pocit plnosti, říhání, únava, na zvacačku, teplo dole... ale to může být cokoliv a já jen věřím, že je to co chci.... 😀 musí musí, dnes jsem přečkala kritický den, minule přesně 8. den po obědě jsem začala krvácet... dnes zatím nic... 😀

bubu12345
21. feb 2010

Vyzera to s tebou nadejne, budem drzat palceky, nech ti to tentokrat vyjde! Priznaky vyzeraju slubne, najma ta strasna unava. 😉

janina79
21. feb 2010

ahojda bubu12345,

bohužel jsem včera měla trošku špinění... večer.... tmavý... a strašně maličko....
nevydržela jsem to a ráno jsem vstala a udělala si test... dnes je to 9. den, vypadá jako negativní 😢 😢 , ta druhá čárečka je skoro neviditelná, ta první je tmavá, výrazná.... tak myslim, že to neni dobrý... i prsa mě uplně přestaly bolet.... ach jo... myslim, že je to v háji...
jsem na dne... ☹

fiallinka
21. feb 2010

jani, co blbneš, jestli tam aspoň něco vidíš, tak to je naopak moc dobře -ten negativní test je fakt sněhobílý, dy´t to znáš... pokud je 9. den slaboulinká čárečka, tak je to výborné, protože je to fakt brzo 🙂, jo, a mne minule taky přestaly bolet prsa, myslela jsem, že je to v háji, a byly to dvojčata 🙂

janina79
21. feb 2010

ach jo.... nevim, co si mám myslet.... ale i teď ráno špinim a tak musim čekat... uvidíme....
fiallinko: děkuju, jsem z toho vyplašená.... 😒

marketchen
21. feb 2010

janina79 - Jani, vydrž, špinění nemuís nic znamenat.Ale moc dobře vím, co prožíváš.Moc držím palce!!!!Jako všem ostatním čekatelkám na //.

janina79
21. feb 2010

dala jsem tam toho ducha do alba, skoro neviditelnýho... ale teď jsem byla na WC a no škoda mluvit (psát) ...

paraple98
21. feb 2010

Jani - já toho ducha vidím, což na fotkách bývá obtížné, takže zas tak duchoidní ta čárka není a špinění může být dáno postupným dalším zanořováním embryjek do sliznice, takže klídek a mysli pozitivně, ať si tím stresem ještě neublížíš 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre