Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

macous
19. dec 2008

Ahoj holky,
Mmonno, tak to je prima, že je vše v pořádku, gratuluji k těhu průkajdě 🙂
Míšo, tak to máš za sebou a já před sebou 😵 to se máš a taky moc gratuluji, že to dobře dopadlo 🙂
Leny, já zatím vše dobrý, v úterý mě čeká krev a kontrola, tak se těším 🙂

mmonna
19. dec 2008

Miska,a ako ten screening prebiehal?
Mac,ale to leti,uz aj ty 12tt zachvilu......uz mas nejake tehu veci nakupene?

macous
19. dec 2008

Mmonn, ne ne nemám, jsem se rozhodla, že až po tom screenignu, to jest 14. ledna, jenže to už budu 13+5 😕 😕 😵 , tak ti nevím, jestli to vydržím, protože už teď začínám mít problém, vejdu se totiž do jediných kalhot a to musím mít zapnutý jen zip 😵 tak budu asi nosit tepláky 😀

jmisa
19. dec 2008

Nejdřív se bere krev, ta se bere v 11tt a pak se do 13+6 musí udělat ultrazvuk, kde se měří různé věci, to všechno se i s věkem matky hodí do počítače a vyhodí to riziko postižení mimča. Když je riziko 1:100, tak se tam doporučuje amniocenteza, když do 1:1000 tak doporučují genetická ultrazvuk ve 20tt a nad tohle číslo jsou rizika minimální.

Takže ráno mi nabrali krev a pak udělali ultrazvuk a 9.1. si budeme povídat nad výsledkama s genetikem, protože mi v době mražení bylo 36. Jinak výsledky budou mít na gyndě dřív, ale to vydržím do toho 9.1.

mmonna
19. dec 2008

Mac,ja mam uz teraz taky problem....len jedny nohavice,ale tie vyzeraju dost desivo....ale co uz...bojim sa kupovat uz teraz.....

Miska,uz teraz mam des s tych vysetreni,ale snad vsetko dobre dopadne,myslis,ze je vela takych,co po KETe maju nejake problemy,ktore zistia pri screeningu?Vies,co myslim?

jmisa
19. dec 2008

mmonna, není prokázáno, že by KET zapříčiňoval více genetických poruch než je v běžné populaci normální. To nám říkali v CAR.
Někde jsem četla, že věština mimin s genetickou vadou to zabalí do konce 10tt.
Doporučuju nenervovat se, být v klídku a užívat si těhu pokud to nevolnosti a bolesti prsou dovolí 😀

jmisa
19. dec 2008

Kalhoty - nosím nízké bokovky a doma tepláky. Pásek v bokovkách jsem musela nahradit šátkem, bo mě tlačil 😀 Takže akorát musím myslet na to, abych si oblíkla delší triko nebo svetr, aby mi netáhlo na záda.
Mám sice větší kalhoty o velikost, ale to mi plandá na zadku a stejně to není žádné pohodlí.
Těhu kalhoty bych si i koupila, ale počkám na slevy po vánocích, třeba o nějakou stovečku půjdou dolů.

mmonna
19. dec 2008

Miska,veru,ak to dobre so mnou dopadne,tak aj ja pojdem po zlavach..a asi k vam do Ceska.....tam sa mi vzdy super nakupuje..ludia su omnoho milsi,a ustretovejsi...my sme tu taki drakuliaci 🙂 a na druhej strane,teraz je ceska koruna docela vyhodna pre nas...

A dakujem za utechu ohladne tej genetiky,lebo sa dost bojim...som aj stara,a este po KETe,tak sa budem snazit na to nemysliet 😉

Prajem vam krasny vikend....

jmisa
19. dec 2008

Mmonn, je mi 37 a jsem po KET a nijak si to nepřipouštím. Dělej to stejné, jsou daleko starší matky. Stres mimču ubližuje.

macous
19. dec 2008

Mmonna - chápu, že se bojíš, ale stejně to strachem nemůžeme zlepšit, tak to nemá opravdu cenu, co se má stát tak se stane, teď už si to říkám taky, protože jinak bych se musela zbláznit 🙂 Jinak nám taky říkali v CARu, že KET na vady nemá vliv, buď prostě jsou a nebo ne, a já věřím, že nebudou 😉

miska66
21. dec 2008

Ahoj, v unoru jdu na zavedeni dvou mrazacku poprve, mam se na to nejak pripravit, brat nejake leky vitaminy nebo tak neco?nebo klasika vyskocim na kozu oni to za dve minuty zavedou a tot vse?

mmonna
22. dec 2008

Dobre ranoko kocky,zdravim vas z prace......som tu asi jedina,co este maka.....a aj zajtra......
Miska,sme na tom rovnako,tak snad i ja dopadnem tak super,ako Ty...

Mac,ved isto tu nie je ani jedna,co nema taky normalny zdravy strach o svoje mimi.....to je uz matersky cit 🙂

Miska66 ja osobne beriem kyselinu listovu,a aj chvilu predtym som brala chili papricky 😉 stipali strasne,tak ozaj len chvilu.....a inak som si po KETepolezala do rana doma,a na druhy den normalka do prace.....a vidis,zadarilo sa...

jmisa
22. dec 2008

Ahoj všem.
JDu popřát hezké vánoce, nevím, jak se sem teď dostanu. Snažilkám přeju, co nejdřív //, těhulkám šťastné vylodění potomků.

Misko, já beru občas listovku, ale jím hodně zeleniny a ovoce a vůbec pestrou stravu, snažím se i zdravou 😀 a to je lepší než všechny umělé vitamíny. Já jsem od KET doma, protože jsem se nechtěla v práci otravovat, navíc pracuju s klientama a nechtěla jsem chytnout nějakou virozu, což je v počátcích nic moc, když se tvoří nervová soustava mimču. Ale jinak žádný zvláštní režim nemám, ležela jsem jen v CAR po zavedení asi 45 minut a pak už jsem se chovala normálně, jen nechodím do rachoty.

dasa24
22. dec 2008

ahoj holky,

raději už Vám taky popřeju Vám všem hezké a pohodové Vánoce 😵 😵 😵
Budoucím maminkám krásné těhotenství, snažilkám at se brzo zadaří 😵

leny2
22. dec 2008

Ahoj holky,
tak v rychlosti nakukuju, co je nového. U mě nic nového není, chodím do práce i zítra jdu a příští týden mimo nového roku stále. Takže mě ty vánoce utečou strašně rychle, ještě že jsou 3 dny svátky.

Všem vám přeji krásné vánoce a splnění všech přání. 🙂

mmonna
23. dec 2008

Ahojte....Prajem vám krasne Vianoce, nech sa vsetkym kockam splni to,po com najviac tuzia,no hlavne vela zdravia.....

macous
23. dec 2008

Ahoj holky,

přeji krásné a pohodové Vánoce a Šťastný Nový rok, těhulkám klidné těhulkování a snadné porody a čekatelkám krátké čekání na dvě // 😵

Dnešní kontrola dopadla dobře, prcek má 3,76 cm a mrskal se jak o závod 😉

macous
27. dec 2008

Ahoj holky,
tak tady se nám to vůbec nehýbe, tak snad po Novém roce, asi jste všechny někde po návštěvách a užíváte si dobrot 😵 Já už taky můžu sem tam něco sníst, občas si to mimís rozmyslí a vrátí mi to, ale už je to mnohem lepší 😉 😉 tak pa pa

mmonna
27. dec 2008

Ahojte babulky.....Veru Mac,je tu mrtvo......ja sem tam skocim pozriet,ale mimo nas asi nikto.....ja ked rano nieco zjem,tak mi je tazko,ale ziadne grc grc....
Ako prebehli Vianocne sviatky?Ja som to prostrednictvom dcery oznamila rodine.....no nie vsetci boli uprimne radi.....moja mama samozrejme bola aj otec,ale svagrina bola dost zaskocena,a bolo vidiet,ze mi to nepraje....
svokra tej najskor vyleteli slzy/asi od radosti,ci prekvapenia?/no na druhy den mi uz rozpravala,ako jej dcery kamaratka bola tehotna,a potom v nej umrelo babatko...tak asi aj ta mi "praje".Pre nu je totizto najdolezitejsia jej milovana dcerenka,ktoru ma na piedestale,a synova zena je na poslednom mieste.

Ale som sa rozkecala 🙂

macous
27. dec 2008

Mmonn, si z toho nic nedělej, hlavně že ty a manžel z toho máte radost, na ostatní se můžeš vyprdnout 😉
Já věřím, že to dobře dopadne a vše bude v pořádku a miminka se nám narodí zdravá 😵
Mě je nevolno už spíš tak nárazově, ale před chvílí jsem snědla cibulky - nakládané a byly pálivé, tak jsem to radši odložila, snědla jsem asi 4 ks, tak snad to miminku nemůže ublížit - si přijdu jak najivka 😀 .

miska66
29. dec 2008

Ahoj holky jsem po delsi dobe ale nejak se nam to tu nehlo. Vsem preji krasne svatky ikdyz pozdeji a hlavne at nam ten novy rok prinese to nase vytouzene mimi.

Mmonny ja to mam v rodine uplne to same dceruska je dceruska a nevesta to je jenom jako, no kdyz je tak jako jo. A jelikoz jsem slovenka tak je to este divocejsi, ale kaslu na to.

Ja ted zacnu brat nejakou tu listovku a pujdu si to nechat zavest uz asi koncem ledna. I kdyz mam strach jak pes, vsechno je drahe a dalsi IVF bych musela hodne hluboko do kapsy. A v praci to vypada blede, nemame zakazky. Tak uvidime.

Tak se holky zatim mejte a peknou oslavu silvestra.

artep26
29. dec 2008

Ahoj holky,
nestihla jsem vám popřát hezké Vánoce tak alespoň hezkého Silvestra a pohodový rok 2009.
Měli jsme nefunkční net, takže jsem se sem nedostala.
Doufám že se všechny máte super a užíváte si volno 😀
U nás zatím vše v pořádku, zítra jdu poprvé do porodny k norm. gynekologovi, tak asi dostanu těhu průkajdu 🙂
Je mi pořád zle, zvracím no ale prostě se to musí vydržet 😉
Mějte se bájo 😵 😵 😵

nunca
29. dec 2008

Ahojky, tak vidím, že se všechny máte skvěle a mimísci v bříškách krásně rostou 😵 , já hlásím sice opožděně, ale přeci svou první ms po dlouhé době (skoro 2 a půl měsíce), zřejmě zabraly ty kapičky Femigard a taky je mi docela dobře (bez bolesti podbřišku a taky prsou), snad je to na dobré cestě a v nejspíše až v únoru se do toho pustíme a to by bylo, aby i na nás jednou to štěstí nesedlo......konečně 😉 😉 .
Tak vše nejlepší do toho Nového roku a atˇ jste hlavně všichni zdraví i s mrnouskama!!!!!! 😵

mmonna
29. dec 2008

Ahojte
Tak Nun,uz sa Ti/a aj nam/ 😉 dilema vyriesila.Jasne,ze sa Ti to podari.....ved skor,ci neskor,na kazdu raz stastie prijde.....
Aj ja prajem vsetkym kockam len to najlepsie v Novom roku,hlavne zdravie....

macous
29. dec 2008

Ahoj holky,
konečně se to tu trochu hýbe 😀
Nun - tak dobrý, mrcha si dala říct, taky tomu věřím, že to přijde, přece se to tak i říká "kdo si počká, ten se dočká" 😉
Artepko - mě už je konečně trochu lepší, sem tam blinknu a občas padnu na gauč s nevolností, ale dalo by se říci, že je mi o 50% lepší 😀 už jsi 9 tt, tak od 11 tt mi už bylo lepší, tak držím palečky, ať to máš taky tak 😵
Mmonn a Miska - nic si z tchýní nedělejte, řekněte si to taky tak jako ony, že je to jen tchýně 😉 Musím dodat, že ta moje je fakt v pohodě, mám jí moc ráda a ona mě taky, můžu jí říct cokoli - je zlatá. Věřím, že to obvyklé není 😨

artep26
29. dec 2008

Nun tak to je super, konečně ses dočkala viď?? 🙂
Moje tchýně je jak kdy, někdy zlatá někdy na zabití 😀 😀 😀
Mac ahojda, tak snad se to u mě taky srovná. Včera jsem vrhala 2x, je to fakt děs. Od rána jsem měla jen müsli, a asi v 5 odpolko 2 tvaroháčky ☹ Je to fakt děsná, nejhorší je, že nemůžu ani pít. Ani zázvorový čaj (ten jsem taky neustála) ani nic. Jen po troškách colu a to je fakt pomálu. Ani lízátka nepomáhají. Tak budu vyhlížet 11tt aby mi už bylo líp 🙂

leny2
30. dec 2008

Ahoj holky,
jak já bych ráda blinkala, jo, musim si počkat a snad se taky jednou dočkám.

Jinak všem přeji hodně zdravíčka a štěstíčka do nového roku, opatrujte se a hlaďte bříška, snažilkám úspěšný plodný rok 2009. 🙂

macous
30. dec 2008

Ahoj holky,
Leny, no neboj, ani se nenadějeme a budeš psát, že ti bleble, přesně takhle jako ty, jsme to nedávno totiž taky s Artepkou psali a podívej dneska 😉
Artep a nechceš poštou poslat pár tabletek toho Emesinu, mě to fakt pomáhalo, alespoň jsem doplnila trochu tekutin....poslala bych to obyčejnou poštou, abys nemusela na poštu 🙂 a jedno ti povim, pít bylo fakt horší než jíst, třeba jablko jsem se donutila nebo starší suchý chleba, ale vodu jsem musela pít jen tak, že když jsem šla okolo kohoutku, tak jsem si cucla přímo z proudu vody, jinak pít z láhve neperlivou vodu nebo ze skleničky mi moc nešlo, to se mi to vracelo zpátky 😠 ale dávej pozor, ať alespoň tel litr za den zvládneš, je to docela důležitý a cola nevadí, hlavně aby něco 😉 tak se drž poblijónko 😀 😀 😀

artep26
30. dec 2008

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok.
Miminka se mají čile k světu, mají 2,5 mm a odpovídají 10tt. Šilhan teda nic moc, myslela jsem že bude vstřícnější.
Ale on chvátal, měl zpoždění čekali ho v Sanusu a on tam měl ještě dost lidí.
Fotečku jsem hodila do alba, ale je vidět jen 1 mimís, prostě spěchal a nedal si práci aby tam byly oba nebo aby vyfotil každého zvlášť.
Pak dočtu, jdu vybalit nákup a hodit pizzošku do trouby.
Zatím pááááááááá

mmonna
31. dec 2008

Ahojte....ja som bola vcera u mudrosa,no zastupujuceho,moj ma dovolenku.....v pondelok som zas spinila,ale pomahala som muzovi niest den pred tym skrinu..nebola tazka,ale aj tak som sa narobila.....a hned som mala dosledok..ked ma pozrel,vsetko je ok,ziadne krvacanie tam nie je,ale ze mam zle polozenu postielku/moc neviem,co je to/a mam mat kludovy rezim aspon 1tyzden...vraj sa to upravi,ked sa bude zvatsovat maternica.....mozno na upravu tej postielky nieco existuje..neviete mi poradit?
Nun,Ty by si urcite vedela....

Majte sa..krasneho Silvestra....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre