Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kuspitka
9. sep 2008

mozem sa ta par veci opytat,alebo sa ponahlas???

kukulkaja
9. sep 2008

Malá spí, tak sa pýtaj, hádam si ešte spomeniem.

kuspitka
9. sep 2008

ked ti vlozili embrio tak tych 12dni si co robkala ????ten zaciatok ma najviac zaujima ci si lezala ked ti dali embrio alebo co si robkala

kukulkaja
9. sep 2008

Pamätám si akurát, že ešte v centre sa mi chcelo strašne na záchod. Keď som bola prvýkrát, tak mi kázali ležať 30 minút a ten druhýkrát len 15 minút. Boli tam baby, ktoré držali čo najdlhšie, ale ja som po 15 minútach išla na WC (čiže v tom myslím, že úspech nie je). Keď sme prišli domov, tak som sa samozrejme šetrila, ale neležala som celé dni. Normálne som chodila do práce a ako som písala, ešte som aj ochorela. Ja si fakt myslím, že veľa urobí psychika, lebo ja som si už povedala, že mi je to jedno, či to výjde (a naozaj bolo), lebo som si uvedomila, že musím zmeniť aj iné veci, nie len sa sústrediť na bábo. A vidíš, pripadalo mi to ako zázrak a teraz mi to príde úplne samozrejmé že je s nami. A ešte niečo. Bolo pár ľudí, ktorí vedeli, že chodievame do centra, ale tentoraz sme to nepovedali nikomu, lebo tie otázky, že ako sme dopadli sú príšerné. A povedali sme to, až keď bola potvrdená činnosť srdiečka.

kuspitka
9. sep 2008

kukulkaja a ked si prisla domkov tak si nelezala 2dni alebo 1den ako doktor povedal????ako to mas daleko do centra s domu

kukulkaja
9. sep 2008

do centra to máme necelé 3 hodiny cesty a v aute som neležala a myslím, že ani nijak zvlášť poctivo doma.

kuspitka
9. sep 2008

tak ako aj ja tiez to mam tolko.preto sme s muzom rozmyslali ze by sme tam ostali3dni byvat a potom domkov

kukulkaja
9. sep 2008

ja si myslím, že to nejaký zvláštny vplyv na to nemá - ale človek nikdy nevie a vždy chce spraviť maximum. kam chodíte?

kuspitka
9. sep 2008

do heliosu.uz mame posledne embria a ked sa to nepodari tak uz neviem co bude dalej

kukulkaja
9. sep 2008

to je v KE? my sme chodili do Iscare do BA. A koľko ICSI máte za sebou? Veď tuším až 3x prepláca poisťovňaˇ(teda tú tiež dosť vysokú časť)

kuspitka
9. sep 2008

moja my mame darcovske spermie.
to je Martine

kuspitka
9. sep 2008

mame za sebov jedno a teraz druhe ket

kukulkaja
9. sep 2008

Aha, a keď už máte tie darcovské (nám našťastie nejaké ešte vydolovali), nerozmýšľate o adopcií? Ja viem, že vynosiť bábo a cítiť ho pod srdcom je úžasná vec, ale je kopec krásnych "nechcených" detí, ktoré si zaslúžia lásku. My tiež rozmýšľame o adopcií, ak to najbližšie už nevýjde. A známa má 3 svoje a jednu adoptovanú a je krásna.

kukulkaja
9. sep 2008

Kuspitka, musím končiť, ideme reklamovať kočík. Ak chceš napíš mi cez internú poštu. Maj sa pekne a drž sa a hlavne mysli pozitívne.

kuspitka
9. sep 2008

uz hej rozmyslame toto skusime a potom asi prejdem nato.
dobre mojka dakujem velmi pekne ti

julietka
9. sep 2008

ahoj kuspitka ako sa citis? hlavne nestresuj, co sa ma stat sa stane
a verim ze tentokrat vam to vyjde 😵 😉

kuspitka
9. sep 2008

julietka ja uz to necham na nahodu co sa ma stat sa stane

dasa24
9. sep 2008

ahoj kukulkaja 😀

gratuluju k dětátku...

Kuspitko já si taky myslím, bud jo nebo ne.

Já když jsem byla minule na 1 KET, tak už od začátku jsem tušila že se to nepodaří a ted mám tušení že jo 😀 , no uvidíme.

Taky si myslím že v ležení to není, nám Dr. řekl první 2-3 dny jsou nejduležitější. První den polehávat, 2 den už něco uvařit, procházka.....-.
Takže já už zítra 5 den po KET jdu do práce, bych se doma zblaznila 😀

kuspitka
9. sep 2008

dasa tak dufam ze uz sa nam podari ale uz to nechcam tak nebudem sa stym zaoberat ako bude tak bude

dasa24
9. sep 2008

určitě 😉 🙂

kuspitka
9. sep 2008

tak tie 2dni budem lezat a potom budem riadne fungovat

dasa24
9. sep 2008

kuspitko já jsem polehavála 2 - 3 dny. Dneska jsem už neležela, upekla jsem něco, něco málo poklidila

jmisa
9. sep 2008

Dáša24- 26 let, já ok, manžel špatný spermiogram, 1IVF+ICSI, kluk, ztráta 20.02.08 ve 22tt (příčina se nenašla), 1KET 5.8., 2KET 5.9.

ili5,1IVF+IMSI(vylepšená metoda ICSI v OV)18.12.nevyšlo,KET příští měsíc,tento nevyjde,jsem marod

JMisa - Pronatal, špatné spermio, 1.IVF+ICSI, 2 embryjka ET - negat., 2.IVF+ICSI, 2 embryjka ET - negat., KET až dojde mrcha, cca začátek října.

kuspitka
9. sep 2008

tak chcem aj ja 2-3dni lezat a potom poriadne fungovat

jmisa
9. sep 2008

Ještě k tomu PN a nebo ne. Já nerovnám PN - ležet, ale PN hezky volníčko, klídeček, pohodička. Nemyslím si, že by těhu šlo vyležet. Takže si procházkuju se psem, zajdu s kámoškou na kafčo apod.
V práci přicházím do styku s klientama, z nichž nejmíň polovina smrdí a prská bacily, takže to prostě s prednisonem neriskuju. Navíc do KETu půjdem na podzim, kdy je těch bacilů všude hodně, tak i proto.

leny2
9. sep 2008

Magdazer - 34 let, Helios, květen IVF + ISCI, 2.6. ET-negativní, 14.7. KET-negativní, 19.8. KET- ?

Ikuska - 25 rokov, 1.IVF - jún 2007 - negativny, KET oktober 2007 - negativny, 2.IVF - jún 2008, negatívny, KET-september 2008 ??? (2 embrya)

Leny2 - 31 let, Arleta, 1 dítě, 1.IVF + ICSI, od 22.6. stimulace - krátký protokol - Merional, Synarel, Prednison, 4.7. OPU (13 vajíček), 8.7. ET (1 embryjko), 8 zamraženo, 22.7.TT - negativní, 2.9. a 5.9. UTZ před KETem.

Dáša24 - 26 let, 1. IVF+ICSI říjen 07, //, porod v 6 měsíci-kluk umřel, příčina nevysvětlitelná,
1.KET srpen 08-TT negativní, 2.KET 5.9.( poslední 2 embrya)

Maska1 - 30 rokov, 1.IVF+ICSI (2 embryjká) - júl 2008 - negatívny, KET -september 2008 ??(posledné embryjko)

Myskyva - 21 let, 1.IVF červen (2embrijka) - negativní, 3 zmražené, KET září?

Slunicko552 - 29 let, 13měs. syn po 1.IVF, 3 zamraženy, KET - ? Snad leden.

mekys - 30 let, 1.IVF-ICSI-PGD březen 06 - 8tt. zamlklý potrat, KET - listopad 06., 11den test pozit., 14den negat., embryjko se dále nevyvíjelo, KET - červen 08 - negat., KET- červenec 08. pozit. uchytlo se jedno embryjko - UZ. za týden, snad vše bude OK, bojím, bojím.

Renata - 28 let, 1.IVF+ICSI - 11.11.2007- negat. (2embrya), KET- 4.4.2008- negat.(2 embrya), KET-září - ????

ili5 - 1.IVF+IMSI (vylepšená metoda ICSI v OV)18.12.nevyšlo, KET příští měsíc, tento nevyjde - jsem marod

JMisa - Pronatal, špatné spermio, 1.IVF+ICSI, 2 embryjka ET - negat., 2.IVF+ICSI, 2 embryjka ET - negat., KET až dojde mrcha, cca začátek října.

leny2
9. sep 2008

Tak jsem vás holky zadala do tabulky.

myskyva
10. sep 2008

ahojte
trávim teď hodně času v práci takže se tu moc neoběvuju a jenom si vás v rychlosti pročítám......zase je nás tu o pár víc,takže snad se stejnou rychlostí jakou se tu rozrůstáme přesuneme i do těhulí 😉

dáši....moc držim palce ať jsou //
leny....na zítřejší KET taky držim pěsti 🙂

v pondělí jsem byla na UTZ a nic moc zprávy ☹ folík nevyrostl,naopak i ten mrňavej co tam byl se někam ztratil,sliznice nízká,takže mi dr.napsal nějaké náplasti ESTRAHEXAL který maj způsobit nevim co 😅 ale snad to k něčemu povede - jedinej problém je že kdyby zabraly a já šla na KET a povedlo se,tak bych si je musela lepit až do konce 1trimestru,protože bez nich bych potratila ☹ mám z toho celkem strach.V pondělí jdu na další UTZ tak snad bude vše o.k a KET možná i bude 🙂

leny2
10. sep 2008

Myskyvo,
to je mi líto, že se ti to takhle komplikuje, tak držím palce ať to vyjde. Já jsem zatím v klidu, nějak si to nepřipouštím, jenom budu mít nervy asi ráno, až tam budu volat, jak jsou na tom embryjka, pak už to půjde.

leny2
11. sep 2008

Magdazer - 34 let, Helios, květen IVF + ISCI, 2.6. ET-negativní, 14.7. KET-negativní, 19.8. KET- ?

Ikuska - 25 rokov, 1.IVF - jún 2007 - negativny, KET oktober 2007 - negativny, 2.IVF - jún 2008, negatívny, KET-september 2008 ??? (2 embrya)

Leny2 - 31 let, Arleta, 1 dítě, 1.IVF + ICSI, od 22.6. stimulace - krátký protokol - Merional, Synarel, Prednison, 4.7. OPU (13 vajíček), 8.7. ET (1 embryjko), 8 zamraženo, 22.7.TT - negativní, 11.9. KET, TT 25.9.

Dáša24 - 26 let, 1. IVF+ICSI říjen 07, //, porod v 6 měsíci-kluk umřel, příčina nevysvětlitelná,
1.KET srpen 08-TT negativní, 2.KET 5.9.( poslední 2 embrya)

Maska1 - 30 rokov, 1.IVF+ICSI (2 embryjká) - júl 2008 - negatívny, KET -september 2008 ??(posledné embryjko)

Myskyva - 21 let, 1.IVF červen (2embrijka) - negativní, 3 zmražené, KET září?

Slunicko552 - 29 let, 13měs. syn po 1.IVF, 3 zamraženy, KET - ? Snad leden.

mekys - 30 let, 1.IVF-ICSI-PGD březen 06 - 8tt. zamlklý potrat, KET - listopad 06., 11den test pozit., 14den negat., embryjko se dále nevyvíjelo, KET - červen 08 - negat., KET- červenec 08. pozit. uchytlo se jedno embryjko - UZ. za týden, snad vše bude OK, bojím, bojím.

Renata - 28 let, 1.IVF+ICSI - 11.11.2007- negat. (2embrya), KET- 4.4.2008- negat.(2 embrya), KET-září - ????

ili5 - 1.IVF+IMSI (vylepšená metoda ICSI v OV)18.12.nevyšlo, KET příští měsíc, tento nevyjde - jsem marod

JMisa - Pronatal, špatné spermio, 1.IVF+ICSI, 2 embryjka ET - negat., 2.IVF+ICSI, 2 embryjka ET - negat., KET až dojde mrcha, cca začátek října.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre