Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andrejta
31. okt 2012

@lenocka004 Ďakujem a držím všetky palce. A ešte sa chcem opýtať, či máš overený nejaký konkrétny, alebo je to jedno.

lenocka004
1. nov 2012

@andrejta ja som si nakupila tie obycajne a s roznymi prichutami. Cena jedneho je cca do 1,8Eur. Inak daju sa dostat aj na lekarsky predpis ale to musis mat predpisane od doktora. Ja som to predpisane nemala. Ides to skusit tiez? Tiez ti drzim palce 🙂

liviah
1. nov 2012

@lenocka004 Ahoj, odpoved Ti uz dala Lenocka 🙂 ja som ich pila po ET na odporucanie lekárky 🙂 🙂 🙂 a teraz ich budem urcite tiež

andrejta
1. nov 2012

@lenocka004 a kupuješ ich v lekárni? pýtam sa ako debilko 😀 , lebo som sa s tým ešte nestretla. a nepriberá sa z toho príliš, keďže má vysoký obsah energie v malom objeme (1,5 Kcal/ml)?

lenocka004
1. nov 2012

@andrejta ja som ich kupila v lekarni. S priberanim to neviem, ako je. Ale asi sa z toho pribera. No myslim ze ked budes pit 1 flasticku denne tak moc nepriberies. Ja pijem jednu a stale som rovnaka 🙂 No a je to moc syte, u mna az tak ze sa do vecere musim s silit. No u kazdeho to moze mat vsak iny ucinok 🙂

cherrry7
1. nov 2012

Ahojte,zajtra idem na KET,velmi sa bojim,mala som zamrznute dve davky embryjok,vsetky rozmrazili a len jedno jedine prezilo z druhej davky je dvojbunkove a idu mi ho vkladat,ma niekto skusenost,lebo mam posit ze po neuspesnom 1 ivf,1 ket,2 ivf ze to tak nejak s tym dvojbunkovym bude slabe:o((( moooc sa bojim....

andrejta
1. nov 2012

@lenocka004 ďakujem 😉

lenocka004
2. nov 2012

@makovicka53 Ahoj Makovicka, uz si testovala? Tak teda mozeme sa tesit s tebou? Pls daj vediet. Drzim stale palce 🙂

makovicka53
2. nov 2012

@lenocka004 ahojky krv bola negativna...zasa nic donekonecna negativne negative iba toto pocuvam...uz som z toho zufala,,,vraj ved mate este mrazacikov...fakt utecha...ja viem aspon nieco ale uz som z toho na nervy...

makovicka53
2. nov 2012

@liviah @lenocka004 prosim vas a naco je dobre pit tie nutridrinky...a tu lekarsku kyselinu listovu dostat v lekarni?

lenocka004
2. nov 2012

@makovicka53 Ahoj je mi to velmi luto ☹ ☹ ☹ fakt som ti dietatko velmi priala. Kyselinu listovu kupujem v lekarni, ale ja jem Femibion 800 uz asi pol roka a ten obsahuje okrem kyseliny listovej a ine prvky potrebne k otehotneniu (podporuju delenie buniek). No a Nutridrink obsahuje velke mnozstvo tiez uzitocnych zloziek napr. bielkovin. Tie su tiez potrebne ked sa snazis otehotniet aj v prvych stadiach tehotenstva. Inak ja Nutridrinky pijem len ako doplnok stravy lebo sa snazim mat stravu co najpestrejsiu a co najvyzivnejsiu. Makovicka, ja verim ze nam to musi niekedy vyjst. Drz sa a skus nestracat nadej.

makovicka53
3. nov 2012

@lenocka004 moja dakujem zlata si...vsetky si to zasluzime len ten cas je hrozne dlhy kym sa k tomu dopracujeme...ten femibion beriem aj ja...ja sa stravujem normalne nic extra nejem...ale asi si idem dat aj ja ocistu a snad sa zadari...ale nechce sa mi verit ze sa nedari koli strave...to sme uz take citlivky na vsetko...treba jest zdravo, cvicit, kupujeme rozne bylinne kvapky...clovek uz nevie co by do seba napchal len aby bolo dobre... ty mas kedy vklad?budem na teba mysliet...sliznicu si mala krasnu...mne narastie len do 7mm aj to som stastna po estrimaxe...neviem cim to je ze sa jej nechce rast...ked ti robili tu hysterskopiu kedy si mala vysledky a za aky cas si mohla ist na KET?

lenocka004
3. nov 2012

@makovicka53 Ahoj ja som mala KET v stredu, dnes je uz treti den po, ale neviem ci sa nahodou neopakuje scenar z ET. Mam podobne pocity ako vtedy a uz sa objavila aj prva krv ☹ Tak teraz neviem. No nejdem stresovat, necham to tak a budem cakat. Mozna ze to este nic neznamena, uvidime 😒
Prve vysledky z hysteroskopie mi povedali hned v den operacie. Tie ostatne co robili potom mi nepovedali, to vraj hovoria ked je nejaky problem. Tak az pri KET mi povedali ze bolo vsetko OK. No a na KET som mohla ist hned dalsi mesiac na 19 den cyklu.

karkana
3. nov 2012

@cherrry7 moja zlatá, aj z 2bunkového otehotnieš, kamarátka na 7pokus otehotnela a vložili jej jedno 2bunk., čiže to brala vopred za prehraté, a nemohla uveriť že konečne bol vysledok pozit., a pred tým mávala krásne embriá a vždy negat., takže tak isto môžeš otehotnieť 🙂 tak mysli pozit. a držkaj sa

zuzullik1001
3. nov 2012

Baby chcem sa spytat lieky na ivf sa daju kupit v lekarni hned nemusia sa davat objednat?? Bo pondelok budem mat protokol ktatky s liekami a budem ich pottebovat hned
A

makovicka53
3. nov 2012

@lenocka004 ahojky tak ti bude silno drzat palce...a dali ti aj duphaston?a krvacas cervenou krvou ci tmavou...hlavne bud v klude a vyloz si nozky... 😉

lenocka004
3. nov 2012

@makovicka53 Duphaston mi nedali. no uz sa mi to zastavilo. Zatial rano bola mala kvapka cervenej krvy. Cely den som lezala a uz som potom nekrvacala. No snad to bol len neskodny poplach. Trochu sa bojim lebo pri mojom ET to bolo podobne. Ten Duphaston sa da kupit v lekarni aj bez predpisu? Inak Makovicka dakujem si zlata 🙂

makovicka53
3. nov 2012

@lenocka004 to je dobre ze to preslo 🙂 len sa setri...velmi ti drzim palce...ja som pocula ze aj homeopatika pomahaju pojdem asi na vysetrenie...

lenocka004
3. nov 2012

@makovicka53 Dakujem 🙂 No snazim sa fakt setrit. No a na ake vysetrenia sa chystas? Ja ak by to nahodou nevyslo pojdem na reprodukcnu imunologiu a hematologiu. Ine ma uz nic nenapada, mozno ze aj tu homeopatiu vyskusam. Ale na neuspech radsej ani mysliet nejdem. Dakujem ze mi drzis palce 🙂 ja tebe tiez stale a verim ze nam to niekedy vyjde. Musi 🙂

makovicka53
4. nov 2012

@lenocka004 idem ku homeopatke potom ti poviem blizsie...sama neviem co ma caka ale vra pomohla vela parom...a ti reprodukcnu imuno a hemato kde robia?ty mysli hlavne pozitivne 🙂...a uz sa mas lepsie?

lenocka004
5. nov 2012

@makovicka53 Ahojky, reprodukcnu imuno robia v Bratislave a Prahe a hematologiu v Martine. Len na tu hematologiu treba odporucanie od doktora a s presnym uvedenim co maju skumat. Nechcem to zakriknut ale je mi lepsie vcera som uz nekrvacala. No uvidime, snad to tak vydrzi. Som na tu homeopatiu zvedava, ze co ti povedia potom to vyskusam aj ja 🙂

makovicka53
5. nov 2012

@lenocka004 ahojka ver tomu ze uz nebudes musiet 🙂 ...vies ja som uz tehu bola 2x prirodzene ale skoncilo to 1x v 12tt a 2x sa vobec nevivijalo a umele mi nevyslo ani raz...tak ja neviem...ty si uz bola niekedy tehu?

lenocka004
5. nov 2012

@makovicka53 No prave ze nikdy som nebola tehu, u nas to prirodzenou cestou nejde. manzel ma zly tvar sperm. a ja neviem co zatial mi zistili ze tu sliznicu nekvalitnu. 😠 Tak neviem my sme sa snazili 8 rokov prirodzene a za cely cas ani naznak tehu. Mne uz zostava len verit ze toto je sposob akym by to malo vyjst 🙂
No to je mi luto co sa ti stalo, ja si ani neviem predstavit ake to musi byt hrozne prist o babo v 12tt ☹ Ale keby do kelu aspon vedeli zistit preco sa to deje a ako tomu predist. Ja sa len divim ze ti tu hematologiu nerobili hned ked si uz tehotna bola. Moja kamaratka tiez prisla o babo v 8tt ale hned ju poslali na hematologiu a zistili ze ma nejaky problem so zrazanlivostou krvy a potom brala lieky, otehotnela a v decembri ma rodit.

makovicka53
5. nov 2012

@lenocka004 my mame tiez problem v spg a ja s tou sliznicou cize mame dost spolocny problem a u nas sa to isce aj podarilo i ked to nedopadlo dobre...ved presne keby sa to dalo zistit bolo by to potom jednoduchsie...mne robili zrazanlivost asi na genetike a preto mi dali preventivne pichat fraxiparin i ked mam vsetko OK ...to je dobre ze otehotnela hned...tiez si to prajem cim skor tym lepsie...uz sa chcem aj ja tesit a nie stale len depkovat a pchat sa svinsvami...vlasy mi strasne padaju, pribrala som a vyzeram hrozne...drzi ma len myslienka, ze coskoro sa to musi podarit 🙂

lenocka004
5. nov 2012

@makovicka53 Podari sa, ked sa to podarilo inym tak to vyjde aj nam. Myslim ze polovica uspechu je aj v pozitivnom mysleni a viere v uspech. 🙂

makovicka53
6. nov 2012

@lenocka004 to mas pravdu 🙂 ale myslim, ze viac sa uz verit a mysliet neda, ako som myslela naposledy 🙂 ...budes aj testikovat? 😉

lenocka004
6. nov 2012

@makovicka53 Asi nebudem testikovat, pockam na MS a ak nepride tak az potom budem 🙂 Nechcem byt zbytocne a mozno aj nezmyselne sklamana. No a taktiez budem moc dlhsie verit ze to vyslo 🙂

makovicka53
6. nov 2012

@lenocka004 presne tak moja rec a kedy mas termin mrchy 🙂 ...dnes sombola u doktora a ked som videla tie tehule tak som sa citila strasne...rychlo odtial prec☹ ...moje homeo sa pretahuje az na buduci tyden, som z toho dost znicena, chcem to cim skor absolvovat

lenocka004
6. nov 2012

@makovicka53 Mrcha by mala dorazit podla vypoctov v sobotu. Ak nedorazi tak v nedelu rano robim test 🙂 No uvidime, necham sa prekvapit.
Uplne ta chapem, mne tiez pohlad na tehule nerobi moc dobre. To na tom homeo sa tak dlho caka?

makovicka53
7. nov 2012

@lenocka004 neboj nedorazi nesmie...dlho sa veru caka, ale neva vydrzim aj tak tento mesiac z vkladu nic, koli tej homeo som to odlozila a v decembri pojdem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre