Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

dicinka1
27. apr 2011

AHOJTE..dnes som bola na odber krvi,ale vysledky budu az v pondelok,kedze to posielaju do KE..nebola som u Hermiho,ale u svojho gyndoša.. ale už viem,že to bude negativne.. ☹ ☹ ☹

mima263
27. apr 2011

@dicinka1 dici a kedy si si robila naposledy test, lebo je jedno že si mala blastocystu, pri KET-ku je to iné

dicinka1
27. apr 2011

@mima263 na 10 den naposledy som testovala..vklad bol 12.4.v utorok

dicinka1
28. apr 2011

no baby..dostala som kramy..kedže lieky som nebrala pravidelne..lebo som to vzdala..a tak som ich brala,ked om si spomenula..no nič..skusime to zase v auguste.. 😉

sobcek
30. apr 2011

@dicinka1 Aj u mňa negatívne. 😖 Máš ešte mrazáčikov? My musíme isť od začiatku, mali sme len tohto jedného mrazáčika. ☹

dicinka1
1. máj 2011

@sobcek my ešte mame..asi 4-roch..

dorotka66
1. máj 2011

@dicinka1 dicinka ako dlho si sa pripravovala na KET? myslím od I. vyšetrenia až po samotné ketko?

dicinka1
1. máj 2011

@dorotka66 nie,cele to trvalo asi 19 dni...vsetko zviselo od kramov...kedy dostanem kramy...a slo sa na stimulku... 😉

deinad
3. máj 2011

@kenya83 ahoj zlatko, dufam, ze sa nehnevas, ze som vas tu zanedbavala, ako sa mas, vidim, ze krasne rastiete, velmi sa tesim. Ja som sem nechodila, nechcela som sa deptat a pravdupovediac som velmi nemyslela na babatko a to vsetko...ved isto chapes. Zajtra ma cakaju vysledky z hemato, som zvedava ako som dopadla. Papam vitaminy, snazim sa od tych hormonov ocistit a cca v juni sa vrhnut na posledne KET-ko, potom zostava uz len dalsi cyklus IVF.

deinad
3. máj 2011

@simonini drzim palceky 🙂

deinad
3. máj 2011

@katyka10 ahoj moja, veru ja som tu tiez dlho nebola, tusim od tej nestastnej mojej udalosti...akosi som si to nechcela pripominat a mysliet na to..teraz sa citim vyborne aj psychicky, davam sa dokopy zdravotne, aby som to o mesiac mohla skusit zas, uvidim co mi na to povedia v CAR-e, ci budem OK, ale dufam ze ano, ako sa mas? ako sa citis tehulka? 🙂

katyka10
3. máj 2011

@deinad ahoj moja aj ja tu malo chodim.drzim ti päste aby ti to vyslo moja.ja no moje zrasty a vajecniky mi nedovolia vychutnat si aspon den tehu.ale boli sme na genetickom sone a vsetko je v poriadku tak som stastna.moja ty pekne oddychuj a hlavne ziadne stresy ok?

kenya83
4. máj 2011

@deinad ahoj zlatíčko 🙂 som rada, že si ma prišla pozdraviť, veľmi sa teším 😉 ďakujem moja máme sa fajn, bruško rastie, včera sme boli na kontrole v 16tt maličké krásne rastie už máme 9cm 😉 😉 😉 najbližšie ideme v 20tt to by nám už mali povedať pohlavie, už sa neviem dočkať, už by som chcela veľmi nakupovať výbavičku ale chcem ešte počkať nech vieme čo to bude. Tebe mojka držím palce, aby výsledky dopadli dobre a veľa šťastia do Ketka verím, že bude úspešné. Moc Ti to prajem 😉 Ozvi sa občas 🙂

deinad
4. máj 2011

@katyka10 si zlata...no hlavne by si mala oddychovat ty 😉
ja som mala tiez zrasty, cca dva roky dozadu som si ich dala laparoskopicky odstranit, lebo mi to sposobovalo uz dost velke bolesti, drzim ja tebe palceky aby sa vsetko vyvijalo tak ako ma, budem rada, ak sa tu obcas zastavis a das o sebe vediet, ja tiez obcas zajdem pozret co je nove, drzkaj sa...apropo vysledky z hematologie mam vyborne, takze niet sa coho obavat.

deinad
4. máj 2011

@kenya83 ahojky moja, ano uz sem budem chodit castejsie 🙂 som rada, ze sa Ti dari a ze babatko krasne rastie, to ma velmi velmi tesi, veru to budes inak nedockava ten mesiac, inak poviem Ti ze to poriadne rychlo ubehlo, uz 16tt a to este prednedavnom sme sa bavili o tom, ci to vyslo ci nie...no teda 😵
vysledky z hematologie mam v poriadku, takze ten MA jednoducho tak musel byt, ved sa to stava aj uplne zdravim zenam, preto sa uz netrapim, v polke juna by som chcela KET-ko ak vsetko pojde ako ma. Citam ze zajtra ta cakaju nejake testy, co to vlastne je? 🙂 skvele ze si uzivas tehulkovanie naplno, ozaj a robis? ani neviem, tak daleko som uz necitala co sa tu za tie mesiace zmenilo...

boncusik
6. máj 2011

ahojte holky, chystá sa niekdo na KET? ja čakám budúci týžden na menzes a idem na to 😀

kto sa ku mne pridá??

dúfam, že máj buide plodnýýýýýýýýýýýýý

dorotka66
8. máj 2011

@boncusik ahoj boncusik, rada by som sa pridala ale som na čakačke 🙂, po neúspešnom IVF čakám na II. menzes a vyzerá to teda na polovičku júna. potom ideme na to 😉

katarinka13
8. máj 2011

@boncusik
ahoj...aj som uz ,,stara znama tu"...idem zajtra na KET...dufam ze uz bude len lepsie...
drzme si palce

boncusik
8. máj 2011

katarinka držím palce nech to vyjde , 😀 ch 😀 a sú to najmenej trojičky od 😀 íš 😀 d 😀 o 😝 ferticentra ? ako prebiehala tvoja príprava na kET ? čo si užívala , akú máš sliznicu?

silviami
10. máj 2011

ahojte, ja idem pozajtra na KET, dúfam že vyjde, je to posledný mrazáčik z 2. IVF, dúfam, že nebudem musieť absolvovať tretie IVF, katarinka 13, ako dlho si mala zamrazené, ja mám 2 roky, dúfam, že embrijko bude v pohodem, zajtra mi majú volať ... inak som brala lieky tento mesiac zbytočne

mabumi
10. máj 2011

@silviami aj ja idem pozajtra 😉 som na tom podobne ako ty, ale nemam ziadne dietatko 😵

silviami
10. máj 2011

mabumi tak držím palce, budeme spolu testovať, ja som netrpezlivá, určite zase miniem kopu testov, ja som ich používala aj viackrát, lebo by som na tom zbankrotovala

mabumi
10. máj 2011

@silviami a to sa dá? potom ti uz neukaze, ci ano? ja som odhodlana teraz netestovat, tak uvidim, dokedy mi to vydrzi 😒
dcerku si mala prirodzene?

silviami
10. máj 2011

ja teda nie som odborník, ale podľa mńa to zareaguje, lebo keď nič, tak jedna čiarka bola stále, nikdy neboli dve, ešte teraz mám v živej pamäti ako som našla tuším na 8. deň od ET ducha, a ten postupne zosilňoval, ale už si veru nepamätám, či ten duch bol na použitom alebo na novom teste. Vždy som ráno vytiahla nový a ten používala ešte 1-2x, už od prvého dňa po ET, ja som nikdy nevydržala,
dcérku mám z 1. ET v 2. IVF, tom som pomaly prestávala veriť, bol to zázrak, ale je pravda, že to som robila už všetko možné, cvičila Mojžišovej cviky, brala femigard, dni som mala tak zorganizované, že ani 5 minút voľna, len aby som na to nemyslela a bola v pohode, a pri druhom IVF som požadovala, aby mi zamrazili max. po 2 embrijká, ja som sa bála trojičiek a myslím, že psychika zohráva veľa

mabumi
10. máj 2011

@silviami a co si myslis o tom, ako travit prve dni po KET (ET)? lezat a setrit sa alebo byt aktivna a nemysliet na to?
my by sme mali ist v sobotu na svadbu a nevieme ci ist alebo radsej nie

silviami
10. máj 2011

určite choď na tú svadbu, čo sa má stať sa stane, a určite sa skôr uhniezdi embrijko šťastnej mamine na svadbe ako kôpke nešťastia v posteli, šetri sa len mierne, samozrejme, že netreba ísť teraz rúbať drevo do lesa, ale musíme byť pozitívne naladené, mne to išlo lahšie v spoločnosti ako doma, a ešte sa budeme šetriť, keď budeme tehotnejšie, ja som sa ledva dočkala materskej, som nevládala už ani vstať z postele

sandol
10. máj 2011

Ahoj holky,jasně,všude se píše a i tak nějak logicky by to tak mělo být,že pokud jste v pohodě,bez stresu,že by vše mělo lépe jít,mimísek by se měl lépe chytnout....
Ale já chci povzbudit ty,co jsou právě nervozní,i pesimistické,ve stresu...protože u mě se mimčo po 1.IVF chytlo právě,když jsem byla dosti nervozní,pesimistická,naštvaná na všechno,proč právě my si vylosovali ne zrovna příznivou prognozu pro to mít mimčo 😠
A ejhle,na první pokus,1.IVF,ET a zadařilo se 🙂
Když jsme zatoužili po druhém,byla jsem tááák v pohodě,namlsaná hned 1.úspěchem,že mně ani nenapadlo myslet,že by ket nemusel vyjít a on nevyšel! Blbý,když jsem byla tááák v pohodě.
Následovalo 2.IVF,opět jsem byla v pohodě,zmiňovaný ket se sice nepovedl,ale to byly zamražený,s čerstvýma nám to jde úžasně,takže parádička.Ono to teda vyšlo 🙂 ,vše super,žádné splíny,proč taky že,vždyť jsem byla těhulka.Ale v 9tt náhle zamlklé těhu ☹,proč ,vždyť jsem byla tak moc optimisticky naladěna!
Takže tak nějak mi vychází definice,že u mně a třeba právě i u některé z vás není vůbec na škodu se tak trošku "nervovat"-co tak trošku,klidně i víc,ono je to i normální v této situaci,tělo se trošku adrenalinově nabudí...
Takže to je jen vzkaz pro ty,co by si třeba myslely,že se jim to nepodařilo právě proto,že nad tím až tak moc dumaly a bály se 😉
Mimochodem,jsem dnes 1.den po KET a už od včerejška jsem nějaká docela dost ,řekla bych až nezdravě nervózní 😀

onno
10. máj 2011

Ahoj máme syna po 1IVF bylo vloženo jedno embryo a povedlo se po 2 po letech jsem šla na ket vložily 1 embryo a nic.Teď chci jít na 2KET po dalším roce máme ještě 2 embrya ,tak si je nechám vložit obě.Jen že se moc bojím že to nevýjde na další IVF už nemáme penízky.Tak se hodně stresuji a bojím se zklamání.Co berete za vitamíny?Dík

silviami
11. máj 2011

Ahojte, naše embryjko rozmrazenie neprežilo, takže nás čaká celé IVF, dúfam, že poisťovnňa to prepláca tak ako pred dvoma rokmi, lebo aj tak to bolo dosť drahé. Všetkým vám želám vela úspechov.

mabumi
11. máj 2011

@silviami to mi je velmi luto ☹ ☹ ☹ ☹
mna to caka zajtra, rano ho zacnu rozmrazovat a o 8:30 zistim ci sa prebralo/i. zelam ti aby ivf vyslo, aspon dcerka ti je utechou 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre