Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kenya83
9. feb 2011

@deinad tak ako si dnes dopadla? bola si na kontrole v CAR??? 😉

slavka32
10. feb 2011

@kenya83 tak to je super ze je drobcek v brusku 🙂 my sme museli odlozit KET lebo som ochorela a beriem antibiotika ☹ Potesujuce je ze uz dnes dorazila mrcha, takze zacinam znovu brat ethinyl. Prisla skor, takze to nebude az take dlhe cakanie. Drzim palceky. Aj budes testovat?

kenya83
10. feb 2011

@slavka32 tak držím palčeky mojka 😉 budem testovať asi cez víkend alebo si to nechám na valentínsky pondelok 😉 bol by to ten najkrajší valentínsky darček pre môjho manžela 😵 😵 😵

slavka32
10. feb 2011

@kenya83 no krasny valentinsky darcek chystas 😀 nadhera 😀 😀 😀
ja uz som dnes zbodla prvu pirulku mnam 🙂 uz iba osemnast dni a pojdeme na to 🙂
mam jednu dilemu....mame este dva mrazaciky a nevieme sa rozhodnut ci vlozit jeden alebo obidvoch.

deinad
10. feb 2011

@kenya83 ahoj, aj som to tu pisala, no dopadli sme vselijako a vlastne zatial nijako...na UZ doki nic nevidel, tak mi oznamil, ze mu je luto, ale ultrazvukovo nemoze tehotenstvo potvrdit, a ze sa uvidi ake budu vysledky krvi, ale vraj maju take pripady ze v 5tt nie je vidno nic, dokonca mi uz aj ostatne kocky pisali, ze niekdy ani v 6tt nic nevidno, tak ti poviem, ze som odchadzala pomaly so slzami v ociach a doma som to aj trochu oplakala, ze musim byt pripravena na vsetko. Poobede mi volala sestricka z CAR-u, ze krv vysla pozitivna, ale mam nizke HCG len 88, takze tehotna som, ale zatial sa nevie ci prirodzene alebo mimotehu, tak ze musim byt este trpezliva a buduci tyzden v stredu idem na UZ aj krv znova a podla toho, ci bude HCG stupat a to co uvidi na UZ snad uz budem mat jasnejsi vysledok na com som. Takze tak je to so mnou. Citim sa stale rovnako, som nafuknuta ako balon, stale ma vsade picha, nejaky vnutorny instinkt mi hovori, ze som tehu, ale stale je tam to velke ale...takze tak
a ty sa citis ako? oddychujes a hladkas brusko? 🙂

katyka10
10. feb 2011

ahojte dievcata tak ja som dnes po ket-e .viete mi povedat za aky cas sa po kete uhniezdi embryjko v maternici?zajtra idem do prace tak dufam ze vsetko bude ok.

andriss23
10. feb 2011

@katyka10 asi na piaty deň po rozmrazení

kenya83
10. feb 2011

@slavka32 dúfam, že tých 18 dní ubehne ako voda a budeš si čoskoro môcť ísť pre svojho (jich) bobáčikov. Mala som tú istú dilemu moja, ale nakoniec ma embryologička presvedčila, aby som ostala pri jednom. Spolu sme zhodnotili pre a proti, poučila ma o možných rizikách pri viacpočetnom tehu ako aj to, že v prípade ak by ketík nevyšiel je tam ešte to jedno embryjko 😉 Myslím, že som sa rozhodla správne tak verím, že aj tvoje rozhodnutie nech bude akékoľvek bude tiež to správne 😉 držím palčeky 😉 U mňa sa pomaly začína stupňovať strach a nervozita 🙂 Už by som chcela mať výsledok za sebou 😝 😝 😝
@deinad srdiečko viem ako sa teraz cítiš, ale netráp sa nič tým nevyriešiš, jediné čo teraz budeš musieť je počkať si na konečný verdikt. Keď som bola po ET bola som na UTZ 16 deň po ET a tiež nebolo nič vidno ani plodový vačok, ale za to HCG som mala dosť vysoké 1497 tak ma to troška upokojovalo. Na kontrolu som išla o 10 dní a tam už potom bolo krásne vidieť vačok a aj embryjko 😉 Takže hlavu hore, to že máš nízke HCG neznamená hneď neúspech, mohlo sa uhniezdiť v maternici neskôr 😉 Držím palce nech sa o pár dní budeš môcť tešiť 😵 😵 😵

slavka32
11. feb 2011

@deinad ahoj nerob si starosti z nizkym hcg. ja som mala po prvom teste len 65 a bola som nakoniec tehu. po tyzdni hcg podskocilo a ani vtedy este nebolo na sone nic vidiet. treba vydrzat 🙂 a hlavne byt v pohode.
u nas to cele skoncilo SP ale je tu viac kociek ktore mi pisali ze mali na zaciatku nizke hcg a uz maju babatka. 🙂

slavka32
11. feb 2011

@kenya83 asi sa rozhodneme pre jedno embryjko. ak by to nahodou nevyslo, este stale nas bude jeden bubacik cakat 🙂 uz ma chyta panika ze budeme musiet ist do druheho IVF ☹ snazim sa mysliet pozitivne ale ked vidim v chladnicke gonal tak mam vzdy taky divny pocit. uz mi asi sibe.
som strasne zvedava ako dopadne tvoj testik 🙂

kenya83
11. feb 2011

@slavka32 aj mňa niekedy chytá panika, že budeme musieť do 2 IVF 😲 všetko zase odznova 😔 ale ja zatiaľ verím v mojich dvoch drobáčikov 😉 Vždy som túžila po 2 deťoch a ani vo sne by mi nenapadlo, že budem mať takéto problémy s otehotnením, preto budem šťastná ak budem mať aspoň jedno jediné zdravé miminečko 😉 budem ďakovať aj za to 😉

yoyo123
11. feb 2011

ahojte kočky......tak sa to potvrdilo,test krvi-negatívny ☹ ale nevadí,pojdeme do dalšieho KET 🙂
@deinad nechcem ta strašit,ale ja som mala po ET hcg okolo 80,pomaličky stupalo hore,tiež som bola v 5tt na UTZ nebolo nič vidno až sa mi vyšplhalo na 2079 a to mi už v nemocnici potvrdili mimomaternicové 😠 Ale ja som aj krvácala asi 4 dni a potom som stále špinila,takže ked nešpiníš ja myslim že to nebude tvoj prípad 😉 Držim palce aby to tak nebolo 🙂 Ozaj,ked mam embryjká po PK to su lepšej kvality ako normálne,že?

kenya83
11. feb 2011

@yoyo123 to ma mrzí, že to nevyšlo ☹ nabudúce to už určite vyjde 😉 ty si mala teraz ET? aké embryjká Ti vkladali teraz?
embryjká po PK sú určite kvalitnejšie a majú aj väčšiu šancu prežiť v maternici a úspešne sa vyvíjať ďalej 😉 Koľko máte mrazáčikov a aké?

yoyo123
11. feb 2011

@kenya83 nie teraz som mala KET-vkladali 1embryjko 4 bunkove.Po ET som mala mimomaternicove ☹

yoyo123
11. feb 2011

@kenya83 a ešte mam 3 zmrzlinky po PK,tak im verím 🙂 Na 4ty krat už by sa patrilo,nie?

kenya83
11. feb 2011

@yoyo123 a mrazáčiky máte ešte akej kvality?

kenya83
11. feb 2011

@yoyo123 tak teraz to už vyjde 😉 uvidíš 😉

zufalka
11. feb 2011

ahojky,tak dnes som bola na kontrole sliznice,13 DC mám 7,2 mm,nič moc tak snád ešte dorastie 😉 vo štvrtok 17.2. nam budú rozmrazovat embryjka 😉 už sa začínam tešit 😉 babulky držte sa a hladkajte brušká nech fazulky oddychujú 😀 😀 😀 😀

kenya83
11. feb 2011

@zufalka držím palce 😉 a neboj ja som bola na UTZ 14DC a sliznica bola 8mm a 20DC keď bol KET už bola 13mm. Tak veľa šťastia 😵 berieš nejaké lieky na sliznicu? Ak áno ako ich berieš?

zufalka
11. feb 2011

@kenya83 jasné,beriem 3x1 estofem,predtým som brala tak isto a mala som 8,3mm,teraz neviem prečo tak málo...pijem alchemilkovy čaj tak snád to trochu narastie 😒 ako ti závidím že už máš bambulku v brušku 😉 opatruj ju 😉

deinad
11. feb 2011

@kenya83 dakujem moja, si zlata, ved to som si aj povedala, ze sa nebudem trapit, prave naopak, aby ked sa to podari, nebolo hned od zakladu vyplyvane na babatko negativne 🙂 musim si este dokupit test a skusit, ci tmavne...tak 4. den po KET rychlo to ubieha, teda aspon ja mam ten pocit, verim, ze si nervozna aj nesvoja, ale to nemozes, snaz sa udrzat v klude, citaj si nejake zalubene romany alebo pozeraj romanticke filmy, mna to dost upokojovalo 🙂 a hlavne ziadna namaha, len prechadzky a oddych 😉 neboj rychlo to ubehne..

deinad
11. feb 2011

@zufalka ahoj moja, mne inak tiez pomaly rastla sliznica, tiez som mala na 14 den cyklu len 6 mm, preto som o par dni brala estrimax dlhsie a KET mi posunuli a ked bola pri druhej UZ kontrole uz 9 mm, tak potom o 3alebo 4 dni som si isla po babulky, a za ten cas stihla pekne dorast, takze sa nemusi obavat, lekari vedia, co robia, musia pripravit super prostredie pre malicke, tak sa len opatruj a ziadne stresy 😉

deinad
11. feb 2011

@slavka32 dakujem pekne, trochu si ma upokojila, ved preto sa nestresujem a snazim sa mysliet pozitivne, i ked SP sa bojim aj ja, lebo to pri nizkom hcg (teda ak nestupne na normalnu hladinu) hrozi.
A co Ty teraz, chystas sa do dalsieho KET-ka? Nam zostal tiez este jeden mraziacik, dvoch sme vkladali teraz, kedze s jednym sa mi nedarilo ani pri ET ani pri prvom KET-ku..

zufalka
11. feb 2011

@deinad ja neviem,ja mám už 6dnové embryjka takže mne ich rozmrazia a hned v ten den vložia,tak dúúúúfam že narastie, za 6 dní by mohla....a ty nám tu pekne posielaj tt vírusiky aby si nás riadne nakazila!!! hladkaj bruško a rozmaznavaj bambulku 😉

deinad
11. feb 2011

@yoyo123 ahoj, mrzi ma ako to dopadlo, ale ked mas este mraziacikov, tak sa do toho treba pustit, ked je telo nabite hormonmi, raz sa to podarit musi. Ved aj ja sa mimotehu bojim, to neovplyvnim bohuzial, takze musim cakat co bude dalej. Zatial nemam ani naznak spinenia, nic ani nekrvacam (klop klop klop 😀 ) ani sa necitim, ze by som mala, len ma pobolievaju vajecniky dost intenzivne ale to uz treti tyzden, ved v stredu budem mudrejsia, vela sil a odhodlania do dalsieho pokusu moja 🙂

deinad
11. feb 2011

@yoyo123 ano, embryjka, ktore preziju PK a vyvijaju sa dalej su tie najkvalitnejsie spomedzi vsetkych, ja som mala 5 embryjok po PK vsetky znamkovane jednotkou...no i tak sa 2x neuchytili...kocky, ktore si nechvali vkladat bez PK tak sa im uchytili hned a aj vydrzali, takze tazko povedat, ci je to lepsie alebo nie....PK neznamena, ze sa embryo uchyti a bude vyvijat dalej, PK hovori len to, ze sa vyberie to najkvalitnejsie embryo ale nemas zaruky vlastne v nicom, ja som tak o tom premyslala v poslednej dobe, ze ak by som musela ist do 2. IVF cyklu, tak do PK by som nesla a dala by som si transferovat este x-bunkove alebo morulky, neviem preco, ale mam pocit, ze je to prirodzenejsie pre to embryo, aby sa uhniezdilo v maternici, kedze pri prirodzenom pocati to funguje...neviem, ci som spravne opisala svoje pocity a ci ti to vobec k niecomu bude, ale aspon som dala na "papier" svoje myslienky 🙂

deinad
11. feb 2011

@zufalka ako som ti slubila, tehu virusiky budu neboj, len co to bude oficialne potvrdene...nechcem sa dopredu prilis tesit, kedze to este stale moze byt vselijake, aj ked ja si v kutiku duse nic take nepripustam 🙂
no a musim hladkat dve bambulky 😉
neboj sa 6 dni je akurat a pekne porastie neboj sa, to maju lekari presne vypocitane

deinad
11. feb 2011

@zufalka a este som ti chcela napisat ohladom tej alchemylky...citala som na nete, ze pri tehu by sa mala uzivat az od 3.mesiaca, mne dokonca doktor zakazal vsetky zenske caje, ze pri stimulacii hormonmi nemam pit ziadne take caje..tak teraz neviem...skus si precitat http://zdravie-z-prirody.webgarden.cz/alchemilk...

yoyo123
11. feb 2011

@deinad neni pravda že ked maš nizke hcg,je pravdepodobnost potratu.Ja som mala na 14.den po KET hcg krásne 2135,a potratila som v 8tt 😠 Ja hovorím tak ,že ked sa má podarit tak sa podarí 😉 A my nezmožeme nič 😝 Len čakat a dufat,že sa to raz podarí 😉

deinad
11. feb 2011

@yoyo123 pravda pravda, ked sa ma, podari sa, tak si aj ja hovorim...no to o tom potrate som citala aj od inych kociek aj na nete som hladala, najdolezitejsie na zaciatok je, aby Hcg stuplo, pretoze ak nestupa/klesa, prip. stupa prilis pomaly, embryjka sa nevyvijaju ako by mali a tym padom potrat hrozi, takze tak som to myslela, je jasne, ze ani vysoke hcg ti uspesne tehu nezaruci...ostava len verit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre