Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

matiasko
5. jan 2011

@balinka tak tak uplna pravda 😵
prajem ti tolko kolko by si chcela 😉

balinka
5. jan 2011

@matiasko nechame sa prekvapit 😉

slavka32
6. jan 2011

😒 sest@jani2 aj ja som uz pocula ze po ket sa casto stava potrat. To zmrazenie a rozmrazenie asi robi svoje 😒
Ja som spinila tri tyzdne a potom dva krvacala a bolo po vsetkom ☹
To je dobre ze mate este sest mrazacikov 🙂 urcite vam to vide 🙂 My mame este dvoch, tak stale dufam ze to vide. Len som si neni ista kedy do toho ist...

slavka32
6. jan 2011

@deinad Dakujem. Aj ja drzim palce 🙂 nech sa drobcekovia drzia 🙂

slavka32
6. jan 2011

@kessinkaa jeeej tak to je super 😀 Kačenka uz je velka kočka 😀
A kedy si po SP mala mrchu? Ja este stale cakam a nic....21.12. mi potvrdili definitivny koniec a ze budem normalne krvacat najneskor do tyzdna. A nic...

kessinkaa
6. jan 2011

@slavka32 no já furt pošpiňovala a pak jsem se rozkrvácela a byl konec.Třetí den krvácení jsem začala brát léky a asi 23 den byl ket,fakt hned takhle brzo 🙂

slavka32
8. jan 2011

@kessinkaa tak to je neskutocne rychlo. mozno je to aj lepsie. uz som tu citala aj take nazory ze po SP je vacsia sanca na uspech. No uvidime 🙂

sssilvy
8. jan 2011

Ahojte............aj my chceme súrodenca pre nášho prvého synčeka, ktorý už mal dva roky. Ten sa narodil po prvom IVF z jedného oplodneného vajíčka čo sme mali. Tak to bolo veľké šťastie. V apríli som absolvovala druhý IVF cyklus a mali sme 4 oplodnené vajíčka. Z toho my dve vložili, ale neujali sa. Tak až teraz idem 12.1. na KET, vlastne prvý krát na transfer zamrazených embryi. Teraz beriem estrofém a od pondelka aj utrogestan. Veľa som si tu čítala, že je vhodné po transfere oddychovať, ale mne sa moc leňošiť nedá keďže to prvé dieťatko máme moc živé.

deinad
9. jan 2011

@slavka32 veru nech sa drzia, verim im, ze sa v pohode rozmrazia a budu sa dalej vyvijat a dufam, ze v mojom brusku 🙂, a ako si sa teda rozhodla, ides do toho? myslim na Teba...

eyael
9. jan 2011

@piskotka207 - jak se vede? Už víš přesnější datum, kdy jdeš do CARU? jÁ Začínám být pěkně nervozní, existuje tolik možností co mi ve čtvrtek řeknou, všechno je otevřené 😕

piskotka207
9. jan 2011

@eyael ahoj, noo situacia je taka, ze od piatku beriem estrofem a vo stvrtok sa chystam k lekarovi. Som zvedava co povie... dufam, ze vsetko bude ok. Posledne dni rozmyslam hlavne nad tym ci mam po transfere ostat doma ale nie. Velka dilema pretoze lekar mi uz v minulosit hovoril, ze to nie je potrebne, ale ja by som bola radsej doma v klude.

eyael
9. jan 2011

@piskotka207 - já zatím neberu nic, všechnose teprve dozvím ve čtvrtek, to jdu na UTZ. Jinak já chci po transferu rozhodně zůstat doma, pro klid mé duše chci být i fyzicky v klidu. I když to s malou asi půjde těžko, uvidím, na který den to nakonec vyjde, třeba bude doma manžel....

sssilvy
10. jan 2011

Ja by som mala ísť prvý-krát na KET, ale ešte predtým mi majú dať vedieť, či sú rozmrazené embryjká v poriadku. Neviete mi povedať, či to prebieha tak isto ako pri transfere čerstvého embrya? A ako dlho po transfere by som mala oddychovať?

kenya83
10. jan 2011

Ahoj @sssilvy transfer embrya pri KET prebieha presne ako transfer embrya pri ET 😉 😉 😉 Ono je to individuálne, lekári hovoria, že sa má po transfere oddychovať 1 deň a potom sa môže fungovať normálne. Ale na druhej strane je dobré mať psychický aj fyzický kľud aspoň pár dní po transfere. No ja budem doma celé 2 týždne až do potvrdenia tehu z krvi. My ideme tiež na KET 🙂

slavka32
10. jan 2011

@deinad Rozhodla som sa ze idem do toho 🙂 kedze predpovede dokyho o tom ze dostanem po SP mrchu sa nepotvrdili a zrejme pride az v termine, teda okolo 18.-20. Takze este mam nejaky cas na relax 🙂
Kedy ides na ket?

slavka32
10. jan 2011

@sssilvy presne ako pise kenya, je to rovnake ako pri ET.
Ja budem tiez cele dva tyzdne doma a po predchadzajucom neuspechu budem este viac oddychovat. Budem chrapkat na gauci a precitam aspon 4 knizky 😀 😀 Minule som stihla len dve 😀

sssilvy
10. jan 2011

@slavka32
@kenya83 Ahojte.........Tak asi na tom niečo bude, že je lepšie oddychovať. Máme už dvojročného chlapca lebo ja som po prvom IVF otehnotnela na prvý-krát a to som celé dva týždne poctivo "odležala". Teraz pri druhom IVF a ET sa to nepodarilo, lebo som celý týždeň s malým sama doma a to dosť živé dieťa, ktoré dá zabrať. No ešte máme nádej na súrodenca, máme dve zmrazené embryjká.

deinad
11. jan 2011

@slavka32 ahojky, tak som rada, ze is v pohode a budem na Teba mysliet 🙂 ja mam kontrolu UZ a pohovor s dokym 18/1 a podla toho sa uvidi, ci je vsetko OK, zatial poctivo papam tabletky, KET mi vychadza 23.-24.1, uvidim, ktory termin na mna vyjde, dufam, ze rok 2011 bude uspesny pre vsetky z nas 😉

deinad
11. jan 2011

@slavka32 pri tomto pokuse ani neviem, ci mam byt doma, ci mam chodit do prace....po ET som bola v praci a nepodarilo sa, po KET som dva tyzdne bola doma v pohode a oddychovala som, aj ked som nelezala cely cas a opat nic..tak teraz neviem co...porad

kenya83
11. jan 2011

@slavka32 takže ideme do KETU spolu? Teším sa do tretice nám to musí vyjsť 😉 Aj mne má doraziť mrcha od 18-20.1. takže sme na tom úplne rovnako 😉 Kiež by to vyšlo 😉
@deinad držím Ti veľmi palce 🙂

sssilvy
11. jan 2011

@kenya83
@slavka32 ......obidve zmrazené embryjká sa v poriadku rozmrazili, tak zajtra ideme na KET.

eyael
11. jan 2011

@sssilvy - držím palečky a pěsti pro štěstí! Tfuj, tfuj, tfuj!

kenya83
11. jan 2011

@sssilvy supeeeeer gratulujem 🙂 koľko ste dali rozmraziť a koľko idete vložiť??? Vieš aj akej kvality Ti budú embryjká vkladať??? 😉

sssilvy
11. jan 2011

@kenya83 ...........mali sme len dve štvorbunkové ale neviem akej kvality budú zajtra a obidve sa zajtra budú vkladať.

kenya83
11. jan 2011

@sssilvy tak držím palčeky nech sú to zajtra krásne morulky alebo krásne blastocysty 😉 😉 😉

sssilvy
11. jan 2011

@kenya83 ......asi to budu len morulky. Zajtra dám vedieť ako "vyrástli". Aj ty máš dve budúce detičky zamrazené a chystáš sa tiež na KET, ak som sa správne dočítala.

ondre
11. jan 2011

no rok 2011 je pre mna KETko. neviem ci bude uspesnejsy nez ET. tabletky mam uz nachystane, len cakam na mrchu. Myslite si ze je uspesne ist na KET? 😒

kenya83
11. jan 2011

@sssilvy aj my máme dva mrazáčiky ( expandované blastocysty). Okolo 18.-20.1. by mala doraziť mrcha a potom začínam prípravy na KET. Ja som otehotnela hneď na prvý krát po ET keď mi vkladali 1 embryjko (exp.blastocystu) , ale žiaľ v10tt nám prestalo biť ♥ museli sme ukončiť tehotenstvo a ísť na kyret 😢 😢 😢 Teraz ak by nám vyšiel KET budem si pichať preventívne fraxiparine tak verím, že by sme to mohli dotiahnúť do úspešného konca 😉 budem sa modliť a prosiť Boha, aby mi to šťastie nezobral 🙂
tak daj zajtra vedieť ako sa majú bojovníčkovia 😉
@ondre samozrejme ak máte mrazáčiky treba ísť na KET. Pri KETE je tiež úspešnosť veľká 🙂

sedmitecka
11. jan 2011

@kenya83 ahoooj, už se nám to krátí že 😉 já už mám pobolívání mrchovité, tak uvidíme, jestli nedorazí ještě dřív než toho 20. 🙂 🙂 🙂 držím nám palečky!!!

zufalka
11. jan 2011

@sssilvy ahoj,tebe rozmrazili mrazáčikov a to ti ich hned nevkladali? Až na druhý den ti ich budú vkladať? Ja sa tiež chystám na KET,ale mne dr. hovoril,že mrazáčiky vkladajú hned v ten den ako sa rozmrazia,tak preto ma to zaujíma.Inak moc ti držím palečky nech ti dobre dopadne. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre