Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kenya83
21. feb 2011

@lucia.kl ani ja som nemala hatching. Mala som zamrazenú hatchujúcu blastocystu a keď ju rozmrazili pri vklade už bola vyhatchovaná ( tiež už sama vyliezla von z obalu ) už len uhniezdiť sa v perinke 😉

lucia.kl
21. feb 2011

@kenya83 tak, tak, a hlavne nech tam aj ostane, a potešíš sa aj dvojčatám???

kenya83
21. feb 2011

@lucia.kl no radšej by som bola keby tam bolo naozaj len 1 mimi 😉 Ale tak keby boli 2 tak sa určite nenahnevám 😉

lenca.b
21. feb 2011

ahojte babulky ako tak citam vam tie embryjka kolko nechali rozmrazene pred vkladom?

zufalka
21. feb 2011

@kenya83 to je perfektnééééé

zufalka
21. feb 2011

@balinka dakujeeem,papamm 😉 ale začínam byt pesimista,som piaty den a nemam žiadne pocity ako pred tým ☹ ani bolesti v prsiach,nič 😒 😒 😒 bojím že nič z toho nebude 😒

kenya83
21. feb 2011

@zufalka ani JA som necítila žiadne zmeny a ani prsia ma neboleli a ani teraz ešte nebolia 😉 Cítim sa fajn 😉

mircalla
21. feb 2011

@zufalka klidek🙂 po piatich dnoch nic ani nemozes🙂 drzime palce aj s filipom

eyael
21. feb 2011

ahoj holky, jsem dneska šíleně unavená, celý den jsme s malou někde lítaly, vláčela jsem jí sice v kočáře - takže ne na rukou - ale i tak jsem totálně grogy. Začínám se bát, že jsem mimískům moc dobré podmínky nenachystala ☹ Břicho a prsa cítím jako vždycky když je týden před mrchou, takže z toho se nic usuzovat nedá ☹ A zítra dopol zas musím k mudře, ve středu odpol ke druhé pro neschopenku, ve čt s malou na cvičení ☹ mám z toho docela depku 🙄 jak moc jste se šetřily nebo nešetřily po KETíku a jak vám to nakonec vyšlo?

balinka
21. feb 2011

@zufalka ziadny pesimista 😉 mysliet pozitivne a urcite to vyjde 🙂 na dobre sa dlho caka 😉 😉 😉 a este vecera TTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky.Dobru chut 😀 😀 😀

lucia.kl
21. feb 2011

@eyael ja som po ET mala dovolenku a bábatka sa neudržali a po KET som bola doma len v ten deň a už som nastúpil do práce, lepšie povedané do dvoch, a detičky sa ujali obe, teda už sú to malé slečny 🙂 ani lekári neodporúčajú príliš sa šetriť ale normálne fungovať...

lucia.kl
21. feb 2011

@zufalka ja som tiež nemal a židne príznaky, ani po dvoch týždňoch, keby mi nepovedali v ccentre že som tehu, tak ani nenviem.... takže pozitívne myslieť...

lenca.b
21. feb 2011

babulkyyyy ako ste to teda mali so zmrzlinkami? kolko dopredu vam ich rozmrazovali?

kenya83
21. feb 2011

@lenca.b mne rozmrazili embryjko v deň KETU 🙂 ráno o 9:00h. som si volala na embryológiu a o 11:15h. bol transfer 😵 😵 😵

lenca.b
21. feb 2011

kenya83 aj ho sledovali ci sa dalej deli alebo take nieco ?

lucia.kl
21. feb 2011

@lenca.b mne deň pred KET

lenca.b
21. feb 2011

lucia.kl a ktore stadium si mala? ja sa zaujimam o to hlavne preto lebo chcem hlavne vediet ci si mozu byt isty a na zaklade coho ci je embryjko zive ...

lucia.kl
21. feb 2011

@lenca.b tak toto fakt neviem, boli to embrija po PK, čiže už mali 5 dní a keď mi volali, tak hovorili, že sa rozmrazili a krásne sa dalej delia, takže o sledovali...

kenya83
21. feb 2011

@lenca.b nám embryjká zamrazovali v poslednom štádiu možného zamrazenia čiže vo fáze expandovanej alebo hatchujúcej blastocysty 😉 Ono keď embryjká rozmrazujú tak ich musia sledovať či sú v poriadku a či sa správne preberajú k životu. Oni to všetko vidia, dokonca vedia posúdiť či je embryo po rozmrazení a naďalej kvalitné a schopné prežit v maternici 😉 Dokážu posúdiť či má embryo kvalitné zárodočné bunky a aj ich od znova známkujú. Ono keby bolo embryo po rozmrazení nekvalitné tak Ti ho určite nevložia 🙂 Vkladajú len 100% embryá, ktoré sú schopné prežiť a naďalej sa vyvíjať v maternici 🙂

bibi24
21. feb 2011

@deinad No ako dnes kontrola? Dufam, ze vsetko ok. Daj vediet.

lakostka
22. feb 2011

ahojky, a az napokolikate se vam ten KET zdaril? A meli jste jej v normalnim cyklu ci v neprirozenem cyklu??

lakostka
22. feb 2011

no dvojacatka na poprve, to musi byt bomba prekvapeni. Ja bych to brala, uz mam pres tricet a kdovi, jak by to bylo s dalsim otehotnenim, takze aspon dve stesti najednou. Závidím! 🙂 Já mám kontrolu po KET 4.brezna, davali mi tam dve a taky se dobre delily, no uvidim, zatim zadne podezrele priznaky nemam.

lucia.kl
22. feb 2011

@lakostka ahoj. mne vyšiel prvý KET a asi v neprirodzenom cykle, brala som utrogestan a ešte jedny tabletky na ktorých meno i teraz ani za nič nespomeniem... estrofem 🙂

lakostka
22. feb 2011

zeby Divinu od prvniho dne menstruace? Pokud to vyjde, musi se to brat az do tretiho mesice tehu. A kdepak jsi byla na ten KET? A kdy to bylo?

lakostka
22. feb 2011

Estrofem je asi neco podobneho jako Divina. Ja mela nizkou delozni sliznici, tak jsem ji brala. Ale stejne pak byla jen 7,5 ale doktor rikal, ze ideal to neni ale pry to staci

lakostka
22. feb 2011

@lucia.kl Lucia tys mela ale stesticko a hned dvakrat! Kezby pro me taky pristi patek meli jen dobre zpravy..

lucia.kl
22. feb 2011

@lakostka hej, estrofem je na zvýšenie sliznice a tušíím sa bala od menštruácie, to už si fakt nepamätám, a oba lieky som brala do 8tt a potom som začala vysádzať. bola som na KET 12.10.2009 v gyn-fiv v BA

lakostka
22. feb 2011

@lucia.kl Tak to moc blahopreji! Musis byt rada,ze to uz mas za sebou. Planujete po dvojcatech jeste dalsi mimi? A jaky si mela porod, normalni ci cisarem? A dvojcata se ti narodili v terminu nebo predcasne? Cetla jsem, ze dvojcata se rodi casto drive.

lucia.kl
22. feb 2011

@lakostka dalšie mimi už neplánujeme, aj keď som si tehotenstvo užívala ale s finančných a ani bytových podmienok si ho už nemôžeme dovoliť. rodila som prirodzene v 39tt, teraz čo babi rodili dvojčatá tak väčšina až po 37tt a to mali plánované cisárske, mne to dr nechal, že po kial až prídeme a kedy sa pôrod sám spustí...

eyael
22. feb 2011

holky, můžete mi poradit? Jsem po KETu a mám pocit, ajko kdybych najednou měla zánět močáku, takový svíravý - škrábavý pocit dole v podbřišku, hodně podobný jako před mrchou. I když jinak ok, na wcátko v pohodě, nijak častěji, mrcha nikde (je ještě brzy). Myslíte, že by to mohlo být od Utrogestanu, který jsem začala po KETu zavádět v neděli? Nebo mě tam hryžou bublinky? 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre