Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

venika86
30. dec 2009

😀 nějak mi to hned nedošlo. Máme tolik mrazáčků, protože nám oplodnili 23 vajíček. Pak vybrali opravdu ta nejlepší.

cisielko
30. dec 2009

Tak teraz nechápem..takže ste mali pK alebo nie? ale ak to dobre chápem tak potom áno

venika86
30. dec 2009

Chápeš to dobře, na minulé stránce jsem to psala 😉

cisielko
30. dec 2009

Niečo som si do zadu aj prečítala ale polovicu som zabudla, prepáč 😝

walle
30. dec 2009

dievčatá....trošku som si vás prečítala...opatrujte sa a nech vám to vyjde...ozaj nech rok 2010 je pre nás obrovským darom a nech sa nám narodia zdravé detičky!!

fialinka - špeciálne teba pozdravujem... 😵 tak január? ja už asi nestihnem... 😔 vyzerá to najskôr na február...uvidíme, ako dopadnú testy...vyšetrenia...6.januára sme v Prahe na reprodukčnej imunologii... 🙂

opatrujte sa!!! 😵

gani
31. dec 2009

ahojte dievčence
len by som sa chcela spytať ktora ste brali estrofem pri KET, a ked vyšiel dokedy ste ho potom brali.

venika86
31. dec 2009

cisielko - v pohodě, však se nic nestalo 🙂
Walle - Tobě taky a samozřejmě i všem holčinám. Taky věřím, že tento rok bude zlomový ...

A moc to dnes nepřežentě 😎 Krásný Nový rok !!!

barbora80
31. dec 2009

Gani ja som ho pri prvom brala do 10tt a teraz pri druhom som bola v 8tt v CARe a uz mi ho kazali pomaly vysadit

cisielko
31. dec 2009

Do nového roku veľa splnených snov Vám prajem. Nech Vaše srdce pre vernú lásku denne bije a štastie na duši Vám radostne žije. Hm, a aké predsavzatie do nového roku si treba dať? .. No predsa aspoň 24 hodín denne sa milo usmievať...

Štastný nový rok vám želá cisielko

gani
31. dec 2009

ok tak dik lebo pri prvom IVF som brala len utrogestan do konca tretieho mesiaca. a teraz pri KET okrem utrogestanu mam uživať aj estrofem

rikuska21
2. jan 2010

Vsatkym diavcatam, zelam stastne bruska v novom roku, verim ze vam ketko pomoze tak ako mnohym nam,

rebeca_1
2. jan 2010

Rikuska, ved ty si nas hnaci motor, velky vzor!
Dakujeme ti za pozitivnu energiu, ktoru si k nam priniesla...

Drzime ti palceky v tom "sladkom nicnerobeni"!
Opatruj sa!

nunca
3. jan 2010

Fialli, tak už v lednu, tak to je super 😉 , tak přeju moc a moc štěstíčka, atˇse zadaří a narodí se druhý krásný mimísek (-sci) 😉 😉 , moc bych Ti to přála, taky sis už prožila toho zlého, tak už budou jen radosti 😉 .

Máme 2 mražáčky a půjdeme až v květnu, poněvadž vždy jsme zkoušeli naše přenosy mimi na podzim a zimě, tak zkusíme štěstí na jaře a třeba tu smůlu smůlovatou konečně zlomíme. A taky to musíme trochu naplánovat kvůli té akupunktuře (na zvýšení děložní sliznice), taky trochu kvůli práci (pracuju na operačním sále). Tak uvidíme.... 😵

astrid55
3. jan 2010

baby, vy ste skusene...po akom case ste dostali MS od ET? Nemyslim tu prvu po ET, ale tu druhu pocas kt. sa moze ist na KET. Mne totiz meska uz 70 den, je to normal? dik za info

insolka
3. jan 2010

Ahoj astrid to je individualne ja som napr.po nevydarenom IVF posledna ms 18.10 a čakam na ms aby som isla na KET a stale nič to je individualne 😉

astrid55
3. jan 2010

no tak to si este dlhsie ako ja, neplanujes ist na vyvolavacku?

insolka
3. jan 2010

...he he mala som ju pichnutu 18.12 a stale nič mam isť teraz k dr. a pichne mi dvojnasobnu davku 😅 inak sa toho KET nedočkam ...Ale to je asi tym že som povedala že v roku 2010 sa to podary tak som si musela riadne počkať aby to nahodou nevyslo este na rok 2009 😀

astrid55
3. jan 2010

no ty brdo...a nie si nahodou v tom?

astrid55
3. jan 2010

kazdopadne, vdaka za odpoved a drzim velmi palce aj sebe aj tebe v tomto roku 🙂

insolka
3. jan 2010

Nie tehu niesom aspon myslim 😅 ved dr kukne a uvidim ale skor to je len moje telo zaštrajkovalo ako obycajne u mna to nieje žiadna novinka 😀 držím palce aj tebe

fiallinka
3. jan 2010

astrid: no já bych to na vyvolávačku viděla...už je to dlouho...a ty těhu nejsi? 🙂
Nunca: a nepřišli u vás na to, proč ta sliznice neroste? Předtím u ivf musela být akorát, ne? Ale s tím květnem to chápu, já si zas říkám, že půjdu ráda teď v zimě, když minule se to podařilo v únoru. Ale na druhou stranu do toho žádné obrovské naděje nevkládám, radši...

lenkacar
4. jan 2010

insol já po 2ket taky dlouho čekala na mrchu a i přes vyvolávačku 2týdny..tak třeba jsi počla přirozeně a neni to ještě vidět 😕

nunca
4. jan 2010

Fialli, já raději taky ne, už jsme se tolikrát zklamali, ale člověk se asi musí taky upnout k nějaké naději, protože jinak bych už asi skončila v "blázinci" 😝 .
Nějak se nikdy nezjistilo, proč sliznice ani po vysokých dávkách estrogenů sliznice neroste a při transferech jsem mívala právě tak 5 mm (což je hodně málo, přitom embroušci byli krásní). Ale mám přepážku v děloze, která ji rozděluje na dvě poloviny téměř až k hrdlu, jenže ta tam přece byla při prvním těhu a problémy nebyly vůbec žádné, moje taková teorie (a vlastně ji vyřkl i lékař ve Zlíně), že mě zřejmě hodně vyškrábli po císaři, protože další jiný důvod nevidím 😒 (přitom v krvi je hladina estrogenů dost vysoká vždy, takže problém bude v nereakci děložní sliznice). Tak uvidíme, chtěla bych to v přirozeném cyklu, bez stimulace estrogeny, pouze tu akupunkturu, protože v přirozeném cyklu mívám lepší sliznici než při stimulaci estrogeny.

Nevíte náhodou někdo, jestli se dá nebo doporučuje prodloužená kultivace při KETu, nikdy jsem se potom nepátrala a nebylo nám to nikdy nabídnuto, tak nevím ....

weronika131
4. jan 2010

nunca
Bola si uz na IVF? a kolko krat? ak to mozem vediet

nunca
4. jan 2010

Wery,
IVF dvakrát + jedenkrát stopnuto a jedenkrát KET. Snažíme se už 7 let 😠 a 6 let jsme v péči caru. To už je hodně dlouho, takže spíše by to byl takový velký zázrak, pokud by se zadařilo 😔 .

weronika131
4. jan 2010

nunca
waw......obdivujem to, ale vies co sa hovori, neexistuje neplodna zena,len malo trpezliva

weronika131
4. jan 2010

nunca
a mozem vediet, preco sa vam nedari??

mirenkam
4. jan 2010

cisielko dnes jsem se objednala na čtvrtek do CARu na ultrazvuk na kterém Dr rozhodne jestli kET tento měsíc nebo až další.... Ptala jsem se schválně na ty léky, jestli je to v pořádku, že teď nemám nic brát a prý jo... tak si myslím, že teď to zkusí bez stimulace, jestli sliznice naroste a kdyby asi nenarostla, tak bych brala příští cyklus léky a KET by byl pak.....asi 😕

nunca
4. jan 2010

Wery, u nás (lépe řečeno u mne) je více problémů, až se mi zdá, že na jednoho člověka až moc ☹ . Mám neprůchodné vejcovody, špatná reakce vaječníků na stimulaci (takže málo vajíček), přepážka v děloze a pernamentně nízká děložní sliznice, to vše korunováno tím, že první dítko se narodilo se srdeční vadou (byla operována ve dvou letech a druhá ještě čeká v budoucnu) a s jednou ledvinou multicystickou, no a druhé mimi se stále nedaří ☹ (přitom dcera počata přirozeně v prvním měsíci nechráněného milování).
Navíc prý při druhém KETu budu muset píchat injekce do břicha na ředění krve- Fraxiparin.

weronika131
4. jan 2010

nunca.......tak to mas pravdu, na jedneho je to privela, ale stale si opakujeme, ze to na koniec stoji za to
Ani neviem ako ta povzbudit, nedokazem ani seba a tie reci ako ved ono sa to raz podari nepomahaju.....nikto nechce cakat roky, je to unavne, vycerpavajuce......neustale pocitanie dni a dobanie liekov.......je to len pre silne osobnosti a manzelstva, preto je tak vela zien, ktore to po case vzdaju, no samozrejme mam pocit,ze ty, ci ja sa na to nevykasleme........
no ozaj ma mrzi tvoj pripad, tak vidis a ja som sa trapila po jednom nezdarenom pokuse a rozmyslala, co je so mnou take zle, ze to nevyslo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre