Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

tigi
25. okt 2012

@hadassah podla mna to bude az ta ms zacinajuca 29.11. kedze 5.10. si mala ms este zo stimulacie a tvoje telo musi absolvovat ms bez liekov (co bude 1.11.) tak pripravu na KET mozes zacat az s tou poslednou uvedenou. mne to povedal doktor rovnako.

hadassah
25. okt 2012

@tigi uff, tak to sa asi presunie až na január, neviem, december asi nestíham. Vo Ferticente majú naplánované dovolenky asi až do Troch kráľov 😖

tigi
25. okt 2012

@hadassah mne povedali, ze ak dostanem tu tretiu ms do 10. decembra, tak v pohode mozem ist na KETko. mne to tiez vychadza, ze tu tretiu dostanem koncom novembra. teraz som este len zacala s tou druhou, bez liekov. trvalo jej to 40 dni kym prisla, dufam ze ta nasledujuca uz bude normalne v termine.kludne ale mozes podla mna aj dokinovi zavolat a uistit sa, ako to vychadza.

dadenka111
25. okt 2012

@hadassah Ahoj ja si tiez myslim, ze od 1.11. by si mohla zacat. Ja som mala nevydareny ET, mesiac pauza, cakacka na mrchu a od 1dna MS Estrofem na KET. Po potratiku v 5tt z 1.KET (rozkrvacala som sa 21.9.) cakam na dalsiu mrchu (asi zajtra 😅 ) a mozem zacat znova s Estrofemom a ist na 2.KET. Som v GF.

dadenka111
25. okt 2012

@hadassah som zle klikla na odpovedat... 😕 doslo ti upozornenie vyssie?

hadassah
25. okt 2012

@tigi no to by bolo super, ja by som to chcela absolvovať ešte do konca roka a ako som počítala, tak práve by mi vychádzalo to, že doma by som mala oddychovať cez sviatky, čo si aj tak všetci v robote berieme dovolenky tie 2 týždne cez vianoce, tak by to ani nikomu neklalo oči 😝
Takže tiež chodíš do Ferticentu?

hadassah
25. okt 2012

@dadenka111 áno došlo. ďakujem

tigi
25. okt 2012

@hadassah ano, chodim do Ferticentu. na buduci tyzden by som si chcela ist pre lieky a budem cakat na tretiu ms. podla mna ak ti pride ms okolo toho 29.11., tak to este pekne stihas tento rok a presne, aj u nas v robote su dovolenky okolo sviatkov. tiez si chcem zobrat volno. aspon na tyzden po transfere.

makovicka53
25. okt 2012

@lenocka004 dakujem zlata si 🙂

lenocka004
27. okt 2012

@makovicka53 Ahoj, tak teda som vcera bola na kontrole sliznice. No a dopadlo to fajn je 10mm to je vraj v poho, Tak mi znizili davku Estrimaxu z 2 na 1 denne 🙂 Termin na KET mi dali na stredu. A ty sa mas ako?

liviah
27. okt 2012

Ahohte dievcata, chystam sa na KET- Helios Martin, ako Vám to prebiehala? Ked som tam volala, kazali mi prist na sono 14 den cyklu a podla toho sa uvidí. Mame 8 mraziacikov 🙂

lenocka004
27. okt 2012

@liviah Ahoj, na 14 den ti skontroluju vysku sliznice a aj podla toho stanovia termin vkladu. Zvycajne po dalsich 5 dnoch od kontroly teda 19 den byva vklad. Embryjka rozmrazuju v den vkladu mne povedali ze asi 3 hodiny pred vkladom sa zacnu rozmrazovat a ak vsetko v poho tak robia vklad. Vraj by mali byt rozmrazene aspon na 70%. No tak ti drzim palce, mna caka prvy KET v stredu 🙂 My mame 7 mriaziacikov. Kolko si ich ides dat vlozit?

makovicka53
27. okt 2012

@lenocka004 jeeej to je super tak silno drzim palce 🙂...drzkaj sa

luciapetova
27. okt 2012

ahojte ja mam mat somo na ket 1.11.,po prvom neuspesnom ivf...ale v pondelok mi skoncil menzes...a dnes zase slaba krv,je to normalne?...ja uz sa tak vsetkeho bojim... ☹

liviah
27. okt 2012

@lenocka004 Ahoj, tak moc drzím palceky 🙂 My si chceme dat vlozit len jedno a Ty? A brala si nejake tabletky pred ?
Chodís do heliosu?

liviah
27. okt 2012

@lenocka004 A možem sa este opýta, si náhodou nevies ci tam este stale pracuje aj Dr. Gatová- rada by som isla ku nej, nakolko sme s nou boli maximálne spokojný. Robila mi pred dvoma rokmi ET 🙂 uspesne a máme krásneho synceka. Ale pocula som, že uz tam nepracuje :(

lenocka004
27. okt 2012

@liviah ahoj, dakujem 🙂 no budem to potrebovat. Ano od prveho dna MS som brala Estrimax a ten este stale budem brat az do transferu. Ja chodim do Iscaru Martin, a na poslednej navsteve tam bola na zaskok za Dr. Gala doktorka Gatova. Je naozaj zlata, no neviem ci je este stale v Heliose. Teraz chodi pomahat Iscaru 🙂 Liviah tak to je super ze ten prvy ET vam vysiel. Kiez by som to raz mohla povedat aj ja o KETe. My sme si dali rozmrazovat 2 embryjka. Ked to preziju obe tak si dam zaviest 2. Tiez ti velmi drzim palce. 🙂

liviah
27. okt 2012

@lenocka004 Musis mysliet pozitivne 🙂 urcite to dopadne fantasticky 🙂 Ja som tomu verila od prveho dna, ako sme zacali chodit do Heliosu a podarilo sa nám to na prvý krát a velmi rychlo 🙂 Vtedy mi odporucali vlozit len jedno, nakolko som mala uspesne oplodnenych 19 vajicok 🙂 a 9 z toho bolo jednotiet, takže dvojky sme ani zmrazovat nedavali 🙂 musis tomu verit 🙂

kuspitka
29. okt 2012

@liviah Gatova uz v Heliose nie je.má svoju prax a chodí zastupovať do Isceru

lenocka004
29. okt 2012

@liviah Ahoj, diky za povzbudive slova 🙂 Mas pravdu, aj ja mam rovnaku filozofiu s pozitivnym myslenim 🙂 Tak to musi vyjst 🙂 Liviah ty si jedla pred ET aj nejake vitaminy, alebo stravove doplnky? Ja rozmyslam nad Nutridrinkom, ale neviem sa rozhodnut.

liviah
29. okt 2012

@lenocka004 papalo som lek kyselinu listovú a pani dr. Gatova mi odporucila Nutridrinky- tak tie som pila 😉 Kedy ides na zákrok ? Ja idem na sono 9.11. a potom sa uvidi 🙂 uz sa tesím

lenocka004
29. okt 2012

@liviah Ahoj, tak dnes som si prvykrat kupila Nutridrink vanilkovy. Celkom je to jedle. Kolko tych drinkov si pila denne? Ja rozmyslam nad 2/den. Snad to bude stacit, ked to ma byt len doplnok stravy. Ja mam mat KET-ko v tuto stredu ak sa embryjka dobre rozmrazia. Takze sa uz neviem dockat 🙂

liviah
29. okt 2012

@lenocka004 Jeeej moc Ti budem drzat palce 🙂 potom daj vediet, budem cakat. 🙂 Na zaciatku sa to aj mne pozdavalo, ale potom mi to uz nechutilo, ja som pila jeden dennne, ale niekedy som ani ten nedopila, ale ja som to pila az po zákroku, aspon tak mi to odporucila, Pred zákrokom som pila vela ananasoveho dzusu, že je to dobre na sliznicu maternice a na uhniezdenie 🙂 🙂

lenocka004
30. okt 2012

@liviah Dakujem, zajtra sa isto ozvem. Dnes idem dokupit do zasoby Nutridrinky na tych 14 dni po zakroku🙂 Uz len aby to zajtra vyslo 🙂, ale verím tomu je vyjde.

lenocka004
31. okt 2012

@liviah Ahoj, tak uz som po KET-ku. Obom mraziacikom sa podarilo rozmrazenie prezit jednemu na 80% a druhemu na 90%, aj sliznica bola vraj krasna. Tak na uvod by to bolo fan. Doktor mi odporucil teraz jest dost bielkovin. Vraj to odporucovali na tej konferencii na ktorej teraz bol. No a Nutridrinky mi uz vypadavaju z ladnicky 🙂 tak som sa nimi zasobila. Takze teraz uz budem cakat len na uspesny vysledok, lebo inak to ani nevidim 🙂

andrejta
31. okt 2012

@lenocka004
@liviah
ahojte baby, čítam, že užívate nutridrinky. mňa tiež čaká ket niekedy koncom novembra, tak sa chcem opýtať, kvôli čomu ich užívate a aký druh? vďaka

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liviah
31. okt 2012

@lenocka004 Ahoj Leni, jeeeeej super, teším sa s Tebou. Od rána som na Teba myslela 🙂 uz aj manželovi som o tebe hovorila. Moc drzkam palceky- výsledokm bude urcite uspesný- verim tomu a uz sa neviem dockat, kedy pojdeme aj my 🙂

lenocka004
31. okt 2012

@liviah Dakujem si zlata🙂 No ved aj tebe sa to uz krati, a 9.11. je uz coskoro. Tiez ti drzim palce 🙂

lenocka004
31. okt 2012

@andrejta Ja to uzivam len preventivne, a len ako doplnok stravy.Totiz nutridrinky obsahuju velke mnozstvo zloziek ktore mozu dopomoct k uspesnemu vysledku. Ja som si precitala nejake fora na internete a tam ich odporucali pit po ET alebo KET. A obsahuju aj vela bielkovin co je treba prijimat po tychto zakrokoch. Ja chcem maximalizovat pravdepodobnost uspechu, a tak skusam. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre