Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

78marcela
1. okt 2010

@kefalinek Díky moc.

astrid55
1. okt 2010

kefalinek, ja sa citim uplne rovnako ako stale..vobec ziadne pocity ani v podbrusku ani nikde...presne ako predtym..ale budem v kutiku duse dufat 🙂

astrid55
1. okt 2010

@78marcela velmi ti drzim palce !

tina1
1. okt 2010

astrid55, ja tiež chodím do splnu v KE. Ja tiež ešte nič necítim, ale dúfam, že už čoskoro budem. Je to ešte len 2. deň, tak si musím ešte pár dní počkať. Kefalínek, ty sa ako cítiš?

tina1
2. okt 2010

dievčatá čakateľky, kde ste všetky?

luucia
3. okt 2010

Ahoj holčiny,
můžu se přidat? mám po 1.IVF a z důvodu rozjíždějícího se OHSS se nedělal ET...teď chodím na UZ, jestli už se tělo umoudřilo a budu moct jít na KET..zatím to vypadá, že ne 😒 sliznice je sice jakž takž, ale nemám folík na ovulku...to jsem nevěděla, že na KEt musí být 😕 😕 já myslela, že jde hlavně o tu sliznici 😉 slyšely jste o tom některá???

elana
3. okt 2010

jo, u nás taky buď ovulka nebo umělý hormony, ale mezi tím nic. Jde o to, že když zraje ve folikulu vajíčko, tak prostě tělo počítá s tím, že teoreticky může ten měsíc otěhotnět a proto se ta sliznice na to celé chystá. Když vajíčko nezraje, tak nikdo nezaručí, že se opravdu produkovaly ty hormony co se produkovat měly, v množství, jaké je nutné atd., není podstatná jen čistě výška sliznice, ale hlavně receptivita toho endometria a tomu se dá věřit jen v ovulačním cyklu nebo HRT cyklu.

luucia
3. okt 2010

@elana aha, moc děkuju za odpověd 😉 zítra budu 15.dc, to jsem zvědavá, jestli tam ovulka bude nebo ne...v pátek folík nebyl 😒

elana
3. okt 2010

@luucia tak držím palce, ať je...ale jestli tam v pátek, tj. 12.DC nebyl dominantní folikul, tak nevím nevím 😝

luucia
3. okt 2010

@elana taky si myslím, že to bude spíš až další měsíc 😉 dr si nebyla jistá, pže jsem měla vaječník ještě zvětšený z OPU 😉

kefalinek
4. okt 2010

@astrid55 ahojcek tak ako mne opuchli clenky a manzelik mi tvrdi,ze mam akesi prsia naliate ,ale neviem no

luucia
4. okt 2010

@elana tak si představ, že tam folík je a ovulka bude...ale slizince nif mof..takže KET bude stejně další měsíc...ale to uteče 😵 😵

elana
4. okt 2010

@luucia no neříkej 😅 to byl rychlofolík. Tak ať se příští cyklus kouká snažit a vyraší včas a hezky s sebou táhne tu sliznici 😉

astrid55
4. okt 2010

@kefalinek ..opuchnute clenky a naliate prsia su velmi dobre znamenia...drzim silno palce..ja necitim nic, zajtra uz testnem, to bude 7 den 🙂

astrid55
4. okt 2010

baby, este sa chcem opytat, ktory den po KET sa embryjka zahniezduju..dik

elana
4. okt 2010

@astrid55 záleží na tom, jak stará embryjka vkládají. Hatchující či expandované blastocysty do 24h (spíš i dřív, třeba další ráno), ostatní o něco později...

tina1
4. okt 2010

@astrid55 tak naše už sú uhniezdené. Inak mňa strašne bolia prsia, tak zboku a pod prsami. Brucho som cítila dovčera. A dnes ništ.

katarinka13
4. okt 2010

@astrid55
nechcem ti kecat ...je to tvoja vec...ale radsej by si mala este trocha pockat...ked ti test neukaze hned dobry vysledok ,budes sklamana a vzdas to predcasne...

lilinka81
5. okt 2010

@78marcela ahooj macka ,co nove moja 😉

astrid55
5. okt 2010

@katarinka13 mas pravdu, tak este netestujem, je to fakt asi zbytocne..pokusim sa vydrzat.. 😀

astrid55
5. okt 2010

@tina1 naozaj? to tak citis? to je super...ja som sa snazila objavit na sebe hocijake priznaky, ale zial nic..vsade pisu, ze zena vie, kedy je tehulka a kedy nie...ze to nejako citi..este budem dufat

astrid55
5. okt 2010

@elana dakujem elana za info..ja chodim do centra, kde je doktor neskutocny introvert a clovek sa ho boji hocico opytat, takze okrem toho ze mi vkladal dve, neviem, ci to boli blastocyty alebo emrya..po tomto KETku uz menim centrum..takze 24 hodin, hm..to som naozaj nevedela..este raz dik

dashi
5. okt 2010

Ahoj holky, nezlobte se že vám se lezu, ale jsem po 1. ivf, které skončilo MS ☹ Za jak dlouho se může na KET a co tomu předchází? Díky za info

78marcela
5. okt 2010

@lilinka81 Ahoj.
Jsem zpět z Brna. Dnes HCG pouze 63, takže klesá, což je v tomto připadě dobře. V děloze byl jen náznak dutinky. Vysadila jsem všechny léky, má přijít velmi silná menses, která by to měla vyplavit. Jeden cyklus volno a kolem 17. listopadu by vycházel další pokus.

lilinka81
5. okt 2010

@78marcela ☹ ,..tak ale aspon uz vies na com si...a ideme do toho zasa spolu,aj ja pojdem v novembri 🙂

78marcela
5. okt 2010

@lilinka81 Tak snad už to pro nás bude pozitivnější.

lilinka81
5. okt 2010

@78marcela no co nam ostava,len verit ze budeme mat stastie,ale ja veriiim,lebo po tom veeelmi tuzime 🙂

katarinka13
5. okt 2010

@78marcela
@lilinka81
baby ...ja vas normalne obdivujem,tolko pozitivneho myslenia...a drzim vam silno palce aby sa to v novemri uz konecne podarilo 🙂

lilinka81
5. okt 2010

@katarinka13 dakujeemee aj tebe krasnych 9 mesiacov,nech sa babulky drzia 😵

7bambulik9
5. okt 2010

@lilinka81 hlásim sa do tretice 🙂) aj aj idem ale posledný KET v Gynfive

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre