Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nelynka
22. máj 2012

@tatinka mne to nevadi ale ked vidim daku mladu zabu
co ani nevie poriadne co sex je, s bruchom,tak mam dost

tatinka
22. máj 2012

@nelynka je to nespravodlive, my co by sme deti chcelia vedeli by sme sa aj postarat tak je to takto tazko s nami a take co deti ani nechcu take ich maju hned

nelynka
22. máj 2012

@tatinka tak vidis..mna len zaraza kolko nas je takych
co im to dlhe roky nejde,maju kadejake diagnozy..keby
som toto vedela,ze sa takto budem trapit,kaslala by som aj
tie 4mesiace na antikoncepciu,co som bola s manzelom
a sli by sme do toho naplno od zaciatku.. A neverim,ze
by sme ho pri prvej noci nesplodili :D

tlucka
22. máj 2012

ahojte kočky, mám otázku pre tie z vás, ktoré ktoré absolvovali KET. Koľko bunkové embryá vám vkladali? Ja som mala po predĺženej kultivácii len 1 asi 50 bunkové embryo, ale nedosiahlo štádium blastocysty. Embryologička povedala, že je to ešte v norme, ale ja sa trošku obávam, pretože všade uvádzajú, že by malo byť po PK už v štádiu blastocysty. Ako ste na tom boli vy?

7bambulik9
22. máj 2012

@tlucka ahoj ja som mala v pondelok vklad a úplne to iste. 5 den morula ale nie zrovna tabulkovy príklad. Ja uz som to oplakala, že s toho aj tak nič nebudem a hľadám info na brno kedže som mala 3 ivf

karkana
22. máj 2012

@tlucka ja som mala po PK stobunkové,ked mi vkladali 😉

nelly3
22. máj 2012

@tlucka
ja som mala blastocysty pri 1.IVF dve vlozene, 100-bunkace a potom z KET-u som mala 8, 6, 4 bunkove (spolu 3x KET) a nic z toho ani z toho ☹ bojujeme dalej a ideme skusit Brno 😉

7bambulik9
22. máj 2012

@nelly3 ahoj aj idem do Brna. Bola mi odporucena Unica Brno.

nelly3
22. máj 2012

@7bambulik9
ja idem do reprofit Brno 😉

7bambulik9
22. máj 2012

@nelly3 je to dobre centrum? Ja ešte len čítam čo a kam.

nelly3
22. máj 2012

@7bambulik9
neviem, idem zaciatkom juna na konzultaciu 😵

bella1303
4. júl 2012

Ahojte viete mi poradit kedy po ket robia prva sono? Dnes dom bola u lekara(13 den po ket) ale uz nie v centre ale u nas vo svajci a videl len malinku bodku, nemohol mi 100% potvrdit, ze som tehu, ze az z krvi. Je to ok? Dakujem

silvinnka
19. aug 2012

@bella1303 ahoj,v 12 tt musi byt uz srdcova akcia a viditelny plod,tym ,ze okolo 13 tt sa robi prvy screening na vylucenie vyvojovych vad 😒 kolko bunkove embryjko Ti vkladali?

bella1303
19. aug 2012

@silvinnka ahoj ja som sa to pytala este na zac. Jula;) vsetko je v poriadku srdiecko bije a babo rastie;) sem tam mi je zle a dnes aj podbrusko troska citim, ale nic hrozne. Dakujem

silvinnka
20. aug 2012

@bella1303 gratulujem,som si nevsimla prispevok (datum,prepac ) 😖 ,pekne si uzivaj vsetko co patri k tehu,aj nevolnosti,ked porodis budes na tieto veci casom s radostou spominat 😉

bella1303
20. aug 2012

@silvinnka dakujem aj tak to nevadi;)

dafy
22. aug 2012

ahojte 🙂 može mi prosím niektorá napísat ze na ktorý den sa vkladá embryo pri KET??dnes som sa rozhodla ze by som to vyskušala este posledný krát (mám 2 bublinky zmrazené) ..ale som sa nemohla dovolať do ordinácie.

little_miracle
24. aug 2012

@dafy záleží od sliznice a od toho, či ideš na KET v naturálnom alebo stimulovanom cykle a aj od toho koľko boli embryjká pred zamrazením kultivované. Napr. stimulovaný cyklus = od 1.DC sa berie estradiol na rast sliznice, okolo 14-15DC kontrola sliznice, kde sa upresní termín vkladu. Embryjká po PK sa vkladajú okolo 19-22DC.
Každopádne kontaktuj svoje centrum ešte pred začiatkom cyklu, aby si ho nepremeškala...

tatinka
28. aug 2012

@dafy ahoj uz si bola na to ketko? mne robili na 19 alebo 20ty den, uz si presne nepamatam...

dafy
28. aug 2012

@tatinka nedovolala som sa tam ..asi maju dovolenku takze tento mesiac som nestihla 😒

tatinka
28. aug 2012

@dafy a do akeho centra, K by si potrebovala do mt iscare dam ti cislo na koordinatorku ona to vezme aj teraz

dafy
29. aug 2012

@tatinka dakujem 🙂 ale ja som z Košíc a chodím do Splnu k Hredzákovi 🙂 teda uz je tomu 4 roky čo som tam nebola 🤐

skrouceninka
30. aug 2012

ahojte holky chtela jsem se zeptat jestli mate nektera zkusenosti s ferticentem v bratislave ceka nas ted KT a jsem z toho na nervi strasne se bojim muzete nekdo poradit jak to probihalo dekuji

tatinka
30. aug 2012

@dafy juj tak to ti neporadim, tam to nepoznam 🙂

tatinka
30. aug 2012

@skrouceninka chodim sic e do ineho centra nez ty pises,,,ale hadam je postup rovnaky, od druheho dna menzesu zacnes brat estrimax, na 14ty mas sono a povedia ti ktory den prides na ket, rano v den ketu si zavolas ci sa rozmrazilo embryko a ked ano tak povedia o kolkej prides ,,,,v centre pojdes si lahnut potom na kozu a urobia vklad, vobec to neboli , za minutku je to hotove, polezis si este tak 20 minut na koze a ides domov,,,,nemusis sa bat,,

skrouceninka
30. aug 2012

@tatinka dekuji ti moc za rady a ty si uz byla na tom transfere ja ted beru estrofem a jsem 8.9 objednana na endometrii uz jsem minuli mesic byla merili mi po 10 dnech 9 milimetru ale kvuli menzesu jsme to museli o mesic odlozit a tak me to ceka ted

tatinka
30. aug 2012

@skrouceninka hej uz bola davnejsie, nerozumiem preco ti to pre menzes museli odlozit? u nas je to tak ze od druheho dna mezesu beries estrimax 7 dni jednu tabletu, dalsich 7 dni dve tablety, 14ty den je sono a tam ked sa im zda ze je nizka sliznica tak zvysia davku estrimaxu a vklad sa robi na priblizne 19ty alebo 20ty den..a potom som mala na vkladanie utrogestan ,,,

skrouceninka
30. aug 2012

ja jsem mela jit minuli mesic prvni den menzesu jsem zacala brat estrofem a po 10 dnech jit na endometrii vse bylo vporadku mela jsem vysku 9 milimetru ale pak jsem zacala krvacet opet ja mam problemy s menzesem bez injekce ho vubec nedostanu no a tak jsem se musela nechat vycistit a ted na to jdeme znova jeste jsem se te chtela zeptat po tom transferu jsi hodne lezela nebo normalne fungovala nekdo tu pise ze je lepsi tyden odpocivat jini zase ze hned fungovat co myslis ty
@tatinka

tatinka
30. aug 2012

@skrouceninka vies co ja som bola na pn takze som lezala, ale podla mna polez si prvy den a potom uz mozes normlane fungovat ale trebars nedvyhat tazke veci, nelezat v horucej vode vo vani,,,,ja som radsej na pn lebo v robote by ma to stresovalo ale neviem ti povedat co je lepsie pretoze poznam baby co hned na dalsi den sli do prace a su tehotne, ja som lezala a nepomohlo mi to,,,je to podla mna tak kto ma dane z hora aby sa embryko ujalo tak sa ujme, ked to raz cloveku nie je dopriate tak sa moze aj po....a nepomoze to,,,,podla mna je lepsie dat relax ale nemusis tyzden lezat,,,proste taka oddichovka,,,ziadna velka fyzicka namaha

skrouceninka
30. aug 2012

@tatinka tak to je mi lito ze ti to nevyslo ja jsem na tom byla mizerne minuly rok´ja mam pco vajecniky takze mi hned doktor na rovinu rikal ze budeme mit hodne vajicek no mela jsem 60 vajicek z toho 23 vporadku byli jsme stastni jak blechy a 5 den nam volal embryolog ze je mu to lito ale ze vsechna embrya do rana umrela a to se ten den mela uz mrazit a to byl jeste k tomu valentyn takze nejhorsi jaky mohl byt do dneska se nezjistila pricina letos kdyz jsme to vse opakovali se to uz delalo na muj podpis nebo se zvysili jednou tolik davky injekci a uz to ohrozovalo i muj zivot mela jsem pres 100 vajicek z toho jen 9 oplodnenych ale ty se nam uz zamrazila je to tezke protoze clovek nemuze vedet co ho ceka nekdo ma jen 2 a hned otehotni my se snazime uz skoro 5 let a stale nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre