Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

sara1
6. nov 2009

Ahojte, ak by som sa mohla pripojiť k Vám, neviem, kam by som sa mala zaradiť a zároveň sa popýtať na pár nejasností. Chcela by som vedieť, či sa niektorá z Vás nestretla s asistovaným hatchingom aj pri KET. Neviem, či sa to pri rozmrazených embryách vôbec dá. Po dvoch neúspešných IVF - ICSI ☹ idem na môj prvý KET a chcela by som mať čo najviac informácií. Máme tri mrazáčiky. Ďakujem Vám za odpoveď. 😉

sophiejane
6. nov 2009

ahoj sara, hatching ti udělají i na rozmražených, já ho ted mela, ale bohuzel jsem stejne neuspela

lucia.kl
6. nov 2009

mne hatchin nerobili ani raz a otehotnela som, ak maš 5 dňove embrijka tak su ešte deň vonku pred Ket a tam už embryologičky vidí či vydňových chádza von s obalu alebo nie, či mu treba pomôcť a pri 2 neviem či sa robí

erine
7. nov 2009

Atlas, včera jsem byla na KET. Objenala jsem se na 14.den od začátku MS. Udělali mi utz na výšku sliznice. byla 5mm a jeden menší folík. jsem bez prášků. pak mě objednali za 4 dny a tam byla sliznice 8,5 a folík připraven. dostala jsem na večer ovitril (či jak se jmenuje ta injekce na dozrání a uvolnění folíka) no a objednali mě na KET. To vyšlo na 21DC.
Pokud mohu srovnat ET a KET, tak po KET se cítím naprosto ok. Jako kdyby se nic nestalo a já na tom vůbec nebyla. Tělo je čistý od hormonů po OPU.
Máte ostatní taky takový pocit?

walle
7. nov 2009

ahojte dievčatá...tu som prvý krát ...

pripravujem sa na KET, od prvého dňa menzesu beriem ESTRIMAX 2x1 denne,v stredu idem na kontrolu, tak uvidíme...mám 13 mrazáčikov...viete mi povedať, aký je bežný postup, alebo aké máte skúsenosti...koľko rozmrazujú? jedno? alebo viac? ☹

erine
7. nov 2009

mě jich rozmrazili 3, jedno se přestalo vyvíjet, dvě jsem dostala včera ... 😵

walle
7. nov 2009

ahoj erine..
vážne? to je super...dúfam, že to vyjde... 🙂
mne povedali v nemocnici po OHSS aj v centre, že vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu budú môcť vložiť iba jedno...najprv som si myslela, že mám 13 možností, že je to super...ale ak sa rozmrazujú aj tri naraz... ☹ vnútorne som presvedčená, že ďalšiu stimuláciu už nezvládnem...ani psychicky ani fyzicky... ☹

erine
7. nov 2009

broučku, neházej flintu do žita! rozmrazili mi 3 protože je zamražují po dvou, po třech. Po kolika ti je zamrazili? máš jich 13 .. tak po dvou a pak jednou po 3?

walle
7. nov 2009

vôbec neviem, mám takého lekára, že nič nepovie...a ani mi nenapadlo sa opýtať...nevedela som to tak funguje...myslela som si, že sa mrazí po jednom... 😒

ďakujem moc, vieš, keď tu chvíľu nikto nebol, čítala som si historiu komunikácie a normálne som dostala depky...samé zlé správy...sú tu snažilky, ktoré neúspešne prekonali aj 3x KET atď. ☹ neznie to povzbudzujúco....

ale ty radšej na to nemysli, o taký týždeň sa dúfam k tebe pridám 😵

walle
7. nov 2009

ale zaujímalo by ma akú prípravu liekov si mala ty na KET...a ...je to prvý krát? pre mňa áno. po odbere som sa dostala do nemocnici kvôli OHSS a ET sa muselo odložiť...to bolo v septembri...

walle
7. nov 2009

no, prečítam si to zajtra...manžel už na mňa kričí zo spálne aby som išla haji haji...tak pa a dobrú nocku😔

erine
7. nov 2009

hele, víš kde načerpáš hodně pozitivní energie... podívej se do fotogalerie... tam jsou úspěchy. 😉

walle
7. nov 2009

😵 to áno...

erine
7. nov 2009

první KET. doufáme že posllední. 🙂 dobrou

horalka021
8. nov 2009

Ahoj!
My jsme měli KET před dvěma roky, protože jsem měla při punkci vysoké OHSS, takže ani nemohlo dojít k ET. ☹ Na KET jsme byli pozváni po jednom cyklu, zaváděli mi dvě pětidenní embryjka kvality AA, AB, ujalo se jedno a nyní máme moc krásné, hodné a zdravé dítě. Sněhurek a nanuků jsme měli ještě 10. Na podzim jsem šla na durhý KET s tím, že se to opět povede hned napoprvé, rozmrazili všechny, protože je pak větší šance, že se jich "dovyvíjí" více, nakonec zůstala tři, třetí horší kvality a první dvě "jen" BB a ty mi zavedli, dále už to svištělo rychle-pozitivní těhutesty hned, zvyšující se HCG a pakj bum 🤐 - 20. den krvácení, které neustálo téměř 14 dní, na UZ nebylo takřka od začátku pranic vidět, určitý maličkatý náznak váčku byl, ale jinak mlha a ta zůstala až do konce. 😢 😢 😢 Jelikož tělo to zřejmě samo nechtělo a nemohlo zvládnout - následně revize a po té ani kapička. Podotýkám, že na revizi mi s co nejlepší úmyslem poslala až můj mudra a ne v CARu. 😠
Už jsem sem psala, ale nikdo mi neodpověděl, tak vše "svádím" na mnohem horší kvalitu embryjek, ale to je jen takový malý důvodek... 😔

rikuska21
8. nov 2009

Walle, citala som si ta a mame rovnaky problem, v septembri kvoli OHSS odlozene et a teraz mam ist na KET 1 krat.
Tiez som v orzpakoch a v neistote, ale u nas v centre v poslednom case bolo vela uspesnych Ket, tak nestracam hlavu, ja ma na rozdiel od teba iba 3 snehuliacikov,

Horalka, to je fajn, ze to aspon raz vyslo
Erine drzim aj tebe palec

walle
8. nov 2009

rikuska...už sa pripravuješ? ja beriem ESTRIMAX, v stredu idem na kontrolu...ak nie je tajomstvo...kam chodíš? ja Košice GYNCARE.

horalka, to je mi ľúto...veľa snažiliek tu máme skúsenosti že tá informovanosť a úloha aj obvodného gynekológa zčasti v centrách chýba...niekedy mi to pripadá, že ich zaujíma iba stimulácia a vklad... ☹ ostatné veci musíme urobiť my samé a chcieť to od obvodného gynekológa...

ale verím, že ak príde úspech...pozeráme na to ináč...krásne a krásne je aj centrum i lekári, ktorí sa o to pričiinili...taký je život 😉

pre mňa bola nová informácie, že embryá sa označujú kvalitou AA, B atď. ani neviem, čo máme zmrazené... ☹

rikuska21
8. nov 2009

ani ja Walle, ja viem ze mame zmrazene 6 bunkove ale to ani netusim akej je to kvality, ak niekto vie, budem vdacna
Ja som z BA a tiez to u nas funguje tak ze ide iba o ivf a vklad a ostatne riesi moj gynekolok aberiem Estrofen, 1 mg 2 krat denne

walle
8. nov 2009

viete mi povedať vaše skúsenosti s KET?

určí lekár, koľko embryí bude rozmrazovať? pýtajú sa na súhlas, čo sa týka počtu rozmrazenia? mne môžu vložiť iba jedno...čo sa stane s tým druhým rozmrazeným, ☹ ktoré nebudú vkladať? /ak bude v poriadku/- v prípade, že sa rozhodnú rozmraziť dve...

walle
8. nov 2009

ja ani neviem koľkobunkové! ☹ viem, že som mala predlženú kultiváciu 5 dní...

a ešte pikoška...mala som 12 oocytov...o 3 dni mi povedali, že mám 13 embryí...! taká stranda...dúfam, že nejaké sa tam nezamiešalo! 😕 neviem si to vysvetliť

flagicka
8. nov 2009

ahoj holky jsem dneska 9den po KET na první pokus IVF se to nepovedlo....nevíte kolikátý den to bude na testíku,testovala jsem dnes ale nic.....

walle
8. nov 2009

ahojky flagicka...rada by som ti poradila, ale až tak ďaleko som ešte nedošla... ☹

ale už som túto tému v nejakej mistnosti videla...
ja som bola raz tehotná a dve čiarky sa mi neukázali na prvý krát, keď som si robila test...to bolo asi po 8 dňoch...no o 5 dní na to už tam boli...bolo to prirodzené oplodnenie, ale to je jedno...snáď som ťa potešila... 😉

čo viem, je to veľmi individuálne...HCG sa ukáže v rôznej intenzite a rôznom čase...nie je to tabuľkové...

flagicka
8. nov 2009

walle-budu si dělat testík ráno ve středu tak snad se tam ty dvě čárky ukážou....beru ještě dvakrát denně čípky utrogestan tak jestli nemají ráno vliv na moč,ale to to asi ne....děkuji za odpověd 🙂

rikuska21
8. nov 2009

Flagi,
tie cipky nemaju ziaden vplyv na moc a najskor sa ti to moze iukazat na 13 az 15 den a to by mali byt take slabulinke ciarky,
neviete mi poradit akej kvality je 6 bunkove embrijko, idem na Ket 1raz vdaka

walle
8. nov 2009

riki...mala si predlženú kultiváciu? 5 dní?
trošku mám v tom hokej...práve čítam v knihe, že pribl. štvrtý deň po oplodnení vajíčko dosiahne vnútro maternice / hovorím o prirodzenom opl./zatiaľ embryo pozostáva zo 16 buniek - hovoríme o morule...je pripravené na uhniezdenie sa v sliznici maternice...
a možno kvalita nepozostáva iba z počtu buniek... 😒

walle
8. nov 2009

rikuska...ktorý deň cyklu si? kedy ideš do centra?už berieš lieky, takže tebe sa to blíži ako mne 😉 v stredu budem 10 deň cykllu...idem na kontrolu a tam sa dozviem čo Ďalej....

super, že ti aspoň povedali, že máte 6 bunkové embr.

horalka021
8. nov 2009

walle: 😉 😵
o kvalitě embryí si toho člověk zrovna na netu moc nenajde 😒, akorát něco v tom smyslu, že první písmenko je jeden obal a druhé druhý obal (asi vnitřní nebo naopak)
já jsem měla 49 oocytů, kvůli OHSS, tak byl velký výběr, ale za jakou cenu 😔 ☹ bolest to byla megaobrovská😝, porod byl proti tomu procházkou růžovým sadem 😅

flagicka: // jsem měla už 7. den po KET a pak stále a stále dokola (ten hlavní test z CARu jsem měla naplánovaný od mudry 17. den po), i když teď podruhé jsem už "čula", že ještě není zdaleka vyhráno a tak jest bylo dokonáno 😢 😔

insolka
8. nov 2009

Ahojte kočky ja som prave pred prípravou na 1 KEt tak vas čítam aby som nachytala niake info 😀

flagicka
8. nov 2009

horalka-tak snad ty dvě // tam ještě budu mít....možná to je u každé ženy jiné,....

flagicka
8. nov 2009

ahoj insolka,já jsem už po Ketu 9dní stále čekám na vytoužené //čárky držím palce,aby ti to vyšlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre