Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek ano, jakmile se uhnízdí, tak začne produkovat hCG, ale prvních 7 dní po oplodnění se hCG pohybuje jen do hodnoty 5, což nezachytí ani testy s citlivostí 10, tedy má smysl testovat až tak od 10 dne od OPU ( u KETu si odečteš tolik dnů kolik jsou stará Tvá embryjka), dřív je to nesmyl

sobcek
15. apr 2011

@dicinka1 Chcela by som v pondelok. Manžel má narodeniny 😀 A bude to 6 deň po KETe, keď počítam aj deň transféru.

drndapetka
15. apr 2011

@dicinka1 ano hatchující to je ta, která opouští obal a je těsně před zahnízděním do děložní sliznice

sobcek
15. apr 2011

@drndapetka Ťažko povedať, koľko má naše embryjko. Nejaké tri až päť dní malo, keď ho zamrazili a neviem ako dlho bolo rozmrazené pred KETom, to nám nejak nepovedali 😒

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek morulka je čtyřdenní embryjko, takže být Tebou testuju až od 6tého dne po KETu, pokud se zahnízdilo, tak by hCG mohlo už na testu být vidět v podobě // 😵

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek ten 6tý den bude mít morulka akorát 10 dní od početí, já už jsem 10tý den od početí // měla, ale záleží na každém těle, každému hCG stoupe jinak

sobcek
15. apr 2011

@drndapetka Jééj, takže v pondelok by to šlo. No uvidíme, čo bude, pondelok je ešte táááák ďaleko. Ďakujem za info 😵

dorotka66
15. apr 2011

ahojte, môžem sa pridať? som po neúspešnom IVF, vklad bol 1.4. 2 embryjka, ale nevyšlo to. dnes som dostala ms a, ak sa zadarí v máji by sme chceli ísť na KET (máme 8 mrazáčikov) chcela by som sa opýtať, či ste mali problémy po neúspešnom IVF s ms? chcem sa pripraviť tak, aby sme v máji pokračovali...v tom čo sme začali 😉

sobcek
15. apr 2011

@dorotka66 Ahoj. No mne robili po neúspešnom IVF aj kyret, takže u nás to bolo iné.

dicinka1
15. apr 2011

@sobcek FUUUHA,TAK DUFAM,žE TO BUDE PEKNY DARčEK..a citis uz nieco? 😉

sobcek
15. apr 2011

@dicinka1 Tri dni po je ešte veľmi skoro. Akurát, že ma boli brucho. Teraz už len tak ako po svalovici, keď napr. chodim, ale zodvihnem nohu, ked chcem dat vacsi krok, alebo sa chcem posadit z ľahu. Ale v stredu - v deň KETu bolelo silnejšie a večer cca okolo desiatej som si našla na gaťkach dve kvapky hnedej krvi. Nič iné. A ty? A samozrejme cecinky bolia od Utrogestanu..Klasika...

dicinka1
15. apr 2011

@sobcek ja nemam utroš..iba estrimax a duphaston...a mna boli podbruško ako na mršku..ked sedim..ale nie velmi..iba trošku..tak mam strach..už som zabudla ako mi bolo po uspešnom IVf .. 😀 😀 😀 bojim sa,ze si sama poskodim..nakolko mam malu dcerku a treba okolo nej skakat... ☹ ja som den po ket vycurala nieco biele...tak ci to nebolo to lepidielko co mi davali..alebo embryjko ☹ neviem..a ešte ked som s poutierala,tak na toaletaku ako by bola prasknuta cievka..ale to len taku malu cievku..

sobcek
15. apr 2011

@dicinka1 Tak to je presne tak, ako u mňa. Akurát nič biele som si nevšimla, keďže si Utrogestan vkladam, tak vždy cikám niečo biele 😀 Ja som tie dva dni len ležala, dnes som už vstala z postele, ale len tak sa motam po dome.

lucia.kl
15. apr 2011

@sobcek no ja by som testovala až najskôr desiaty deň, to už by sa malo tehu ukázať, 6 deň je strašne skoro a bola by si sklamaná... ja som na 10deň mala len ducha - to bol deň kedy som normálne mala dostať ms a potom to už krásne silnelo...

sobcek
16. apr 2011

@lucia.kl Keď tam nebude nič v pondelok, tak skúsime utorok, stredu, štvrtok....až kým ma niekto súdny nezastaví 😅

Baby, včera ma zase bolelo večer bruško, dosť intenzívne, aj som si po cikaní našla také dve tenké hnedé "oné a izé" na papieri. S KETom nemaám žiadne skúsenoti, ale žeby druhé kolo zahniezďovania sa? 😅 Dnes som nejaká prudko optimistická.

kenya83
17. apr 2011

@sobcek ahoooooj 🙂 ako sa máš mojka? Pozerám, že si bola 13.4. na Ketíku tak moc, moc, moc držím palčeky 😉

sobcek
17. apr 2011

@kenya83 Ahoj. Mali sme už len jedného mrazáčika, tak sme si išli preňho. Už som nervózna, testovala by som každú chvíľu, ale nedá sa 😉 pozerala som, že si mala pozitívny test už piaty deň, paráda 😀 Ale my sme mali len morulku, taže skôr ako utorok, stredu to nevidím reálne. Od stredy len ležím, sem tam pochodím po dome a znova do postele. Ako si sa cítila prvé dni? Mňa v deň transferu bolelo bruško a mala som také nejaké dva hnedé fliačiky pri cikaní a v piatok ma znova bolelo bruško a znova dva hnedé fliačiky, alebo neviem ako to nazvať. Ako sa máte? Dávno som ťa nikde nevidela 😎

kenya83
17. apr 2011

@sobcek tak to držím palce nech nájdeš na teste // 😉 Hneď po transfere v ten deň a na druhý som pociťovala také pichanie v podbrušku trvalo to len pár hodín a potom to prešlo, to bolo to uhniezďovanie. Ale mne vkladali už vyhatchovanú blastocystu takže mne sa uhniezďovala hneď. Potom som už nepociťovala žiadne tehu príznaky , dokonca ma ani prsia neboleli. Tehu nevoľnosti prišli medzi 8-9tt ale nevracala som, prsia tiež začali bolieť len okolo tohto týždňa. Teraz mi je už úplne skvele, tehu nevoľnosti sú preč 😉

sobcek
17. apr 2011

@kenya83 Tak si užívajte tehuľkovanie 😀 Vonku je krásne, ta len nejaké prechádzky a nasávanie slniečka 😵

dicinka1
18. apr 2011

ahojte..som 7 den od KET..A ZATIAL TEST negativny..pepino test.. ☹

lucia.kl
18. apr 2011

@dicinka1 je to skoro, ja som mala pri dvojčatách ducha na teste až desiaty deň... a to bol fakt duch, bolo ho vidno iba na svetle, od 12 dňa mi bolo pekne vidno čiarku...

dicinka1
18. apr 2011

@lucia.kl moja ja som mala pk..5 alebo 6 dni.. 😉 tak už by to malo na 7 den ukazat,nie?

sobcek
18. apr 2011

@dicinka1 Pepino test (aspon ten, co mam ja doma) je 20 jednotkový. Ten ti nieco ukaze tak na 12-14 deň . Ja to dnes skúsim s 10 jednotkovým, ale pochybujem, ze tam už niečo bude. Nestresuj 😉

dicinka1
18. apr 2011

@sobcek ja mam v takom papierovom obale stal 1,45 € z tesca a nepise tam aky je citlivy...

včera ma bolelo hrdlo...a dnes už ani nemožem pomaly rozpravat..

sobcek
18. apr 2011

@dicinka1 Na prednej strane dole uplne malymi pismenkami je napisane, že 20 jednotkový. A píse na nom, ze 2 až 3 dni pred očakávanou menštruáciou. Ten mám aj ja. A inak este ani raz mi neukazal dve čiarky, takže bohvie, aku ma vlastne citlivosť. Najviac sa mi osvedčili tie lacné desaťjednotkové pásiky z lekárne. Poslala som manžela do lekárne, tak neviem, či tam tie testy vyrába, lebo už ho hodinu niet 🙂

lucia.kl
18. apr 2011

@dicinka1 ja som mala tiež PK a vkladali mi ich keď už mali 7 dní a aj tak neukázalo, takže hlavu hore, nič nieje ešte stratené...

dicinka1
18. apr 2011

@sobcek daj potom vediet 😉 😀 😀 😀 tiež zajdem do lekarne..po mamatesty 10 a po testy DR.Max tiež su 10-tkove..na 5 den tam už šosi bolo vidiet,normalne ružovou farbou...

dicinka1
18. apr 2011

@lucia.kl si ma potešila..dakujem za povzbudenie.. 😉 😵

dicinka1
21. apr 2011

baby,čo už tu nechodite?nikto tu nie je po KET?Ja som dnes 10-ty den..testik som nerobila..už som to vzdala.a.le zaujima ma..ako ste dopadli vy.. 😉 😵 😵 držim palčeky všetkym ketačkam..aby to yvšlo aspon vam...ja si teraz dam pauzu mesiac -dva..a potom idem na dalši ketik.. 😉 😵 skusim niečo zhodit..ide velka noc..malej narodky v maji..tak budu stresy 😉

simonini
23. apr 2011

Ahojte babulky, tak ja som bola na mojom uplne prvom Ket a vkladali sme 19.4. dve blastocysty 🙂)), tak uvidim, ze co a ako. Velmi by som sa tesila, keby to vyslo ( kludne beriem aj dvojicky), len nech tieto hormonalne attacky uz nemusim znova prejst. Citim sa uplne normalne az mam z toho strach, ze sa nic nedeje 🙂. Jedine som si vsimla , ze mam take ine prsia. Nechcem si ale nic nahovarat. Zelam Vam krasne pohodove Velkonocne sviatky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre