Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lucy125
31. aug 2011

ahojte holky. Na tejto téme som nová a tiež sa chcem pripojiť. Cgodím do gyn fivu a teraz stimulujem na 2x KET.Mám za sebou 2XIUI,1XIVF,1XKET a teraz ma ďalší čaká. Keďže nič z toho nebolo úspešné, Dr. mi nasadila Prednison, ako liečbu, pred KET, máte niektorá s tým nejaké skúsenosti? Zatiaľ mám využívané skoro 1 balenie, beriem 5 mg denne a 9.9. idem na sono sliznice. 😉 Momentlne užívam Estrofen, kys. listovú, Prednison a po KET mám naordinovaný Utrogestan. Máme ešte 4 zmrazené embryjká 😉

fibi21
31. aug 2011

@lucy125 ahoj prednison mam aj ja ...a spolu s estrofenom ...neviem koli cmu je prednison ....ani ja sa velmi nevyznnam ale ked treba tak treba 🙂 ja by som mala zacat uzivat od zajtra tak uvidime cii dorazi menzes ako ma ....ja mam za sebou jedno neuspesne IVF , mame 2 mrazacikov blastocyty ....tak uvidime akpo sa podari ...drzim palce 😉

lucy125
31. aug 2011

@fibi21 ďakujem aj ja držím palce. Blastocysty wa, ja mám zmrazené 4 bunkové embryá, predĺženú kultiváciu mi Dr. neodporučila. Kde chodíš do centra? Ja do gyn fiv, ja stimulujem od pondelku, som zvedavá ako to vyjde 🙂 hádam už na teste budú vytúžene // 🙂

fibi21
31. aug 2011

@lucy125 ja chodim do Iscare k Dr. lattakovej ...skvela lekarka mam ju strasne rada🙂 ajja som zvedava aky bude vysledok ...mne vkladali iba jedno embrijko , lebo mam rohovu maternicu ....takze aj teraz mi budu vkladat asi iba jedno .... som zvedava

fibi21
31. aug 2011

@lucy125 nevies prosim ta koli comu ame ten prednison ?

wewulka
31. aug 2011

@lucy125 Ahoj, aj ja som sa dnes zapojila do tejto temy, som pre prvym KET a beriem iba estrofem v davkach 3*3 a myslim, ze je to dost. Na kontrolu idem 7. alebo 8.9. tiez so GF v BA.

lucy125
31. aug 2011

@fibi21 ja beriem prednison vraj kvôli tomu, že maternica sa správa ako imunitný systém a vypudzuje embryjka a nemôžu sa uhniezdiť ☹ tak mi to bolo vysvetlené. beriem 5 mg denne aj ty? Už mám vybrané skoro celé balenie a začínam stále viacej pociťovať hlad, asi je fakt pravda, že sa poňom priberá.Ideš na KET? ja akurát stimulujem a KET mi cca vychádza okolo13-15.9. budú mi vkladať 4 bunkové 2 embryjká 🙂

lucy125
31. aug 2011

@wewulka Ahoj aj ja som pred 1. KET brala iba Estroferm a kys.listovú, teraz mi Dr. dala ja Prednison, ja chodím k Dr. Behúňovej a ty?Ja Estrofen beriem 3x denne 2 tabletky, kys. listovú 2x denne 1 tabletku, Prednison 1x denne 1 tabletku a po vklade mám vkladať utrogestan 3x denne 2 tabletky.Komu chodiš ty? Ozaj aj ty musíš chodiť potvrdiť papaiere notárovi alebo na matriku, vždy pred KET? my sme už boli dať potvrdiť dnes 3x 😒

wewulka
31. aug 2011

@lucy125 tiez chodim k dr. Behunovej, ale estrofem mi po novom naordinoval dr. Harbulak. Beriem estrofem 3x denne a kys.listovu 2x denne a po vklade tiez vkladam utros 3x2 tabl. Ja som si bola dat potvrdit papiere na matriku, ale dufam, ze to nevadi,ze je tam starsi datum tak zo zaciatku augusta.

andriss23
31. aug 2011

ahojte 🙂 aj ja patrím medzi KETujúce 🙂 Vklad som mala v utorok ,zo 4 sa delili 3,aj som si dala vložiť všetky 3,boli 6-4-3 bunkové,tak som zvedavá ako to vypáli 😕 To sú moje posledné zmrzlinky z posledného IVF.
Chodím do GF k Dr.Harbulákovi. Beriem Estrofem 3x2mg,Utrogestan 3x2tbl.od 15 dňa,vklad bol 18 deň.Beriem aj Prednison najprv 5mg,od dňa vkladu 2,5mg,pichám si Fraxiparín....a ešte užívam Femibion. 😝
Všetkým vám držím palce,aby to vyšlo 🙂 🙂 🙂

lucy125
1. sep 2011

@wewulka ahoj, myslím, že to nevadí tie papiere, v júli som tam mala aj ja starší dátum a nevadilo im to.No som zvedavá ako dopadneme, kedy máš KET? myslím, podla tvojho dátumu kontroly, že skoro taký termín ako ja 🙂 som zvedavá, či ten Prednison zaberei, už sa spolieham len nań.Koľko máš ešte zmrazených? ja keď nerátam tento KET tak ešte 2 embryjká 🙂 🙂 🙂

lucy125
1. sep 2011

@andriss23 Ahoj načo ti dali tie injekcie Fraxiparín alebo ako sa to vola?Aj tebe dali Prednison lebo si myslia, že maternica vypudzuje embryjká, alebo to dávajú všetkým do radu, po prvom neúspešnom KET? Tak držím palce, potom napíš, či na teste boli // aby som mala aspoň malinkú nádej, že Prednison pomáha.Nemáš z neho nejaké nežiadúce účinky? V júli som mala aj ja vložené 3 embryjká a nič z toho nebolo ☹ aspoň tebe nech to vyjde 😉

andriss23
1. sep 2011

@lucy125 Fraxiparín mám na riedenie krvi,mám potvrdenú náchylnosť na zvýšené zrážanie krvi-vrodenú trombofíliu. Celkom dobre znášam ten Prednison ,nieje to taká dávka,aby sa prejavili nežiaduce účinky.Už som ho brala aj pred tým,ja som zakaždým otehotnela,ale neudržala ☹ ,tak v 6-7tt som potratila už tri krát a raz mimomaternicové 😢 Toto je už posledný pokus,tak uvidíme,či sa stane zázrak 😉
A stým testovaním mám takú teóriu,že celých 14 dní do krvného testu sa teším,že som tehotná a až po potvrdení tehu si robím test,aby som videla //,lebo čiarky sú čiarky. 😀 😀 😀 Na plač je času dosť aj potom.
Snáď to vydržím netestovať 😀

lucy125
1. sep 2011

@andriss23 tak to mi je ĺuto, brala si prednison aj predtým? aj s ním si potratila? ja sa už snažím 4 roky ale zatiaľ som //na teste ešte v živote nevidela 😢 snáď prednison zaberie. koľko chodíš do centra? my niečo vyše roka ☹ a už máme na tento ivf len 2 pokusy ☹

lucy125
1. sep 2011

Ahojte KET ky kde ste? 🙂

wewulka
2. sep 2011

@lucy125 Ahoj, KET by som mala mat az okolo 13. septembra a neviem sa dockat 🙂 este mame celkovo 9 mrazacikov. som zvedava ako to prebieha pri KET, ze kolko rozmrazia, asi 3, ale nie je tusim pri nich predlzena kultivacia,no vobec neviem je to moje prve KET.

lucy125
2. sep 2011

@wewulka ahoj, tak to máme narovnako, aj ja tak mám asi 13alebo 14.9. akurát sme došli z BA, mám všetky hematolog. výsledky a vraj sú všetky super, aspoń tak povedala Dr, že nevidí problém, prečo by sa mi embryjka nemohli zahniezdiť, tak uvidíme ako tento KET dopadne.Aj sa bojím aj sa teším 😉 my máme už len 4 zmrazené, tak teraz mi 2 vložia.Pri KET si predĺženú kultiváciu dať môžeš ale mňa Dr. upozornila na riziko, že sa môžu prestať vyvjať a tým by bol celý proces stimulácie v háji, lebo vraj už by sliznica nebola taká ako ju potrebujú. Tak to sa tam asi stretneme a budeme čakať na pozit. tehot. test spolu 🙂

lucia.kl
2. sep 2011

@lucy125
@wewulka dr. Behúňová ma na svedomí moje dvojčatá 😀 ona mi robila vklad pri KET, inak som chodila k dr. Drábekovi ale ten mi robil akurát tak laparo...

držím vám tu všetkým palce nech sa zadarí...

lucy125
2. sep 2011

@lucia.kl Waw aj ja chcem dvojčatá 🙂 mala si pekné šťastie, myslím, že keď už máš 2 detičky za sebou, tak už tie ostatné nebudú taký problém.Mne vklady robila Dr.Stenová a Dr.Drábek, tak uvidíme čo bude do tretice 🙂

wewulka
2. sep 2011

@lucy125 moje hematol. testy su tiez v poriadku tak verim, ze sa embryjka udrzia. Tak ak pri predl. kultivacii vznika riziko, tak ju radsej nechcem. Pri ET som ju mala.
A kedy ides na kontrolu sliznice ? Ja pojdem buduci tyzden v stredu.
A najlepsie by bolo keby nam oznamili pozitivne vysledky testov 🙂

@lucia.kl mne robila dr. Behunova odber vajicok aj ET, embryjka sa uchytili, ale len na chvilku. Snad budem mat aj teraz na nu stastie pri KET a uz to vyjde na 100%. K dvojickam ti blahozelam 🙂

lucia.kl
2. sep 2011

@lucy125 nestraš, dve deti mi úplne stačia 😀 kamoška takto má polročné dvojičky po IVF a teraz zistila že je v 10tt prirodzene... no ak si si dala vložiť dve, tak sa môže kludne stať 😀

@wewulka ďakujem 🙂 a už by bolo na čase aby sa zadarilo...

lucy125
2. sep 2011

@lucia.kl Koľko majú tvoje dvojičky? No mne raz vkladali 2 a druhý krát 3 embryjká a stále nič. Teraz mi idú opäť rozmraziť 2 embryjká, tak už hádam do tretice sa niečo podarí 🙂 🙂 Aj ja gratulujem zo srdca 😀

lucia.kl
2. sep 2011

@lucy125 ked si dáš kurzor myškou na moju fotku tak uvidíš, že majú 1rok a 2 mesiace 🙂 už sú to veľké baby, za mesiac pred dvoma rokmi mi robili vklad...

lucy125
2. sep 2011

@lucia.kl
@lucia.kl Alexandra a Nicol sú krááásne, naozaj veľmi pekné 🙂 🙂 máš to super, aj ja túžim po dievčatku, aj keď to už vyjde bude mi to jedno 😀 či chlapec alebo dievča, len nech sú a sú zdravé

lucia.kl
2. sep 2011

@lucy125 tak, tak, hlavne aby to bolo a bolo to zdravé...

lucy125
2. sep 2011

@lucia.kl veru moja reč, ty si mala veľké šťastie zdravé a krásne a dve 🙂 🙂 supééér 😀

lucy125
4. sep 2011

@wewulka ja idem na kontrolu sliznice v piatok 9.9 to mám akurát 12 Dc tak uvidíme ak to bude ok, tak KET bude asi v utorok 13.9. 🙂

nancy123
5. sep 2011

Ahojte, aj ja sa chystam na 1. KET od dalsieho mesiaca uz mam predpisany estrofen, chcela by som sa Vas opyta kedze som sa neopytala mojho lekara ci mozem uzivat spolu s estrofenom aj Femibion, beriete aj vy nejake vitaminove doplnky ake mate skusenosti? Dakujem za radu.

andriss23
5. sep 2011

@lucy125 ja sa v utorok dozviem ,ako som dopadla 😅

@nancy123 určite môžeš ,aj ja ho beriem

pici
5. sep 2011

@nancy123 mozes. estrofem je na sliznicu vitaminy nemaju na to vplyvn... a femibion som brala aj ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre