Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andriss23
7. sep 2011

@lucy125 to domáce testovanie ma veru láka,čím ďalej viac 😀 😀 😀 neviem,či vydržím netestovať 😵

lucy125
7. sep 2011

@andriss23 verím ti ja som nikdy nevydržala aj keď som si vždy dala záväzok 😉 ale vždy to bolo negat. tak som to vždy oplakala ☹ snáď pre teba to bude radostná správa 😀

wewulka
8. sep 2011

@lucy125 ale neboj sa vsetko dobre dopadne. Ja uz sa neviem dockat.

wewulka
8. sep 2011

@viktoria1975 Ahoj, neviem ci ta jedna sprava bola adresovana mne, ale som rada, ze spinenie u teba prestalo. Ja sa chystam na KET v stredu do Gynfivu v BA. Je to moj prvy KET, takze ani neviem kolko ich rozmrazia a kolko bunkove su alebo teda budu. Takze som zvedava na telefonat od embryologicky. Kedy volaju z centra pred KET ?

viktoria1975
8. sep 2011

@wewulka mna tiez caka prvy KET, tedy uvidim, lebo to spinenie sa opat popoludni ukazalo a tak som volala dnes rano doktorke a zajtra mam ist na kontrolu este...Ja len viem, ze mam 7 mrazacikov a este ma tiez nikto nekontaktoval, tak cakam, co zajtra a uvidim...Tiez si mala hyperstimulacny a nemohli tiu vlozit embryjka?

wewulka
8. sep 2011

@viktoria1975 nastastie som OHSS nemala, mam ET uz za sebou. ET som mala v maji, embryjka sa uchytili iba na chvilu a druhy test bol uz negativny.

viktoria1975
8. sep 2011

@wewulka to ma mrzi, tentokrat to urcite vyjde! vzdy musime verit!

lucy125
8. sep 2011

@wewulka ahoj už sa blíži zajtrajšok som zvedavá čo a ako inak dnes mi moja gynekol. oznámila, že opäť mám zlú kultiváciu nejaký streptokok gama či čo, že mám vkladať, veľa probiotík aby sa streptokoky zničili, už som sa na to liečila pred mesiacom mala som asi 3 streptokokov,brala som aj vnútorne ATB lebo mi v Gyn fiv veľakrát dezinfikovali pošvu a žiadne probiot. som nebrala tak sa mi tam lahko všeličo dostalo ☹ ale vraj to nebude mať nijaký vplyv na KET a uhniezdenie, tak jej verím 😉 čo už mi iné zostáva.Kúpila som si probiotika Flora plus taký vag. gél hádam zaberie.

lucy125
8. sep 2011

@andriss23 Ahoj moja, no ako? Už si aj testla? Či? 🙂 Boli // 😀 ?

wewulka
8. sep 2011

@lucy125 tak dufam, ze streptokoka probiotika znicia a ty budes v poriadku a hadam to nebude mat na KET ziadny vplyv. Ked to povedala doktorka treba tomu verit. Som velmi zvedava ako zajtra pochodis na kontrole,verim ze len dobre 🙂

lucy125
8. sep 2011

@wewulka no dúfam v dobré aj ja, veru nič mi nezostáva len sa zveriť Dr. do rúk a nechať sa zviesť, zajtra dám info, že čo a ako hádam všetko ok.

lucy125
9. sep 2011

@wewulka Ahojček tak už som doma z BA, sliznica je ok 9 mm a KET mám stredu.Od nedele mám dávať Utrogestan a v utorok mi budú volať, o koľkej mám dosjť,na KET. 😉 A 😉 j ty ideš v stredu? Aj sa teším trošku, ale viacej sa bojím aby to nedopadlo, ako tie dva razy predtým. ☹

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 Ahoj, tak to je super 🙂 mozno sa stretneme idem tiez v stredu, ale neviem kedy presne, dame si v utorok vediet 🙂 Takze do toho pojdeme spolu 😀 😀 😀 ja sa uz neviem dockat stredy. Tiez mam trosku obavy, aby to nedopadlo ako minule, ale nemozme nato mysliet, musime byt iba pozitivne naladene a verit, ze tentokrat to vyjde na 100%

lucy125
9. sep 2011

@wewulka Jaj tak to je super, hneď mám lepšiu náladu, 😀 som teda fakt zvedavá na koho na trafíme pri vklade a ako dopadneme.Aj ty začínaš s Utrogestanom v nedelu? 😉 Jasné, hneď ti dám v utorok vedieť, kedy ma objednali.Bojím sa aj teším. 😉

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 nato koho nam daju som tiez dost zvedava, ale nechame sa prekvapit. Ano tiez zacinam v nedelu s utrosom, uz to mam aj v kalendari zapisane, aby som nato nezabudla 🙂

lucy125
9. sep 2011

@wewulka no ja určite nań nezabudnem 😀 bože dúfam, že sa tam stretneme a budeme mať aspoń približnú hodinu na KET.Ja som predtým mala na vklad, Dr. Stenovú a Dr. Drábeka tak som zvedavá čo do tretice.Inak si aj meriam orientačne bazálnu teplotu a zapisujem do grafu, aby som podla nej vedela či už tehu príde alebo nie. 😉

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 Ja som mala iba Dr. Behunovu, ale som zvedava kto bude teraz. Ja si BT nemeriam ani ma to nenapadlo, vedela som,ze sa embryjka zahniezdili pretoze som mala zvysenu teplotu - bolo mi velmi horuco a potila som sa, vzdy rano po prebudeni ma boleli nohy a po jedle sa mi grglo a tieto veci sa so mnou normalne nedeju.

lucy125
9. sep 2011

@wewulka jééj to musí byť super posit byť tehu, ja ho ani nepoznám 😢 ale dúfam, že už do tretice to vyjde a konenčne na 9 mesiacov spoznám, aký je to pocit.Fajné, že si spoznala, že sa uhniezdili, ja neviem či by som to spoznala, veľa holiek hovorí o tom, že trošku špinia. Ja to teda nepoznám ani horúčky, ani špinenie, vlastne po KET sa somnou 14 dní nič výnimočné nedialo, ani som nevedela že ich tam mám až do krvného testu kde vždy bola veľká nula 😢 .Ale pevne verím, že sa to tentokrát obom nám zmení, veď už štastím musí byť že ideme tam naraz v jeden deń 😀 a pôjdeme aj na krvný test naraz 😀

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 tak to je nahoda spojena so stastim 🙂 obe budeme mat pozitivne testy 🙂

lucy125
9. sep 2011

@wewulka Jej to by bolo supééér, že naraz sme rovnaký DC, naraz mámeKET a ešte aj keby boli pozit. krvné testy 😀 😀 .Inak som zvedavá, na koľkú hod nás objednajú, ja som bola už 2x na vklad na 10.45h lebo do 9h robia soná a potom jeden z DR. sa presúva na IVF ambulanciu, už som fakt zvedavá, že kedy pôjdeme ale asi po sebe, to by bolo 😀 😀

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 ja si uz ani nepamatam kedy som bola minule, ale bolo to tak nejako pred obedom a bolo nas tam viac takze je dost mozne, ze sa stretneme ak sa nahodou neminieme.

lucy125
9. sep 2011

@wewulka tak hádam ťa spoznám, 🙂 veď si dáme vedieť v utorok čo nám povie embryologička, dáš si 2 embryjka? Dúfam, že prežijú rozmrazenie a nič sa im nestane koľko bunkové máte zmrazené mi 4 bunkové 4 ks. 😉

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 urcite si dam vlozit dve, aj ja stale myslim nato ci sa dobre rozmrazia. Neviem kolko bunkove mame pretoze mi to nikto nepovedal, ja len viem, ze su oplodnene prirodzene a je ich spolu 9. Na ET mi povedali, ze mi vlozia dve 100- bunkove blastocysty, mozno tam niekde spomenuli aj tie ostatne, ale som to akosi nevnimala. Ale tak mi snad v utorok embryologicka povie kolko bunkove ma cakaju.

lucy125
9. sep 2011

@lucy125 Ozaj ešte sa ťa chcem spýtať nebolia ťa prsia po estroféne? lebo ja mávam silný PMS asi týždeń pred menzesom ma strašne začnú bolieť prsia, tak že ani dotknúť ani spať na bruchu a potom to prejde. ale teraz ma na 12DC bolia ako pred menzesom je to strašné a pritom mám už 6 dní pońom. Nemáš aj ty niečo také? Hádam je to len tým Estrofenom, nie? 😖

lucy125
9. sep 2011

@wewulka Táto odpoveď čo som poslal sama sebe má byť pre teba to o tých prsiach 😀 tak nech to nemúsím písať opäť ok? 😀

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 tak mna prsia nebolia, ale snad je to tym estrofem, mna zase pobolieva podbrusko ako pred mrchou a potom ako pocas ovulky, ale nejak sa nato nesustredujem, poviem si, ze to mam z estrofemu a potom to prestane.

lucy125
9. sep 2011

@wewulka no aj ja dúfam, mńa stále bolia, škoda, že som sa nestihla opýtať dnes Dr.ale tam to ide ako na bežiacom páse 😖 človek by sa chcel aj popýtať a nemôže.Mńa zase podbruško nebolí, tak hádam to tie hormóny čo do seba stále pcháme ☹ snáď to aj k niečomu bude.

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 neboj bude 🙂

lucy125
9. sep 2011

@wewulka joj normálne obdivujem tvoj optimizmus ty ho máš aj za mńa 😉 vieš čo ja som už taká nevriaca moc po tých sklamaniach potrebovala by som trošku optimizmu od teba 😀 nechcem sa moc viazať že to vyjde, lebo potom to o to viacej bolí a ja už nechcem plakať 😢 Na prvý ET som sa naviazala ana 99,9% verila, že je to tam od prvého dńa a potom prišlo vytriezvenie, tak sa radšej nechám prekvapiť 🙂 teda skôr šokovať lebo to bude riadne bum aspoń pre mńa 😀

wewulka
9. sep 2011

@lucy125 mne manzel tiez pred stimulaciou a vkladom hovoril, ze aby som nesla do toho az s tolkym optimizmom, lebo ak sa to nepodari budem o to viac sklamana,ale ja som nepocuvala a velmi som sa nato cele tesila, verila som tomu, ze to vyjde a vobec som nepocitala s negativnym vysledkom. Ja som mala prvy test pozitivny a na druhom teste mi HCG kleslo povedali mi, ze uz to odchadza a teda ma to vzalo, poplakala som si a isla som dalej, prve dni boli najtazsie, kym sa aj tie hormony dostali z tela, potom to bolo lepsie, ale dlho som bola tak psychicky nanic. A teraz sa opat nato velmi tesim, mam z toho strach pretoze tu uz nebude predlzena kultivacia, neviem ci sa rozmrazia a z tychto veci mam trochu strach,aj z toho, ze ak nebudem mat spominane priznaky ako pri ET tak sa to nepodarilo, ale snazim si ten strach nepripustat a skor sa tesim.Tesim sa nato ako ich budem mat opat v brusku, urcite je to pocas tehotenstva krajsie, ked brusko rastie a je citit prve kopanceky, ale aj toto velmi skore tehotenstvo bolo pre mna pekne, mala som super pocit z toho, ze tie male prdusky mam v brusku. Tak Lucy usmev na tvar, cistu mysel a len a len pozitivnu energiu ti posielam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre