Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lacikagr
9. mar 2011

Ahojte.
Tak bola som dnes v Heliose po 14 dnoch po KET na test a na sono. Takže krv ukázala tehotenstvo ako som predpokladala podla testov, ale.... Pri sone sa doktorke niečo nezdalo. Zdalo sa jej niečo na maternici, akoby sa embryo uhniezdilo na zlom nieste, tam kde by nemalo a to by vraj nebolo dobre. Ale nevylúčila aj druhú možnosť, že to môže byť aj nejaká cysta... Takže vôbec sa neradujem, v urotok mám ísť na ďalšie sono, lebo sliznicu som mala pekne vysoku takže doktorka povedala, že určite tam bude vidieť embryo, asi to druhé, kedže mi vkladali dve.
No a aby trampoty neskončili, povedala som v Heliose že mám zápal moč.mechúra a že beriem antibiotiká a oni že aké a ja Amoksiklav a oni že preboha veď to sa v tehotenstve nesmie. Hlavne že som to na pohotovosti povedala, že som tehu a oni takto. Som hotová, hned som ant.prestala užívať a som zvedavá na utorkajšie sono čo sa z toho vykľuje!!!

lucia.kl
9. mar 2011

@katyka10 na kašel sa môže stodal, aj ja som ho brala... a pekne vela vytamínov a lieč sa..

lucia.kl
9. mar 2011

@lacikagr neboj, všetko bude dobre. ja nechápem, prečo vám sono robia na 14 deň. v našom centre sa išlo 14 deň na krv a až po mesiaci na sono - to už sme boli v 6tt a podla ms v 8tt a už bili aj srdiečka, takto vás stresujú....

lacikagr
9. mar 2011

@lucia.kl Ahoj, oni nerobia sono kvôli tomu, či sme tehotné. Aj mi povedala, že málokomu to v takomto rannom štádiu vidieť. Je to kontrolné sono kvôli tomu, či za ten čas nevznikli nejaké zmeny, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na zdravie pacientky alebo dieťaťa. Napr.cysty a pod.

lucia.kl
9. mar 2011

@lacikagr no vidíš - ale v podstate tým dotyčnú vystresujú 😒 mne nič nerobili a sme tu, ja aj deti 😅 ale asi je to naozaj o centre...

katyka10
9. mar 2011

@lucia.kl no snazim sa licit len nemam chut jest a chudnem ledva zjem jablko.

lacikagr
9. mar 2011

@lucia.kl To áno, mám v hlave milión myšlienok. neviem ako to vydržím do utorka, kedy mi povedia verdikt.

mabumi
10. mar 2011

ahojte dievčatá, môžem sa pridať? čakám na KET, tak som si pozerala vašu tému. chcela som vedieť, či / koľko je tu úspešných tehuliek po KET, lebo zo všetkých strán len čítam, že je šanca nízka 😒 . ale vidím, že sa vám celkom darí, a to ma veľmi teší 😅 . prajem vám všetko dobré.

@katyka10 ja mám veľmi časté problémy s dýchacími cestami, s prieduškami, pľúcami... proste kašľom. skús si na hruď natrieť masť - najlepšie jazvečiu, ale tú je problém zohnať. Ak nie, tak aj bravčovú, alebo lepšia je husacia. na to si daj servítku a skús s tým vydržať čo najdlhšie (aj celé dni alebo aspoň noci). a ak by si to dostala aj do seba (aspoň na špic noža), tak to by bolo ešte lepšie. a nepi mlieko, lebo to zahlieňuje 😉

a aké máte skúsenosti s KET, koľko embryjok ste mali a koľko sa podarilo oživiť? Ja mám iba dve, tak dúfam, že sa preberú 😖

lucia.kl
10. mar 2011

@mabumi ahoj. mne rozmrazovali dve embrijká po PK, obe sa pekne vyvíjali dalej a aj sa obe uchytili - už majú 9 mesiacov čo chvíla 🙂

mabumi
10. mar 2011

@lucia.kl jej tak to je krásne. gratulujem. ja som mala tiež PK 😀 . ale IVF bolo neúspešné ☹
joj, už aby to bolo. kiež by sme dopadli rovnako ako vy 😖 . máš nejaký recept na úspech (brala si nejaké vitamíny, lieky pred KET)?

lucia.kl
10. mar 2011

@mabumi mne tiž ivf nevyšlo. brala som kyselinu listovú a mamavit - tehotenské vitamíny, a chodil som do práce, už deň po KET som tam nabehla 🙂

mabumi
10. mar 2011

@lucia.kl kyselinu listovú beriem, ale nič iné. nevadí, dokúpim 😀 . a asi tiež pôjdem do práce. po ivf som nešla a to potom človek stále na to myslí 😒 . ĎAKUJEM TI za podporu 😉 . a ako zvládaš dve zlatíčka? asi je to o návykoch, však?

lucia.kl
10. mar 2011

@mabumi aj ja som bola po ivf doma - zrovna sme mali mesiac dovolenku v práci 🙂 a fakt sa človek len sleduje..
no a zvládnuť sa to s dvoma dá, je to o tom ako si to človek zadelí, teraz mi tu stoja v postielkach a jedujú sa, aj by spali a aj by sa jašili 😝 😀

mabumi
10. mar 2011

@lucia.kl to je fakt pekné. aj ja by som chcela dvojičky. aj keď mnohí si to nevedia predstaviť - už jedno dieťa býva niekedy dosť 😀 , ale ja si presne myslím, že je to o zvyku, musí byť režim. to som ale múdra na to že sama nemám deti však? ako rádio 😀 .

mabumi
10. mar 2011

@lucia.kl to s tou "múdrosťou" som myslela ironicky 😀

lucia.kl
10. mar 2011

@mabumi ale dve sú výhoda vtom, že sa zabavia, zahrajú a podobne, mne sa vela ludí čuduje, že stíham pri deťoch ešte šiť a podobne...

mabumi
10. mar 2011

@lucia.kl no si proste šikulka 😉 . to by im malo byť jasnééééééé! musíš byť keď všetko v kľude zvládaš. ale asi to bude aj tým, že si bola šťastná tehuľka, tešila si sa možno viac ako iné, ktoré to majú bez problémov. preto máš aj pokojné detičky (teda neviem, ale myslím, že sú dobré podľa toho čo píšeš)

lucia.kl
10. mar 2011

@mabumi sú veľmi dobré, občas vystrájajú ale to k tomu patrí 🙂 ja som si tehulkovanie veľmi užívala 😉 😉

katyka10
13. mar 2011

@mabumi dakujem za radu ale mne to nepomaha ako dietatu mi to vzdy davali.berem teraz solmucol ale zacinam mat krce v podbrusku a kasel stale neprechadza.najhorsie je to rano uff.my sme mali 4 mrazacikov ale len 2 prezili.tak mi vkladali 7 a 4 bunkove vo stvrtok idem na uz tak som zvedava.test stale potvrdzuje ze nico v brusku je ale pre ten kasel hm neviem.

katyka10
13. mar 2011

@lucia.kl myslis si ze ked mas kludne tehotenstvo ze sa to prejavy na dietati?dvojicky su naozaj krasne a klobuk dole pred maminami ktore zvladaju aj ine veci popri dvojcatach.niektore ani jedno nezvladaju.

lucia.kl
13. mar 2011

@katyka10 no malo by to tak byť, ale nikto nikdy nevie akú budú mať deti povahu, z jednej sa začína stavať nerváčik...

katyka10
13. mar 2011

@lucia.kl aj moj syn je nervacik a to ma uz 7 rokov.ja mala pri nom dost nervne tehu tak preto sa pytam.len to s neho nie a nie dostat.

lucia.kl
13. mar 2011

@katyka10 tak sa to hovorí, že keď kľudná mamina počas tehu, tak kľudné dieťa potom, tak oni sú celkovo kľudné, to len Nicolka je v období, že keď niečo nevie vyjadriť tak sa rozčúli...ale asi je to normálne.

lucia.kl
15. mar 2011

@lacikagr ako si dnes dopadla??? dufam že nemáš zlé správy... 😕

lacikagr
15. mar 2011

@lucia.kl Ahoj. Takže všetko vyzerá ok, embryjko má 8mm a som šťastnááááá.To, čo sa zdalo ako zle uhniezdené embryo sú malé cysty a dúfam, že mi nebudú robiť starosti! 23.idem na ďalšie sono aby sme počuli srdiečko.

ame
15. mar 2011

Dievcata, je tu nejaka, ktora pred KET neuzivala na rast sliznice ziadne lieky a aj tak jej sliznica narastla do pozadovanej velkosti?

lucia.kl
15. mar 2011

@lacikagr supeeeer, tak to sa teším s tebou, a pekne v klude, všetko bude už len v poriadku 🙂

lacikagr
16. mar 2011

@lucia.kl
Ďakujem!!!

katyka10
16. mar 2011

@lacikagr gratulujem k stastnemu tehu.moja sestra mala tiez cysti v tehu a jej nerobili problem.

katyka10
16. mar 2011

Dievcata od ket som uz podla testov 5 tyzdnov tehu a zajtra idem prvy krat na uz myslite ze tam bude vidiet ze plod tam je?mam obavy s toho ale 2.3 z pohotovosti mam potvrdene ze vacok tam je.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre