Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

dusice
25. nov 2008

Když seberu odvahu, tak testnu zítra- bojím, bojím 😠

artep26
25. nov 2008

Nebuj testnu s tebou, pro kontrolu.
Jdu si dát Utrouš pa 🙂 🙂 🙂

nunca
25. nov 2008

Chiwule, já to zkusím, ale jak píšou holky, zkus založit diskuzi a určitě někdo písne a poradí správně 😉 . Úspěšnost KETu se už prý docela srovnává s transferem čerstvých, medicína jde pořád dopředu 😉 .
Mě zaváděli také embryjka po dvou letech mražení a všechny to krásně přežily, kvylity byly A, takže toho se bát vůbec nemusíš, ptala jsem se na to v caru a prý se dají použít i za 5 let 😉 😉 .
Kolik jich zavést se domluvíte předem, já nechala zavést 3 embryjka, vždy se zohlednuje věk, kvalita embryjek a také Tvoje přání, kolik budeš chtít, ale max. ty 3, taky záleží jaká byla u Tebe předchozí úspěšnost (za jak dlouho se Ti podařilo otěhotnět -kolik pokusů?).
Tvůj věk je ještě v pohodě, KET jde provést i v 60 😀 , ale určitě je nutná nějaká příprava hormonama.
V přirozeném cyklu se dělá KET také, ale musí být správná výška děložní sliznice cca. 14. den cyklu (nad 7 mm), jinak je nutné ji připravit a podpořit estrogeny. V druhé části cyklu(těsně před transferem a po něm) se podává zase progesteron (to už znáš) budˇ ve formě tablet (Utroš) nebo někde injekčně (Agolutin) nebo se zavádí gel (Crinone). Určitě Ti lékaři vše důležité kolem toho řádně a včas vysvětlí, takže třeba se za rok tady potkáme 😉 😉 .

mmonna
25. nov 2008

Art,dik...bola som na nu zvedava,takze na nas tu uz asi kasle......a pritom sme boli spolubojovnicky.....takze uz teraz vie,ze ma dvojky,a hcg super vysoke......len aby bolo vsetko ok...ale aj tak ma mrzi,ze tu nie je..snad si toto precita....

macous
25. nov 2008

Ahoj holky,
Mmonno nebuť smutná, máš tady nás 😉 🙂 🙂 třeba se Leny staví a vysvětlí to a nebo doufala, že se to takhle roznese, když musí odpočívat, tak napsala jen do jednoho tématu 🙂
Nunca - teda to je výklad jak ve škole, to už bys mohla nastoupit do nějakého CARu jako odbornice 😵 😵
Dusice - tak tfuj, tfuj, tfuj a koukej nahlásit // 😉 držíme palečky 😵
Artepíku, moc to s tím úklidem nepřeháněj 🙂 nebo se jdi pak hnedka na chvilku natáhnout 😵

Holky mě je od rána do rána na blinkání 😠 😕 😅

mmonna
25. nov 2008

Mac,ved ja viem..nie som smutna.....som rada,ze vas mam,hned mi je veselsie,a normalne sa sem tesim,co si popiseme 😉

Mac,kedy Ti zacalo blinkanie?Ja to tiez ocakavam,aby som vedela,ze je vsetko ok.......myslim,ze je medzi nami rozdiel 8dni.....

lucen
25. nov 2008

Dusic takže zítra testneš přeji moc moc štěstíčka at tam máš krásné //.a já to asi prubnu v ten pátek.ale už tedka jse bojím ☹

artep26
25. nov 2008

Holčinky zase zdravím 😀
MM nebuť smutná, jak píše Mac, třeba jí není dobře. A já jsem šťoura, tak jsem jí vyšťourala 😀 😀 😀
A jak ti je MM?? Nějaké novinky??
Dus a zítra koukej nahlásit krásné // 😉 😉
Mac neboj, šetřím se, ale on tady nikdo nechce uklízet 😀 😀 😀 Jsou to lenoši líní.
Je fakt že manža vystřelí v 6 ráno a přijede večer po 20 hod, a to se mu nedivím, že mi na nějaký úklid kašle.
Dneska jsem to tu trošku pofackovala, ta koupelna už byla pro ostudu a přeluxla jsem.Anďa taky trošku poklidila ten svůj svinčík.
Ve čtvrtek přijede mamka, tak mi prý vytře, abych nemusela. Jinak tu mám horu prádla, ale do toho se mi nechce už vůbec. Já bych klidně žehlila, ale dost mě bolí břicho. Takže nějaké postávání si chci zatím odpustit. 😉

leny2
25. nov 2008

Ahoj holky,
to víte, že na vás nekašlu, myslím na vás, ale musím ležet a nemám notebook, tak musím koníka oželet.
Jak se mi udělá líp, hned mě tady máte jako na koni, už mám neschopenku. Špinění stále nepřestává, dopoledne jsem měla strašný bolesti, teď už je to malinko lepší, ale zase mi je na blinkání, dlouho nevydržím sedět, začne mě to vždy bolet. Jeden váček mám hodně nízko v děložním hrdle a jak se zvětšuje, tak to bolí. V pátek uvidíme, jak to vypadá, mám strašný strach, aby to vůbec přežili mimísci. Tak se na mě nezlobte, že vás nestíhám. Včera jsem napsala jen v rychlosti do téma Arlety, to je můj car, aby o mě věděli, však mě Artep vypátrala.

artep26
25. nov 2008

Leny tak se šetři.
Běž ležet a až ti bude líp, tak písni.
Držíme palce ať je vše v pořádku a bobánci se mají čile k světu. 🙂 🙂 🙂

leny2
25. nov 2008

Arti díky, ty už jsi byla na krvi?

artep26
25. nov 2008

Ne ne Leny,jdu ve čtvrtek.
Kolik jsi měla HCG?? Já už si to nepamatuji a hledat to tady v té drbárně ... to bych se asi uhledala 😀

leny2
25. nov 2008

14 dní po KETu 2121 a 20 den po KETu 7800

leny2
25. nov 2008

Jo a ten utroš polykat, to je síla. Jsem jak omámená a dvě hodiny po tom spím jak mimino. Do teď jsem měla crinone gel, ale když špiním, tak mě napsal utroš, abych ho mohla polykat.

leny2
25. nov 2008

Tak jdu zase ležet, mějte se hezky, zase mrknu, jak se mi uleví.

nunca
25. nov 2008

Mac, to je spíše pracovní deformace 😀 , já totiž mívám pondělky konzultační dny ohledně výživy, vyšetření a tak. Takže co se týká těla a funkcí mám docela nabiflované všude možně, taky ještě něco ze školy a taky se ráda informuju o tom všem, co s náma vlastně dělají, no, říkám, pracovní deformace 😀 😀 .

nunca
25. nov 2008

Leny, hezky odpočívej, asi budeš muset více odpočívat než ostatní, není to sranda, ten druhý mimísek je chudáček na takovém místě, ale neboj doktoři si Tě už pohlídají 😉 😉 .

nunca
25. nov 2008

Arti, takže na čtvrtek držíme pěstičky, atˇ je Hcg ukázkové a třeba ty dvojičky 🙂 🙂 .
Leny, ten Utroš jsem taky tak děsně snášela, dost dobrý oblbovák, byla jsem jako "fetlá" 😀 😝 . Ale je to pro mimíse, tak to musí být 😉 .

artep26
25. nov 2008

Leny promiň, dělala jsem bábovku a skákla jsem vyvenčit pesana a ke kámošce.
O Utroši mi ani nepovídej, já si ho zavádim a stačí mi to. Jak už jsem psala, spím pak ja Růža 😀 😀 😀
Nun díky moc, teď jsem kontrolně testla jestli tam jsou a jsou 😀 😀 😀 takže jsem moc ráda.

macous
25. nov 2008

Artepí - to jsme na tom asi všechny co objevíme // stejně, já ob den testovala a vždycky s nervama, jestli tam budou 😀 😀 😀 Už se ti krvička blíží - jupppííííí, už se nemůžu dočkat, kolik nahlásíš 🙂

Leny, hezky hajat a hajat, moc ti držíme palečky, aby to všechno dobře dopadlo a dopadne neboj, v jiném tématu to má taky jedna holčina a je taky v pořádku i s mimískama 😉 Leny, po tom Utroši, když ho polykáš, tak je špatně od žaludku ještě víc, tak až přestaneš špinit, tak začni zavádět, klidně si zavolej doktorovi a ověř si to, ale je to fakt tak 😅

MM - no blbě mi začalo být docela brzy, chvílema už v pátém týdnu, ale nástup to má od minulého týdne, tzn. konec 6 tt, od rána do rána na zvracení, jak po opici, ustává mi to jen na kraťoučké chvilinky a to ženu sníst nějakou kůrku chleba, už pár dní mám kýbl u postele a čekám, kdy už se fakt pob...u 🙄
Moc to podle mě neber, někomu je zle až později, třeba 8 tt a někomu vůbec a taky je to v pořádku 😵

nunca
25. nov 2008

Arti, tak to je supééér!!!!!! 😉 😉 Určitě už jsou nebo je skvěle zakouslé a už se nepustí 🙂 , tak doufám, že nás budeš potom hned informovat, kolik Hcg bude 😉 . A to by Ti mohli udělat i UZ????? 😵

artep26
25. nov 2008

Mac jo jo 😀 😀 😀 jsme všechny stejné 😀
No Mac s tím špatně ... na mě už to leze, nebo jestli je to těma lékama nevím.
Ale začíná se mi zvedat kufr z masam a z ledničky.
Mám pořád chuť jen na ovoce, na něco šťavnatého. 😕
No ale tohle jsem přeci chtěla, ne?? 😀 😀 😀

nunca
25. nov 2008

Jé, to jsem tomu dala, já už pomalu zapoměla, že je to brzy, jak testujete dříve, tak mě dokonale zmatete 😀 .
Ale určo se dozvíš termín UZ, tak dej vědět 🙂 🙂 .

macous
25. nov 2008

Artí, říkám si to samý, chtěla jsem a neměnila bych to, hlavně že je tam mimísek 🙂
Tak to budeš celá já, takhle mi to taky začalo, z něčeho tfujtabl a na něco chutě, ale pak zůstalo jen tfujtabl a samé nechutě 😀 😀 snad to ustane po prvním trimestru 🙂 Pamatuješ, jak jsme si spolu v září vybírali kočárky? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

artep26
25. nov 2008

Nun v pohodě, musíme sem častěji házet tabulečko.
Jo a jsi v ní vůbec??
Holky já se na krev vůbec netěšim, omdlívám,zase tam budu muset ležet. Jsem ostuda, já vim ale nic s tím nenadělám ☹
Neboj hned pak napíšu, ale pojedu ještě do HK nakupovat, takže se sem dostanu až tak navečer 😉

nunca
25. nov 2008

Artí, to zvládneš, potom co máme všechny už zasebou je to detail 😉 a vleže nebo vsedě je přece jedno, hlavně že je mimís(-sci) tam, kde má být 😉 😉 .
No, nejsem v tabulce, nevím, zda se sem takto hodím 😝

artep26
25. nov 2008

Ale prosím tě, proč by ses nehodila?? 😉
Jo já vím že to zvládnu, minule mi tam bylo fakt blbě, střídavě jsem ležela, pak seděla, pak zase ležela ...
No nic s tím nenadělám, musím to vydržet 😀

macous
25. nov 2008

Artepko, vezmi si sebou Colu a napij se pak, to ti udělá dobře uvidíš 😉
Nun - no napiš se tam, to je jasný, to nemusíš být zrovna uprostřed KETu abyses tam napsala, jestli se ti s náma líbí, tak šup 😀

artep26
25. nov 2008

Mac tak to zkusím, snad to pomůže.
Nejhorší je, že já se vždycky tak vybejčím už dopředu 😀 😀 😀
Jo Nun Nun šup šup 😉

macous
25. nov 2008

Artí, to koukám, tobě je z toho špatně už teďka viď 😅 😅 to bude dobrý, to bude totiž krásný odběr krve - miminkovský 😉
jdu na telku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre