Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

mmonna
13. jan 2009

Ahojte stratene dusicky 🙂
Leny to je urcite nejlepsie snazit sa prirodzene..ja mam muchlanie zakazane ☹ mne to sice moc nechyba/aspon si myslim/,ale nejake nemravnosti sa mi uz doposledy snivali 🙂 ale muz by rad cosi kdesi...tak sa bojim,aby mi za nejakou neusiel 🙂
Ved ono to pride ten spravny cas,ked sa rozhodnes sama na dalsi KET ist.....horsie je,dalsie IVF....
Dasi,ale ako sa hovori..do tretice vsetko dobre,i ked po tych desnych skusenostiach....verim Ti,ze je to tazke..musis sa dat hlavne psychicky do poriadku,lebo inak to nemusi mat zdarny koniec....hlavne to musi preboliet...a muz uz poslucha?
Mac,asi som ich troska popohnala tym,ked som sa na ne pytala...okrem Artika...ale snad,ked jej bude lepsie,da o sebe vediet

macous
13. jan 2009

Zítra hned napíšu, jak nám to dopadlo, díky holky za palečky 😵

Tetka, ještě máš kupu času, teď si hlavně musíš od všeho odpočinout a možná by to chtělo i nějakou změnu... třeba do budoucna CARu nebo práce, no uvidíš sama, budu ti pořád držet palečky 😉

Leny to je dobře, že jste takhle v klidu a snažilkujete se i doma a koukej napsat častěji 😵

Mmonn - hodila jsem do alba foto minipupíku 🙂

mmonna
13. jan 2009

Mac,no tedaa.......ja take brusko nemam.......sice mam,ale to je asi len tuk 🙂 no ale asi to o desat dni bude vyzerat inak......
Ale super...uz si tehulka ako sa patri 😉 konecne to je aj vydiet..Ze?Uz mas kupene tehu veci na seba?ja cakam na tie vysledky....

macous
13. jan 2009

Mmonn, ale jdi ty, však u mě jsou to taky převážně ty špeky - si zase nemysli 🙂 A počkej za 10 dní, ono ti vykoukne, jen se neboj 😀 😀
Žádné těhuvěci zatím nemám a do ničeho se nevejdu, ale jsem pověrčivá, tak jsem se zařekla, že si do toho screeningu nic nepořídím, až když to dobře dopadne 😉 takže od čtvrtka můžu doufám něco pořídit 😵

mmonna
14. jan 2009

Mac,ved aj ja tak...bojim sa i ja kupovat......ale bude to fakt des chodit do roboty stale v jednych nohaviciach este mesiac...halvne,aby bolo vsetko ok,a mohla som si tie tehu veci kupit....

leny2
14. jan 2009

Ahoj holky,
Mac, to máš krásný břiško, taky bych počkala na výsledku sreeningu a pak hurá na nákupy, viď?

macous
14. jan 2009

Ahoj holky,
tak screening je v pořádku, mimi má 8 cm 🙂
Už jsem honem pořídila těhukalhoty, aby mi konečně netáhlo na záda 🙂
Jdu večeřet, zatím pa pa 😵

mmonna
15. jan 2009

Mac,tak to je super.......takze vysledky z krvy su dobre?Uz si ich teda mala hotove?
A nedalo sa zistit,ci je to chlapcek alebo dievcatko?Niektore,ze to uz vedeli aj skor co som zistovala.....moj mudros povedal,ze v 17tyzdni by to bolo najlepsie vidiet,ak sa ukaze....a ja zrovna tak idem.

artep26
15. jan 2009

Ahojda holky,
jdu vás pozdravit, lajdačila jsem tak se jdu podívat co je tu nového.
Nějaké novinky??
Koukám že jsou tu nové tvářičky, tak holky .... tfuj tfuj tfuj ať se ketíky daří. 🙂 🙂 🙂

macous
15. jan 2009

Mmonn, to ne to je ještě brzy, miminko se nechtělo narovnat, asi spinkalo, takže ho nakonec změřil ohnuté a bylo to 🙂 A byli to výsledky kompletní i z krve, prostě prvotrimestrový screening je negativní 🙂
Tak jsem zvědavá, jestli ty budeš už příště vědět jestli je to holka nebo kluk, já ani manžel to vědět nechceme, necháme se rádi překvapit, tak snad to vydržíme 😀 😀

macous
15. jan 2009

Jo a dala jsem včerejší obrázek miminka do albíčka 😀

mmonna
15. jan 2009

Mac,babenko je riadne buclate 🙂 Je krasne...mne to tak skaredo odfotil,ze sa tam vobec neviem zorientovat......
My to chceme vediet,co to bude,prve som nechcela vediet,ale teraz som zvedava,a aj kvoli Miriamke-dcere...ta sniva o sestricke..a mam sa priznat,aj ja by som najradsej este jedno dievcatko....

leny2
16. jan 2009

Ahoj holky,
Macousku, tak to je super, že máš výsledky v pořádku.

Mmonny, tak jsem zvědavá, co to bude,zda holčička nebo chlapeček.

Já jedu v úterý k dr, měl by mít výsledky krve, co mi bral v prosinci, tak jsem zvědavá, jestli na něco přišli, nebo ne.

macous
16. jan 2009

Ahoj holky,
Leny to bude v pořádku a další pokus už klapne naplno 🙂 a kdy se doto pustíte?? už víš?
Mmonna, tak to jsem zvědavá, jestlipak to bude holčička nebo chlapeček 😵 Mě je to upřímně jedno, ať nebo tak, hlavně že bude v pořádku 😀

mmonna
16. jan 2009

Leny,aj ja som zvedava,kedy sa do toho date...ak budu vysledky v poriadku,tak budete uz uvazovat?
Mac,teraz sa budem akurat sustredit na vysledky.......bojim sa,ci bude vsetko dobre......pri mojej smole si ani trocha neverim.....vsetko pozitivne bude pre mna prekvapenim......

mystic
16. jan 2009

Ahojte snažilky
som tu prvýkrát, hľadám spôsob ako by som mohla si pomôcť, aby moje snaženie bolo úspešné. Mám l dcérku ktorá je z 1.IVF. Po 4 rokoch sme chceli pre malú súrodenca - absolovala som 1 KET z 1.cyklu, potom 2.IVF a 2xKET, toho roku 3.IVF - všetko neúspešne. O týždeň ma čaká KET a neviem či nebude posledný.
Skúšala som všeličo - dala som si pauzu, na IVF som išla v čase dlhej dovolenky, bola som zdravá, skúšala som aj liečiteľku, rastlinné preparáty, babské čaje a nič. Začínam sa zžívať s myšlienkou že takto má byť a som strašne rada že mám aspon 1 dieťa. Ťažšie zvládam odpovede na jej otázky, kedy bude mať bračeka či sestričku, horšie je že jej sesternici sa t.č. narodil súrodenec.
Tie, ktorým KET vyššiel máre na to nejaký "recept" 🙂 alebo to nechávate na osud ?
Ďakujem za každú odpoveď.

macous
16. jan 2009

Ahoj Mystic, bohužel ti žádnou radu nemůžu dát, protože žádnou nemám.... je to podle mě opravdu na náhodě, jediné co podle statistik vím je to, že se nejvíce daří ET i KET na jaře a na podzim (úplně nejvíce na podzim).
Jediné co ti můžu popřát, aby se co nejdříve zadařilo, pokud to peníze dovolí, tak zkoušet a zkoušet, přeji hodně štěstíčka do dalších pokusů 🙂

Mmonn, to budeš mít taky dobrý, uvidíš, já neznám vlastně neznám nikoho, komu by ten první screening vyšel blbě, dobře to dopadne, však víš, že já měla pocit úplně stejný jako ty 😵

mmonna
17. jan 2009

Mystic,podarilo sa Ti 1.IVF..to znamena,ze sa Ti vie zadarit....ale asi ziadne rady v tomto nepomozu.....je to asi len na prirode,ci sa to uchyti.......asi len aby si mala po transfery klud,a aspon den lezala....a potom sa len setrit a nezdvihat tazke veci....

Mac,viem,ze sa kazda boji a je to len prirodzene....este 3tyzdne,a aj ja snad budem v pohodicke si vychutnavat tehulkovanie 🙂 a urcite si aj nieco uz na seba kupim...

macous
17. jan 2009

Mmonn, ti povim, že jestli budeš jako já, tak se budeš stejně pořád tak trochu bát i dál, prostě je těhulkování teď v tom stádiu, kdy ještě necítím pohyby a tak se stejně pořád bojím, jestli je miminko v pořádku, na další kontrolu jdu taky až za tři týdny a přijde mi to jako celá věčnost... 😉

nelynka
17. jan 2009

ahojte babulky, dlho som u vas nebola, tak som sa prisla pozriet ako sa vam vsetkym pekne dari a rastu vam tt 😀

macous
17. jan 2009

Ahoj Nelynko, a jak ty se máš?

nelynka
17. jan 2009

ahoj macous, vcelku dobre, jsem doma na placenym volnu, dostala jsem vypoved, tak hledam neco novyho...jinak vse po starem, makame na baraku, dneska zaciname delat strechu, to se nasmeju..
miminko ani v nedohladne, nevim kdy se ja dockam hehe, ale snivalo sa mi ze se mi narodili dvojcatka, kluk a holka 😀 😀 len nevim kde zase byl muj manzel 🙂

nelynka
17. jan 2009

a ty jak? hezky tt uz mas 😀

mystic
17. jan 2009

ďakujem kočky za rady
uvidíme...

macous
17. jan 2009

Mystic - není zač, to víš že to jednou klapne, když budeš věřit, tak určitě 😉

Nel - jo jo, už to trošku utíká, dneska jsem vlastně 14+2, ale skáče tam už 15 tt 🙂 máme za sebou prvotrimestrální screening a dopadl dobře, tak jsem ráda 🙂 Práci si najdeš jinou, z toho se nestřílí, to je dobře, že děláte domeček, mi ho rekonstruovali loni touhle dobou 🙂 Jo a ten tvůj sen, to je jasný, to budeš mít dvojčátka po IVF 😀 😀 😀

nelynka
17. jan 2009

mac, hehe, to jo...po IVF, jen bohuzel ja uz na IVF nechci, aspon zatim ne, chci nasadit manzovi nejaky vitaminiky a skouset to normlane, stale mam pocit ze se nam to povede i bez IVF, nevim proc... 🙂
jen musi i mana chtit 🙂

macous
18. jan 2009

No Nely, víš co, u nás to by to taky možná i klaplo, jen kdyby manža nebyl takovej lenoch, tak vím, o čem mluvíš, u nás byl jediný problém, že já mám ovulaci jen občas, tak to chtělo více snažení, no ale IVF to pojistilo, takže teď už to neřeším. U druhého prcka jsem teda zvědavá, třeba už to půjde i bez IVF a trefíme se, no to ukáže čas 😀 😀 😀

macous
19. jan 2009

Holky, no kde všechny jste???

drobec
19. jan 2009

ahojte dievčatá...môžem sa spýtať, čo je to ten screening...v podstate sa aj ja, ak sa nám to do februára resp. začiatku marca nepodarí prirodzene otehotnieť...chystám na KET..tak aspoň budem o niečo múdrejšia..ďakujem

macous
21. jan 2009

Ahoj Drobec, screening se dělá u těhotných na konci prvního trimestru a pak po dvacátem týdnu a pak nějak ve třicátemdruhém týdny, je to vyšetření, které se skládá z krevních výsledků, věku a velkého ultrazvuku, kde přeměřují jednotlivé části miminka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre