Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

artep26
18. okt 2008

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla, tak se omlouvám, ale v pondělí a úterý nám nešel net a pak jsem dadala 😀
Ve středu ve 12:15 jsme měli KETík, mám v bříšku 1 mimíska, tak snad se choudě opuštěný drží. Ze 3 přežil jen ten jeden ale nechtělo se jim rozmrazovat další dávku se 3, co kdyby byly všechny OK, tak by zbytečně museli některé vyhodit. Takže 1. KET 1 mimís, dalších 9 zamraženo.
A jak vy holky?? Čeká tu některá už na //??
Mac to to uteklo, viď??
Věruš to mě mrzí s tím spermio, manža má taky tak 10% morfologie a ICSI je nutné, ale i medicína dnes umí zázraky, takže i ty 4% stačí 😉
Zdravím nové tvářičky 😵 😵 😵

vm72
18. okt 2008

Ahoj artep!
Moc Ti přeju,ať se mimísek udrží.Ať je to ten správný bojovníček!
S tím spermiem je to fakt pech.Byla jsem z toho pěkně vyvalená.Manža to neměl nikdy nic moc a teď tohle... 😖
Bohužel si myslím,že s 4% je to na IUI opravdu málo,takže si naděje fakt nedělám.Právě proto,že při IVF musíme mít ICSI,což při IUI není a je to pro ty spermijky nesnadný úkol. 😒
Já když jsem měla poslední KET,tak se taky špatně rozmrazili,ale mě právě dorozmrazili ještě další 2 a nakonec jsem měla na transfer 3.Tak mě to potom mrzelo,že bych bývala raději měla KET jen s jedním a měla případně ještě ty 2 v záloze.Takhle to najednou byl KET poslední,protože potom už nebylo co rozmraovat. ☹

dasa24
18. okt 2008

ahoj holky,

tak já hlásím dneska MS 😀 tak zítra jsem objednaná do CAR a začínám se stimulkou 🙂 🙂
MS je zas přesná 😀

Hozny, jak píše vm72 určitě bych šla na krev, po ET jsem 13 den měla 380 HCG.

Leny to je super, takže jsme dostali MS nastejně a koukám že si nejspíš půjdeme pro mimísky a budeme na tom termínově stejně 😀

Artep, to je super, tak doufám že mimísek se udrží 😉 😵 😵

Vm72, jsem ted taky zvědavá jak na tom bude manža se spermiogramem, vlastně už je to rok co byl naposledy, tak uvidíme ale nečekám žádný zázrak.
Nelam si s tím hlavu vm72, zázraky se dějí a já doufám že to tak bude u tebe s IUI 😵 😵

artep26
18. okt 2008

Věruš právě kvůli spermiogramu jsme už IUI nechtěli a Provazník, který mě náhodou vyšetřoval když tam Šárka nebyla mě i nahlodal, ať o IVF zkusím s doktorkou promluvit, protože on už by na nic nečekal. Takže vlastně Provazník mě nahlodal a Šárka vykonala. Ale co ty víš, je spousta holek, která při přípravě na IVF otěhotněla přirozeně nebo díky IUI. Třeba budete ten případ a ušetříte korunky pro mimíska.
Dáši tak hodně sil a štěstíčka, ať to dopadne 😉

macous
18. okt 2008

Ahoj holky,
Artí - vypadá to, že jsi ouplně v pohodě, to je fakt super, to by se ti mohl mimísek chytit, psychika je nejdůležitější 😉
Věruš, já taky pořád říkám, ještě že jsou dneska už doktoři tak znalí, před 20 lety bysme měli taky třebas smůlu, dneska jim to vaše spermiko stačí a mimísek bude, uvidíš, budu ti držet jeden palec extra jen pro tebe 😀
Leny - ahojda, tak mrcha přišla 🙂

Dáši - čusík, jupííí a hurá do stimulkování, ty začneš fakt přesně o týden po mě, to je teda prima, to je určo znamení, že tentokrát nám to už vyjde, už přece čekáme docela dost dlouho 😵 😵

dasa24
19. okt 2008

ahoj holky,

macousku taky mám radost, jak jsem psala že pak manža odjíždí takže kdyby se MS zpozdila o týden, tak to by bylo pěkně blbý 😅
Dneska tam mám být ve 14:15 🙂
a jak je tobě, vše ok? 🙂 Zítra máš UTZ? 😵 😵
To je super, jsem teda o týden později to nebudeme mít tak rozdíl 😀 😀

imiska24
19. okt 2008

Ahoj všem,
Dáši,chtěla bych se zeptat,jak probíhá Ket?Mám jen zjištěno že v pronatalu dělaj poslední ET 28.11.
Mám tam toho jednoho mrazáčka,tak snad to stihnu.

macous
19. okt 2008

Ahojda 😀
Dášenko, já jdu zítra ráno na UTZ, tak uvidíme, jak mi folíky povyrostly, je mi dobře, trošku mě tlačí břuch, ale to je v pohodě, jediný co mi fakt vadí, je to, že mě už 3tí den soustavně brní levá ruka a mám v ní sníženou citlivost, to jsem měla minule taky a vydrželo mi to tak měsíc po OPU - fakt nepříjemný, min. jsem se doktorky na to neptala, protože jsem si myslela, že jsem si skřípla nějaký nerv nebo co, ale teď by to byla fakt velká náhoda, kdybych si ho skřípla znovu a zrovna zase před OPU, to se mi nezdá ..... tak se zítra zeptám 😅
Tak ať ti to dneska dobře dopadne a šup šup injekci do pupíku, ať už ti to tam taky roste 😉

Imisko, u nás probíhá KET tak, že jdeš cca 10 den od mrchy na UTZ, oni ti zkontrolují folík a děl. sliznici a podle toho jdeš pak buď rovnou na KET nebo ještě na jeden UTZ, prostě dokud nemáš buď ovulaci a nebo dokud není děl. sliznice alespoň 8 mm, což je většinou okolo 15 dne, někdy o pár dní později, tak držím palce ať to stihneš 🙂

imiska24
19. okt 2008

Macousku,spíš mám strach z tý ovulace,ta je pro KET důležitá?
Teď při laparce mi zjistil,že mám funkční jen jeden vaječník.A nemám ani jeden vejcovod 😒
Menses mám dostat cca 10.11 tak snad to nějakm dopadne.
Macousku,tak tfuj tfuj,ať máš spoustu folíků 🙂

vm72
19. okt 2008

imisko-ta ovulace je právě strašně důležitá.Aby si tělíčko myslelo,že je to normální proces,i když je vlastně jen "umělý".

macous
19. okt 2008

Imisko, ale já jsem třeba téměř bez ovulace, a proto mi doktorka nasadila Estrimax od prvního dne krvácení (tabletky) a nečekáme na ovulaci ale na nárůst děložní sliznice, já sice zatím neotěhotněla, ale znám docela dost holek, co otěhotněly (bez ovulky), ptala jsem se na procenta a doktorka říkala, že to procento úspěšnosti malinko klesne, ale jen o malinko, že to vlastně nic neznamená 🙂
Věruš - ahojda 😉

macous
19. okt 2008

Jo Imisko, děkuji za tfuj, tfuj, tfuj 😀 😀 😀 😀 😀

imiska24
19. okt 2008

Macousku,bojuj,zvládneš to.
VM,ale ovuluje vždycky jen jeden vaječník,ne?

dasa24
19. okt 2008

holky tak už simuluju gonalem 😀 (jak minule)

Gonal jsem dostala kolem 15h, sestřička mi říkala že je lepší si ho píchat ráno nebo dopol., tak to snad nevadí že ho píchnu zítra tak kolem 10h ne? 😀

Imisko to sihneš určitě 😵 😵 , v Pronatalu jdeš 11den na UTZ a pak bud ti píchnou pregnyl, nebo ještě počkáš a podle sliznice a folikulu.Budeš brát estrimax nebo něco? Já jsem to měla v přirozeném cyklu.
Moc držím palce 😀

Macosku to určitě řekni s tou rukou 😉, ale to bude určitě v pořádku 🙂
Budu na tebe zítra moc myslet 🙂
Já jdu na kontrolní UTZ v neděli

vm72
19. okt 2008

imiska-ano,ovuluje jenom jeden vaječník.Ale to je právě to přirozené,co je ke KET potřeba. 😉

leny2
19. okt 2008

Ahoj holky,
tak se nám to tady zase pěkně rozjíždí, to budou zase nervy až budem ve fázi výsledku.
Macous, musím brát ten Estrimax v pravidelných intervalech, nebo je to jedno: ráno, v poledne a večer.
Daso, to na tom jsme uplně stejně.

Tak holky, hurá do boje a doufám, že tu smůlu tady už prolomíme a budeme všechny těhulky.

vm72
19. okt 2008

Ahoj leny!
Tak už máš nehtíčky a kamarádka melírky? Měly jste odpolední zkrášlovací salon?

leny2
19. okt 2008

Ahoj Věru,
nehtíky jsme stihly, ale melírky musíme udělat až v týdnu, přijeli dlouho, tak už jsme to nezvládly časově.

artep26
19. okt 2008

Ahojda holky,
Mac tak ať ti to zítra dobře dopadne 😉 a folíků je tak akorát a jsou tak akorát velké 😉 a hlavně ta sliznice ať je pěkná 🙂
Já mám taky problém s ovulkou a sliznicí, teď to naštěstí na KET dalo (měla jsem 3 dny před KETem 7,7 mm) ale příští KET (pokud tenhzle nedopadne) tak budu chtít taky léky na sliznici, protže už to nechci pokoušet a stresovat se jestli KET vůbec bude, tak jako jsem se strachovala teď. 😒

Ahoj Leny a Dáší a Věrko 🙂 🙂

iveb
19. okt 2008

Ahojte dievčatá, v utorok ma čaká KET t.j. na 17.deň cyklu. Od začiatku 2.dňa som začala brať Estrimax a pri prvej kontrole minulý týždeň na 11. deň cyklu som mala sliznicu 12,5 cm. Ďalej beriem Estrimax a už aj Duphaston a Utrogestan , ale mám pocit akokeby som mala menzes dostať už dnes. A to hneď asi na 6-7 deň cyklu som mala hlien , ktorý sa podobal na ovulačný , čo by bolo určite skoro, skôr to pripisujem vysokým dávkam estrogénu,.Ani bazálnu teplotu nemám vyššiu , takže ovulku som určite nemala.Nemám pravidelný cyklus , ale práve ten hlien mi vždy navodil neskôr menštruáciu. Môžu tie akože predmenštruačné bolesti / kríže, podbruško a prsia/ súvisieť s vysokými dávkami hormónov? Máte s tým niektorá skúsenosti ?

macous
19. okt 2008

Ahojda holky,

Leny, Extrimax jsem brala tak nějak jak se mi to šiklo, ráno po probuzení, pak po obědě a pak večer někdy v osm někdy v devět, myslím, že na přesnosti zas tak nezáleží.
Artíku, moc díky 🙂
Imisko - já to jen tak nevzdám, akorát je mi prostě pořád divné, že všechny pícháte před OPU Pregnyl a já Ovitrelle, asi je to tím, že stimulkuju Puregonem a vy Gonalem (jinak nevím 😅

Dášulko, tak to je fakt super, máme to přesně o týden, s tím Gonalem nevím, ale já musím píchat vždy ve stjný čas plus minus max. hodina 😉 tak bych se na to radši na tvém místě zeptala, abys ten start nějak nepotentonovala 😀 😀 😀
Holky necháte si prodlouženou kultivaci? Já to asi dám.

artep26
19. okt 2008

Iveb ahoj,
nebrala jsem před KETem Estrimax, jen jsem pila čaj na růst sliznice (kontryhel), takže nevím nevím. Já mám obvykle anovulku, takže ani hlen nehlídám. 😒 😒 Nemůžu prostě poradit. Ale břicho mě pobolívalo, to jo. Ale je to asi těma hormonama.
Mac myslím že Ovitrelle je na stejné bázi jako Pregnyl a není to ovlivněné stimulko. Jen prostě CAR kam chodíš používá jiné léky a má smlouvu podepsanou s jinou společností 😉 😉

macous
19. okt 2008

aha, tak prima 😀
no a jdu zase žehlit, Artí hezké spinkání a zítra zase hezky odpočívej 😀

ahoj Iveb, jsem na tom stejně jako Artep, taky jsem anovulka, tak neporadím 😖

leny2
19. okt 2008

Macous, taky si myslím, že je to úplně jedno, jestli Pregnyl nebo Ovitrelle.

macous
19. okt 2008

🙂 🙂 🙂 díky holky, tak zítra písnu, jak mám velký folíky 😀 pa pa

dasa24
20. okt 2008

Dobré ránko hoky,

Macousku taky jsem měla jednou Ovitrille, v CAR mi říkali že je to stejný jako pregnyl.

Artep jak se cítíš? 🙂 Já jsem měla měla sliznici 4 dny před KET 11mm, ale nepomohlo mi to. Taky jsem pila kontryhel. čaj

Macousku držím place dneska 😵 😵

jmisa
20. okt 2008

Ahoj.

Já dostala teď v Pronatalu taky ovitrelle, je to lepší, že už se s tím manža nemusel míchat.

Zítra by měl být KET, to budu 17 DC. Mám obavu, aby se nám béčka rozmrazila, aspoň jedno, máme jen dva zmrzlíky. Sliznici jsem měla ve čtvrtek už narostlou, ale nevím kolik, jsem se nezeptala. Akorát mi dr říkala, že na KET je ideál 8-12 mm a minimum je 7 mm. Ale já se sliznicí problém nikdy nemám. Asi je to tím, že piju kontryhel.

macous
20. okt 2008

Ahoj holky,
Jmisko držím moc palečky, aby byli embroušci v pořádku, alespoň jedno, já to znám, já minule měla taky už jen dva a nakonec byl v pohodě jeden... určitě ti jedno přežije - musí 😀

Ahoj Dáši 😉
tak mám po kontrole, folíků je cca 15 a mají okolo 15 mm, děl. sliznici mám už 12 mm, tak utz ještě ve středu a pátek hurá na OPU.
Akorát ta děl. sliznice mě straší, když jí mám už 12 a v pátek teprve OPU a pak ještě prodložená kultivace - tak to teda nevím, aby mi neodešla 😒 😠

vm72
20. okt 2008

macous-tak to je nádherná úrodička! Tý jo,ale s tou sliznicí,teda nevím,nevím.I když-já tomu nerozumím,tak snad oni vědí co dělají a asi vědí,že se třeba ta sliznice jen tak nesníží.Tak ať ti všechno dobře dopadne!

macous
20. okt 2008

Díky Věruš, no ve středu se na to zeptám a kdyžtak řeknu, že prodlouženou kultivaci nechci 😉 se nedám neboj, to už známe tohleto, oni mají dost času a pak je z toho prdlajs, si to pohlídám a budu se ptát na milion věcí 😀 😀
A jakpak se dneska máš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre