Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kuspitka
16. jan 2013

@liviah zajtra idem k mojmu lekarovi pre papier na mamografiu tak mu poviem,ze nech urobi sono.tak zajtra o dexiatej budem vediet nacom som...

makovicka53
16. jan 2013

@liviah zlata si dakujem ...aj ja tebe...super, ze uz mas aspon jednu babiku 🙂

lucia2505
16. jan 2013

@liviah tak budem držať palce nech to vyjde 🙂 ja som mala ísť teraz vo februári na KET, ale rozhodli sme sa preložiť to na apríl.

lucia2505
16. jan 2013

@lucmora Ja som ťa nechcela uraziť, nemyslela som to v zlom...ja som to brala podľa seba, lebo som si povedala, že keď budem mať jedno dieťa, tak určite budem chcieť skúsiť ďalšie ivf, či sa podarí aj druhé, ale viem, že keby sa mi druhé nedarilo, tak by som to nechcela už absolvovať toľko krát a uspokojila by som sa s jedným. Asi by som vyčerpala tie 3 pokusy a ďalej by som to už neriešila. Ale každá sme iná a to verím, že tá túžba po treťom je rovnaká, hlavne vtedy keď tie dve už vyrástli a chýba v dome to bábätko.

kuspitka
17. jan 2013

KET asi nebude sliznica na 12den je 7mm zajtra povedia co bude dalej

pet1308
17. jan 2013

@kuspitka Ahoj, nemusíš sa báť, na KET určite pôjdeš, ja som mala na 14.deň len 7mm (to je vlastne spodná hranice) a to som užívala aj Estrimax a na 19. deň bol vklad a teraz som 9.deň po a mám pozitívne testíky, ale nechcem sa moc tešiť, kedže to nemám ešte potvrdené.Tak držím palce 🙂

basenkamasenka
17. jan 2013

@makovicka53 Dakujem a to iste prajem tebe, ved budeme sa informovat 😉 Co sa tyka liekov 1 den MS som zacala brat estrofem na rast sliznice. Inak mam zensky caj ktory obsauje alchemilku a ine byliny a kedze buducu tyzden idem na KET tak od dnes nasadim aj kyselinu listovu. A ty?

kuspitka
17. jan 2013

@pet1308 dakujem moja.a na Ket si mala kolko a kolko ti vlozili?a kolko bunkove.

pet1308
17. jan 2013

@kuspitka V deň KET mi už sliznicu nemerali, tak neviem a vkladali mi 1 expandovanú blastocystu (5-dňovú). Inak predtým som s rastom sliznice nemala problém, aj na ET som išla bez liekov a mala 10mm. Ale keď sme plánovali KET, tak ten mesiac mi narástla len na 5mm, tak sme to museli odložiť o mesiac.

liviah
17. jan 2013

@kuspitka ahoj, nebojkaj KET určite bude, nakoľko v Heliose robia ked je sliznica minim. 6-7 mm, kukni si ich stránku- v príspevkoch to je písané, takze sa nemusíš obávať a určite Ti este aspoň 1 mm podrastie 🙂 hlavne sa netrap. Veď Ti pekne narástla aj bez liekov. Uvidis, ze to dobre dopadne. Dnes máš 12 den a už ju máš krásnu 🙂 drzkam palce

kuspitka
17. jan 2013

@pet1308 aj ja mam taku zmrazenu na kolky den ti roboli Ket?
@liviah dakujem moja

lucmora
17. jan 2013

ahoj Holky bavíme se tady o té sliznice, kolik teda má být ta sliznice 14 den KETu? já měla něco kolem 7 mm a myslím, že to bylo málo, páč se nám nedařilo ☹

pet1308
17. jan 2013

@kuspitka na 19. deň, ale sliznicu už nemerali.

lucmora
17. jan 2013

@pet1308 ano sliznice se už 19 den neměří, výška je prý důležitá do toho 14 dne 😵

pet1308
17. jan 2013

@lucmora no ja som mala len tých 7mm na 14.deň a povedali mi, že to stačí. A teraz som 9. deň po KET a testíky mám pozitívne, tak snáď nám to už tentokrát dobre dopadne.

kuspitka
17. jan 2013

@pet1308 aj si lezala,alebo nie?

pet1308
17. jan 2013

@kuspitka hneď po transfere som bola ešte nakúpiť potraviny, a potom oddychovala a snažila sa nenamáhať.

kuspitka
17. jan 2013

@pet1308 tak este mna bude cakat cesta domov.ket ak bude tam na 20 den tak sa robi v iscere

pet1308
17. jan 2013

aj mňa čakala ešte cesta domov, ale tak ja to mám bližšie ako ty, necelú hoďku, bývam pri Žiline a tiež chodím do MT, ale do Heliosu. Čítala som, že do Iscar chodieva aj doktorka Gaťová, škoda, že odišla z Helíku. A máš ešte nejakých mraziačikov? Ja ešte 4, ale dúfam, že to už teraz dotiahneme do konca a z nich bude neskôr súrodenec.

pet1308
17. jan 2013

@kuspitka tá správa patrila tebe 😉

kuspitka
17. jan 2013

@pet1308 hej mam posledne dva dufam,ze sa pekne rozmrazia.
Zajtra dufam,ze kontrola dobre dopadne.

pet1308
17. jan 2013

@kuspitka ja som sa tiež toho bála, že sa nám nerozmrazí ani jedno, ale našťastie hneď prvé. A dáš si vložiť obidve? Budem ti držať palce, aby sa vám to podarilo! Čítala som o tvojom nešťastí a dúfam, že už sa budeš môcť len a len radovať 🙂 My sme prišli o to naše šťastie v 9tt, ale musíme ísť ďalej a dúfať v len to dobré! 😉

kuspitka
18. jan 2013

@pet1308 len jedno si chcem dat.potom napisem.

makovicka53
18. jan 2013

@basenkamasenka diky 🙂 ....ja beriem tiez kyselinu listovu a alchemilkovy caj a idem si dat este matersku kasicku a ked pojdem na KET tak si dam estrimax...a davkovanie mas teda ake?aku mavas sliznicu bez liekov a s liekmi?

kuspitka
18. jan 2013

@makovicka53 materska kasicka sa moze aj po KET?

Tak KET budr vo stvrtok a jedno embro si dame vlozit sluznica je 8mm a zajtra si nam dat pichnut pregnyl.

makovicka53
18. jan 2013

@kuspitka ...ja by som ju uz nebrala po vklade... a sliznicu mas OK 🙂 ...budem drzat palce ...a pregnyl naco mas pichat? to su nove metody?

kuspitka
18. jan 2013

@makovicka53 neberiem ziadne lieky preto picham musi mi prasknut folikul.ja idem takto prvy krat bez liekou.

makovicka53
18. jan 2013

@kuspitka moja silno drzim palce...nech to vyjde pozitivne...si jedna z tych stastnejsich co idu bez liekov a sliznica dobre narastla 🙂 v dobrom...prajem ti to 🙂

liviah
18. jan 2013

@kuspitka super, moc držím palce 🙂 aj ja som išla úplne bez liekov, ale pregnyl som nemala

kuspitka
18. jan 2013

@makovicka53 dakujem.bojim sa,ale musi sa to podarit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre