Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

ratatooy
4. apr 2013

@dorotka66 u nas je nařizeno testovat jak u ivf tak ket 14den

ratatooy
4. apr 2013

@makovicka53 holky a na co čaj z malinika?ten bych asi nepila,to až před porodem

lucina100
4. apr 2013

ratatoy, ket se má dělat po ovulaci. takže mám po ovu a prý to těma hormonama budou držet, aby ještě narostla sliznice. Měla jsem jí jen 8. Na sliznici beru divinu, po tom roste. Dle plánku, napřed 2x denně, pak po nějaké době 3x denně a k tomu prednison 2x denně a ode dneška utrogestan zavádím 3x 2 bobule. To je místo těch injekcí, co pícháš. U nás v CAr se dává Utroš. My chodíme na ultrazvuk 15-18 den,jak roste sliznice a pak se to podle toho naorinuje co dál. ale že mi toposunou až na 23 den cyklu, to jse nečekala..... Možná to i dostanu a nikam nepojedu nakonec. Nebo 4 dny předtím jsme už špinila. utroš by to prý měl podržet, ale po minulém kETU jsem to dostala normálně přes utroš. ten to nedrží, aspoň mě ne... Snad ví co dělají. proto se připravuji na to, že ot nevýjde. Dle mě je to pozdě....

dorotka66
4. apr 2013

@hunka waw tak to si asi to 1% bezpríznakové 😀 ja som akosi rezignovala a čakám do soboty na prvý test. a stále čakám, že keby sa niečo dialo, tak mi je zle. ale stále mi nič mimoriadne nie je.... 😉no, tie koľajnice ti úprimné závidím 🙂)))) a samozrejme aj želám

dorotka66
4. apr 2013

@ratatooy no to u nás tiež, len som chcela vedieť, keby sa babám teoreticky ukázala II. čiaročka 🙂

ratatooy
4. apr 2013

@dorotka66 zaleži co kdy pichly pregnyl?a každymu se drží v tele ruzne dlouho

lucina100
4. apr 2013

Já třeba po ET neměla žádné těhu příznaky. Po těch hormonech se cítím blbě a to bylo i minule. Takže teď mě taky píchá v břichu, nad ránem mám křeče a prsa naduté, břicho nafouklé a to mám ještě 5 dní před KETem. Dělají t ty prášky. Zle mi bylo až druhý měsíc. A sugesce dělá hodně taky.... 2 čárks mě 7 den se ukázala. A jak tady čtu, tak i 6 den jde. Čaj s maliníku jsme pila před ET taky, míchala jsme to s kontryhelem. Je to na podporu těhotenství. Nyní jen kontryhel piju, aliník jsme vynechala a mamavit vitamíny taky.

makovicka53
4. apr 2013

@ratatooy ja ho pijem na sliznicu

dorotka66
4. apr 2013

@ratatooy no ja beriem estrimax a utros, ale mám brat 3 x denne estrimax a na obed stále zabudnem 🙂 a utros som mala začať brať 4 dni pred vkladom a začala som 1 deň. hrôza.....no keďže som nemala pregnyl, tak by ten test na 10 deň mohol byť aj celkom reálny 🙂 dnes mi však kámoška rozprávala príhodu o jednej babe po IVF, ktorá podľa testu nebola tehotná, šla na dovolenku, neznášala lietadlo, takže potužovali ....samozrejme aj počas dovči a doma zistila, že test klamal. a dnes má dcérku 🙂

dorotka66
4. apr 2013

@makovicka53 ahoj makovička, ako sa darí? začínali sme spolu pred dvomi rokmi, neviem či si spomínaš 🙂

ratatooy
4. apr 2013

@makovicka53 tak an to sem pila kontryhel

ratatooy
4. apr 2013

@dorotka66 jj testy nejsou 100%

makovicka53
4. apr 2013

@dorotka66 ahoojky ano ano 🙂 mam za sebou uz aj 2.IVF a tiez nesupesne...este nam ostali 3 snehuliaci...pred mesiacom som bola na KET nevyslo a teraz idem znovu...akurat som 6DC ..a ty ako?

makovicka53
4. apr 2013

@ratatooy ano ten je vyborny ...ja uz skusam kadeco 🙂

dorotka66
4. apr 2013

@makovicka53 🙂 no 2 roky som sa dávala dokopy po IVF (dostala som reumatickú artritídu) a tak skoro na chlp, po dvoch rokoch, som mohla vysadiť hnusné lieky a ísť na KETko. Mám v sebe (aspoň dúfam) 2 embrya a žiadne mimoriadne pocity. Od 27.03: ale ešte som netestovala. keď som som sa začala pripravovať občas som narazila na tvoj koment. mrzí ma, že to zatiaľ nevyšlo ☹ no, ale všetky veríme, že raz možno príde jar 🙂

makovicka53
5. apr 2013

@dorotka66 tak to si si vytrpela, drzim ti palce...ja tiez dufam, ze sa raz na nas slnko usmeje...musi, uz je najvyssi cas 😉 dnes je uz 9 den...ake bublinky ti vkladali? brala si aj nejake hormony?

ratatooy
5. apr 2013

holky za jak dlouho jste kdo tstoval po ket?mam nařizeno 14den počita se i s den ketu,ale zajima me jestli to nekdo skoušel dřív?

mina85
5. apr 2013

@lucina100
ahoj, chcela by som ťa upokojiť aby si sa nestrachovala, ze na KET pojdeš neskoro. Ja som bola na Ket 22 den cyklu, sliznicu som mala len 6,5 mm, a citim že sa to podarilo dnes som 31 deň cyklu a mám take divne pocity podolievanie podbuška uz asi 5 deň ako pred mrchou, zle spávam, veľmi som smädná a stale chodim na malú potrebu a take zvlášte pocity, test som si nerobila a chcela by som vydržať až do kontroly v stredu mám sono aj krv. Bude to 14 deň od Ketu. Ja som tiež 2x po ET dostala mrchu presne na čas aj napriek tom, že som brala utroš a teraz zatial neprišla tak som silno presvedčená, že sa to teraz podarilo. Tak len kľud a nemysli toľko na to a bude to ok

lucina100
5. apr 2013

to Vás obdivuji, že vydržíte netestovat.... Já testovala vždy 7 den, to už jde vidět a 10 den jsem pak měla silnou hrubou čáru. Já od 7dne testovala každý den a mám je na památku dodnes schované. takže určitě 7 den budu zase, jak dojde k KETU. ratatoy, už jsi 1éden, že? to ráno testni. My chodíme na krev 10-14 den po.
Mino, tak to Ti ta sloznice spadla na 6,5, nebojsi měla ještě menčí po těch 16 dnech, kdy se to měří? Já měla 8 a říkali, že je to málo. Ale na netu píšou, že je to dobré od 8mm. Taky se právě bojím, že mi spadne. Prý ještě poroste, tak uvidíme v úterý kolik byla. V pondělí budu volat,jak přežily rozmražení a zda se vyvíjí. Držím Ti pěstičky. Testovat nebudeš do středy?

ratatooy
5. apr 2013

@lucina100 i po ket jo?ja u ivf až do 15dne slabyho ducha

ratatooy
5. apr 2013

@lucina100 dneska sem 3den po ket nepočitam den ketu,skusila sem test ale je tam ještě videt pregnyl podle me se tam bude držet 7dní cca

lucina100
5. apr 2013

ratatoy, po ET jsme testla 7 den a byla tam druhá slabá a každý den sílila. Mám pak všechny schované. Po neúspěšném KETU taky testla 7 den a nic tam nebylo. Mě ty hormony neovlivňovaly testy. Po prvním Et taky 7 den a nic tam nebylo. Takže 2x nic a po třetí byla druhá čárka slabá. Vždy sedmý den. Já jdu v úterý, jak vše dopadne, takže testnu další úterý ráno. Jak to teda nedostanu. Po neúspěšných jsem to pak dostala kolem 10 dne po zavedení. Pak nejela ani na krev, zbytečně takovou dálku jet, když krvácím a test nic....

ratatooy
5. apr 2013

@lucina100 no a pregnyl by ti to ovlivnil jestly ho máš to je samotný hcg

lucina100
5. apr 2013

Já si píchala myslím pregnyl při ET, ale 7 den už tam nebyl, když jsem měla jen 1 čárku. Já už si to vše co jsme brala nepamatuji. Vím, že jsem měla vždy utroš na zavádění před a po etu, ketu. Injekcí jsem píchala dosti a různé, tak ty názvy už nevím ani. Ale sedmý den mi vždy potvrdil test, jak to vypadá. Zkus v úterý a uvidíš. Tady někdo psal, že už 6 den a měl ducha.

ratatooy
5. apr 2013

@lucina100 jj u ivf sem mela už tak 8-9den ducha,skusim v utery dneska sem skusila jestly tam pregnyl je a ještě jooo je videt čarka nebo že by dvojčátka se obe zabydleli???? 😀 😀 😀

lucina100
5. apr 2013

Já měla 9 den po ET už silnou a desátý den 2 hrubáky. Ale měla jsme pak HCG po 14 dnech kolem 1 500, myslela jsme , že dvojčata. tak to sílilo po 7 dnu každý den. měli jsme macka 😀 .

mina85
5. apr 2013

@lucina100
nie ja som mala sliznicu na 14 DC(večer) 4,5 mm u mojho gynekológa rano 15 DC som volala do centra doktorke, čo mam robiť, tak mi kazala prísť na kontrolné sono k ním 17 DC a to bola sliznica 6,5 mm doktor trochu váhal, lebo nemala by byť nižšia ako 7mm, ale napokon sme sa dohodli, že to skusime. Vkladali mi jednu expadnovanu blastocystu a mám pocit, že to vyšlo. Pokusim sa vydržať až do stredy, veď aj tak s tym nič nedosiahnem ked si budem robiť testy, len čo by som sa zbytočne stresovala a takto budem v tom, že drobec už rastie 🙂 . Len aby mrcha neprišla . Kolko maš mrazačikov?

lucina100
5. apr 2013

mino, máme 4 mražáčky po 4 dnech kultivace, začínající kompakt. Budou to nechávat do páteho dne ještě po rozmražení. v pondělí rozmrazí a v úterý by měl být KET. Mám si v pondělí zavolat, jestli to přežily. Co bereš na podporu? Já prednison, listovku, divinu a od včera utrogestan zavádím. Budet o vaše první miminko?

mina85
5. apr 2013

@lucina100
my sme mali 4 mrazačikov po 5 dňovej kultivacii , 1 sa neprebralo rozmraziť a 1 vkladali tak máme ešte 2 zamrazené , všetky boli expandované blastocysty. Mne rano rozmrazili a prišla som okolo 10:30 na vklad. Na podporu som žiadne lieky nebrala, len som sa dočitala, že je čili ddobra tak som kazde rano a večer zjedla 2 do dňa Ketu a pila som alchemilkový čaj. 4 dni pred Ket som začala brať 2x2 utrogestan vaginalne a ked som bola na Kete tak som sa doktorky patala, či možem ten čaj nadalej piť a ona mi kazala radšej si už kupiť ptr tehotne tak teraz mám ten pre tehotne a kyselinu listovu beriem od Ketu lebo som nemala tak som si kazala napisť na recept. ešte nemáme deti , tak verím že áno

lucina100
5. apr 2013

mymáme všechny zmrzené v jednom. takže se budou rozrazovat najednou. Bude aspoň z čeho vybírat a nechala bych si zavést 2, kdyby šlo. I 3, jak by mohli. Chili je na prokrvení dělohy. to jsme brala před ET a ve velkém. sypala to do všeho jídla. Nyní to taky sypu, ale moc ne, aby se děloha neprokrvila moc a nedostala mencky nakonec před KETem. utrogestan beru 3x2 bobule a 3x denně divinu a 2x denně prednison a ráno listovku dlouhodobě před ketem. Tu co je jen na recept.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre