Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

evaav
31. jan 2010

ahoj jani a fiallinka já se taky na jednu stranu těším,že snad budou // a jak říkáte strach budu mít celé těhotenství a každou návštěvu poradny já měla vysoký tlak na který vůbec netrpím pak tu preeklepsii a nakonec Hepl syndrom to vlastně selhávají játra a ledviny a je to nějaké vnitřní krvácení však na internetu toho je o tom hodně (raději to nečíst)říkají doktoří , že už by se mě to mohlo vyhnout,ale nikdo mi to nezaručí ☹ .
Naši taky chudáci vnouče by brali ,ale mamka říkala,že to bdou mít zase strachu
Ono se řekne,že si to člověk nemá připouštět jenže to nejde,jo a to jsem do toho všeho měla náběh na plicní emboliii proto jsem cele šestinedělí píchala HEPARIN.
No člověk musí trošku asi věřit.
Jinak všem přeji krásnou neděli

fiallinka
31. jan 2010

Evi, ty sis užila...dobře tyhle komplikace znám,naštěstí jsem je neměla, ale bála jsem se hodně, s dvojčaty je na ně větší šance, navíc znám už dvě holky s dvojčaty, které help synd. taky postihl, naštěstí jsou všichni zdraví, jen jedna měla děti hodně brzo a druhá ležela 6 týdnů na ARu, fakt drsné...

no a injekce fraxiparu (heparinu) píchám preventivně už teď a pokud by to vyšlo, tak až do konce šestinedělí, už teď přitom vypadám jak feťák 🙂

Ale jak říkáš - mám velký strach, ale kdybych nevěřila, že to bude dobré, už bych do druhého nešla...

baraf
31. jan 2010

ahoj holky,

copak je to tady za ponurou náladu?
modena-je mi to moc, líto. no uvidíš, co krev....
je to tak, // to teprve začíná... já taky měla preeklampsii, tak doufám, že se mě to podruhé vyhne....
nedá se nad tím přemýšlet,protože to bychom se zbláznily,no ne?

u nás teď nic moc, Lukáš si tu nemoc teda vybírá... teploty a hrozně kašle....asi budem muset zítra opět k dr.

a vy ostatní, co čekáte na KET nebo dokonce na test, držím palečky a hlavu vzhůru!

evaav
31. jan 2010

fiallinka taky přemýšlím,že se doktora zeptám jestli bych si pak nějaké to ředění neměla preventivně píchat a tobě to doporučili?
Jo jo mě od toho těhotenství taky někteří odrazují někteří mě zase klidňují já si říkám taky,že si musím trochu věřit 😉
Taky jak jsi psala,že když jezdíte kolem CARU,že jste mávali na mražáčky,tak taky kyř jsme byli v SANSU a měla jsem sebou malou tak jsem jí říkala at zatuká na ségry nebo brášky,že si je brzo vyzvedneme 😅

evaav
31. jan 2010

andi nás napíná 🙂 😉

fiallinka
31. jan 2010

eva: no, já mám zjištěnou trombofilii - sklon k větší srážlivosti krve, tak proto to píchám, ale u tebe to možná nebude nutné, spíš až ke konci těhu - ale zeptat se na to rozhodně můžeš, ono je to lepší...

andi2
31. jan 2010

Ahojda.evaav nenapínám.já testla včera odpolko sic tam je ale pořád slabší mám to v albu.Mršule ještě nedorazila tak snad to bude dobrý.Uvidíme v uterý z krve. 😉 fiallinka já mám taky trombofilli-leidenskou mutaci zřejmě po mámě ta jí má taky.Ale mám ji v normě nikdy jsem nic na to nebrala až ted Anopyrin preventivně.Jak to že někdo má léky a někdo injekce?

fiallinka
31. jan 2010

andi, ono to podle mne bude tím s těma čárkama, že se ti mohly chytit obě embryjka a teď zůstává jen jedno - proto čárka nesílí, ale když tam je, tak neboj 🙂. Anebo se drží obě, ale test na to reaguje stejně 🙂, já jsem měla 11 den po ET tu čárku taky hodně slabou...

no jinak s tím Leidenem - radši si zajdi k hematologovi už po potvrzení těhu, pokud tam ještě nechodíš. Protože ono opravdu stačí brát ze začátku anopyrin, ke konci těhu by ti pro jistotu ale měli kontrolovat krev a kolem porodu si pak možná budeš píchat preventivně injekce. To já bohužel vím až teď, protože když jsem s tím šla k hematoložce poprvé - ještě před ivf, tak mi řekla, že je to v pohodě a nemusím to řešit - až když umřel O., tak jsem zjistila, že jsem to naopak řešit měla a měli mne sledovat. Všechny krevní výsledky jsem měla v normě, tu mutaci (mám jinou, ale je to hodně podobné) jsem měla jen "v genech", a stejně to dopadlo špatně. Takže pro jistotu si to sledování krve vynuť...

andi2
31. jan 2010

fiallinka já právě po 1ivf nezdařeném jsem šla na hematologii.Tak mi dr.řekl po 2ivf nasadit preventivně anopyrin po ivf až do 8tt a pak přijít na kontrolu.krev mi bral ta byla v normě.Jenže jsem v 8tt to ani nestihla na hematologii páč jsem v 8tt musela na revizi.No ted když to bude o.k. tak půjdu hned.Já jen,že si už někdo píchá injekce před ivf a po ivf a jámám anopyrin.Jinak díky.

fiallinka
31. jan 2010

andi, já jsem minule brala anopyrin od ivf, ale to tak v našem CARu mají všichni... a i teď mi říkal, že by tomělo stačit, nakonec mi ale dal ten fraxík, asi že jsem moc prudila..

fiallinka
31. jan 2010

kdepak máme dnes večer Rebecu?

rebeca_1
1. feb 2010

Fialinka tu som. 🙂
Mali ste tu vcera nejaku smutnu debatku, tak som laptop radsej zatvorila. ☹
Ale dnes tu bude urcite veselsie, niektore baby isli na krvicku. Uz sa tesim na tabulku. 😉

venika86
1. feb 2010

Tak už zítra budu mít taky mimísky u sebe. Mám takové rozpolcené pocity. Těsím se, mám strach a všechno se mi to míchá. Musím prostě věřit. Dnes dostala moje nej kamoška těhotenský průkaz, tak jsem z toho měla až slzy v očích. Vykládala, jak viděla srdíčko ... Taky bych si to už moc přála

astrid55
1. feb 2010

caute baby,

drzim palce vsetkym, ktore stimulkuju a tym, ktore cakaju na vysledok. Ja som sa dnes zase otestovala a zase nic. Dnes je to uz 7my den, vraj to uz byva vidno, aspon naznakom. Nevzdavam to, je mozne, ze je este skoro. Ale je aj pravdou, ze stale nic necitim, takze neviem, kde sa tie 3 emryijka podeli 🙂. 2 z nich vraj boli vybornej kvality. Na dalsom KETku skusim ten assisted hatching a ak ani to nevyjde, pojdem asi pred 2. IVF na laparku. Aj ked mi v podstate ziadny problem nezistili. Mate podobnu skusenost?

misi33
1. feb 2010

Ahojte.
Ja vas obcas sledujem. Bola som na Ket 22.1.2010.Tento piatok mam odber.Mam zmiesane pocity.
Citim sa v pohode.Ziadne priznaky.Obcas ma zaboli brucho,skor si citim vajecniky.
Takto pred tyzdnom som zacala spinit a trvalo do stvrtku.Uz to preslo.Som zvedava aky bude vysledok. 😉

Inak vsetkym velmi drzim palce.Dufam,ze tento tyzden budu len same pozitivne spravy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

astrid55
1. feb 2010

ahoj misi,

to spinenie by mohlo byt dobre znamenie. Nerobila si si doma testik? Ja som tiez po KET a uz som si robila 3 😀, ale zatial mi velku radost nepriniesli. Drzim ti palce

misi33
1. feb 2010

Chcela som sa aj testovat ale manzel je proti. Otestujem sa asi v stredu.To uz bude 12. den a malo by to byt spolahlive. Co vy na to?

astrid55
1. feb 2010

To je rozumne,

ja tolko rozumu nemam, robim si testy a zbytocne vyhadzujem peniazky. Si rozumna !! A manzel asi tiez 🙂

misi33
1. feb 2010

manzel mi stale hovori,ze je to uplne zbytocne a nespolahlive,ze co budem mat z toho ked si to spravim......
to cakanie je inak tazke☹ podla mna je lepsie si ten test spravit,hlavne ked je to negativne tak sa to lepsie zvladne,ked to potvrdia ajz krvi
aspon u mna to tak funguje

jani2
1. feb 2010

venika - tak zajtra tvoj veľký deň, staneš sa tehulkou 🙂 ...ja som si povedala, že od štvrtka si to tiež budem hovoriť a basta!
astrid - stále je to veľmi skoro! 😒 A nie je možné aby sa z 3 embryjok ani jedno neujalo, nejaké bábätko sa tam už musí ukrývať..čo ti vravela embryologička, aké to boli embryjka?
misi - to špinenie mohlo byť zahniezďovanie, ja som to tak mala po úspešnom IVF...2-3 dni špinenie a potom to prešlo...myslím, že to bude TAM! 🙂 ..a v ten dvanásty deň to už musí byť vidno!..a koľko embryjok ti vkladali a aké?
...ja plánujem testovať tiež až tesne pred krvou, až už tuším výsledok...keby som čakala až do krvi a tam mi povedia že negat, tak sa poznám, rozrevem sa a nebudem schopná sa s doktorom už ani len porozprávať...no ale zas tak skoro testovať ako astrid, to zas nebudem...astrid dostane na zadok, zbytočne sa stresuje!

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat.
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 29.01 test – negat 01.02 krv:veríme,že prekvapí
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat.
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
misi: 22.01 – KET, 05.02 - test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 10.02 test
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali
venika: 02.02 – KET
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 04.02 – KET
h.jitka: 02.02 – UTZ
paraple: 12.02 - UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms

fiallinka
1. feb 2010

Astrid, nepropadej panice, ty to prostě uspěcháváš! Sedmý den je fakt brzo 🙂

Misi, to špinění vypadá dobře, už se těším na výsledky...

A co Andi, měla jít dnes na krev, ne?

venika86
1. feb 2010

Taky by mě zajímalo, jak dopadla Andi.
Jani - dobře, od zítřka jsem těhulka a tak to bude celých 9 měsíců. To je můj závazek a ten si prostě splním! A basta 😀 😀

jani2
1. feb 2010

venika - veru tak, možno tie embryjka to pocítia a posnažia sa trochu viac 🙂
fialinka - a ako sa cítiš ty?...ako poznám samu seba, aj ty sa asi sleduješ, však! 🙂
..no a ja som zvedavá aj na andi aj na modenu....a tiež by ma zaujímalo ako dopadla katne..????

misi33
1. feb 2010

jani 2 vlozili mi len jednu blastocystu
predtym som mala vzdy dve embrya a nevyslo to,ale mozno som sa aj zbytocne stresovala lebo som sa bala dvojiciek,
ja som totiz taky pripad,ze nemozem mat dvojicky a keby sa aj chytili tak by som musela ist na redukciu
Teraz mi dr. hovoril,ze naco riskovat,tak sme dali len jedno, hoci pravdepodobnost je mensia
jani2 inak dik ze som uz v tabulke 🙂

jani2
1. feb 2010

misi - tak takú nádejnú tehulku som predsa nemohla vynechať, je treba aby sa priemer v tabuľke vylepšil! 😉 ..inak aj ja si idem dávať vkladať len jednu blastocystu...na dvojičky sa už necítim 😢 .

misi33
1. feb 2010

jani2 a kolko ich mas zamrazenych?

jani2
1. feb 2010

..joj, ja som tu taká rekordérka - 12 blastocýst 🙂

venika86
1. feb 2010

jani - téda ty jich máš 😨 Tak to máte ještě na spoustu pokusů, ale věřím, že to ani nebude potřeba 😉

jani2
1. feb 2010

..však ja tiež verím že maximálne do 3 pokusov budem tehulka...no, len čo potom s nimi?! 😒

misi33
1. feb 2010

fakt riadna rekorederka 🙂 🙂

ja som mala 11 folikov,oplodnenych 10, po rozmrazeni sa trosku zredukovali,dufam,ze to nebude tvoj pripad 😉

inak to by ma tiez zaujimalo,co sa robi s tymi zamrazenymi,ked uz niekto nechce viac deticiek

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre