Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

rozinka007
6. sep 2010

jak to máte hojky s testy? Kdy testujete a kdy chodíte na krev?

okcelok
6. sep 2010

@rozinka007 u nás se testuje po 3 týdnech TT a pak se jde na krev,ať je výsledek jakýkoliv!

rozinka007
6. sep 2010

@okcelok aha, tak to musíte čekat o týden déle, my jdeme po 14ti dnech rovnou na krev. Testíš taky dřív na čůrací testíky? Nebo to fakt vydržíš ty 3 týdny?

jaja077
6. sep 2010

u nás sa chodí po 14 dňoch na ultrazvuk a na krvičku

nelina_
6. sep 2010

Ahojky, já testím už 10 den, nemůžu to nikdy dýl vydžet 😀

rozinka007
6. sep 2010

@jaja077 fakt už i na UTZ? To už tam je něco vidět? Mně dr. tenkrát říkal, že je moc brzo, když jsem chtěla, aby se mrknul.
@okcelok já slíbila manžovi 14.DC, to je i den krve, tak jsem zvědavá, jak mi to vydrží 😉

rozinka007
6. sep 2010

hojky dobrou a ať už je tu čtvrtek@okcelok 😉

jaja077
6. sep 2010

@rozinka007 možno to záleží od kliniky alebo od doktora či urobí ultrazvuk

rozinka007
7. sep 2010

@jaja077 jasný, jak ty? Na kdy plánuješ testíkování? A jak se dnes cítíš? Nějaké změny?

okcelok
7. sep 2010

@rozinka007 ahojky,no já vždy testila,ale tentokrát to nechám až na krev!!!Vždycky,když tam najdu jen jednu čárku,tak to vzdám a to nechci. Takže tentokrát počkám!
Jj,ať už je čtvrtek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

rozinka007
7. sep 2010

@okcelok já zas vím,že když budu tušit, že nic, že nebudu pak zklamaná a bulet do telefonu, až mi to sestra bude sdělovat, že je zase nula ☹

okcelok
7. sep 2010

@rozinka007 mrcha má stejně přijít dřív než výsledek TT,takže kdyby to tak bylo,tak to vím taky dřív. Prostě to tentokrát dělat nebudu. A jak se cítíš?

bibi24
7. sep 2010

@okcelok Prepac, ze do toho vstupujem, ale nie je to celkom pravda, ze ms pride skor. Ta nemusi prist vobec pokial beries Utrogestan, pretoze to je progesteron, ktory nedovoli ms sa rozbehnut. Takze nemusis mat menzes a to neznamena, ze ked ho nemas, ze si tehotna. Tak to je aj u mna, ms nikde, tehotna nie som.

jaja077
7. sep 2010

@rozinka007 ja asi tiež nebudem testíkovať nechám to až na odber krvičky,cítim sa stále rovnako ako.a ako si na tom ty?

okcelok
7. sep 2010

@bibi24 já už mám zkušenost s utrošem z minulého IVF,že i přes něj mě mrcha přijde!!

jaja077
7. sep 2010

@bibi24 ahoj, ja mám zase skúsenosť síce len jednu, po KETe na 5.deň mi prišiel ms a nebola som tehotná. krvácala som až do vysadenia utrogestanu.

jaja077
7. sep 2010

@bibi24 a ako je to možné že ms nikde?

holly74
7. sep 2010

@bibi24 Bibi, mne mrcha dorazila napriek poctivému braniu utrog. 2-2-2 na 27. deň cyklu, teda 14. deň po ET. Na krvičku sa ani nechystáš ísť? Čo ked predsa len ten jeden test neukazoval pravdu? Kým ms neprišla, stále je nejaká nádej nie?

jaja077
7. sep 2010

@bibi24 utrogestan môže ako nežiadúci účinok vyvolať alebo zastaviť ms. v strede cyklu,bere sa hlavne kôli nárastu sliznice v maternici. ja berem aj ethinylestradiol,hormón ktorý sa nachádza v antikoncepcii a tiež je na podporu nárastu sliznice.

rozinka007
7. sep 2010

@bibi24 @jaja077 @okcelok taky mám zkušenost, že jednou jsem MS dostala 14 den po Etu i s utrogestanem a po druhé pak po ketu až když jsem utrogestan vysadila, ale měla jsem 15hcg, tak se to asi zbrzdilo tím. Já jinak beru utrogestan i v normálním cyklu, aby mi rostla sliznice a přišla MS.
No, Jaja nebude testovat, Okcelok také ne, tak já ještě uvidim, s manžou jsme zatim domluveni na 14dni, ale myslim, že i manžel bude zvědavý, tak uvidíme, jak nám to předsevzetí vydrží dloho 😀

bibi24
7. sep 2010

Aka reakcia 🙂 No, ja som dnes 12. den od KET, testy mam negativne, na krv idem o 2 dni.
Utrogestan nie je prvotne na narast sliznice, aj ked podporuje jej rast. Na rast sliznice su estrogeny (napr. Estrofem).
Utrogestan je cisty progesteron, ktory pri normalnom oplodneni produkuje zlte teliesko. Pri prirodzenom otehotneni, ked dojde k oplodneniu a uhniezdeniu embrya, embryo vyda signal a zlte telisko zacne produkovat este viac progesteronu, ktory zabezpeci, ze zena nedostane ms.
Pri ET a KET sa zlte teliesko nevytvara v takej forme, aby produkovalo dostatok progesteronu, preto ho dostavame do tela takouto formou (a to v konskych davkach 🙂). A tento progesteron drzi prichod menstruacie.
Samozrejme, kazda zena je ina a kazdy pripad je individualny, preto sa moze stat, ze menzes pride tak ci tak (aj pri brani progesteronu). 😉
Ja som tym len chcela povedat, ze nie je to automaticky tak, ze ked nemas ms, ze si tehotna 🙂

bibi24
7. sep 2010

Mimochodom, menzes som mala dostat pred 5. dnami.

jaja077
7. sep 2010

@bibi24 tak to si musím doplniť informácie 😀, to máš pravdu, že každý prípad je individuálny 🙂, ale ako je to možné že nemáš ms, čo sa stalo s tvojím eskimáčikom? čo ti povedal doktor?

okcelok
7. sep 2010

@bibi24 to máš naprostou pravdu,každá jsme individuální!!Tak to by mohlo třeba být dobré znamení,mám kamarádku,která měla v neděli negativní TT a v pondělí šla do CARu na krev a byla těhotná!!!!!!!!!!!!!! 😉

okcelok
7. sep 2010

@rozinka007 Manžel to chce mít právě potvrzené až z krve!!!!! 🙂

jaja077
7. sep 2010

@okcelok dúfajme, že všetky sme výnimočné.. 😀 😀 a aj ty sa od zajtra zaradíš medzi nás!!!

okcelok
7. sep 2010

@jaja077 já až od čtvrtka!!!! 😀 😉

jaja077
7. sep 2010

@okcelok prepáč, ja by som už chcela mať strašne rýchlo tých 14 dní za sebou.... 😉 🙂 tak nejako strácam pojem o čase.. 🙂

okcelok
7. sep 2010

@jaja077 nic se neděje,já už taky chci mít ty 3 týdny za sebou!!! 😀 😀

bibi24
7. sep 2010

No, nemam ms preto, lebo stale beriem Utrogestan (tiez 3 x denne 2 tabl.). Mam ho brat az do krvi a tu mam vo stvrtok. Tak poslucham. 🙂 Aj ked najradsej by som ho uz vysadila, ked viem, ze to nevyslo.
Ja som mala vlozene 2 embryjka. Neviem preco to nevyslo a pravdepodobne ani Dr to nebude vediet. ☹ Bud sa neuchytili, alebo sa prestali vyvijat, alebo ktovie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre