Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

deinad
5. jan 2012

@timmka ja som tiez brala ATB pocas pichania injekcii, mne povedali, ze to vplyv na ET nema, dolezite je, aby si ich uz nebrala, ked na KET pojdes, ale opytaj sa, co ti povie. Treba mysliet aj na to, ze ATB po dobrati este nejaky cas ucinkuju, ale v podstate ovplyvnuju len krvny obraz - leukocyty, viem to lebo mne doktorka povedala, ze mam ist na interne predobperacne (pred OPU) cca 14 dni po dobrati, isla som po 10 a bolo to OK, tak ak ti to tak nejak vychadza, tak sa neboj, ATB na hormony vplyv nemaju,hoci samozrejme lepsie je byt fit..

timmka
5. jan 2012

@deinad akurat mi pisali baby, ze na vklad sa chodi cca 18 den cyklu a ja este mrchu nemam, mam ju dostat okolo 9.1 to bude presne 28 dni po cisteni, ale neviem ako si to mam teraz ratat, kedy vlastne pride ..... tak som zacala pit citronovu stavu aby som si trochu oddialila, aj 3 dni su pre mna dobre, ked budem brat ant. cca tyzden, tak este vyse tyzdna budem mat na vyprchanie z tela 😉 , pisala som aj online dr. on povedal, ze vplyv ant. pred ket nemaju, tak som to pochopila , ze oni mi vlozia uz embryo, horsie by bolo keby som prirodzene otehotnela pocas brania ant., velmi sa tesim, nech to mam vsetko za sebou 😉 , uz chcem konec januara 😉
ty kedy ides?

deinad
5. jan 2012

@timmka v MT sa chodi na vklad na 19. - 20. deň cyklu ak mas dost vysoko sliznicu, ja som naposledy isla az na 22.den lebo nie a nie dorast. Ja cakam na januarovu mrchu, ta by mala dorazit niekedy ku koncu mesiaca, potom zacnem brat estrimax a v polke februara by mal byt KET, takze to budeme na tom podobne, musi sa to proste podarit 🙂
a s tymi ATB to teda bude OK, hlavne aby si ich nebrala v case KET a po.

timmka
5. jan 2012

@deinad to dufam ze nebudem musiet 😉 , tak super, ze mozno pojdeme aj spolu, lebo co citam kedy baby dostali mrchu, tak trvalo aj 6-7 tyz. . mozno aj mne bude meskat, ale brusko uz citim a aj vajecniky 😒 , ty tiez budes brat estrimax? aj ja, este neviem davkovanie, mam volat ked dostanem 😉
nechces ist do nasej sukromnej , chodia tam vela bab, aspon budeme spolu bojovat 😉 sme viac co ideme na ket 😉

deinad
5. jan 2012

@timmka a ako mozem ist do sukromnej, to mi musi asi niekto povolit nie? 🙂 Ja som sa hned na kontrolnom UZ na 14 den po ET dohodla s doktorom, nech mi lieky predpise hned a tiez mi hned aj dal cely postup pripravy na papieri takze ja sa budem akurat objednavat na UZ na 14 den cyklu. zvycajne sa estrimax berie prvych 7 dni cyklu po 1 tabletke a od 8 do 14 dc dve tabletky denne a od 15 dna po jednej tabletke az do tehu testu vratane utrogestanu. ja som vzdy dostala mrchu vtedy kedy mala prist, ci som brala ci nebrala lieky, akurat po KET mi mrcha prisla az po vysadeni utrogestanu ale to do par dni, necakala som tak dlho. U mna je KET uspesnejsi, dvakrat som po KET otehotnela, aj ked to nedopadlo, takze som rada ze mam zmrazene aspon 1 embryjko.

timmka
6. jan 2012

@deinad aha, to ti musi dat povolenie zibi, ona je zakladatelka, skus jej napisat, ze ma poznas, ze sa chcem k nam pridat 😉 , budeme viac 😉

aurelia1202
9. jan 2012

@mayka , ahoj ja som od 7.1.2012 po KET a mali sme zamrazené iba dve emryjka a embryologička mi povedala že sa budu rozmrazovať po jednom, keď sa nepreberie jedno tak potom budu preberať to druhé ale určite nie naraz lebo by to bolo zbytočne, opätovne sa nezmrazuje.

aurelia1202
9. jan 2012

@tatinka na KET sa nemusíš vôbec báť ja som bola teraz 7.1.2012 a vôbec to neboli je to ako pri IVF,potom si poležíš a ideš domov, ja som brala iba lieky ethinylestradiol od prvého dňa mrchy a na 15 deň som začala brať utrogestan a dalej s tým pokračujem a čakám . 🙂

nelly3
9. jan 2012

@aurelia1202
no asi ako v ktorom centre, lebo mne taj jedno opatovne zmrazili 😉

tatinka
9. jan 2012

@aurelia1202 jej dakujem, a nevies este mi povedat ci rozmrazuju po jednom embrijku alebo musia dve ?ja mam brat od prveho dva mrchy estrimax a potom pridam utorgestan

deinad
9. jan 2012

@zibi ahoj, pisala mi timmka, ze ci sa chcem pridat do vasej sukromnej temy o KET, tak pisem, ze ci mi posles povolenie 🙂, dakujem.

tatinka
9. jan 2012

@aurelia1202 drzim ti velmi palceky aby to vyslo a mali ste krasne zdrave miminko

tatinka
16. jan 2012

@aurelia1202 ahoj, uz si skusala testovat? vysiel ti ket? dufam ze ano,,,chcela som sa spytat ci na ket treba ist s plnym mechurom ako sa slo na vklad po ivf,,,alebo netreba?

nelly3
16. jan 2012

@tatinka
kde ja chodim tak poloplny mechur 😉

nelly3
16. jan 2012

@mayka
tak ako? uz si bola na ket? ako si s nakoniec rozhodla? jedno ci dve? 🙂

mayka
16. jan 2012

@nelly3 este som nebola. Cakam na mrchu ale ta akosi nechodi. ja ju mam velmi nepravidelne. Ale idem sa objednat na preventivku na gyndu tak mozno si necham pichnut vyvolavacku. A asi dame vlozit dva ks. 😀 Ale v kazdom pripade ideme do toho v blizkej buducnosti.

@aurelia1202 podarilo sa Vam vlozit dve embryjka? drzim palce aby to vyslo. 😉 Kedy budes testovat? pO 10 dnoch od ket? to je tusim zajtra ak sa nemylim. 😀

mayka
16. jan 2012

@nelly3 ja neviem akosi nestresujem ani. Asi ma vsetko svoj cas. tak to teraz citim. 🙂 Tak zato sa az tak velmi neponahlam. Som si aj povedala ze pockam kym mrcha sama od seba nepride co moze trvat aj 3 mesiace a potom zacnem papat estrofem. Ale ked pojdem na preventivku a budem mat slabu chvilku tak si necham pichnut agolutin. No uvidime. 😉

nelly3
16. jan 2012

@mayka
ved ano, netreba to silit, ja som si myslela, ze uz si aj po ket-ku, drzim palce 😉

tatinka
16. jan 2012

@nelly3 dakujem, lebo viem ze na ivf bolo treba ist s plnym mechurikom tak reku asi aj na ket ale nebola som si ista, dik

aurelia1202
17. jan 2012

@tatinka my mali sme zamrazené iba dve emryjka a embryologička mi povedala že sa budu rozmrazovať po jednom, keď sa nepreberie jedno tak potom budu preberať to druhé ale určite nie naraz lebo by to bolo zbytočne, opätovne sa nezmrazuje.

aurelia1202
17. jan 2012

@tatinka píše sa že máš prísť s plným močovým mechúrom ale keď som sa stretla s Dr. Krajkovičom tak mi povedal aby som sa išla pol hodinku pred vyčurať aby som nebola nervozna lebo to nieje dobre. Takže ja som pol hodku isla na WC a hned som si dala pohar vody.

tatinka
17. jan 2012

@aurelia1202 dakujem, tak to sa asi este spytam na to cikanie ci teda mozem vycikat ci necikat🙂 asi dr sa opytam ked pojdem uz na to, dakovala 🙂

aurelia1202
17. jan 2012

Ja som cestovala až z Prešova a pokiaľ som prišla do Martina tak to som na to wc išla ešte 3x,nevydržala som preto som sa tiež informovala

darazv
17. jan 2012

@snahapada Ahoj tebe vyšiel nakoniec ten tretí ket?z neho maš dvojičky?gratulujem mna tiež teraz čaká tretí ket dufam že už uspešny 🙂

mayka
18. jan 2012

Baby taka otazka. co stoji utros a estrodem v lekarni 1 balenie? nemate niektora po ruke tie krabicky?
dik

@tatinka ja mam v protokole napisane s poloplnym a aj si to tak pamatam. Rano si daj dva deci vody a nic viac. 😉
jezisku baby ja nechcem dvojicky. 😕 😕 😕 Fakt dilema ci vlozit alebo nevlozit dve. 😔

mayka
18. jan 2012

a stavim sa ze ked to nechcem tak to budem mat. 😀 😀 😀

a moja dcera si tu rozprava ze picko babko picko babko. Neviem co si mam o tom mysliet. 😀 😀 😀

nelly3
18. jan 2012

@mayka
kuknem doma ak pockas, teraz som v praci 😉 no ja by som brala aj dvojicky uz 😀 ale ty uz mam jedno bejby, to by asi tiez bola moja dilema, ze ci jedno alebo dve.

mayka
18. jan 2012

@nelly3 dakujem.

michelitta
18. jan 2012

@mayka ahoj ja som platila za 3 balenia Utro a 3 balenia Estrofem okolo 40 eur..bolo to bez predpisu tak ti neviem povedat,ci to s predpisom je lacnejsie..🙂

michelitta
18. jan 2012

@mayka
@mayka a blok nemam nakolko si ho lekarnicka musela nechat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre