Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

macous
26. nov 2008

Ahoj holky,
koukám, že v pátek bude veliký den, všem vám budu moc a moc držet palečky 😉 😵 😵 😵
Nunca - a ty se nenech, jsi taky pacientka, tak ať si koukají udělat čas 😉 nejistota je fakt to nejhorší 🙄
Ahoj Scarletka - no na nic si dávat pozor nemusíš, jen abys nebyla nemocná a jinak papkaj Estrofem a na ultrazvuku ti řeknou, kdy bude KETík, jo a před KETíkem ti ještě asi dají jíst Utrogestan ..... 🙂

tak kde máme tu Nelynku???? tady na ní čekáme a prdlajs 😵

artep26
26. nov 2008

Ahojda holky,
tak se smažím s bramborákama, manžílek má chutě. Tak nevím kdo z nás je těhu 😀
Scarlett tak tak jak píšou holky, 11 DC na UTZ a řeknou ti kdy bude KET. Estrofem hezky dlabej, já ho taky měla a moc mi pomohl. Měla jsem sliznici 12 mm 🙂
No tak Nely 😲 😲 😲
Ahojda Mac 🙂 🙂 🙂

scarlette
26. nov 2008

kocky vdaka,
macous toho utrosu mam doma celkom dost, 6 krabiciek zatial a idem si dat dalsi estrofem

artep26
26. nov 2008

Scarlett a jak dlouho se už snažíte o mimi? Jestli ti to teda neva že se ptám 😉

scarlette
26. nov 2008

artep ked sa to tak vezme snazili sme sa len pol roka

macous
26. nov 2008

Scarlettka tak to bude dobrý uvidíš 😵
Artíku - tys dostala chuť na bramboráčky, že jste o tom kecaly s holkama v IVFkách viď 😀 😀 😀

já jdu dát spršku a nejsem si jistá, jestli se sem dneska juknu, ale zítra určitě jooo 🙂

artep26
26. nov 2008

Scarlett tak to je teda fofr, viď??
Mac ani ne, chtěl je manža 🙄 mně se do nich nechtělo, ale už mám skoro půlku hotovou. 😉
Nely jestli ty jsi v té ložnici neusnula 😀 😀 😀

scarlette
26. nov 2008

artep ako sa to vezme, ked mi odporucili otehotniet tak sme si povedali ze ok ale polovicka navrhol aj svadbu tak sme sa subezne snazili a aj pripravovali na svadbu, dva mesiace po svadbe sa mi zhorsili nejake vysledky tak som behala po vysetreniach a sex uz v tom case bol pre mna bolestivy.. potom operacia, pol roka liecba a ked prisla prva mrcha tak uz aj stimulka na ivf, ET mi odlozili, potom nasledoval dalsi op.zakrok a teraz verim ze sa KET musi podarit...
vidim ze aj ty tento mesiac Ketujes 🙂

macous ja tomu verim 😉

artep26
26. nov 2008

Scarlett tak hodně sil a hlavně pořádnou porci štěstíčka.
Já mám tento měsíc 2. KET a vypadá to že se zadařilo, zítra jdu na krev a doufám že je to už jen formalita 😉

scarlette
26. nov 2008

artep to je super, ale budem sa otvorene radovat ked ti to potvrdia z krvicky 😉

nelynka
26. nov 2008

ahojte, teraz sme dosli 😀
arty, zatim som netestovala, asi az rano uz teraz som bars hotova na to 😀 😀 tak mozno rano ked stihnem, bo svokor chce ist uz o 8h prec ach jaj 😀 😀

nunca
27. nov 2008

Dobré raníčko,
Nely, doufám, že to dopadne .... 😉 😉 ?? Držím pěstičky!!!!
Artepíku, myslím na Tebe, hned nám sděl, jak dopadla krvička, jestli můžeme se popřípadě těšit i na možnost dvojčátek 😉 😉 .
Mac, nenechám se, to víš, ale včera mi odpoledne volali, že mi to chtějí odložit (je tam jeden lékař), ale už jsem se nedala, ale zřejmě tam strávím půl den čekáním 😒 . Řekla jsem jim přímo, že jsem domluvená s doktorem po telefonu, že mám určitě dojet. Mě jenom docela naštvalo, že ty sestry jsou docela v klidu, ale já tedy vůbec nejsem 😔

dusice
27. nov 2008

Ahoj Nun, už se nenech odbít- vždyt´tě nechali čekat už dost dlouho. A jak ti je? Jsem zvědavá, co ti zítra řeknou.
Doufám, že Nel testla.
Jsem zvědavá, jak dopadne Artep. Uřčitě se to dozvíme až nědky večer- hold vánoční nákupy 😉

nelynka
27. nov 2008

ahojte, tak vas sklamem nestestla, teraz som vstala, uplne som na to zabudla, a hned musime bezat zase prec, pridem vecer...uz tolko vyrzime do zajtra na krvicku, nie?? 😀

nunca veru sa uz nedaj odbit...cakala si uz dlho..

arty, drzim palceky 😀

lucen
27. nov 2008

Holky tak na testu je jen /.takže je to v háji a vidíte já ani nezašpinila a nic. ☹

nelynka
27. nov 2008

lucen to ma mrzi, kedy ides na krv??

nunca
27. nov 2008

Lucen, to je mi opravdu moc líto a kolikátý den jsi po KET?? Při neúspěchu se špinit nebo krvácet nemusí, já jsem taky nic podobného při neúspěšném KETu neměla. Je to hrozná zátěž na psychiku, chápu, jak Ti tedˇ asi je .... 😔 . Ale až to přebolí, tak se postav znovu na nožky a bojuj dál, určitě to příště vyjde 😉 😉 .

nunca
27. nov 2008

Dus, Nel, budu bojovat 😀 !!! Já už se k tomu doktorovi třeba i prokoušu 😀 . Jinak je mi docela fajn, unavená jsem jako pes, migrenu mám téměř denně, prsa už moc nebolí, ale jsou spíše citlivější a takové plnější (manža je docela rád 😀 , sice trojky jsem měla i před tím, ale tedˇ se mi zdá, že ta podprsenka taktak stačí 😀 , ale manža prý má velké ruce a ještě to může prý pokračovat 😀 😝 , to je co?), podbřišek mě pobolívá jen chvílema a teplota je stále vyšší.

nelynka
27. nov 2008

nunc bojuj, stojime za tebou 😵 😵
mna nebolia ani prsia a ani podbrusko uz...akurat ma kus pali zaha ked sa nenapapam hned, a stale som hladna 😵 😵
teplotu si nemeriam lebo na to stale zabudnem... 🙂
a som zvedava zajtra na krv, xi 🙂)

ktovie ako dopadla artep

lucen
27. nov 2008

Nel na krev jdu až v uterý u nás v CARU je že mě napíší kdy mám testovat a to je podle nich až 1.12 a při neg.testu dojed druhý den na krev a dneska jsem už 13 den takže už není nějaká neděje že by se ta druhá udělala.
Nun to víš že budu chtít jít hned znovu do boje už nemám mrazáčky takže musím znovu celé ICSI jen ta prachy ☹ jednou to přece musí vyjít že jo.

nunca
27. nov 2008

Nely, tak hlad mě dneska zbudil v 6.h. ráno, tak jsem si říkala, že to už snad není ani pravda (bylo mi až špatně z hladu, což běžně nemívám), ale poslední dobou tedy více jím, myslím, že takto ze mě bude brzy koule 😝 .

nelynka
27. nov 2008

lucen stale je nadej, pozri na mna, ja som mala este 11den negativny test a verim, nie verim, viem ze tam babulka je, viem ze sa to podarilo (len aby som zajtra nebola sklamana)
treba verit, zazraky sa naozaj deju 😵

dusice
27. nov 2008

Lucen to je mi moc líto. Ten stres kolem toho je hrozný.
Nel, já jsem na tom stejně. Já mám taky furt hlad. Včera jsem např. snídala dvě housky s pomazánkou a dvě koblihy a vůbec jsem si nepřipadala, že jsem přejedená. Normálně sním jednu housku a mám dost. No a dneska jsem snídala o půl šesté- měla jsem strašný hlad.

nunca
27. nov 2008

Lucen, všimla jsem si na koníkovi, že chodíš do Unici, já tam chodila přes 3 roky (a bohužel nic 😒 ), nakonec jsem si odvezla mražáčky do Zlína a tam absolvovala KET (jen mě mrzí, že nám v Unice zamrazili embryjka po čtyřech kouscích a všechny byly po rozmražení super, ale transferovali se tři a čtvrté se muselo vyhodit, toto mě přijde jako plýtvání ☹ , nikdo s nás ani neptal, jestli nechceme zamrazit po dvou). Někdo na koníkovi taky psal, že pokud se nedaří stále v jednom caru bývá lepší změna celková (Unica totiž používá stejný postup, léky, atd. na všechny pacientky a každá jsme přece jiná, tak i to tělíčko) caru, léků,protokolu. Hodně holek po změně caru otěhotněly v prvním pokusu. Samozřejmě je to na Tobě, je to jen taková rada, návrh. Přeju moc štěstíčka do dalšího pokusu 😉 😉 !!!! (my budeme začínat taky komplet cyklus v lednu nebo v únoru)

nelynka
27. nov 2008

dusice ja sa budim pravidelne skoro rano uz vyspata a chodim spavat o pol dvanastej...a zjem chleba s pastikou, nato este nejaky kolac, na to slane chipsy 😀

lucen
27. nov 2008

Nun já už nad tím uvažovala ale přítel říká at ještě zkusíme jedno ICSI u nich a uvidíme že už přece jen znají moje tělo na stimulku a že má strach aby někde nedaly menší dávky a nebylo stoho nic protože co se týče protokolu tak já musím mít stejnak dlouhý ještě mi musely přidávát injekce protože moje folikuly nechtěly rust měly strach že jich bude tak 5-6 a nakonec se jim podařilo 12 vajíček takže po této stránce jsem zpokojená a doktor mi říkal že už mají přinejhorším kdyby se nezdařilo vypracovaný další protokol v jiných dávkách hormonu aby se nemusely přidávat injekce a rostly jak mají a más jse ptaly jak to chceme zamrazit a my si to nechaly ve dvou pietách v jedné 3 a v druhé 2 a to nám poradily že je lepší ve víc a po ním kusech děkuji že jsi mi to napsala a přinejhorším si je taky pak nechám převýst to mužu kdykoliv že.Jen mě u nich mrzý že když jsem se ptala jestli by nebyla na místě udělat laparka tak řekly že není potřeba že odle UTZ to vypadá všechno dobře ale přece do břicha pořádně nikdo nevidí že je to tak?co si myslíte mám jsi vydupat laparku.?

dusice
27. nov 2008

Lucen a jaké máš problémy? Já mám endometriozu a ta se nedá jinak zjistit něž laparoskopicky.

nunca
27. nov 2008

Lucen, já tedy nevím, nechci Ti je nějak hanit, ale nemůžu zůstat netečná a neříct Ti mou zkušenost v Unice. Bohužel, tam se nějak nenosí vyšetření a tak. To mě taky docela rozhodilo a navíc, jak jsem okamžitě přešla do Zlína, tak hned genetika, imunologie, hysteroskopie a následně laparoskopie, poněvadž se zjistilo septum v děloze a dnes se už ví, že transfer musí dělat pod UZ do pravé části dělohy. Víš, asi bych nad tím, zda udělat laparo neváhala, protože třeba tam tam nějaký problém být může a nemusí, ale UZ se to určitě nepozná (stejně tak jako moje přepážka) 🙄 . Problémů, které nejsou vidět UZ je spousta např. septum nebo-li přepážka (jsou různé typy a stupně), dále ve vojcovodech může být laicky řečeno zánět a ten je změněný natolik, že může být problémem při IVF, atd., atd.
Taky třeba v Brně se dělají jen dlouhé protokoly, ve Zlíně hned doporučily krátký vzhledem k tomu, že mi špatně dozrávají folíky a je tedy pro mě výhodnější (právě při tomto problému se toto doporučuje), ve Zlíně s tím mají docela úspěch. Nemusíš se vůbec obávat špatného nastavení léků, každý car odebírá hormony 3-5 den cyklu a dle toho se nastaví dávky hormonů.
Určitě Ti radím, aby jsi si neplýtvala zbytečně pokusy (taky to není levná záležitost), když nejsi dovyšetřená 😉 😉 . Hodně štěstí a stůj si opravdu na svém 😉 .

nunca
27. nov 2008

Dus, díky, málem bych zapoměla napsat, jasně taky endometrioza není vidět UZ, ale i různé srůsty např. v děloze, které mohou bránit úspěchu IVF.

dusice
27. nov 2008

Nun má pravdu. Zbytečně by sis vyplýtvala další pokus. Pokud se mi to ted taky nepovede, tak budu chtít taky dodělat další vyšetření. Hlavně imunologii- chci vědět, jak hodně se brání moje tělo embryjkům. Nechci, aby další IVF byl zase jen takový pokus.
Nun, prosím tě, jak dlouho to imulogické vyšetření trvá. Platila jsi za něj?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre