Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

sanuska
31. jan 2009

Tyjo mě to nějak nenačetlo ten Kůň jeden, jim to nějak blázní semo tamo... 😕

aliiik
31. jan 2009

Tak jsem to skoukla... nemáš to jednoduchý ... ale snad to vyjde teď v únoru

aliiik
31. jan 2009

vždyť to říkám, co car to jiné formy jak to dělají.
mě teda měří jen tu sliznici a vždy 20DC mažu na KET. Sliznici nechají růst jen tak bez léků... asi jsem v tomto směru v pořádku. Pak jen před tím transferme beru 5 dni utroš a ten ethynilestradiol. Netušila jsem, že by se měl provádět transfér po vyvolané ovulaci. Ale když o tom přemýšlím tak by to bylo logické.... ale naši mražáčci byl 5 dnů staří než se mrazili... fakt jsem z toho jelen.

sanuska
31. jan 2009

Ali ono to asi není závislé na tom jak jsou mrazáčci staříí... Ael jak píšeš "jinej kraj jinej mrav".... Ale to tělo podle logiky musej nějak načasovat jako že proběhla ovu a právě tam šoupnou toho embrouška. Takhle ta ovu proběhne třeba trošku dýl i když 20 DC už asi ne..., a pak je to tělo třeba trošku zmatený... No ale těhulky z Heliosu jsou, tak to asi na tom nebude závislé..... 😉
Takže ti zaváděli blastocysty...?!

aliiik
31. jan 2009

ano, vždy mi zavádějí naši blastocystu 🙂 😉

sanuska
31. jan 2009

Já bych taky chtěla blasťáka, ale u nás to dělaj jen do 4 dne 😒 Ale tak to už není od blasťáka daleko 😀
Kolik jsi měla celkem mrazáčků?

aliiik
31. jan 2009

sanuska: já se pro dnešek musím vzádil od pc, ale zítra nebo určo v pondělí se opět přihlásím třeba s lepšíma zprávama než dnes 😒 Tak krásný víkend

sanuska
31. jan 2009

Ali tak držím pěst, aby mrška ještě vykoukla...!! Tak pa

aliiik
31. jan 2009

celkem jsem měla 30 vajíček, které odsáli, ale protože v Heliosu je v rámci nějaké ceny jen 8 vajíček, které oplodnují ICSI a zbytek si musí platit, tak jsem si nechali zaplatit dalších 5 celkem 13, zbytek jsem darovala aby posloužili i někomu jinému :o) (chtěla jsem pomoct těm co nemají svá, zdálo se mi, že 30 je fakt dost na to abych se s někým podělila)
a z těch 13 nám 6 přežilo do stádia blastocysty
2 mi dali v květnu obě se krásně chytili, ale 15+3 jsem o ně přišla.... příčina nevysvětlitelná, ale já to přisuzuji stresu v práci, docela jsem se jednou nepřiměřeně rozčílila a možná to mohlo být i tím že byli 2. Nikdo mi to s určitostí neřekl.
no a teď po všech těch pokusech, mám možná jedno živé v sobě, ale moc tomu nevěřím a zbývá ještě jeden :o) bojovník

aliiik
31. jan 2009

papa 😀 třeba vykoukne 🙂

sanuska
31. jan 2009

Ali tak to je taky mazec, je hrozný, že druhou / ty stresy nekončej.... 😖
A teda 30 vajuch je straaaašně moc, neměla jsi HSS??????????
Tak mačkám straaaaaaaaašně pěsti!!!!! 😉

m.aa.b
31. jan 2009

AHojky holky!
Moc děkuji za rady.

Mac ale já se mám objednat až na 11 den cyklu takže myslíš, že jako by mi ket dělali až ten další cyklus? Spíš bych raději když by to bylo jako u aliiik.

Sanusko nebudeš tu sama čím víc se to blíží tak mě to víc poňouká sem nakukovat i když jsem si to po minulém nezdaru zakázala 😒

Aliiik já se taky spoléhám že když vyšlo ivf (až na ten potrat), tak to prostě půjde 🙂 a taky nepřestanu dokud to nevyjde.

Jen jako naschvál za tu dobu co se pokoušíme tak všichni okolo zakládají úspěšně rodiny - oba moji sourozenci už mají doma krásná miminka a i strejda, který byl už skoro starý mládenec má krásnou holčičku. Ale já všřám že to vyjde. Nám všem 🙂 🙂 😵 😵

m.aa.b
31. jan 2009

tam mělo být věřím 😀

sanuska
31. jan 2009

Maab kolem mě jsou taky všichni rodičové, krátce po porodu nebo těhu - krom jedné kámošky.... 😅
Ale ono nám to snad vyjde neeeeeeeee kurnik taky...
Já si osvědčila, že i když sem chodím, tak se může zadařit, na mě to rozhodně stresově nepůsobí.... Kor ty první dny kdy ležím a nemám co dělat..... Pak už pochoduju, tak se zabavím i jinak........

Co myslíš tím 11DC jak píšeš MAC. Jako na UTZ 11DC???

m.aa.b
31. jan 2009

určo nám to vyjde !!!!!!!!!!!!!!!!!
taky jsem to nemyslela že by to na mě působilo stresové ale spíš jako abych to nezakřikla 😅

přesně tak, v pronatalu mi řekli abych se objednala až na ten 11DC. tak nevím kdy mi budou ten ket dělat, lae doufám že co nejdřív 😠

sanuska
31. jan 2009

Dneska musím končit, tak zatím paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Já půjdu taky 11DC na UTZ před KET... 😉

sanuska
1. feb 2009

No tak já jen tak posouvám, kdyby si náhodou ještě někdo vzpomněl, že jde na KET 😠 😀 😉

m.aa.b
1. feb 2009

Sanusko a kam chodíš?

nelynka
1. feb 2009

posuvam 😀 😀

sanuska
1. feb 2009

Maabi já do Sanusu. A většinou jsem chodila 11DC na UTZ a pak tak 15-16DC na KET... Tak uvidíme ve čt co mi dr řekne na sliznici a kdy to domluvíme...

Maab kolik DC jsi???? Jsem teď mimoň 😅

Nelča huráááá vrátila se 😀

A sunu vejš 😉

nelynka
1. feb 2009

sanus iba posuvam 😀

aliiik
2. feb 2009

sanuska: jj 30 vajuch byl fakt mazeca mě měla jsem OHSS (docela zážitek, takhle blbě mi nikdy nebylo) OHSS se přihlásil hned druhý den po odběru.Byli jsem zpátky v caru, volnou tekutinu mi z břišní dutiny odsáli a já se začala dávat dokupy. 5 dne před transferem jsem byla už v pohodě a řekli, že nemají problém se zavedením 2 emryjek :o)) škoda, že to tehdy nevyšlo... vypadalo to tak všechno krásně hladce a pak buch 😠 bylo po všem

Jinak novinky nic moc. Od včerajčka docela silně špiním a má to v podstatě stejný průběh jako posledně, takže opět asi nic. Zítra jdu do caru na krev a tam mi potvrdí to co už si myslím.
Koordinátorky jsem se ptala, zda některý z těch léků, které beru může způsobit lehce pozitivní těhu test a řeklami, že určitě ne.
Z čeho vyplává, že jsem asi byla těhotná, ale z nějakého důvodu se to asi neudrží protože zas špiním.

Mám holt pech..... 😖

maab držím palečky určitě to vyjde..... 🙂

aliiik
2. feb 2009

mám dotaz. Když jdete na KET jste potom na neschopence?

sanuska
2. feb 2009

Týbrďo třetí strana 😕 😀

Ali tak to je pech, chjo, ale třeba špiníš z toho jak si tam prcek - prcci - dělaj místo 😅 😕 Ale samo nechci dělat nikomu plané naděje... Nemám to sama ráda...
Test jsi nedělala??? Krom toho jak jsi psala sem...

Já to taky tak už měla, 9. den po transferu jsem měla čárku po limitu, 10. den další test, to čárka byla taky, taky po limitu, ale ne tak dlouho a dokonce byla i hezky vidět no a pak další dny už jen slábla...... (to bylo při mém 4. KETu z 1.IVF....)

Tak doufám, že teď bude konec lepší.....

Jinak u nás v CAR dávaj neschopenku automaticky, jen když víš že to bude vše v poho, nemáš náročnou práci, tak třeba po 3-4 dnech jdou holky do rachoty.... Ale většinou jsou aspoň do testu doma....

aliiik
2. feb 2009

na neschopenku se mě nikdo neptal. Byla jsem jen když probíhala stimulace na IVF a po OPU. Bylo mi řečeno, že bych se měla chovat přirozeně, tak jsem vždy šupajdila do práce a měla jen volno když byl transfer. Testík jsem ani dnes ani včera nedělala protže fakt silně špiním už od včerejška od rána, tak mi to přišlo zbytečný. Slzičky už včera proběhly. Zítra ráno bude krvička a pak se asi budu těšit na poslední KET.

Sanuska ty půjdeš teď někdy, že jo?

sanuska
2. feb 2009

Ali hm, tak silné špinění jo, to nezní slibně teda ☹ 😠 😠 A teda možná jsem se tě už ptala, ty víš kolikabuněčný špunty ti zaváděli...???
Tak u nás dooporučujou polehávat tak 3-5 dní po transferu a pak vše polehoučku pomaloučku... A ležíme i 2 hodiny po transferu v CAR... 😉

JO jo mě čeká další (první) KET snad nějak příští týden... ve čt jdu na kontolní UTZ, aby dr jukla jak kyne peřina pro prcíky 😉

aliiik
2. feb 2009

sanuska mám za to, že když je v květnu mrazili, tak všechny byli 8buněčné.... celkem jsme mrazili 4ks při prvním KETu rozmrazili dva, při druhém jednoho bojovníka a ještě jeden zbývá.
A jak to berou v práci, když takhle často chybíš? Nebo pracuješ z domu? Já jsem normálně zaměstnaná a nikdy jsem nebývala moc nemocná a tak proto se to snažím všechno za provozu....abych nepřišla o práci.

sanuska
2. feb 2009

Ali mám to štígro, že jsem v rodinné firmičce, takže jo je jediná klika.... Jinak holky co vím, tak si normálka berou kontrolku.... U tebe v práci o tom vědí, že podstupuješ IVF....?
A když si vezmeš kontrolku tak tě vyhodit nemůžou nee.... A kdyby jsi měla volno třeba jen těch prvních 5 dní....?

A do dalašího KET půjdeš hned další cyklus, kdyby teda krev dopadla špatně...??

aliiik
2. feb 2009

tak to se máš 🙂 Já to v práci taky nemám špatný, když potřebuji jít dířv nebo později do práce, není problém, běhat po doktorech není problém, ale dělám v dopravě a teď jak je tak pošahaná krize, není dobré dráždit majitele a kdybych každý měsíc chyběla 14 dnů asi by se jim to nelíbilo.
Ano o tom IVF v květnu věděli, ale teď o těch KETech jsem jim fakt neříkala a proč taky aby kolem mě všichni chodili po špičkách... to ne. Hlavně to nikdo neví doma, netuší, že máme tady tento problém.

co se bude dít dál se odvodí od zítřejšího krevního testu. Pokdu bude negativní tak jsem s dr domluvená, že další KET může být hned v únoru. Když to počítám tak mi to vyjde tak na 22.2. třeba to bude šťastný den 😀

sanuska
2. feb 2009

Kolem mě to taky ví asi tak jen 5 lidí z toho jeden je mamka... Jinak nikdo... 😝 Každýmu je prd po tom... Akorát to každýmu věčně vysvětlovat....
Tak jak píšu, celých 14 dní ne, třeba poležet těch 3-5 dní...... Pak už si myslím, že je stejně rozhodnuto a závisí to na embryjku....

22.2. to je fešné datum..... že byyyyyyyyyyyyyyyyy 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre