Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nemko
7. dec 2009

rikuska ake mas pocity?citis na sebe zmeny alebo nieco?

nemko
7. dec 2009

Rikuska mne robili vraj prvej vo Ferti KET takym sposobom, Pinter to konzultoval s prof.Obrucom vo Viedni a vraj tam to tiez tak robia.Kazdy den som chodila na ultrazvuk po menzese a cakali sme kym mi praskne folikul, vtedy som si zacala vkladat utros a na piaty den uzivania som mala KET.

rikuska21
7. dec 2009

skoda ze som o tom nevedala, a nemas teraz strach, lebo ja beriem utros 3x2 dennem a estrofem 3x1 , som z toho na prasky, lebo som unavena a strasne ma stale boli hlava

nemko
7. dec 2009

nemam strach, ja som ten estrofem nechcela brat, to je humus a ked to ma vyjst tak to vyjde aj bez neho.ten utros je v pohode az som prekvapena, tiez som unavena, ale len po vecernej davke...eikuska uz sa ti blizi krvicka, velmi Ti prajem aby to vyslo...a inak ako sa citis?

rikuska21
7. dec 2009

no pravdu povediac nic moc, ide na mna chripka, sopel mi tecie, trochu citim prsia, vobec mi nechuti sladke, a vlastne na nic nemam chut len jem tony mandariniak, tot vsjo

nemko
7. dec 2009

takze v piatok je to viac ako jasne budu //, urcite si tehotna mas oslabenu imunitku z toho ta chripocka

fiallinka
7. dec 2009

nemko: já se ti nedivím, že ho nebereš, všude se píše, že ta stimulace nutná není, pokud nemáš problémy se sliznicí a ovulací...doktoři ho dávají spíš preventivně každému, aby měli jistotu...ale určitě to nutné není.

nemko
7. dec 2009

fiallinka ved prave, vies zvazovala som to dlho aby som nemala vycitky, ze ked si ho dam a nevyjde to aby som si nevycitala, ze som to mohla skusit bez neho a naopak, ze ked si ho nedam a nevyjde to mohla som to skusit s nim, jednoducho som si povedala, ze fungujem a ked to ma vyjst tak to vyjde...a toto su moje nnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaajlhsie dni v zivote 😉

rikuska21
7. dec 2009

tak ja sa v piatok pytam dokiho ci to musim brat ja, ten hnusny estrofem

nemko bars by si mala pravdu, inak som sa chcela spytat, vy ten utros beriet pravidlne, ja kedy ma napadne tcez viken o 10 potom o 3 a potom ked idem spat a cez tyzden kad vstanem, potom o druhej , tretej a potom o 11 ked idem spat, huuuu podrobny rozpis,

nemko
7. dec 2009

no rikuska uz ho radsej ber vies aby sa nahodou nieco nestalo, ked ho uz uzivas vydrzis, ja ten utros beriem pravidelne o 5 hod rano o 13 popoludni a o 21 vecer - denne 😀

rikuska21
7. dec 2009

fum mozno som nieco pokakala, tak budem to nrat pravidelne, rano davam budik idem haji pa

nemko
7. dec 2009

pa rikus

rebeca_1
8. dec 2009

Baby ako prebieha KET vo Ferticente? Myslim transfer?
Transfer sledujeme na obrozovke? Vidi si nadejna maminka bublinky ako sa zavadzaju do maternice?
Dava Pinter aj UTZ fotku na pamiatku po vklade?
Mozem si manzela prizvat k transferu?
Ako to prebieha vo Ferti?

rikuska21
8. dec 2009

Presne tak ako si napislal Becky, do detailov, este musim mat plny mocovy mechur a manzel je cely cas s tebou, vsetko vodos a odchadzas s fotkou.
Inak ma take ako predmenzesove pocity 😔

nemko
8. dec 2009

Rikuska skusala si test?

rebeca_1
8. dec 2009

Ahoj Rikuska,
a ten plny mocovy mechur sa da vydrzat, meraju a davaju ti pit?
V Gyn-five kym som prisla na rad, uz sa mi aj chcelo cikat. Vtedy som cakala asi 2 hodiny. Vo Ferti vraj UTZ meraju moc a dokonca aj davaju pit. Hotovy luxus, no nie?
A na fotke si bublinky videla? Mas peknu fotku?

Ale ked si spinila rikuska, tak si urcite tehulka. Podla mna by si uz krvacala. To sa vsetko udrzi a budes urcite tehulka. Verim tomu, hrozne ti to prajem!
A testovala si?

fiallinka
8. dec 2009

To mne překvapujete, s tou fotkou i manželem...u nás to není běžné...

rebeca_1
8. dec 2009

Fialinka, to nie je tak vsade.
Napr. v gyn-five prinasala embiologicka embryjka k transferu zapecatene a otvarali ich az pri mne. Ale to bol ET, teraz idem na KET.
V Rakusku, mohol byt manzel pri mne pri akomkolkvek vysetreni, dokonca aj pri operacii. Tam doktor doslova isiel pre manzela do cakarne, ja som to vobec necakala, skoro som odpadla.
Je to super pocit, ked to takto funguje..
A vo Ferti je to podobne..
Tak sa uz na to velmi tesim..
Drzte sa baby, posielam Vam pozitivnu energiu!

rikuska21
9. dec 2009

Tak u nas vo Ferti je to tiez tak, manzel je aj na vysetreni s vami, ked cakate na ket alebo hocijaky iny tźakrok, mate tam kafe, pitie a manzel je s vami na izbe, mam fotecku aj s mysickami, 😵 😵

beky,vdaka ze na mna myslis, uz nespinim, nemam nejake prooblemy skor aj tie chute uz presli a dnes som aj normalne vsetko jedla, mam pocit ako pred menzes, ale mam ho dostat az v nedelu, este pred krviclou ktoru mam v piatok rano, ..netestila som a ni nebudem, co ma byt , aj tak bude,

Ale prajem si ten najkrajsi darcek na svete pod stromcek, velmi a aj vsetkym Vam

venika86
10. dec 2009

Ahoj holky,
ráda bych se přidala k Vaší diskusi. Jsem po neúspěšném IVF, které proběhlo 26.11.2009. Příští středu jdeme na konzultaci, jak bude probýhat KET. Myslíte, že je možné ho podstoupit ještě než budou Vánoce?? Je potřeba nějaká velká stimulace??

fiallinka
10. dec 2009

venika: možná bys to mohla ještě do vánoc stihnout, po stimulaci na ivf se to dá udělat i bez stimulace, v přirozeném cyklu, ale otázka, jak ti to vyjde - jestli ale chceš ket hned, tak se rychle domluv s doktorama, ať něco neprošvihneš...

rikuska21
10. dec 2009

Tak zajtra rano idem na krvicku, mam velmi zmiesane pocity, aj strach ☹ , aj krasne predstavy, co ak to vyjde, netestovala som, tka predsa som to vydrzala 😉
Strasne som sa napapala, skor prejedla, lososa a chleba a vsetkeho dokopy 😝

nemko, Beky akosa mate,,,

Fialinka, skoda, ze to nemozete sledovat,cely ten proces vkladania, ale nie v kazdom centre to u nas tak funguje, nastastie v nasom centre je pri vsetkom pritomny aj manzel, 😵

gabirr
10. dec 2009

rikuska a ty jsi po KET jen polehávala nebo jak? Já byla dneska na KET, vložili mi jednoho bojovníčka co vydržel, takže bojujeme 🙂

rikuska21
10. dec 2009

Bola som 5 dni doma, ale potom som sla radsej do prace, a myslim si ze je o lepsie, lebo aj tak je dolezitych prvych 24 az 36 hodin a potom to uz nijako neovplyvnis, vies ked ostanes doma, budes sa len sledovat, budes nervozna atd, ak nemas nejaku fazicky narocnu pracu, tak by som sla po tych 3 az 5 dnoch do prace....ale je to samozrejme len a len na tebe 😀

A bojuj a hlavne ver 🙂

gabirr
10. dec 2009

Díky za info. No já právě od neděle pokašlávám a dneska docela taky, tak snad to nebude mít nějaký vliv, mám takový divný pocit když zakašlu...snad to nějak nevadí.

rikuska21
10. dec 2009

ja osm tiez chora, mam cstrasny sopel a kycham ako blazon, dufam, ze ten kasel nema ziaden vplyv, predsa je to hlboho v maternici, pekne sa teda doliec a az ked budes fit tak potom do prace 😉

venika86
11. dec 2009

Ve středu jdeme právě do Caru a to bude 14. den od začátku menstruace. Máme zamraženo 5 embryek. Nevíte kolik se jich najednou rozmražuje? Chtěla bych, aby nám vyšly na více pokusů

nemko
11. dec 2009

rikuska myslim na Teba a drzim palce, dufam, ze uz o par hodin sa dozvies tu najkrajsiu spravu na svete

rikuska21
11. dec 2009

Nemko, aj ja dufam, maju mi volat okolo obeda, tisko verim 🤐

Venika, podla toho ako ich zmrazovali, ale podla mna na dva pokusy to je iste 😉

venika86
11. dec 2009

Jejda, tak to moc držím palečky, musí to být nervičky co?
Já vůbec nevím, jak je zamražovali, je více způsobů?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre