Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

smoulinka13
14. máj 2014

@adka1001 no veru je to na dlho..ale poistovna by to mala schvalit nie? aku mas poistovnu?

pavlina1976
15. máj 2014

@adka1001 já teď čekám na ms 🙂. Léky na ketík už mám vyzvednuté, ale bohužel je problém s utrogestanem, snad přestali vyrábět a skoro nikde není, budu ho muset nějak sehnat. Protože zatím nemají zprávy o tom kdy se začne, nebo jaký lék ho nahradí 😠 . Jj je to všechno byznys 😉 . Tak pak písni, držím pěsti, aby ti dr řekl samé hezké zprávy 🙂

adka1001
15. máj 2014

@pavlina1976 mňa tiež lekár pri predpisovaní liekov upozornil na to, aby som si lieky vybrala v ich lekárni lebo utrogestan nie je možné nikde zohnať. myslím, že ma v pondelok asi nepoteší. baby, ktoré podstúpili umelé oplodnenie písali, že keď už nemám ako podstúpiť ket, tak musím všetko podstúpiť odznova. u nás totiž to nie je tak, že na jedno schválenie poisťovňou máš tri pokusy. treba to všetko podstúpiť nanovo vrátane poisťovne. a takisto aj dosť zdvihli ceny. no fakt som zvedavá čo mi v pondelok povie. samozrejme, že ti dám vedieť ako som dopadla. ako vidím aj u vás je s niektorými liekmi problém zohnať ich.

adka1001
15. máj 2014

@smoulinka13 no to dúfam, že mi to poisťovňa schváli. mám všeobecnú zdravotnú. smoulinka, ja si už nepamätám čo všetko som pri prvom pohovore absolvovala. len viem, že mi niečo hovorili o schvaľovaní poisťovňou čo aj vyšlo. len teraz už neviem či tam bol manžel so mnou. viem, že som podpisovala papier pre poisťovňu, ale musí to podpísať aj on? vieš, aby som ho tam zbytočne neťahala, pretože nemám kam dať malú. mama ide so sebou lekárovi, oco je v robote. brat ide so mnou a keď bude musieť ísť aj muž tak sme v keli. budem ju musieť asi vziať s nami. Je ho tam naozaj treba?

pavlina1976
15. máj 2014

@adka1001 jj, u nás to taky není na jedno schválení pojišťovny, také musíš před každým IVF pokusem žádat znovu 😠 . Jj je fakt hrozný, jak navýšili ceny doplatků. Je to hnus, taky jsme to měli letos už za dráž 😠 . Já jsem měl prostě obrovské štěstí, že se povedli ti mrazáčci. Jinak bych byla v pr..... do placeného celého dalšího pokusu už bych prostě jít nemohla no. Také ten věk atd. A ten proces celého IVF je fakt děsnej, vždyť to každá víme jaký je to záhul. Napřed jestli máš dost folikulů, pak kolik je z toho vajíček, pak kolik se jich oplodní, pak kolik se jich vyvíjí a nakonec stejně není nic jistého, i když děláme co se dá, tak je to prostě pořád na přírodě. Ale bojovat musíme dál 😉 , nesmíme to vzdát, když už jsme ušly takovou cestu 😉

smoulinka13
15. máj 2014

@adka1001 no to ti uz presne nepoviem ci to tam podpisoval aj mangel, ale myslim ze na konzultacii budu vyzadovat obidvoch partnerov, lebo nam tam hned robili testy a mangelovi spermiogram..skus si tam zavolat.
A vseobecnej poistovni to trva dlho, aj vyse mesiaca

adka1001
15. máj 2014

@pavlina1976 fakt máš pravdu, že si z toho urobili taký biznis. mne sa bohužiaľ tí mrazáčikovia nevydarili i keď spočiatku to vyzeralo byť všetko ok. mne sa tiež do toho nechcelo ísť nanovo, ale nechcem zostať len pri jednom bábätku. ale naozaj všetko záleží od toho čo mi v pondelok povedia a ukážu aj tie ceny. lebo keď by som naozaj do toho šla a nepodarilo by sa to, tak neviem ako by som to zvládala. mňa už išlo rozhodiť z toho, že sa mrazáčikovia nepodarili. a fakt som aj pri dcérke zažívala strach, lebo ma poslali na odber plodovej vody kvôli zlým výsledkom. šťastie, že to dobre dopadlo. môžem sa spýtať koľko máš rokov? ja takisto nemám pár rôčkov. mám už po tridsiatke

adka1001
15. máj 2014

@smoulinka13 tak to si ma nepotešila. no zajtra tam zavolám a uvidím čo mi povedia

smoulinka13
15. máj 2014

@adka1001 jasne zavolaj ale urcite sa s tebou dohodnu, ked povies ze mangel nemoze dojst, mali by ti vyjst v ustrety..ved za take prachy by to bola malickost....veru riadne prachy to stiji.nas jeden IVF cyklus stal 2500 eur..caka nas asi druhy a ked si predstavim ze zase tolko penazi vyhodit a clovek ani neviem ci sa to podari...

zuzina1881
15. máj 2014

@smoulinka13 my sme ako jedna!!! Vsetko uplne rovnake! A kedze ja mam v plane po tomto KETe otehotniet, tak musis aj ty 😀 😀 😀

smoulinka13
15. máj 2014

@zuzina1881 ked sme rovnake tak rovnako aj otehotnieme🙂 a hned teraz v maji 🙂

renda12
15. máj 2014

Holky jsem před ket ale až v září zatím si zjišťuji co to obnáší je tady někdo kdo jezdí do Zlína a byla jste některá doma po zákroku

renda12
15. máj 2014

@pavlina1976 utr .seženete .seženete v lékárně d. max

adka1001
16. máj 2014

@smoulinka13 no dnes som tam volala a ani ma k môjmu lekárovi z recepcie neprepali. vraj si mám zavolať medzi 14.00 a 15.00 na výsledky a tam mi povedia či mám prísť aj s mangelom. to je fakt prístup za tie neskutočné prachy. nás takisto stál ten prvý pokus okolo 2.500 € keď si to tak zrátam. a teraz po zhliadnutí ich nového cenníka to bude drahšie. neviem či sa mám ešte raz na to dať. veď keby to nevyšlo by ma porazilo. teraz sa utešujem, že mám aspoň dcérku. ak by som ju nemala tak by som to určite skúšala znova. ale fakt je to spústa peňazí. a ešte tie nervy keď sa to podarí, že či sa bábo vyvíja dobre a či je všetko ok. mňa poslali na odber plodovej vody lebo som mala nejaké výsledky zlé, ale poviem ti, že po tom čo mi povedali na genetike v nr mi nebolo všetko jedno. hrozilo, že sa nám narodí bábo postihnuté. tak sme riešili otázku, že čo spravíme ak by výsledky dopadli zle. ale našťastie všetko bolo ok. no neviem či by som to druhýkrát zvládla. uvidím čo mi povedia v pondelok. predsa už mám svoj vek

jana954
16. máj 2014

@adka1001 ahoj, ahoj, ja sa trošku pripojím k tebe a poviem svoj názor.... ja mám 33r a tiež sa nám nedarí otehotnieť...prešli sme rôznymi vyšetreniami a nakoniec sme skončili na genetickom vyšetrení kde nám oznámili, že dieťa v našom prípade zázrak a keď tak postihnuté(v prípade dievčatka). Tak to nás dostalo, lebo dr to na nás vyblafla akože je to normálna vec.... Tak sme to dosť dlho spracovávali, no nakoniec sme sa rozhodli že skúsime Helios.... 1x sme tam boli v decembri, všetko prebrali, ešte ja som mala nejaký zákrok.. tak keď sme sa dopracovali ku konečnej sume 3000€ tak ma oblial pot... Teraz je už máj a mňa čaká prvý ket- mám dva pokusy a keď tu čítam čo všetko baby zažívajú tak mám obavy, ale už to druhý raz nepodstúpim.... prežila som to, ale už nie.... teraz len čakať ako sa podarí KET....

smoulinka13
16. máj 2014

@adka1001 tak vas hentak odbili? super? a teraz si sa tam uz dovolala? no za tolko prachov, ja nemam dieta tak ked se neporadi ani druhe IVF budem musiet skusat dalej :(

smoulinka13
16. máj 2014

@jana954 ahoj ak sa mozem opytat, robili vam PGD embryii? alebo zistovali pohlavie? ako postupuju v takomto pripade? my cakame na vysledky genetiky a tiez nam povedali ze asi bude dakto v genetike chyba...

adka1001
16. máj 2014

@jana954 Prepáč, že sa ti ozývam trošku neskôr, ale nedá sa mi byť pri počítači stále a pritom sa nevenovať dcérke. Máš pravdu. Niektorí lekári na teba vybafnú nepriaznivú správu a vôbec sa nestarajú o to, ako sa v tej chvíli cítiš. Verím, že to bol pre Vás veľký šok. To by bol pre každého v tej situácii. Ja pevne verím, že teraz sa vám to podarí a že ty porodíš zdravé dieťatko, po ktorom tak ako každá iná žena túžiš. No a k tej cene. Všetko je u nás premrštene drahé. Myslím, že v tejto situácii by mohli ženám, ktoré nemôžu nie vlastnou vinou otehotnieť, poisťovne i štát v ústrety. Naozaj sú to neskutočné financie a nie každý pár si to môže dovoliť i keď túžba po dieťati je neuveriteľne veľká a silná. Ja už budem mať 35 rokov, ket sa nepodaril lebo sa mrazáčikovia správne nevyvíjali. v pondelok idem na pohovor, podpisovať žiadosť na poisťovňu a dozvedieť sa čo ma to všetko bude stáť. ono totiž aj tie cesty sú drahé. ak to bude moc moc moc drahé / o čom tuším, že bude. podľa nového cenníka išli ceny rapídne hore / tak to asi nechám i keď po druhom dieťatku veľmi túžim. ale asi to budem musieť potom stopnúť. všetko záleží na tom, čo mi v pondelok povedia. môže sa stať, že to aj poisťovňa neschváli. tebe držím päste, aby sa ti to podarilo. kedy ideš na ket?

annamary27
17. máj 2014

Bol niekto na Ket,ked ste ešte nemali po pôrode ms a kojili ste?

dukokatka
17. máj 2014

@annamary27 co ja viem sa nemoze ist na ket ked kojis lebo sa beru ako priprava na ket hormony.

annamary27
17. máj 2014

@dukokatka takže keby som šla,tak musím prestať kojiť,dík za info 😉

dukokatka
17. máj 2014

ano,urcite

jana954
18. máj 2014

@smoulinka13 ahoj, nám testovali embriá.... mali sme klasickú kultiváciu a potom po piatom dni nám ostali 4 správne, a z troch sme posielali vzorku do Brna..... keď prídu výsledky tak vedia povedať aj pohlavie.... my sme zatiaľ nechceli vedieť nič, ak sa to náhodou nepodarí....

jana954
18. máj 2014

@adka1001 ahoj, ahoj.... máš pravdu.... každá túži po dieťatku a skúša rôzne metódy.... ja som išla do MT kvôli tomu že tam bola moja kolegyna a teraz má doma 2ročnú dcérku.... ale vtedy neplatila tak veľa.... je ozaj pravda, že nám sa to navýšilo aj preto, že sme museli dať geneticky testovať embiá... ale to cestovanie som ani nerátala..... no skrátka zobrala som si úver a budem splácať.... myslím si že keby som sa mala rozhodnúť ešte raz tak by som do toho išla.... a čo bude ďalej a ako sa to nakoniec vyvinie sa necháme prekvapiť..... Zajtra budem volať a objednávať sa na sono, ale podľa predbežných výpočtov mi to vyšlo koniec mája, príp. 1 júna.... všetko závisí od sona.... Dúfam, že sa dozvieš čo najviac a nebude to až také drahé aby sa Vám podarilo dopracovať k druhému bábatku..... 🙂

smoulinka13
18. máj 2014

@jana954 dakujem, my sme zatial si dali spravit len genticke testy nas dvoch a asi budeme musiet aj PGD..no veru je to riadna palka..ale kedze deti nemame, budeme bojovat dokonca 🙂 vam drzim palce

jana954
19. máj 2014

@smoulinka13 presne tak.... bojovať treba.... urobiť čo sa bude dať....a potom to už nechať na prírodu... 🙂

pavlina1976
19. máj 2014

@adka1001 Ahoj, je mi 38 🙂. Piš jak jsi dnes dopadla 😉 . je to dnes že, tak konzultace ?

pavlina1976
19. máj 2014

@renda12 Tam ho už nemají 😠 . Je to podle toho kolik mají kde zásob, paní lékárnice mi poradila lékárnu, kde ho ještě mají, tak tam musím dojet 😉

katka17044
19. máj 2014

@adka1001 Držím palce aby sa to rýchlo všetko vybavilo a hlavne aby sa to úspešne podarilo...

adka1001
20. máj 2014

@pavlina1976 mne je 34. konzultácia preto, že sa musíme s lekárom dohodnúť ako budeme postupovať. či sa na to dám odznovu alebo končím. ono musí prebehnúť celý proces od schvaľovania poisťovňou až po samotné vloženie embrií, keďže už žiadnych mrazáčikov nemám. Včera som tam bola a lekár bol v takej pozitívnej a optimistickej nálade, že ma s tým nabudil. podpísala som papier do poisťovne a teraz musím čakať či mi to schvália.ja dúfam, že áno. vravel mi, že keď mám jeden poklad doma tak musí byť i druhý. tak ma nakazil tou optimistickou náladou, že som si povedala: dievča musíš ísť do toho. určite sa to podarí aj tentokrát. ja verím, že aj prvýkrát sa to podarilo aj vďaka tomu, že som bola po celý čas pozitívne naladená. verím, že sa to podarí aj tebe a všetkým ostatným dievčatám

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre