Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

78marcela
16. apr 2014

@pavlina1976 Pavli a kde jsi četla, že je lepší dávat jedno?

pavlina1976
16. apr 2014

@78marcela Jak jsem teď hledala info o biochemickém těhotenství, tak to tam doporučoval nějaký dr z nějakého caru, ale nevím z jakého. Mému dr plně důvěřuji, tak se s ním poradím. Ideálně jestli se všechny broučci hezky rozmrazí a zvládnou to tak máme 4 pokusy - 3x po jednom a 1x po dvou 🙂

78marcela
16. apr 2014

@pavlina1976 Tak to jsme na tom stejně🙂 akorát já mám tedy všechno po dvou a poslední po třech, takže z toho nejsem moc nadšená...ale dívala jsem se do protokolu, tak to vždy dávají k sobě jedno lepší kvality, jedno horší kvality, tak si říkám, že třeba to vyjde...a taky říkal ted mudr že se rozmrazí asi 80% embryí v pořádku, tou metodou, co se dělala přečd čtyřmi lety, takže uvidíme, jak to všechno dopadne.

78marcela
16. apr 2014

@pavlina1976 je pravda, že jsem mluvila s embryoložkou z helisou, která říkala, že pokud jsou dvě a blízko u sebe, a to jedno se nechytí, tak to co se nechytí začne vylučovat nějaké látky, které s sebou vezmou i to druhý...takže uvidíme...věřím, že z těch devíti co tam máme, to jeden nebo dva prostě dají.

smoulinka13
16. apr 2014

@pavlina1976 veru je to tazke hlavne psychicky...my sme prve dva pokusy dali jedno, prvy krat nic, druhy krat biochemicke tehu, bola som sa poradit so zenskym aky ma nazor na dve, tak sme sa rozhodli ze dame dve ked uz dva krat nic.mame spolu este 3 mrazacikov, tak dame 2 a este jedno ostane...

pavlina86
16. apr 2014

@pavlina1976 No, my když jsme měly 1 IVF, tak jsme dávaly 2 a chytlo se nám 1 a máme zdravého 2 letého chlapečka. A máme 3 mrazáčky. Tak nevím, jestli dát 2 nebo 1. Ale asi dáme jen 1. 🙂

pavlina86
16. apr 2014

@78marcela No, dvě máme spolu ty jsou dvojkové a jedno máme jedničkové. Tak zkusíme ty dvojkové a uvidíme. 🙂 Třeba to vyjde. 😉

pavlina86
16. apr 2014

@pavlina1976 tak to půjdeme na KET přibližně stejně, tak snad pak budeme všechny DVOUČÁRKOVÉÉÉ. 😉 😉

pavlina1976
16. apr 2014

@pavlina86 No tak to je úplně parádní, že se na poprvé zadařilo 😉 . Tak moc přeju, aby to takhle krásně proběhlo i teď 😀 . To je tvůj rok narození 86? Je fajn, když začnete takhle mladí, neb to jde prostě lépe 😉 . To tak je. I kvalita těch vajíček se velmi věkem zhoršuje atd. ☹ . Já jsem ve 23 letech otěhotněla přirozeně a ani by mě nenapadlo přemýšlet o tom, že by mohl být nějaký problém 😉 . A vidíš ☹ . Ale jak jsem psala, věřím, že je zázrak, že máme mrazáčky a že mezi nima je prostě ten pravý brouček!

pavlina86
16. apr 2014

@pavlina1976 jj, to je rok narození. 🙂 Tak snad to vyjde. Jen pořád nevím jestli 1 nebo 2?? 😒

pavlina1976
16. apr 2014

@pavlina86 Asi bych dala dvě 😉

pavlina86
16. apr 2014

@pavlina1976 no, ale co když by byly pak 2 a 3 děti no??? 🙂 Jsem ze 4.Takže uvidíme? Ach jo, to je rozhodování. 😒

pavlina1976
16. apr 2014

@pavlina86 Já osobně si myslím, že kdybys měla mít dvojčata tak je budeš mít ať dáš jedno, nebo dvě 😉

pavlina86
17. apr 2014

No, taky pravda. 😉 To bude ještě zajímavé. 😅

adka1001
17. apr 2014

@pavlina1976 Podľa toho čo som rátala by som mala ísť 1-2.5.Presnejšie mi to povedia 28.4. po absolvovaní ultrazvuku. Potom by mi mali volať z laboratória či sa mraziačikovia rozmrazili v poriadku a kedy sa transfer uskutoční. Takisto dúfam a verím, že sa nám to všetkým podarí.

adka1001
17. apr 2014

@78marcela Neboj,určite to zvládneš netestovať hneď v prvé dni. Skús svoje myšlienky nasmerovať na niečo iné. Ja som to tiež tak spravila. Vôbec som nerozmýšľala nad tým, že som podstúpila KET a pravdupovediac som nemala kedy lebo mi po pár dňoch zostalo tak zle, že som nič nemohla jesť a bola som len na piškótach s pepsikolou.

adka1001
17. apr 2014

@smoulinka13 ja som mala aj pri prvom tehotenstve utrogestan a teraz mi ho znovu nasadili. My sme mali drobca po siedmich rokoch, ale nejak sme to dovtedy neriešili lebo sme rekonštruovali náš dom. keď sme sa už zabývali v našom domčeku tak už mi prišlo, že je nás tam akosi málo a začali sme to riešiť. najskôr som 3x podstúpila IVF v Piešťanoch, ale nezadarilo sa, tak sme sa obrátili na odborníkov v Blave. Neboj, ono to vyjde. Ja tomu verím.

smoulinka13
17. apr 2014

@adka1001 utros by som aj ja brala ale neda sa zohnat jedine v cechach ale tak vyskusam dufaston🙂 no ja dufam ze tento rok to vyjde🙂

pavlina1976
17. apr 2014

Dobré ráno děvčátka 😉 , tak jsem byla na kontrolní odběru, v poledne budou výsledky. Včera večer jsem začala špinit, tak doufám, že to bude klesat a normálně odmenstruuju. Trochu mě děsí, že mě pořád dost pnou prsa, tak snad je to z těch léků 😒 . Doufám, že nebude žádný problém 🙂 . Poprvé jak jsem měla zamlklé těhotenství, tak jsem byla na revizi, tak zjistili molu na hystologii a pak jsem musela rok chodit na onkoligii na odběry krve až po roce na další IVF.....Holky věřím, že teď to vyjde! Musím se přiznat, že to, že máme ty mrazáčky mne hodně uklidňuje 😀

pavlina1976
17. apr 2014

@adka1001 No tak to už máš za pár 😀 . Krása, tak to tady hezky začneš tu dobrou vlnu 😉 . Budu moc držet pěsti 😉

pavlina1976
17. apr 2014

@78marcela To už je dnes lepší metoda na mrazení? Je vidět, že vše jde dopředu, bohužel i výše peněz za IVF a léky 😠 . Ale to my už nebudeme muset řešit 😉 , protože budeme řešit výbavičku na mimi 😉

78marcela
17. apr 2014

@pavlina1976 říkal doktor že čtyři roky je ohledně IVF strašne dlouhá doba. Z metody mrazení před čtyřmi lety se podařilo úspěšně rozmrazít 80% embryí. Z metody současné je to 95%. Taky věřím že to teď vyjde. Ale musím říct že mi z toho už fakt hrabe. Dnes se mi zdálo, že už jsem po KET a byla jsem přesvědčena že se to nepovedlo, protože jsem nic necítila. Tak jsem řvala na doktora (ke kterému ani nechodím), ať něco dělají, ať mi udělaji pořádné vyšetření, že to není možné že už 8 embryí se nechytalo. A on mi donesl test a náraz tam byly dvě krasne čárky.
Už fakt magorim.

78marcela
17. apr 2014

@pavlina1976
jinak jsem byla dnes na prohlídce, sliznice nachystaná, menses by měla dorazit do tydne a pak už hurá příprava na KET
už chci taky kupovat výbavu pro miminko.

pavlina1976
17. apr 2014

@78marcela Jj ty sny jsou někdy fakt dobrý 😀 . Vůbec se nedivím, taky se mi zdá občas takováhle magořina 😀 . Tak to jsem ráda, že dnes samé dobré zprávy, že utz ti dopadl na výbornou 😉 . Hezky to začíná a to je důležitý Marcelko 😉 . Prostě to už musí vyjít, vždyť to není možný! Je to prostě hrozný ty nervy. Kdo si tímhle neprošel tak si to neumí vůbec představit. Když vidíš // tak radost a pak zase smutek, když to mimi vzdá. Je to nahoru dolu, těšení, naděje a pád. Ale letos to prostě skončí a bude jen radost z těhotnění 😀 . Vůbec nic jiného si prostě nepřipouštím! Říkám si, že kdyby to mimi na nás nečekalo, tak že se prostě zázrakem ty mrazáčci nepovedou na poslední pokus IVf. Protože, kdybych je neměla tak končím a hotovo. Už bych do placeného pokusu IVf nešla. Tak si říkám, že to mimi tam pro nás je 😉

78marcela
17. apr 2014

@pavlina1976 určitě je to tak. Říkám si přesně to samé. A ty už jsi byla na kolika IVF celkem?

pavlina1976
17. apr 2014

@78marcela Já jsem byla 3x na IVF, poprvé mi dali dvě a pak asi za rok uzákonili to omezení na počet vkládáných embroušů 😉 . Takže jsem měla jen 3 placené (no placené, víme jak to je, že 😠 ). Už nejsem nejmladší a s manželem jsme si řekli, že je to poslední pokus, peníze, ty hormony atd. a opravdu úplně nádherně se podařilo 7 balstiček, dvě mi dali a těch 5 to dalo až do stavu sněhuláčků 😀 . A ty jsi byla kolikrát?

78marcela
17. apr 2014

@pavlina1976 já mám pořád první IVF. Ale snesla jsem celkem 33 vajíček, dvě zavedli a 13 zmrazili. Tak teď chodím na KET. Už jsem byla třikrát, celkem na transferu a teď jdu počtvrté. Ještě mi pak zbývají tři pokusy.

pavlina1976
17. apr 2014

@78marcela No tak to máš super, že máš tolik ketíků 😉 . Ta stimulka je fakt děsná a hlavně ty hormony a i ty peníze co si budeme povídat. Nás stál každý pokus zhruba 35 tis 😠 . Tak na počet transférů to máme stejné 😉 , taky jdu na čtvrtý. Jsem za to strašně vděčná, ani ve snu bych nedoufala, že se to takhle povede 😀 . Tak to se nám to Marcelko musí povést!

78marcela
17. apr 2014

@pavlina1976 nás to stálo myslím taky tak. ted ještě ty kety, každý stojí 7000,- což je docela pálka. No hlavně aby to vyšlo.
Ale taky stoprověřím, že to ted bude. 😉 😉 😉 😉

pavlina1976
17. apr 2014

@78marcela Mě říkali v caru, že to bude stát 5500,- taky nic moc, ale pořád lepší než 35tis 😉 . Moc se na to už těším Marcelko moc 😉 . Hrozně hezky jste mě tady nabudily děvčátka, jsem ráda, že tato diskuze tady je.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre