Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

eyael
21. dec 2010

@martini držím palce. Já se taky bojím, jak to dopadne se zamražením, resp. rozmražením. U nás je zamražují asi po dvou, takže si i dvě nechám zavést, pokud budou v pořádku. Jsem hrozně nejistá a nevím co vše mě bude v lednu čekat, mám si rovnou volat na začátku cyklu a pak jít na KET...

martini
21. dec 2010

@eyael Držím prsty, aby sa pekne rozmrazili a abys sa pekne delili ďalej. Áno väčšinou sa asi mrazia po dvoch. Mne zmrazili po jednom, lebo lekár tvrdil, že som ideálny adept na jednoembryjkové transfery... ale aj tak som ich ukecala pri KETku na rozmrazenie dvoch a vloženie oboch naraz.

eyael
21. dec 2010

@martini - já vlastně nic nevím. Když jsem chtěla konzultaci před KETem, řekli mi, že mám rovnou přijít. Přijde mi to jako divný postup, ale nic s tím nenadělám. Tak jen doufám, že se to zas z nějakého důvodu neposune ☹

pepek007
22. dec 2010

@martini to jako fakt? 😅 tak to by bylo super úplně jééé no holky jsme mi tu daly naději, že je tu šance dát jen jedno embrijko a tím pádem možná i nevyhodi zbylé co by byly ok 😎 no kéž by! Ale všude je to jiný asi ... :o/ by bylo fajn kdyby to u nás bylo jako u vás 😕 moc vám děkuju!! 😉 já tam plánuji nějak koncem ledna stejně zajít jen pro tohle info abych veděla jak by to bylo u nás a nechám tomu cca 4 měsíce a když se nezadaří, tak půjdeme do Ketu - nedělám si iluze, že by to šlo přirozeně ale šanci tomu dám 😉 stejně mi asi taky pak tam musí říct jak postupovat před Ketem jako co se dává za prášky nebo co mě čeká celkově - to taky vůbec nevim. Při IVF jsem měla Ultrogestan, Prednison a píchala si Fraxiparin, tak nevim jak to bude nyní. Ale to bylo před 4 rokama - se mohlo dost změnit.

pepek007
22. dec 2010

@eyael a to se nebojíš, že se chytnou obě dvě embrijka a byly by dvojčátka? 😉 já se teda toho bojim hodně. Sousedka to přesně tak má a vůbec jí nezávidim jen hrozně moc obdivuju. 4 letou holčičku a dva nedonošence - měli 410 gramů při porodu. Teď už jim je rok ale pořád potřebují extra péči, Vojtovku atd. a je na ně sama protože manžel přes týden pracuje mimo ČR :o/ jí je 23 let. Fakt mazec ....ale klobouk dolů před ní.

eyael
22. dec 2010

@pepek007 - tak víš že se bojím, ale spíš by mi to asi nevadilo. Vím, že by to byl šrumec, ale taky vím, že to bude moje případné poslední těhotenství, víc dětí (vlastních) už mít nebudeme. Takže co vyjde z KETu bude naposledy. Nejraději bych je použila všechny, ale to nepůjde - máme jich zamražených 7 😉 Sice se nemusí rozmrazit v pohodě všechny, říká se, že úspěšnost přežití je 50%, ale i tak, 3 děti najednou to taky nepůjde. Tak alespoň ty dvě? Neumím si prostě představit, že ty zbylá vyhodím. Resp. věnuji na výzkum nebo někomu jinému - že by pak po světě třeba chodili moji a manželovo děti? Nebo že by je v laboratoři použili na pokusy, rozřezali? Divný... Ale necháme se překvapit, jak to všechno nakonec bude, třeba budeme rádi, když zbyde jedno v pořádku na vložení a budeme se modlit, aby se to jedno chytlo.
Taky budu na děti v podstatě sama, protože manžel pracuje hodně do večera přes celý den, ale dcerka je zlatíčko, hodné a poslušné dítě (doufám, žejí to vydrží 😅 ), takže z téhle strany by to zas nebylo tak jiný.

pepek007
22. dec 2010

@eyael to jsi moc hezky napsala! 😉 no to bych taky nedala aby mi je někdo zkoumal či se jen tak vyhodilo atd. :o/ co se má stát to se stane takže ať vyjdou dvě nebo tři je to jedno zvládny to jiný ženský dříve tak proč ne kdokoliv z nás teďka i když záhul to je tutově 😒 jj jáse taky modlila za jedno a moc adíky bohu vyšlo to takže doufám, že i podruhé ale uvidimě to je ve hvězdách zatím :o)

eyael
22. dec 2010

@pepek007 - viď, nějak to prostě dopadne 😉 a kdy že jdeš na KET? A jak staré dítko máš?

pepek007
23. dec 2010

@eyael nooo tak to právě ještě nevím kdy - po Novém roce - v lednu tam určiče zajdu dát s nimi řeč po kolika jsou zmražený jaký se berou při Ketu přášky nebo jak dlouho se to musí naplánovat před a jaký je vůbec postup protože absolutně netuším 😒 antikoncepci jsem dobrala tenhle měsíc a počkám max 3 měsíce a když se nezadaří, tak jdeme do Ketu. Prckovi jsou necelý 2 roky 😉
Jj přesně tak nějak to dopadne nechme to na přírodě ale budu moc držet nejen všem tady palečky aby se co nejdříve zadařilo a bylo čím dál víc zdravých miminek 😉

martini
25. dec 2010

@pepek007 Čo ja viem, tak príprava na KET spočíva v tom, že na začiatku cyklu sa začne užívať estrofem alebo estrimax (pokiaľ viem, väčšinou 2mg - 3x1). Niekedy okolo 8 až 10 dňa sa robí ultrazvuk na skontrolovanie endometria maternice. A KETko sa robí niekedy v rozmedzi od 18 do 20 dňa cyklu, asi záleží od CARu a od toho aké staré embryjká boli zmrazené. Niekedy okolo 14 dňa cyklu sa pridá utrogestan (3x2). Niektoré centrá ešte pridajú aj 2 - 3x pregnyl na podporu luteálnej fázy cyklu (prvá dávka v deň KET a ostatné už po KETe). A ja som mala k tomu ešte Prednison a niektoré baby berú ešte niečo proti zrážanlivosti krvi. Myslím, že sa to za posledné roky ani veľmi nezmenilo. Tak snáď Vám to vyjde aj samo. držíme prsty 🙂

eyael
25. dec 2010

@martini - super za popis, to je přesně co jsem potřebovala vědět! Hned jsem klidnější, když vím, co se bude dít.

pepek007
27. dec 2010

@martini Děkuji taky moc za popis!! Jsem klidnější, že už vím co mě čeká uff fakt díky moc - celá zlatá :o)

pepek007
27. dec 2010

@eyael jj taky tak kočko přesně to jsem potřebovala číst :o)

pavcahola
28. dec 2010

Ahoj holky zajímalo by mě kolik embrii vám zaváděly jestli jedno nebo vždy dvě.

meluzina
28. dec 2010

@pavcahola
ahoj .. mě zaváděli vždycky dvě ... ale ptali se jestli chci zavést jedno nebo dvě ... vzhledem k údajné větší pravděpodobnosti jsem zvolila dvě ...

martini
28. dec 2010

@pavcahola Mne dali prvýkrát len jedno, že vraj som bola ideálny adept na transfer jedného: som vraj mladá (32 rokov), bolo to len moje prvé IVF (predtým len jedno IUI), embryjko bolo pekné (expandovaná blastocysta po PK) a endometrium maternice dokonalé a lekár povedal ešte, že som veľmi útla a preto pri dvojčatách je to vlastne komplikácia...a čítala som, že síce otehotnenie je viacpravdepodobnejšie s dvoma, ale vraj take-home-baby-rate je vraj dokonca lepší pri zavedení jedného embryjka, lebo pri dvojčatkách hrozí podstatne častejšie potrat...čítala som na amerických stránkach o takom výskume, ktorý realizovala fínska univerzita v Oulu a nejaká americká univerzita...ale človek nikdy nevie. Dali mi teda jedno a neuhniezdilo sa...potom mi bolo ľúto, že som si nedala dve... je to na tebe 🙂

eyael
28. dec 2010

@pavcahola - nejdřív jsem měla 2x IUI, první se nepovedla, druhá nakonec taky ne, ale vypadala nadějně. Skončila nakonec hysteroskopií. Pak jsem měla jen jedno IVF, hned se nám povedlo. Zaváděli mi 2 embryjka, po 5ti dnech prodloužené kultivace. Uchytila se obě, nicméně v 9tt už bylo jen jedno. To druhé se začalo nějak ještě dělit a nedopadlo to pro něj dobře. No těžko říct, jestli to nedopadlo dobře, neumím si představit hned trojčata a z toho jednovaječná dvojčata. Ale co se týče pravděpodobnosti uchycení, myslím, že je lepší dát si vložit dvě. Ono totiž uchycení obou není až tak běžná záležitost.

pavcahola
29. dec 2010

Já už mám doma skoro 4měsiční dvojčátka.Jinak děkuji za odpovědi.

eyael
29. dec 2010

@pavcahola - no tak to ti asi zavedli dvě ? nebo jsou jednovaječná? Nebo uvažuješ o dalším pomocí KETu?

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pavcahola
30. dec 2010

@eyael Ano nechaly jsme si zavéct dvě a oni se uchytily obě,a ještě máme 4zmražený po dvou,ale už bychom chtěly jenom po jednom je dávat.Tak mě právě zajímalo jestli to rozmražují po těch dvou a nebo jenom jedno.

eyael
30. dec 2010

@pavcahola - pokud vím, tak rozmrazují podle počtu, který je zamražený v dané dávce, tj. pokud jsou po dvou, rozmrazí ty dvě, a pokud to rozmražení přežijí, nabídnou je obě k zavedení. Zpětně zamrazit je moc nedávají, protože šance na opětovné rozmražení v pořádku je minimální. To pak zkus spíš uvažovat o darování, aby měli případně nachystanou příjemkyni.

eyael
3. jan 2011

ahoj holky, tak jsem dnes volala do CARu, objednali mě na 11DC na kontrolu. Je tu ještě někdo další, koho v brzké době čeká KET?

kenya83
3. jan 2011

Ahoj @eyael rada by som sa pridala do tejto témy medzi Vás 🙂 koncom januára nás čaká KET 😉

piskotka207
3. jan 2011

@eyael ahoj, ja sa tiez chystam na KET. Na kontrolu idem okolo 12.1.

kenya83
3. jan 2011

@piskotka207 ahoj tak ty už ideš na UTZ kontrolu toho 12.1.? Kedy Ti vychádza KET? koľko máte mrazáčikov?

eyael
3. jan 2011

to je super @kenya83 a piskotka207, že v tom nebudu sama 😉 já jdu na kontrolu 13.1. No a jak to holky máte? Kdy jste měly IVF? Já před třema lety, máme z něj naší berušku. Zítra si půjdu koupit nějaké spešl vitamíny, zatím baštím jen normání multi a kyselinu listovou. Pijete nějaké čajíky na podporu sliznice nebo tak něco?

piskotka207
3. jan 2011

@kenya83 myslim, ze ano. Na KET som zatial nebola. Mam za sebou 1 neuspesne IVF takze este neviem presne ako to bude prebiehat. Lekar mi povedal aby som prisla cca 6 - 8 den cyklu. Od 1. dna mam brat estrofem. Tak som zvedava co mi povie.... Mame 2 embrya.

kenya83
3. jan 2011

@eyael ja som mala moje 1 IVF v 8/2010 ET - 1 embryo tehotenstvo bolo úspešné žiaľ v 10tt MA bábätku prestalo biť ♥ 😢 😢 😢 máme 2 zamrazené embryá tak snáď to budú veľký bojovníci 😉
@piskotka207 ty si mala ET neúspešné? Aké a koľko embryí Ti vkladali? Aj ja budem brať od 1DC asi ESTRIMAX stým mám dobré skúsenosti, brala som ho aj pri IUI a krásne mi z neho narástla sliznica až 17mm takže super.
Aké máte zamrazené embryá?

eyael
3. jan 2011

@kenya83 - to je mil líto! Moc dobře vím o čem píšeš! Já čekala z prvního IVF dvojčátka a v 9tt jednomu přestalo bít srdíčko. Bylo to hrozné období, šíleně jsem se bála, že ani to druhé embryo nepřežije! Předtím se nám nepovedly dvě IUI, musela jsem i na hysteroskopii... Naštěstí malá zabojovala a máme krásnou holčičku.
Zůstalo nám 7 mražáčků, tak doufám, že po těch třech letech budou nějaké co přežijí rozmražení. Měli jsme prodlouženou kultivaci, 5den vklad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre