Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

ratatooy
11. mar 2013

@drahomira123 jinak sem na tom uplne stejne jednoho ivfka mame a nevim jestli jedno či dvě mam pocit že jak dam dve chyti se obe což by sme musely zvladnout a když dam jedno tak nic z toho nebude

dorotka66
11. mar 2013

Ahojte, chystám sa na KET a dnes mi lekár predpísal 2x estrimax, len som si nezapamätala či to mám brať ráno a večer alebo obe naraz? určite to budete na rozdiel odo mňa vedieť 😉

drahomira123
12. mar 2013

@ratatooy tak co spravime. jaj dat jedno je to asi mensie zlo si myslim. a injekcie o tom mi nikto nic nehovoril. tak asi bez toho. jaj nech je uz po tom ..

drahomira123
12. mar 2013

@ratatooy ja mam doma 4mesacneho . ked som do centra prisla po dvoch mesiacoch po porode tak na mna kukali ci som sa nezblaznila a natiahli mi to o dva mesiace aj ked som nechcela lebo chcem mat do roka druhe. tak som si vypocitala ze ked sa uchyti tak bude 13mes rozdiel. no co uz ked sa skor nedalo

ratatooy
13. mar 2013

@dorotka66 nedali ti žadnej plán jak uživat kdy jaky leky ja teda nad nekterejma přistupama caru nestačim valit oči

ratatooy
13. mar 2013

@drahomira123 no mi sme se rozhodli tak pokud přežijí rozmražení obe z ty jedny pejety dame obě,když jedno dame jedno šance na dvojčata z ketu je jen 10% ikdyž sem si jistá že u me to zrovna tak bude 😠 ale deti chceme celkem 3 takže by to bylo naráz akorát teda by bylo vic problemu s ostatnima vecma jako auto s autosedačkama,postylky mame zatim 1+1 než postavime
jinak teda klobouk dolů chtít díte tak brzo me cely dva roky ani nenapadlo mit další a ani ted z toho nejsem ještě odvařená

drahomira123
13. mar 2013

@ratatooy fu ha teraz si ma namotala na to aby som si aj ja dala dve aj ked sa strasne bojim lebo zakon schvalnosti existuje ale viem ze tie sance po ket su mensie aj tak sa bojim .. ale ten pocit byt tehotna s dvomi na raz by som si aj mozno chcela vyskusat musi to byt krasny pocit. ale tri take male deticky a bez starych mam by ma asi zabilo. nemam tu nikoho sme na to iba my s muzom. tak neviem. teraz som zase nerozhodna. jaj a muz povedal ze to necha na mna.

ratatooy
13. mar 2013

@drahomira123 noo mi mame babičky ikdyž ještě pracující ale pomužou,me by to nevadilo jen řeším u dvojek misto a to že jsme po prvy po cisaři

drahomira123
13. mar 2013

@ratatooy u nas by miesto bolo v pohode. ale no uvudim. ako a kolko budu v pipete a ako sa rozmrazia . mam tam este 16. tak je ich tam dost aj ked 8napichnutych a uprednostnuju prirodzene spojene.

ratatooy
13. mar 2013

@drahomira123 fakt u nas zas ty napichnutý protože vybiraji spermie s dobrou genetickou vybavou u přirozenyho se muže dostat spatná spermie do vajička

drahomira123
13. mar 2013

@ratatooy tak na svk je to potom inak ze prirodzene je prirodzene a to uprednostnuju. ale nic take mi nepovedali. to je sila. ako mozu v kazdom centre inak niee. vraveli mi ze keby mi dali napichnute tak mi musia v tehotenstve robit neake geneticke testy cico ze to je potom viac sledovane. skusim to nenapadne vyzistit ze preco to tak. ale dnes stale na to myslim a ano dam dve a uvidim co osud porobi.

ratatooy
14. mar 2013

@drahomira123 taky nechapu že je to všude uplne jinak,mi meli napichnute a tehotenstvi sem mela uplne jako každá jiná žádny testy navíc nebo sledování a nikdy sem nemela žadnej problem a malej taky ne a je zdravej,proto se snad ICSI delá aby to bylo lepší a uspešnejší?

vika2012
15. mar 2013

vika2012ahojtechcela by som sa vas spytat ked sa daju embryjka zmrazit a potom sa rozhodnem ist na vklad co vsetko sa este plati znova je to 1200eur alebo tak podobne dakujem

pillabea
17. mar 2013

@vika2012 ja som dala za lieky na KET 35€ a 120€ za prenos

ratatooy
17. mar 2013

@vika2012 tak u nas sme platily za ket celkem 7300.-

pehu
17. mar 2013

@ratatooy ahoj, za léky jsi tedy doplácela 3 300 Kč? Já jsem počítala, že bychom mohli platit do těch 7 000. Prosím tě, co jsi dostala za léky? Bereš i kyselinu listovou? Před těmi 3 roky nám ji v unice dávali a teď lékař nic neříkal. Jsem si říkala, že bych si ji pořídila 🙂.

ratatooy
17. mar 2013

@pehu jj za leky 3300.- a kyselinu mame taky a před 3 rokama sme ji myslim nemely,radši si nepořizuj sama až pak kdyby ti ji nedali ale určo daji jinak mam estrofem,organolutran,agolutin a 2x pregnyl

pehu
17. mar 2013

@ratatooy Tak to jsem zvědavá, co tedy vyfasuji 🙂. My jsme to nakonec museli posunout o měsíc, takže do Brna jedem až ke konci dubna a přenos bude někdy v květnu. Já jsem tenkrát tu kyselinu dostala. Měl nás na starost Mudr. Otevřel.

ratatooy
17. mar 2013

@pehu tak je možny že už sem to zapomela a mela sme ji taky každopadne sem mela koupenou svoji ale řekli mi at beru tuto aby se to nemlatilo s lekama pač je v každy listovce jina davka a oni potřebuji vedet přesne co beru,mi poprve taky byli u otevřela a Frgaly a ted zase u Frgaly a ted tam s nama jezdi i malej a když ho frgala viděl tak byl uplne na meko,a řikal že by taky ještě chtel jedno na to kolik mu je teda ale že manželka už nechce

pehu
17. mar 2013

Nám Frgala tenkrát dělal punkci a možná i vklad, ale to si už nepatuji. Teď jsme u Štencla. Pořád se to tam mění a většina doktorů pak šla do reprofitu, ale my jsme spokojeni. I když jsme zažili i lékaře, kteří jsou v reprofitu a jsou moc fajn, ale už jsme tenkrát nechtěli zase přecházet do dalšího caru.
Původně jsme chtěli malocha brát na konzultaci, ale pak jsme si to rozmysleli, protože neposedí na zadku 🙂 🙂 🙂 . Na další konzultaci uvidíme, jestli bude hlídání. Já si tu listovku teda nebudu kupovat a uvidím, co mi dají.

pehu
17. mar 2013

@ratatooy Nám Frgala tenkrát dělal punkci a možná i vklad, ale to si už nepatuji. Teď jsme u Štencla. Pořád se to tam mění a většina doktorů pak šla do reprofitu, ale my jsme spokojeni. I když jsme zažili i lékaře, kteří jsou v reprofitu a jsou moc fajn, ale už jsme tenkrát nechtěli zase přecházet do dalšího caru.
Původně jsme chtěli malocha brát na konzultaci, ale pak jsme si to rozmysleli, protože neposedí na zadku 🙂 🙂 🙂 . Na další konzultaci uvidíme, jestli bude hlídání. Já si tu listovku teda nebudu kupovat a uvidím, co mi dají.
@pehu

ratatooy
17. mar 2013

@pehu jj tak mi mužem malyho vzit kmkoliv on se drži furt u nas a dr mu tam pujčil hračky z kinder vajiček a nejaky blbinky

drahomira123
18. mar 2013

@ratatooy prepac dlho som tu nebola. tu sa to robi iba ak manzel ma zle spermie ktore su malo pohyblive a je mala sanca ze sa spoja prirodzene. nastastie moj muz ich mal zive perfektne tak sme mali 16 prirodzene a len pre istotu som si dala 8napich. ak by sa to nevydarilo. tak a zajtra na sono sliznice. a ty si uz bola? kedy ti vkladaju?
@vika2012 no a mna to vychadza zatial za lieky 10 eur a vklad 130 eur.

ratatooy
18. mar 2013

@drahomira123 mi jdeme na vklad 2.4 zitra teorve začinam brat estrofem

vika2012
19. mar 2013

vika2012 drahomira123 dakujem za odpoved nas caka 1ivf a rozmyslali sme ci si mame dat aj zamrazit môzem sa ta spytat ci ti vyslo 1ivf a aky ste mali problem u nas manz spermmale mnozsto tak nam odporucaju icsi dakujem

drahomira123
24. mar 2013

@vika2012 no manzel mal zhorsenu pohyblivost spermii . a maleho mame na 1ivf. ale vkladali mi dve a je iba jeden syn. a dnes som bola na Ket a dala som si vlozit 2. tak uvidime.

drahomira123
24. mar 2013

@vika2012 ale nemal ich v den ivf az na tolko zle ze by museli napychovat ale dali sme si pre istotu ak by sa nahodou nespojili 8 napychnut a zvysnych 20 embrii sme dali prirodzene a spojilo sa ich 16 tak velmi pekne. a davali mi len prirodzene spojene.

lucina100
25. mar 2013

Ahojek, tak já za léky na KEt neplatila, jen v lékárně jsem doplácela nějakou částku za recept. Platíme jen zákrok, který pojiš´tovna nehradí. Myslím, že to bylo 5 000kč, ale nevím kolik nyní. Možná to zdražili. Zatím jsme šek nedotali. 2.4. jedeme na ultrazvuk, tak asi dostanem šek. necháváme i AH, ta, za to se taky platí. Ratatoy, Tobě se to krátí. Já budu asi o 2 dny za \Tebou. Po píchnutí onjekce se jde který den, třetí, nebo druhý? Kolikátý den cyklu Ti výjde KET?

hunka
25. mar 2013

Ahojte baby, som 2 den od KET ak neratam den vkladu (bol v sobotu) a dnes mam pocit akoby som mala ovu..aj hlien mam taky len s primesou jasnocervenej krvi, mali ste to niektora? hrozne sa bojim, ci je mozne aby ovulacia prisla az po KET? mam zmiesane pocity..dakujem za kazdu radu....

sakura
25. mar 2013

@hunka
ja som mala len také bolesti a krče..ale hlien nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre