Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

mauerka
15. máj 2013

@smoulincek Pred OPU sa picha - pred odberom vajicok.

angie2601
15. máj 2013

@rusalka22 nestresuj...to, že necítiš nič, ešte neznamená, že nie si tehotná...aj teraz musíš byť psychicky v pohode a myslieť pozitívne...nemysli na to...jednoducho nech už je, ako má byť....
@olusam my sme v MT boli úspešní hneď na prvom ET...ale zatiaľ to nedávam na verejnosť až príliš a tešíme sa len potichúčky....som ešte stále v 1.trimestri....

angie2601
15. máj 2013

@smoulincek toto je pre mňa novinka...myslela som, že sa to pichá aj pred KET...ale ak chceš mať istotu, tak si tam zavolaj a opýtaj sa...do soboty máš ešte čas...ak si dobre pamätám, tak ja po ET som si pichala 36 hodín pred vkladom...bola som v BA v Gin-fiv na KET, ale vidí sa mi, že nejakú injekciu pred tým som dostala...ale to už je dávno, takže nechcem Ti dávať nejaké omylné rady...radšej si to over

olusam
15. máj 2013

@rusalka22 dakujem... 🙂 treba len verit 😉

olusam
15. máj 2013

@angie2601 no tak to je super,blahozelam 🙂 uz viem ze to nie je lahke...no uvidim v piatok.Ozaj,ked si bola na kontrolnom sone robili ho cez brusko?Potom sa idem tam este dvakrat na kontrolu?

rusalka22
15. máj 2013

@angie2601 ja vieeeeem, máš pravdu 🙂

angie2601
16. máj 2013

@olusam ďakujem....sono mi robili od spodu, nie cez bruško...teda ten 14. deň...potom som šla na ďalšiu kontrolu o týždeň, kedy bolo vidieť vačok a potom o 7-10 dní na to je ďalšia kontrola - posledná, kedy je už vidieť aj srdiečko...Ja som šla najlepšie na posledný deň...

angie2601
16. máj 2013

@rusalka22 viem, je to ťažké a mne sa to teraz ľahko hovorí, ale tak, ako som sa bála, či je všetko OK, som na druhej strane len dúfala, že budeme úspešní...a dosť mi pri tom pomáhali babenky tu na fóre, ktoré mi radili čo a ako...takže tak...keď sme sa rozhodli pre Helios, tak som tam šla s presvedčením, že tento krát sa nám to na 100% podarí...a to som v BA bola neúspešná...a verila som tomu do poslednej chvíle...hoci manžel ma krotil, aby som nebola príliš optimistická... 😉 😉

rusalka22
16. máj 2013

@angie2601 áno ja viem, treba veriť... Ale minulý mesiac som bola úplne v pohode a nevyšlo to :( Mám už iba jedného mrazacika

angie2601
16. máj 2013

@rusalka22 držím palce, nech to tentokrát vyjde... 😉 😉 😉 už koľký IVF máš platený poisťovňou?

rusalka22
16. máj 2013

@angie2601 ja som s darovanými vajickami... 1x Et biochemické 2x KET úspešne mám pozerá pri mne hokej a teraz chceme súrodenca a nedarí sa. Nič mi poisťovňa nepreplatila takže 4000€ Moc som dufala že sa nám ketko podarí aj teraz :( A ty sa ako cítiš? Moc ti gratulujem 🙂

angie2601
17. máj 2013

@rusalka22 tak ešte raz držím palce, nech sa to podarí....ja sa cítim celkom dobre, až na tie ranné nevoľnosti a niekedy mám aj menštruačné bolesti...hlavne v období, kedy by mala prísť...bolo mi povedané, že vtedy sa mám šetriť, žiadna fyzická námaha...ale tak ja sa šetrím zatiaľ stále, keďže som len v 10.tt

ratatooy
17. máj 2013

holky je tu nekdo kdo pořád p ketu špiní?

rusalka22
17. máj 2013

@angie2601 Ďakujem.... Dúfam že ak nie teraz tak o mesiac to vyjde. Musíš sa šetriť je to prelomový týždeň ... Potom to bude už úplne super 🙂

hlavi
22. máj 2013

ahoj holky, můžu k vám? Chystáme se v červenci na KET, tak zjištuji co se dá...je to můj první KET, z prvního ET máme chlapečka. Léky, už jsem "nafasovala". Máme tři mrazáčky...

rusalka22
22. máj 2013

@hlavi Ahoj, držím palce, my sme tiež v nedeľu 12. boli po súrodenca ... Tiež sme mali 3 mrazacikov, minulý mesiac mi ketko nevyšlo tak cakame co teraz....

hlavi
23. máj 2013

@rusalka22 moc držím pěsti na dvě čárky na testu....
a ty máš mrazáčky zamrazené po jednom?

rusalka22
23. máj 2013

testovala som už na deviaty deň a bol duch a teraz trošku silnejší ale žiadne poriadne koľajnice... Ano ja som mala všetky po jednom lebo boli vo výbornej kvalite. Ty si ideš koľko vložiť?

hlavi
25. máj 2013

@rusalka22 já mám tři v jedné dávce🙂, až podle toho jak to bude, zda vůbec přežijí rozmraženi, kolik jich zůstane atd, tak se rozhodnu, stále váhám zda dát dvě...

hlavi
25. máj 2013

@rusalka22 blahopřeji k testiku...

rusalka22
25. máj 2013

@hlavi Budem držať palce... Dnes na testíku slabšia čiarka takze asi nic z toho :(

slnecnica007
29. máj 2013

Dnes 13.deň po KET, test je negatívny. Zajtra odber krvi ☹ Ešte máme 2 zmrazené embryjká, ale neviem, či mám náladu ísť do toho znovu. Koľko sklamania človek zvládne?

luanna
29. máj 2013

@slnecnica007 Ahoj, ja som 12. den po KET ale este som netestovala, chystam sa zajtra ale mozno sa k tomu ani nedostanem..... ale strasne ma boli brucho, takze mrcha kazdu chvilu dorazi ☹ ake embryjka ti vkladali? mne 4 bunkove.... a tiez mam este 2 zmrazene.... Drzim palce aby sa test mylil !!!

slnecnica007
29. máj 2013

@luanna Ahoj, mne vkladali 2 embryjka, dvojdňové, pozerali ich skoro ráno a mali vtedy 2 bunky. Zdalo sa mi to málo, ale embryologička povedala, že je to v poriadku a že sú pekné. Bola som na 1. IVF a ET v apríli, potom som hneď šla do KETu. Ale teraz neviem, či pokračovať ďalej alebo si dať pauzu. Som 2. mesiac PN, ale ani to nepomohlo.
Neviem, či ešte zostať na PN a skúsiť 2. KET alebo ísť do práce. Odtiaľ už vyvolávajú, lebo idú dovolenky a treba to nejako poplátať...Baby poraďte niečo...

luanna
29. máj 2013

@slnecnica007 ja som mala medzi ET a KET mesiac pauzu a davam si ju aj teraz ak to nevyjde..... mozno aj Tebe by dobre padla.... ist medzi ludi, vratit sa do "normalneho zivota", prist na ine myslienky....je to strasne takze ale ja by som sa doma asi zblaznila ☹

slnecnica007
30. máj 2013

Je to negatívne... ☹ Po krátkej pauze pokračujeme ďalej...

luanna
30. máj 2013

@slnecnica007 to mi je luto... ☹

zuzanka05
10. jún 2013

@slnecnica007 ahoj.je mi luto ze ti nevyslo ☹ ani mne nevyslo prvy ivf potom hned som isla na 1ket,lebo mala som mrazene 4 embryjka,na 1ket mi na vklad dali 2 embryjka tiez mi to nevyslo-velmi som bola sklamana.Potom hned som isla konzultovat lekarom a on ma hned naordinoval na 2ket,to su moje posledne embryjka,dufam ze uz to podari. 4.6. som bola na kontrolu,a 9.6.ndelu som bola na transfere,teraz uz len odychujem.Ti ako si natom teraz,budes mat pauzu alebo pokracujes?ja by som pokracovala.Do akeho centra chodis?ku komu?drz sa 😎

slnecnica007
10. jún 2013

@zuzanka05 Ahoj, ja chodím do Gyn-Fiv v BA, k dr. Harbulákovi. On to vidí tak, že ide o to nájsť to kvalitné embryo, ktoré sa uhniezdi. Jemu sa to však ľahko vraví. Ja to nemienim skúšať donekonečna, človek má len jedny nervy a jedno zdravie a ani tá hormonálna liečba nie je nič moc...Teraz si dávam pauzu, v lete dovolenka a asi v septembri pôjdeme ešte do ďalšieho KET. Máme posledné 2 embryá. Ak to nevyjde, dáme ešte jedenkrát stimuláciu a uvidíme...
A Ty chodíš do akého centra? Teraz len pekne oddychuj, minimálne 3 dni leháro a oddych a neprestávaj pozitívne myslieť. To je dôležité. Veľmi držím palce!

zuzanka05
11. jún 2013

@slnecnica007 Ahoj,dakujem ze mi drzis palce,budem pozitivne mysliet,potom ti ozvem jak to dopadlo.Aj ja chodim do gynfi a tiez dr.Harbulakovi,aj mne to hovoril to iste,ze na vsetko reagujem dobre,len musime najst to kvalitne embryo,ktore sa bude nadalej vyvijat....akto nevyjde teraz este raz mozno septembri zacnem od znova,ale to je este daleko 😎 .......Tebe prajem vsetko dobre,oddychuj ,lete pojdes na dovolenku?drz sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre